Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Virtuālās izstādes par Jelgavu

2021. gadā izdotās grāmatas un citi materiāli saistībā ar Jelgavu un apkārtni

Pamanīt!

Esam izveidojuši ērti pārskatāmu 2021. gadā izdoto grāmatu un citu materiālu sarakstu par Jelgavu un apkārtni. Šeit atradīsiet grāmatas, kuru autori ir jelgavnieki, un grāmatas, kuras rakstītas par jelgavniekiem. Bukletus, kartes, dokumentus un kalendārus, kas tapuši mūsu pilsētā. Mūsu pilsētas vārds grāmatās par Latviju.

Lūkojiet! Lasiet! Jautājiet! Mēs palīdzēsim.

 

 

 

 

 

 


 

Grāmatizdevēji Jelgavā. Jāņa Vilka kolekcija

Atzīmējot Jelgavas pilsētas bibliotēkas dibināšanas 100. jubileju, sadarbībā ar kolekcionāru Jāni Vilku junbilejas gada garumā piedāvājam ielūkoties Jelgavā iespiestu izdevumu daudzveidībā – sākot ar unikāliem eksemplāriem no 18. gadsimta sākuma, līdz pat 20. gadsimta pirmajai pusei. 

 

 

 


 

Ziemeļvalstu literatūra Jelgavas pilsētas bibliotēkas seno izdevumu krājumā

Ik gadu Jelgavas pilsētas bibliotēka novembrī iesaistās Ziemeļvalstu literatūras nedēļā, dažādās aktivitātēs aktualizējot Ziemeļvalstu literatūru un kultūru. Piedāvājam virtuālu ieskatu Jelgavas pilsētas bibliotēkas krājuma senākajā daļā - tajā atrodams ne viens vien latviešu valodā tulkots ziemeļvalstu autoru literārais darbs no 20. gadsimta sākuma. Ieskaties!

 

 

 


 

 

Latviešu Avīzes - izstāde veltīta pirmajam laikrakstam latviešu valodā, kurš klajā nāca Jelgavā. Tiešsaistē varam izlasīt vēsturnieku rakstus par šo tematu, atvērt vēlamo avīzes numuru, uzzināt, kas bija 21.gadsimta „Latviešu Avīzes" vai iegūt informācijas avotu sarakstu tālākai izpētei.

 

 

 


 

 

 

 

 

ASPAZIJA. Zaļenieki, Jelgava - virtuāls ieskats Aspazijas autobiogrāfisko darbu lappusēs

 

 

 

 


 

 

 

 

Aspazijas prēmijas laureātes - biogrāfijas, literatūras saraksti, attēli

 

 

 

 


 

 

 

 

ERNESTS JOHANS BĪNEMANIS (1753 - 1806)  -  pirmais latviešu izcelsmes zinātniski tehniskās inteliģences pārstāvis. Viņa izgatavotā aerostata pirmā publiskā demonstrēšana Jelgavā (arī Latvijā un Baltijā) notika 1785. gadā

 

 

 


 

 

 

 

Māteru Juris - virtuālā izstāde stāsta par rakstnieku, žurnālistu un publicistu Juri Māteru, kurš Jelgavā izdeva pirmo juridisko laikrakstu latviešu valodā Tiesu Vēstnesis (1880 – 1884).

 

 

 

 

 

Lūgums ziņot par neaktīvām saitēm.