Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Virtuālā pasaule grāmatu lappusēs

Internets un tehnoloģijas – lietas, bez kurām mūsdienās neiztikt. Izvērtēt sev vajadzīgo reizēm nav tik vienkārši. Kā ar to tiek galā grāmatu varoņi - lasiet paši. Jūsu vērtējumam - jaunas un ne tik jaunas grāmatas.

Grāmatu anotācijas no www.zvaigzne.lv, www.sienakaudze.lv, www.delfi.lv,

 

 

 

Aizaksons V.

Stīvs Džobss

 

Pateikt, ka Stīvs Džobss bija ģēnijs, ir nepateikt neko.

Tirāns, iedvesmotājs, manipulētājs, harismātisks līderis, atstumtais, revolucionārs, perfekcionists – tas bija Džobss. No ekscentriska puiša, kas smēķē zālīti, iziet kliedzienu terapijas kursu, dodas meklēt apskaidrību Indijā, aizraujas ar dažādām diētām un valkā sandales tikai sniegotās dienās līdz intuitīvi izsmalcinātu tehnoloģiju radītājam, kas vienu no pasaules vērtīgākajiem uzņēmumiem – Apple – padarīja par sinonīmu savam vārdam – tāds bija Rietumu uzņēmēja ar Austrumu filozofijas domāšanu dzīvesgājums, kuru pa atslēgas caurumu var izbaudīt Valtera Aizaksona sarakstītajā biogrāfijā.

 

Atrašanās vieta

 

 

Lārsons S.

Meitene ar pūķa tetovējumu

 

Millenium triloģijas pirmā grāmata – romāns „Meitene ar pūķa tetovējumu” ir zviedru literatūras fenomens, kas pārsteidzis visu pasauli, un romāna galvenā varone Līsbeta Salandere jeb meitene ar pūķa tetovējumu tiek uzskatīta par vienu no savdabīgākajiem tēliem pasaules literatūrā vairāku gadu desmitu laikā.

 

Atrašanās vieta

 

 

Lārsons S.

Meitene, kas spēlējās ar uguni

 

Stīga Lārsona triloģijas MILLENNIUM otrajā grāmatā – romānā „Meitene, kas spēlējās ar uguni”, - Zviedriju satricina trīs nežēlīgas slepkavības. Aizdomas krīt uz romāna galveno varoni Līsbetu Salanderi, kura ir atgriezusies Zviedrijā pēc ilgas uzturēšanās ārzemēs. Viņa ir ļoti bagāta, bet pavisam vientuļa.

Līsbeta Salandere nolemj uz visiem laikiem nokārtot rēķinus ar pagātni un sodīt tos, kas pelnījuši sodu. Policija sāk viņas medības.

Žurnālists Mīkaels Blumkvists netic Līsbetas vainai un uzsāk pats savu izmeklēšanu, lai atrastu īsto slepkavu. Viņš atklāj tumšus notikumus Līsbetas pagātnē. Pēdas ved pie kāda noslēpumaina vīrieša, no kura visi baidās. Līsbetai Salanderei ar viņu ir kārtojami īpaši rēķini.

Mīkaela Blumkvista un Līsbetas Salanderes ceļi atkal krustojas.

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Lārsons S.

Meitene, kas izpostīja sirseņu pūzni

 

“Meitene, kas izpostīja sirseņu pūzni” ir pēdējā daļa Millennium sērijā, un šī grāmata 2008. gadā saņēma Stikla atslēgas balvu kā Gada labākais Ziemeļvalstu detektīvtrilleris.

Sālgrēna slimnīcā Gēteborgā ieved divus smagi ievainotus cilvēkus. Viens no viņiem ir Līsbeta Salandere, kas izsludināta meklēšanā par trim slepkavībām. Viņai ir dzīvībai bīstams ievainojums galvā un nepieciešama steidzama operācija. Otrs ir Aleksandrs Zalačenko, Līsbetas tēvs, kuram viņa uzbrukusi ar cirvi.

Kamēr Sālgrēna slimnīcā risinās spraigi notikumi, Mīkaels Blumkvists pēta Salanderes pagātni un drīz nāk uz pēdām patiesībai. Viņš raksta atmaskojošu reportāžu, kas attaisnos Līsbetu un satricinās Zviedrijas valdību, Drošības policiju un visu valsti. Vai Līsbetai būs iespēja noslēgt rēķinus ar pagātni un panākt taisnības uzvaru?

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Lāgerkrancs D.

Meitene zirnekļa tīklā

 

Duets, kas fascinēja miljoniem Stīga Lārsona romānu lasītājus.

Viņa ir meitene ar pūķa tetovējumu – ģeniāla hakere un ikdienas dzīvei absolūti nepiemērota būtne.

