Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Ziemas vilinājums

Ziemassvētku smarža ar piparkūkām un mandarīniem, baltas sniega kupenas, krāsaini cepuru bumbuļi, sārtvaidži bērni kalna galā, vēja aukas aiz loga, un karsta tēja. Izbaudīsim ziemu! Kā – idejas arī pie mums – bibliotēkā.

 

Grāmatu anotācijas no gramata24.lv, www.zvaigzne.lv, www.petergailis.lv

 

 

 

Sniegpārsliņas stāsts. Latviešu tautasdziesmas un ticējumi

 

"Katra šajā grāmatā aplūkojamā sniegpārsliņa savu unikālo ceļojumu uz Zemi ir sākusi laikā, kad pie mums valda ziema. Un patiesi - katra no tām ir neatkārtojama. Divu vienādu sniegpārsliņu nav. Diemžēl ikdienas steigā mēs nepalūkojamies sev zem kājām un neaizdomājamies par to, cik varena ir sniega pasaule.../I.Dinsbergs/ 

 

Atrašanās vieta

 

Sainio K.

100 tamborētas sniegpārsliņas

 

Grāmatā sniegtas skaidras instrukcijas un tehniskie zīmējumi plašai rakstu kolekcijai gan pavisam vienkāršām sniegpārsliņām, kuru tamborēšanā jāizmanto tikai nedaudzi stabiņi un gaisa cilpiņas, gan lielākām un sarežģītākām pārsliņām. Raksti sakārtoti pēc grūtības pakāpes. Nodaļā par tamborēšanas pamatprasmēm izskaidroti un parādīti tamborēšanas pamatpaņēmieni. Piedāvātas vairākas idejas sniegpārsliņu izmantošanai, ieteikumi dzijas izvēlei, sniegti arī padomi, kā pašiem veidot jaunus sniegpārsliņu rakstus. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Brodeka A., Voita Š.

75 papīra sniegpārsliņas, zvaigznītes un saulītes

 

Šajā skaistajā grāmatā skaidroti visi paņēmieni, kas jāzina, lai izveidotu 75 dažādus papīra rotājumus origami, kirigami vai kvilinga tehnikā. Pie katras sniegpārsliņas, zvaigznītes vai saulītes norādīta rotājuma sarežģītības pakāpe, iekļauti skaidrojumi un attēli, kuros soli pa solim parādīta darba secība, kā arī vajadzības gadījuma pievienoti rotājumu šabloni. Te sniegtas arī iedvesmojošas idejas, kā izgatavotos rotājumus izmantot gan svētkos, gan ikdienā. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Nikitenko S.

Ziema. 100 radošas idejas

 

Šajā grāmatā atradīsiet ne tikai padomus, kā izgatavot to vai citu lietiņu, bet arī viegli izmantojamas piegrieztnes. Radošo ideju īstenošanai tev noderēs viss - auduma atgriezumi, krāsaini aplikāciju papīri, lentes, auklas un košas dzijas, kā arī egļu čiekuri un valrieksti. Autores piedāvātie praktiskie darbi būs pa spēkam ikvienam - gan mazam ķiparam, darbojoties kopā ar vecākiem, gan skolas bērnam, čakli strādājot rokdarbu stundās, gan namamātei, rūpējoties par svētku noskaņu mājās, gan arī vecvecākiem, gādājot pārsteigumu mazbērniem. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Linga – Bērziņa B.

Sveces

 

Sveces ir ne vien līdzeklis gaismas radīšanai, bet arī dažādu svētku atribūts un nozīmīgs interjera priekšmets, kas vienā mirklī spēj uzburt mistisku un noslēpumainu gaisotni.

Šajā grāmatā pastāstīts, kā izgatavot unikālas sveces pašu spēkiem. Ievaddaļā sniegts materiālu un darba gaitas vispārējs apraksts, bet turpmākajās lappusēs krāsainos fotoattēlos un izsmeļošos aprakstos soli pa solim atklāts konkrētu sveču darināšanas process.

Ļaujiet vaļu savai radošajai izdomai, un drīz vien varēsiet baudīt burvīgus mirkļus pašdarinātu sveču gaismā! 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Kalniņa L.

Apsveikuma kartītes

 

Lielu prieku var sniegt apsveikuma saņemšana un pasniegšana. Taču, iespējams, vēl nezināt, cik aizraujoša var būt apsveikuma kartīšu izgatavošana pašu rokām.Grāmatā soli pa solim ir parādīts, kā izveidot interesantas kartītes dažādiem dzīves notikumiem! Ar šīs grāmatas palīdzību jūs spēsiet iepriecināt sevi radīšanas procesa laikā un savus mīļos ar burvīgajiem gala rezultātiem!Izmantojot pavisam ikdienišķus materiālus, kas ir atrodami katrā mājā, jūs spēsiet radīt unikālas un neatkārtojamas apsveikuma kartītes! 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Adītas cepures

 

Tāpat kā katram katliņam savs vāciņš, tā katrai galvai sava cepure.. Šajā grāmatā noteikti atradīsiet vienu modeli, kas iederēsies jūsu ziemas garderobē un piešķirs tai eleganci un šarmu. Uzticieties sev!

Turklāt rudenī un ziemā cepures ir obligāta apģērba sastāvdaļa, jo tikai skaista un silta cepure sagādā īstu prieku, dodoties garākā pastaigā.

Grāmatā iekļauti adīšanas pamati, kā arī padomi rotājumu veidošanai. Piedāvāti vairāki noderīgi risinājumi, lai cepure labāk piegulētu galvai. Mūsu daudzveidīgajā galvassegu piedāvājuma klāstā notiekti atradīsit sev ko piemērotu – klasisku siltu cepuri, bereti, cepuri ar smailu galu vai ar pušķiem un bumbuļiem.Novēlam jums cepuru adīšanas un nēsāšanas prieku! 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Huga V.

