Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Datubāzes

 Brīvpieejas (Open Access) elektroniskie resursi  - brīvi pieejami ikvienam lietotājam visā pasaulē bez līgumu un autortiesību ierobežojumiem jebkurā vietā un laikā. Sarakstu skatīt šeit..

                              Abonētās datubāzes Jelgavas pilsētas bibliotēkās
 
Datubāzes EBSCO, EBSCO eBooks,  BRITANNICA un LETONIKA (daļēji)  arī ārpus bibliotēkas var brīvi izmantot ikviens mūsu pilsētas bibliotēku lasītājs, pieejas datus saņemot savā bibliotēkā


BRITANNICA
Online Library Edition
- pasaulslavenā Britānikas enciklopēdija, universāla  enciklopēdiju datubāze, droša un uzticama informācija visām vecuma grupām. Tā ietver desmitiem tūkstošu rakstu, definīciju, attēlu un multimediju, ieskaitot fotogrāfijas, zīmējumus, kartes, karogus, ilustratīvus videomateriālus. Iespējama tekstu tulkošana, arī latviešu valodā.
Enciklopēdiju tiešsaistē arī ārpus bibliotēkas var brīvi izmantot ikviens mūsu pilsētas bibliotēku lasītājs, pieejas datus saņemot savā bibliotēkā.

EBSCO - viens no pazīstamākajiem tiešsaistes dienestiem pasaulē, kas darbojas ASV un aptver vairākus tūkstošus pilno tekstu žurnālu, laikrakstu, uzziņu izdevumu un citu informācijas avotu materiālus par visdažādākajiem tematiem.
EBSCO eBooks kolekcija publiskajām bibliotēkām - vairāk nekā 32 tūkstoši e-grāmatu. Jelgavas pilsētas bibliotēku lasītājem ir iespēja iegūt pieejas datus un lasīt e-grāmatas attālināti, ikvienā lasītājam ērtā ierīcē. Grāmatas iespējams lejuplādēt datorā, viedtālrunī, planšetē vai e-grāmatu lasītājā.

Meklēšanas palīgs EBSCO datubāzē

 

Digitāls zinību resurss - ceļvedis Latvijas kultūrā, vēsturē, valodā, dabā un literatūrā, uzticams avots ar plašu informāciju par Latviju. Latvijas Enciklopēdiskā vārdnīca, Latvijas vēstures enciklopēdija, daudznozaru un daudzvalodu terminoloģijas portāls EuroTermBank, elektroniskās nozaru un valodu vārdnīcas, svešvārdu vārdnīca, sinonīmu vārdnīca, Latvijas Kultūras kanons, latviešu literatūras klasiķu darbu krājums un daudzi citi resursi.
letonika.lv datubāzes tiešsaistē arī ārpus bibliotēkas
var izmantot Jelgavas pilsētas bibliotēkas lasītāji, pieejas datus saņemot pilsētas bibliotēkā, Akadēmijas ielā 26.
Izņēmums - nav pieejami letonika.lv Lasītavas ar autortiesībām aizsargātie darbi.

 

SIA Lursoft IT ir viens no vadošajiem informācijas tehnoloģiju izstrādes un informācijas pakalpojumu sniedzējiem valstī. Lursoft Uzņēmumu reģistra datubāzes pieejamas Jelgavas pilsētas bibliotēkas informācijas centrā un lasītavā, studentiem - ar īpašiem atvieglojumiem.

 

Lursoft laikrakstu bibliotēka - visapjomīgākais Latvijas laikrakstu un citu izdevumu publikāciju krājums internetā, kas ik dienas tiek papildināts ar vairāk nekā tūkstoš jauniem rakstiem, to skaits pārsniedz 5 miljonus.
Lursoft laikrakstu bibliotēka mūsu lasītājiem pieejama bez maksas, un tā piedāvā vairāk nekā 100 dažādu izdevumu rakstus un rakstu arhīvus.
Kā atvērt rakstus, skatīt šeit
Meklēšanas palīgs news.lvDatubāzes pieejamas Jelgavas pilsētas bibliotēkas informācijas centrā, lasītavā un filiālbibliotēkās.
 

Pieejas datus izmantošanai ārpus bibliotēkas jautājiet bibliotēkā!