Viņš – pētnieciskais žurnālists, kuru vēlme izdibināt patiesību bieži vien noved līdz tiesvedībai.

Kādā vakarā Blumkvistam piezvana cilvēks un apgalvo, ka viņam ir svarīga informācija, - nozagtas jaunatklātas tehnoloģijas mākslīgā intelekta izpētes jomā. Notikušajā iesaistītas arī Amerikas Savienotās Valstis un Nacionālā drošības aģentūra. Zvanītājs ir kontaktējies ar gados jaunu sievieti hakeri, kuru Blumkvists labi pazīst. Ziņa ir satraucoša. Un, tā kā žurnālam Millennium ir nepieciešami līdzekļi un sensacionāls materiāls, Blumkvists vēršas pēc palīdzības pie Līsbetas Salanderes. Bet viņai, kā allaž, ir savi plāni – viņa dzen pēdas sava tēva kriminālajam mantojumam.

Noslēpums, kuru viņi mēģina kopīgi atšķetināt, atrodas sarežģīta vairāku valstu spiegu, hakeru un valdību savērpta tīkla centrā, un ne viens vien ir gatavs nogalināt, lai aizsargātu noslēpumu...

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Glatauers D.

Sargies ziemeļvēja

 

Vai ilgām un to izdzīvošanai ikdienas realitātē var būt vēl labāka vieta par virtuālo telpu?

Leo Leike pārpratuma pēc saņem e-pasta vēstuli no nepazīstamas sievietes un pieklājības pēc atbild viņai. Un atbild arī viņa – Emmija Rotnere. Drīz Leo atzīstas: "Es neprātīgi interesējos par Jums, mīļā Emmij! Un apzinos arī, cik absurda ir šī interese." Mazliet vēlāk atzīstas arī Emmija: "Jūsu rakstītās rindiņas un mani prātojumi par tām rada priekšstatu par cilvēku, kāds acīmredzot tiešām ir iespējams īstenībā."

Šķiet, tas vairs ir tikai laika jautājums, kad notiks pirmā personiskā tikšanās, tomēr šis jautājums uztrauc abus tik ļoti, ka tikšanās tiek atlikta vēl un vēl. Turklāt Emmija ir precējusies, bet Leo patlaban cenšas pārdzīvot attiecību izjukšanu... Vai rakstiski paustās jūtas saglabāsies, viņiem satiekoties pa īstam? Un, ja saglabāsies, – ko darīt tad?

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Glatauers D.

Visi septiņi viļņi

 

Jūs jau pazīstat Emmiju Rotneri un Leo Leiki? Tātad esat lasījuši neparasto mīlasstāstu "Sargies ziemeļvēja", kurā viens otru neprātīgi iemīl divi cilvēki, kas nekad nav redzējušies. Un šis stāsts ir beidzies jums... bet ne Emmijai un Leo!

Jūs domājat, ka mīlētāji ir pelnījuši vismaz vienu tikšanos? Te tā būs!

Jums nav ne jausmas, par ko ir runa? Jūs neesat lasījuši par ziemeļvēju? Tas nekas. "Visos septiņos viļņos" jūs uzzināsiet visu.

Pēc nepilna gada Leo Leike atgriežas no Bostonas. Mājās viņu gaida ziņas no Emmijas Rotneres. Abi apjauš, ka nav spējuši atbrīvoties no jūtām, kas viņus saista vienu pie otra. Taču Leo ir sācis jaunas attiecības, un Emmija joprojām ir precējusies. Bet, kad krastu ir sasnieguši seši viļņi, septītais vienmēr nes pārsteigumus...

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Judina D.

Trīs klikšķi līdz laimei

 

...mūsdienu sabiedrībā visam jānotiek ātri un to mēs kultivējam arī savos bērnos, pārsātinot un pārkairinot viņa nenobriedušos prātus ar informāciju, emocijām, sajūtām, par kādām viņu vecumā mēs varbūt pat neko nenojautām. Un bērni notrulinās. Viņos vairs nerada prieku ne saule debesīs, ne bezdievīgi pogojošas lakstīgalas vasaras naktī. Divu stundu brauciens autobusā bez iespējas ielūkoties viedtālrunī vai planšetā, pasērfot internetā tiek uzskatīt par kaut ko nenormālu. Viņiem vajag asas izjūtas. Izsist sienā caurumu, mest otram ar krēslu, pievērst uzmanību ar izaicinošiem tekstiem un vecumam nepiemērotu uzvedību. Lamuvārdi ir ikdienas leksika, bet lai dzīve būtu skaistāka un izjūtas asākas talkā nāk dažādi palīglīdzekļi. Bet pāri visam valda Visuvarenais internets, kur  jau pēc trīs klikšķiem saņemsi kāroto: jaunu kleitu, baudu, ko esi guvis kādu noķengājot, dīlera kontaktus, lai saņemtu savu dienišķo devu. Tur var dabūt un darīt visu, ko vien sirds kāro, bet pats galvenais… neviens nevienu nekontrolē. Vecāki lielākoties nav ne jausmas kādiem nolūkiem atvases izmanto viņu pašu dāvātos jaunākos viedtālruņus un planšetes, galvenais, ka tik miers mājās, bet viena daļa skolotāju, jau apnikuši karot pret to lietošanu stundā, atmet ar roku un paši ienirst interneta dzīles pēc savas devas kaifa. Tieši par šo nespēju dzīvot bez kārtējās kairinājuma devas, bez adrenalīna, bez ātras baudas, kā arī par neizsakāmu varaskāri un vēlmi kontrolēt citus savā darbā “Trīs klikšķi līdz laimei” runā Dace Judina.

