Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa

No 14. līdz 20. novembrim norit Ziemeļvalstu literatūras nedēļa 2022. Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā - Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru

Ziemeļvalstīs projekts norisināsies jau 25. reizi, Latvijā - 24. reizi. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās, skolās un citviet notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi.

Ziemeļvalstu literatūras nedēļa 2022 šogad aicina uz kopīgo lasīšanu par dabu Ziemeļvalstīs. Mūsu kultūru caurstrāvo mīlestība pret ziemeļu dabu, kas ir mums ļoti tuva un ieņem lielu vietu mūsu ziemeļu stāstos un literārajā tradīcijā. Ziemeļu daba mūs ne tikai vieno, bet arī vēsta par daudzveidību un bagātībām, kas atrodamas mūsu tumšajā zemeslodes nostūrī. Pēdējos gados slēgtās robežas vairs neļāva tik vienkārši aizceļot uz tropu pludmalēm, tādēļ mums vajadzēja palikt, kur esam. No vulkāniem rietumos, ledāju šļūdoņiem ziemeļos, zeltainiem rapša laikiem dienvidos līdz tūkstoš ezeriem austrumos. Šīgada kopīgajai lasīšanai izraudzītajās grāmatās centrālo vietu ieņem attiecības starp cilvēku un dabu.

Ziemeļvalstu literatūras nedēļa 2022