Ievērojami cilvēki Jelgavā

20.02.1940. Šķaunes pag. – 29.03.2020. Jelgavā, apbed. Zanderu kapos
Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Sporta katedras lektors, cīņas sporta treneris, kas LLU studentu meistarības kaldināšanai veltījis vairāk nekā 50 darba gadus, kā arī Latvijas veterānu izlases treneris brīvajā cīņā, neskaitāmu sacensību organizators un tiesnesis. Pēc Otrā pasaules kara pārcēlās uz Pierīgu. Māc. Rīgas Komunālās celtniecības tehnikumā. Nokļuva pie Amsterdamas un Berlīnes olimpisko spēļu dalībnieka cīkstoņa Alberta Zvejnieka un tā arī palika cīņas sportā. Māc. Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūtā (tagad Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija). 1960 kļuva par Latvijas vicečempionu, bet 1961 par Latvijas čempionu brīvajā cīņā. 1962 izcīnīja bronzas medaļu tolaik prestižajā Padomju Savienības jaunatnes čempionātā un reizē ar to ieguva sporta meistara klasi. 1962 būdams fizkultūras institūta 4. kursa students, saņēma piedāvājumu kļūt par augstskolas pasniedzēju un vadīt LLA cīņas sporta sekciju. 1967 sāk strādāt arī Jelgavas 2. vidusskolā. Starp Boļeslava Matuseviča audzēkņiem bija arī Uldis Drusts, ko treneris pierunāja no Ukrainas atgriezties Latvijā un kas vēlāk aizsāka mūsdienu Jelgavā populāro džudo cīņas sportu. Darb. Latviešu strēlnieku apvienībā un biedrībā "Lāčplēsis".
Stāsta Jānis Rancāns. "Boļeslavs Matusevičs mīlēja savu darbu un jauniešus iedvesmoja. Ne visi spēja sportā tālu tikt, taču katrs lepojās, ka ir trenējies cīņā," piebilst Jānis. Viņam ir milzīgs gandarījums par to, ka atjaunotajā Latvijā Boļeslavs pievērsās veterānu sportam un arī viņu iesaistīja. "Boļeslavs zināja, ko vāc veterānu komandā, ko kuram jaunībā ir ielicis," teic brīvās cīņas veterānu pasaules čempionāta medaļnieks un Eiropas čempions. Īpašs trenera lepnums bija agrākie audzēkņi Edmunds Viļčaks un Pēteris Ivbulis, kuri veterānu cīņās kļuva par pasaules čempioniem. 90. gados pasaules čempionātos veterāniem medaļas izcīnīja arī pats Boļeslavs Matusevičs. Vecie cīkstoņi atceras, ka pēc lielajiem panākumiem notika sarīkojums Jelgavas Kultūras namā, kur ar lieliem aplausiem tika sveikts pats vaininieks. Toreiz sarīkojuma vadītājs viņam jautāja: "Ko jūs sakāt saviem audzēkņiem pirms iziešanas uz cīņas paklāja?" Boļeslavs Matusevičs atbildēja uzreiz divās svešvalodās: "Nicht drinken!" (Nelietot alkoholu! – vācu val.) un "No smoking!" (Nesmēķēt! – angļu val.) [4]
Informācijas avoti:
1. Grūtups, Gaitis. Jel cīnies, draugs... : [cīņas sporta trenera, Latvijas čempiona brīvajā cīņā, sporta žurnālista Boļeslava Matuseviča (1940-2020) piemiņai]. Zemgales Ziņas, Nr. 15, 2020.
2. https://www.zz.lv/sports/muziba-devies-cinas-sporta-treneris-boleslavs-matusevics-247975 (skatīts 05.05.2020.)
3. https://sports.tvnet.lv/6938353/muziba-devies-cinas-sporta-treneris-boleslavs-matusevics (skatīts 05.05.2020.)
4. Attēls no Grūtups, Gaitis. Nemiera gars, kas alkst pēc godīguma: trenera Boļeslava Matuseviča audzēkņu listē ir trīsdesmit sporta meistaru : [ilggadējam LLU Cīņas sporta sekcijas vadītājam - 75]. Zemgales Ziņas. Nr. 21, 2015. Pieejams: https://www.zz.lv/sports/citas-zinas/trenera-boleslava-matusevica-audzeknu-liste-ir-trisdesmit-sporta-meistaru-193136 (skatīts 05.05.2020.)