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Rokpelnis J.

Virtuālais fausts

 

Izmantojot daudzu gadu vērojumus un personiskos piedzīvojumus, autors ielaužas divās mūsdienu latviešu pasaulēs: viņu attiecībās ar Dievu un sātanu, ar Baznīcu un reliģiju, masveidīgajā tieksmē kļūt par kristiešiem un vienlaicīgā ekstrasensu pielūgsmē, un šī pasaule pastāv līdzās aizvien spēcīgākajai tieksmei aizstāt reālo pasauli ar virtuālo, ko piedāvā pasaules tīmeklis (tīkls kārdinātājs, vilinātājs) — internets.

Rokpeļņa skatījums, atainojot 21. gadsimta internetatkarīgā cilvēka dzīvesveidu, meklējumus, jūtas un vilšanos, ir ironisks un nesaudzīgi tiešs, detaļās un valodā apskaužami poētisks, precīzs un racionāls.

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Višņevskis J

Vientulība tīmeklī

 

Romāna varoņi – ievērojams zinātnieks, kas dzīvo Vācijā un strādā visā pasaulē, un jauna precēta sieviete no Varšavas – iepazīstas internetā, atklāj savas erotiskās fantāzijas un stāsta notikumus no dzīves, kuri pārspēj jebkuru izdomājumu. Pārvarot daudzus šķēršļus, abiem izdodas satikties arī realitātē – mīlētāju galvaspilsētā Parīzē. Taču ilgotā satikšanās kļūst par galveno pārbaudījumu viņu jūtām.

„Cilvēkos mītošā vientulības izjūta – neprasme atklāti un brīvi izteikt savas domas un jūtas, runāt ar iemīļoto cilvēku par visu, kā arī mūsu priekšstats par to, ko nozīmē ideāla saprašanās ar mīļoto, – padara mīlestību iespējamu tikai virtuālās saziņas pasaulē. Lasot romānu, mani bija pārņēmusi doma: Viņš – literārais varonis – tā esmu es – tas ir mans sapnis par Viņu – kura meklējumi ir nebeidzami. Romāns „Vientulība tīmeklī” dod iespēju mums vismaz lasīšanas brīdī zaudēt mūžīgo vientulības izjūtu,” atzīst režisore Gaļina Poļiščuka. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Egerss D.

Sfēra

 

Kad Meja Holande tiek pieņemta darbā pasaules varenākajā interneta kompānijā, viņa domā, ka ir guvusi unikālu iespēju, un šo pārliecību nespēj satricināt nedz pakāpeniska attālināšanās no reālās dzīves, nedz uzņēmuma pretenzijas uz viņas privāto dzīvi, nedz iepazīšanās ar kādu savādu kolēģi.

Drīz vien šis stāsts par jaunas sievietes ambīcijām un ideālismu pārtop par aizraujošu spriedzes romānu, kurš uzdod mums neskaitāmus aktuālus jautājumus par saskarsmi un informāciju, privāto un publisko, demokrātiju, vēsturi un cilvēka zināšanu robežām.

 

Atrašanās vieta

 

 

De la Mote A.

[geim]

 

Henriks Peteršons ir sīks blēdis, kas neko neņem galvā un rīkojas, kā ienāk prātā. Kādu dienu viņš vilcienā atrod dīvainu mobilo telefonu – tas ne tikai pārzina HP dzīvi visos sīkumos, bet arī aicina viņu pievienoties aizraujošam piedzīvojumam ar nosaukumu Spēle. Kad HP ir izturējis pirmo pārbaudījumu, viņš tiek iekļauts slepenā Spēlētāju kopienā. Uzdevumi kļūst arvien riskantāki, atalgojums pieaug, un fanu atzinība ir iedvesmojoša. HP ir gatavs darīt jebko, lai tikai varētu turpināt Spēli.