Adīti cimdi

 

Valkāt pašu rokām darinātus cimdus ir ļoti patīkami. Ne vienmēr izdodas iegādāties piemērotu pirkstaiņu pāri veikalā, jo rokas ir ļoti dažādas. Un arī dūraiņu adīšana savām rokām līdz šim bijusi sarežģīta. Šajā grāmatā piedāvātā jaunā adīšanas tehnika četros soļos padarīs darbu ievērojami vienkāršāku. Grāmata sniegs ierosmi gan tām rokdarbniecēm, kas jau prot, gan tām, kas vēlētos iemācīties cimdu darināšanu. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Nasteviča D.

Adīti mauči

 

Grāmata iepazīstina ar kādu senu, nedaudz piemirstu latviešu dārgumu - rokas locītavu sildošām aprocēm jeb maučiem. 20.gadsimtā tos zināja visā Latvijā - košākie no tiem meklējami Kurzemes pusē. Tolaik maučus vilka uz linu krekla piedurknēm, kurām nebija aproču, lai piedurkņu gali cieši piekļautos rokai. Mūsdienās mauči piedzīvo renesansi, jo pilda ne tikai praktiskas, bet arī dekoratīvas funkcijas. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Andersone D.

Piparkūciņš

 

Kādā jaukā ciematiņā dzīvoja Miltiņu pāris. Viņiem bija dēliņš Piparkūciņš. Viņi visi bija īsti gardumu meistari. Iepazīsti Piparkūciņu, viņa draugus un iemācies pagatavot dažādas piparkūkas - Klasiskās, Medus, Kraukšķīgās un Pildītās piparkūkas, kā arī piparkūkas ar riekstiem un žāvētiem augļiem! Iemācīsies, kā sagatavot Piparkūku mājiņu un kā sagatavot piparkūku glazūru, lai Tavas piparkūkas būtu krāšņas! Un, lai Tavs svētku galds mirdzētu no dažādības, Piparkūciņš Tev iemācīs uzcept Jautros cepumiņus, Siera maizītes, Biešu-šokolādes kūku un Tējas keksiņus! 

 

Atrašanās vieta

 

 

Grīnvalde G.

Kas ir ziemassvētki?

 

Grāmatā Kas ir Ziemassvētki? atradīsiet 8 ludziņas par Ziemassvētku tēmu, tās palīdzēs Jums sagatavot priekšnesumus gan bērnudārzā, gan skolā. Katrā ludziņā ir iekļauts ne vien aktieru teksts, bet arī  ieteicamais muzikālais noformējums: skaņdarba nosaukums un autors.

Kad beigušās rudens brīvdienas un koki nometuši savu krāšņo lapu rotu, jāsāk gatavoties Ziemassvētkiem. Tas ir brīnumu laiks, kad bērni raksta vēstules Ziemassvētku vecītim un gaida savu karstāko vēlēšanos piepildījumu. Brīnumainas pārvērtības var piedzīvot, iejūtoties sniegpārsliņas, rūķa, lāča, vāveres, zaķa un citu pasaku tēlu lomās. Lugas paredzētas gan pavisam maziem bērniem, gan arī pusaudžiem.

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Stāraste M.

Pasakaini sniegi snieg

 

Krāšņa ziemassvētku pasaka ar autores ilustrācijām patiks visiem mazajiem lasītājiem.  Lai šī pasaka sagādā bērniem daudz prieka! 

 

Atrašanās vieta

 

 

Gaidu baltus ziemassvētkus

 

Populāru Ziemassvētku dziesmu izlase. Brīnišķīgās ziemassvētku dziesmas izpilda tautā iemīļoti mākslinieki un bērnu vokālie ansambļi. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Auziņa A.

Slēpotāji bučojas sniegā

 

Dzejoļu krājums ar jauku nosaukumu, kā radīts lasīšanai ziemas vakarā pie kamīna. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Ābele I.

Sniega laika piezīmes

 

Ziemas vakariem piemēroti ir arī labi romāni un stāsti. Kas var būt labāks par labu lasāmvielu un karstas tējas krūzi. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Brancis M.

Starptautiskie ledus skulptūru festivāli Jelgavā

 

Ledus skulptūru festivāls vairāk nekā 10 gadu laikā ir kļuvis par Jelgavas pilsētas vispopulārāko un visplašāk apmeklēto kultūras dzīves pasākumu. To gaida ne tikai jelgavnieki, bet arī cilvēki visā Latvijā No nelielas izstādes tas ir izaudzis par starptautiski atzītu festivālu, kurā piedalīties par godu uzskata mākslinieki no daudzām pasaules valstīm. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Zemledus makšķerēšana

 

Zemledus makšķerēšana ir ļoti veselīgs, interesants un katram pieejams sporta veids. Zemledus makšķerēšana sniedz iespēju labi atpūsties, uzkrāt jaunus spēkus. Pēc darba nedēļas ir patīkami – un arī lietderīgi pasēdēt svaigā gaisā pie pašrocīgi izurbta āliņģa. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Smits V.

GO Slēpo!

 

Slēpošana ir sports, kas atlīdzina jums par jūsu panākumiem un soda par jūsu kļūdām. Tas patur jūs “uz āķa”, jo virsma, pa kuru slēpojat, tāpat kā vide visapkārt, nemitīgi mainās. Slēpošana ir pilna ar izaicinājumiem – no neskarta pūdersniega ārpus trasēm līdz noblietētam sniegam trasēs, pastāvīgi attīstot jūsu fiziskās un garīgās spējas. Lai jums nekad neapnīk meklēt jaunus un aizraujošus nobraucienus!

 

Atrašanās vieta