Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Vingrošana – veselībai

Vingrošana ir veids, kā varam palīdzēt sev iegūt dzīvesprieku, veselību, un sapurināt savas domas un ķermeni pēc garās ziemas. Ļausimies kustību priekam! Ja nezini, kā – nāc pēc grāmatām!

Grāmatu anotācijas no www.janisroze.lv , www.zvaigzne.lv, www.valtersunrapa.lv,

 

 

 

Upmanis R.

Vingro ar prieku

 

Grāmata paredzēta lasītājiem, kam saskare ar fiziskajām nodarbībām ir bijusi visai neliela vai nav bijusi nemaz. Tiem, kuri vēlējušies kaut ko uzsākt, bet viss tā arī palicis vēlmju robežās. Ja nezināt, ar ko sākt, kādu fizisko aktivitāti izvēlēties un kas būtu piemērots jums, tad, iespējams, tieši šeit radīsiet atbildes. Grāmata palīdzēs neapjukt un orientēties milzīgajā piedāvājumā, kā arī visā, kas ar to saistīts. Meklējiet un atrodiet savu aktīvo nodarbību! 

 

Atrašanās vieta

 

 

Upmanis R.

Ejam vingrot

 

Grāmatā piedāvāts plašs vingrojumu komplekss, kas palīdz uzturēt formā savu ķermeni, tikt vaļā no liekā svara un saglabāt labu garastāvokli. Autors norāda kļūdas, kādas visbiežāk tiek pieļautas vingrojot, un dod padomus, kā no tām izvairīties. .Atšķirībā no citām šajā grāmatā uzsvērts, ka vēlamos rezultātus var panākt, tikai apvienojot vingrojumu kompleksu ar pareizu uzturu. Grāmatā liela uzmanība tiek pievērsta ogļhidrātu, vitamīnu, minerālu lomai ikdienas ēdienkartē. Tiek sniegta informācija par optimālu uzturu pirms un pēc nodarbībām, kā arī padomi veselīga un sabalansēta ēdiena izvēlē, kas atvieglos ceļu labas formas iegūšanai.

 

Atrašanās vieta

 

 

Vingrojiet un esiet veseli

 

Vai arī jūs labprāt vairāk izkustētos? Šajā ziņā ciešas apņemšanās rodas ātri, tomēr ar to īstenošanu neveicas tik labi. Šī grāmata vēlas jūs iedrošināt. Te uzzināsiet, kāpēc tieši sports un kustības ir tik vērtīgi labas veselības nodrošināšanai, sevišķi gados vecākiem cilvēkiem. Grāmatā tiek piedāvāti pavisam konkrēti ieteikumi, izvēloties dzīvi, kurā būs vairāk kustību, spēka un fiziskās stabilitātes. Jūs iepazīsiet daudz vingrojumu, no kuriem ērti varēsiet izveidot savu personīgo treniņu programmu sportošanai mājās. Bet pēdējā nodaļa veltīta rehabilitācijai. 

 

Atrašanās vieta

 

Volmeše S.

Kustībās slēptā gudrība

 

Kustībās slēptā gudrība jeb kā kļūt fiziski un garīgi līdzsvarotam. Šajā grāmatā uzzināsiet, kā kustības var uzlabot visa jaunā apguvi, palielināt radošumu, samazināt stresu, uzlabot koordināciju un pašsajūtu. Tā stāsta arī par to, kā kustības rada līdzsvaru tavā iekšējā vidē. Izlasiet grāmatu un uzlabojiet savu saziņas prasmi un koncentrēšanās spēju! Šī grāmata noderēs, ja vēlaties savā ikdienā radīt fizisku un garīgu līdzsvaru, strādājat ar cilvēkiem un darbā pielietojat kustības, ticat, ka kustības ir svarīgas jaunā apguvei, jums interesē pedagoģija, jūs darbojaties izglītības jomā: esat treneris, instruktors vai skolotājs. Kustības un nodarbes, kas saskaņo abu smadzeņu pusložu darbību: krusteniskās kustības, pastaigas, ātras-lēnas darbības, taiči, cjigun, joga, vingrošana, smadzeņu vingrināšana, dejošana, mūzikas instrumentu spēlēšana, dziedāšana, rotaļas un sportošana. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Kalme V.