Policijas inspektore Rebeka Normēna ir pilnīgs HP pretstats. Viņa rūpīgi kontrolē savu dzīvi, un viņas karjera Drošības policijas miesassargu nodaļā ir apbrīnas vērta. Viss būtu lieliski, ja ne zīmītes, kuras kāds slepus atstāj viņas skapītī. Lai kurš tās rakstītu, viņš par Rebekas pagātni zina satraucoši daudz. Zina to, ko nevienam nevajadzētu zināt...

Kad Spēle ielaužas aizvien dziļāk realitātē, HP un Rebekas pasaules neizbēgami tuvojas viena otrai. Kas patiesībā ir Spēle? Un vai tu esi pārliecināts, ka gribi spēlēt? 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

De la Mote A.

Troksnis

 

Ir pagājuši četrpadsmit mēneši, kopš Henriks Peteršons vilcienā atrada dīvainu mobilo telefonu un iesaistījās velnišķīgā realitātes spēlē. Sekoja riskanti uzdevumi, fanu atzinība, gandrīz nāvējošs sprādziens un slepena bēgšana.

Tagad viņam ir gandrīz viss, ko varētu vēlēties, – brīvība, nauda, nekādas atbildības. Tomēr HP nejūtas apmierināts. Viņam trūkst Spēles adrenalīna, komfortablā dzīve šķiet garlaicīga, un dažkārt viņš pieķer sevi domājam: kaut Spēle mani atrastu!

Dzirksteli vienmuļajā eksistencē varētu iemest dēka ar svešinieci. Jā, Anna ir tieši HP gaumē – bagāta, eleganta un skaista. Tikai zem stilīgās ārienes jaušama nervozitāte, itin kā sieviete no kāda baidītos. Un tad vēl viņas telefons...

 

Atrašanās vieta

 

 

 

De la Mote A.

Burbulis

 

Tas, kurš kontrolē pagātni, pārvalda nākotni.

 [burbulis] ir aktuāls trilleris par to, kā mēs digitālās uzraudzības ēnā cenšamies izveidot drošus burbuļus – sākot ar banku seifiem un beidzot ar milzīgām serveru hallēm. Taču visiem burbuļiem, gan lieliem, gan maziem, ir viena kopīga īpašība: agri vai vēlu tie pārplīst...

 “Bija pagājuši seši mēneši, kopš viņš saņēma to nolādēto uzdevumu. Divdesmit četras nedēļas, simt astoņdesmit dienu, lai izstrādātu izejas stratēģiju. Ģeniālu plānu, kas varētu atbrīvot viņu no velnišķīgajām lamatām, kurās viņš iekūlies.

Kļūda – kurās viņi iekūlušies... Jo viņš taču vienkārši nevar izpildīt uzdevumu, galu galā viņš nav nekāds slepkava. Vai varbūt tomēr ir...?”

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Šmite L.

Rainītis

 

L.Šmite grāmatā ataino realitāti, kādu to diemžēl šobrīd pazīstam – ārzemēs strādājošus vecākus, kuriem, iejūgtiem darba sakās, nav laika aizbraukt ciemos pie savām atvasēm, vecvecākus, kuriem mazbērni atstāti „uz kakla” un pašus bērnus – šinī gadījumā pasaules sāpju pāragri plosīto Rainīti. Spilgti un līdzjūtīgi tiek attēlota mazā zēna iekšējā pasaule, kas iepazīto dzīves ēnas pušu dēļ ir dziļa un patiesa:

Autorei veiksmīgi izdevies attēlot zēna neviennozīmīgo, reljefo domu plūdumu. Rainīša iekšējo sašķeltību rada arī fakts, ka materiāli viņš ir nodrošināts, bet iekšēji jūtas nelaimīgs, nevajadzīgs, skumjš, dažbrīd pat atstumts.

Bērnam ir vajadzīga mamma, nevis internetā, skaipā runājoša seja. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Gideona M.

Mans slepenais pielūdzējs

 

Tuvojoties nozīmīgai dzimšanas dienai, Alise Bakla slīgst arvien lielākā grūtsirdībā. Jo apzinās – kaut kas viņas dzīvē ir nogājis greizi. Bērni viņu neklausa, karjera nav izdevusies, un vīrs kļuvis tikai par istabas biedru… Savu vientulību viņa mēdz remdēt, pavadot laiku internetā – vietā, kur pulcējas miljoniem līdzīgu cilvēku, izliekoties, ka viss ir vislabākajā kārtībā.

Gluži negaidītu pavērsienu raisa Alises sarakste ar vīrieti, kurš viņu saprot no pusvārda… 

 

Atrašanās vieta