Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Virtuālo izstāžu stāsti rudens vakariem

Šķiet, ka jau otro gadu laiks rit citādāk. Cilvēki ir attālinājušies no darba, no mācībām, viens no otra un it kā arī no laika. Bet laikam ir vienalga, tas iet un iet un nes un nes izmaiņas mūsu dzīvēs. Mēs pukojamies, spurojamies pretī, bet pielāgojamies. Arī gadalaiki, laikapstākļi un sērgas nemēdz ne brīdināt, ne prasīt ļaužu piekrišanu. Izgaismosim oktobra vakarus ar stāstiem. Lasīsim un skatīsim paši, stāstīsim tālāk viens otram!

Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja vietnē atradīsiet muzeja priekšmeta stāstus http://www.jvmm.lv/index.php/lasitava/muzeja-prieksmeta-stasts

 

Plēsīsim jokus uz nebēdu, iedvesmai Ādolfa Alunāna memoriālais muzeja piedāvājums http://alunans.lv/Br%C4%ABvbr%C4%ABdis/joki-iz-alunana-dzives/

 

“Vērtības mūžīgi mūžos bijušas cilvēku dzīves ceļvedis. Cilvēki  dzīvo ne tikai ar zināšanām, kaislībām un jūtām, bet ar mērķiem, vērtību orientācijām, jo mēs esam  garīgas būtnes.”  Tā savukārt saka profesore Maija Kūle.

Latvijas Universitātes bibliotēkas virtuālajā izstādē “Cieņa ir dzīve atzīšanas režīmā...” filozofe profesore Maija Kūle https://www.biblioteka.lu.lv/resursi/izstades/maija-kule/  iespējams atradīsiet atbildes uz sev svarīgiem jautājumiem, jo profesore saka: “Iespēja izzināt sevi un pasauli ir pats raksturīgākais, kas atšķir cilvēku no citām dzīvām radībām.” Cilvēku atšķir arī apzināti radīti mākslas darbi. Par laika pēdu nospiedumiem mākslas darbos klausieties Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Audio stāstos: MĀKSLA UN KRĪZE http://www.lnmm.lv/lv/presei/jaunumi/2853-audio-stasti-maksla-un-krize .

 

Apmeklējiet Latvijas Nacionālā vēstures muzeja izstādi “Pasaules uzskats un maģiskie simboli akmens laikmetā Latvijā" https://emuzejs.lnvm.lv/resursi/galerijas-un-virtualas-izstades/virtualas-izstades un iepazīstiet senču skatījumu uz dzīvi pirms tūkstošiem gadu. Simboli rituālos, ar kuru palīdzību cilvēks centās kompensēt savu nevarību dabas priekšā, papildinot spēkus cīņā par izdzīvošanu.

 

Varam paceļot vēsturē pa Latviju https://ej.uz/qujk un Eiropu http://datatest.lnb.lv/nba05/kartes/frame.htm.

 

Tad priecāties par ainavām, kuras pēc virtuālajiem stāstiem varat apmeklēt klātienē, arī tepat Jelgavā. Latvijas Nacionālās bibliotēkas virtuālās izstādes https://www.lnb.lv/lv/aktuali/izstades  “Ainavu dārgumi” https://ainavudargumi.lv/  Zemgales auglīgais līdzenums Jelgavas pils, parks un Pilssala. Kā arī citus piedāvājumus https://www.lnb.lv/lv/digitala-biblioteka/kolekcijas.

 

Protams, dienu un nakti (24/7) jūsu rīcībā Jelgavas bibliotēkas virtuālās izstādes un datubāzes  http://www.jelgavasbiblioteka.lv/