Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Pārlielupē, Loka maģistrāles azotē

1948. gadā tiek dibināta Jelgavas pilsētas 2. bibliotēka, lai bibliotēkas pakalpojumi būtu tuvāk arī Lielupes labajā krastā dzīvojošiem jelgavniekiem. 1949. gada 1. janvārī Jelgavā iznākošais “Zemgales Komunists” ziņo: “Ar jauno gadu darbu uzsāks II Jelgavas pilsētas bibliotēka.” Ar 2000 grāmatu krājumā Jelgavas 2. bibliotēka Rīgas ielā 20a durvis saviem lasītājiem atver aprīlī. Pēc kāda laika gan bibliotēka pārceļas uz Rīgas šoseju 38. “Zemgales Komunists” atkal vēsta, ka 2. bibliotēka atrodas kādreizējā veikala telpās un strādā pavisam neapmierinošos apstākļos, tāpēc nav lasītāju iecienīta. Bet 1959. gadā bibliotēka atgriežas Rīgas ielā 20a svaigi izremontētās telpās.

“Ceturtdien valsts komisija ar novērtējumu labi pieņēma divstāvu bibliotekas ēku Rīgas ielā 20a. Pirmajā stāvā atradīsies 2. bibliotēkas lasītava, kur apmeklētāji varēs iepazīties ar jaunākajiem laikrakstiem, žurnāliem vai noklausīties vērtīgas lekcijas, piedalīties pārrunās par jaunākajām grāmatām utt. Visu otro stāvu aizņems glabātava un ērtas telpas grāmatu apmaiņai lasītājiem.Zemgales Komunists (Jelgava), (30.05.1959)

 

Septiņus gadus bibliotēkā strādā tikai vadītājas, kuras nomaina viena otru, un apkopēja. Tikai 1956. gadā tiek pieņemta darbā arī bibliotekāre.

 

Ar 1957.gadu bibliotēkā  pie darba stājas jau sestā pēc kārtas vadītāja Natālija Gercāne (vēlāk Heimane). N. Heimane ir enerģiska dāma, bibliotēkā nostrādā 27 gadus, un nu jau itin bieži vietējos laikrakstos parādās raksti par Jelgavas 2. bibliotēkas rosīgo darbu. “Jelgavas pilsētas 2. bibliotēkas darbinieki un aktīvisti apmeklē mājās mikrorajona iedzīvotājas, pārrunā ar tiem par grāmatām, uzaicina iekļauties bibliotēkas lasītāju saimē. Ar visas sabiedrības plašu atbalstu un palīdzību mēs panāksim, ka grāmata ienāks katrā mājā, katrā ģimenē un sekmēs mūsu gaitu uz komunismu.” Zemgales Komunists (Jelgava), Nr.1 (03.01.1962)


“Par teicamu darbu iedzīvotāju apkalpošanā un literatūras propagandā Jelgavas pilsētas 2. bibliotēkai piešķirts Teicama darba bibliotēkas nosaukums. Jelgavas 2. bibliotēku jau ilgus gadus vada pieredzējusi bibliotēku darbiniece Natālija Heimane”. Darba Uzvara (Jelgava), Nr.124 (09.08.1977)


Ar gadiem, protams, atkal mainās bibliotēkas vadītāji, darbinieki un lasītāji, un mainās arī laiki. 1996. gada 21. oktobrī Jelgavas 2. bibliotēku pārceļ uz Loka maģistrāli 17 un pēc lasītāju ierosmes nosauc par bibliotēku "Pārlielupe".

 

Pārlielupes bibliotēka piedalās Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļā "Krēslas stunda", "Bērnu žūrijā”, mazie bērni mācās “Pūcītes skolā”, Pārlielupes lasītāji tiekas klubiņā. Bibliotēkas lasītāju skaits pārsniedz divus tūkstošus, bet grāmatas krājumā desmitiem reižu vairāk. Bibliotēkā regulāri notiek pasākumi un tikšanās, tā ir vieta, kur nemitīgi var iemācīties arī ko jaunu darīt, veidot, saprast vai gluži vienkārši būt kopā un priecāties.

 

Šomēnes svinam Pārlielupes bibliotēkas 75 gadus. Ikdienā tur sastopam smaidīgo vadītāju Janu Ķepīti, draudzīgo un profesionālo kolektīvu: Maiju Zēbergu, Mariku Girdo, Dmitriju Markovu.

 

Lai prieks par labām vietām, lietām un cilvēkiem mūsu pilsētā!

http://www.jelgavasbiblioteka.lv/par-mums/filiales/parlielupes-biblioteka/

 

Dažas skices no Jelgavas 2. bibliotēkas darbinieku dzīvesstāstiem:

Stāsts par plecu lakatu. Darba Uzvara (Jelgava), Nr.7a (16.02.1963)