Vingrošana pēc 60

 

Veselības vingrošana ieteicama visiem sēdoša darba darītājiem un cilvēkiem ar mazkustīgu dzīvesveidu. Ar tās palīdzību var būtiski uzlabot dzīves kvalitāti un ilgumu. Vingrojumi palīdz nostiprināt dažādas muskuļu grupas, stabilizē locītavas, atvieglo muguras un locītavu sāpes.

Pamēģiniet, un, iespējams, veselības vingrošana kopā ar optimisma pilno seniori Vilmu Kalmi kļūs par jūsu iemīļoto aktīvās atpūtas veidu! 

 

Atrašanās vieta

 

 

Deilija D.

Vingrojumi veselības uzlabošanai

 

Cilvēka organisms ir paredzēts kustībai. Fiziskās aktivitātes rada labsajūtu, kas mazina stresu un trauksmi, un nostiprina organisma imūnsistēmu. Regulāras fiziskās aktivitātes uzlabo pašsajūtu un pagarina mūžu. Turklāt iespējams izvēlēties vingrojumus, kas vērsti pret noteiktām veselības problēmām. Grāmatā  aprakstītas vairāk nekā 50 biežāk sastopamās veselības problēmas un paskaidrots, kā noteikti vingrojumi var palīdzēt samazināt dažādu slimību simptomus un novērst to attīstību. Grāmatā skaidrots, kāpēc fiziskās aktivitātes uzlabo veselību dažādu slimību gadījumā, kādi vingrojumi ir vispiemērotākie noteiktām problēmām un cik daudz laika ieteicams veltīt fiziskajām aktivitātēm, lai ne tikai cīnītos ar veselības kaitēm, bet arī preventīvi uzlabotu savu veselību un nodrošinātu kvalitatīvu ikdienas dzīvi (tai skaitā veiksmīgu grūtniecības norisi, harmonisku seksuālo dzīvi un novecošanas procesu). Ieteikumi ietver gan aerobo slodzi un muskuļus stiprinošus vingrojumus, gan arī lokanības, stiepšanās un līdzsvara vingrojumus – svarīga ir daudzveidība. Galu galā – nekas tā nevairo dzīvesprieku, kā elastīgs prāts vingrā ķermenī. Ceļvedī grāmatas beigās atradīsiet tekstā ieteikto fizisko aktivitāšu sarakstu, kā arī to raksturojumu un iespējamo variantu uzskaitījumu. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Kaziniece V.

Vairāk nekā 1000 vingrojumu 365 dienām

 

Mīli katru savas dzīves gadalaiku. Rūpējies par savu garu un miesu. Atsaucies katram sava organisma signālam, esi modrs, vērīgs, dzīvespriecīgs un aktīvs. Kustība ir dzīvība. Tātad – kusties, lai dzīvotu! Kā aromātiskas kafijas smarža atmodina ožu, “Vingrošanas padomi” atmodinās Tavu ķermeni jaunai dienai, palīdzēs to uzsākt enerģiski un aktīvi, ar nelielu humoru ļaus izbaudīt kustību prieku dažādās dzīves situācijās. Novērtē spēju kustēties, ļaujies fantāzijai un dzīvespriecīgi piepildi katru dienu. (V.Kaziniece) 

 

Atrašanās vieta

 

 

Ungaro A.

Pilatesa vingrojumi katrai dienai

 

Pilatesa vingrojumu veikšana var jūsu ķermeni padarīt harmonisku un spēcīgu, bet stāju – graciozu. Šī grāmata pārliecina, ka Pilatesa vingrojumi nebūt nav sarežģīti un domāti tikai atsevišķām “izredzēto” kategorijām, jo tajā aprakstīto vingrojumu veikšanai nav vajadzīgas ne speciālas nodarbības, ne dārgs inventārs, ne stundām ilgi nogurdinoši treniņi. Jums nepieciešamas vienīgi mazas hanteles, ērts apģērbs, paklājiņš un tikai 15 minūtes brīva laika katru dienu.

Grāmatā “Pilatesa vingrojumi katrai dienai” aplūkotas četras vingrojumu programmas. Uzskatāmu fotogrāfiju sērija detalizēti paskaidro katru vingrojumu. Grāmatai pievienotajā DVD ierakstā parādītas visas četras programmas.

 

Atrašanās vieta

 

Meterniha K.

Nūjošana

 

Grāmata noderēs katram, kurš nolēmis pievērsties šim sporta veidam, kas ietver sevī iedarbīgu treniņprogrammu stresa samazināšanai, imūnsistēmas stiprināšanai un tauku sadedzināšanai. Bagātīgi ilustrētajā grāmatā ietverti daudzpusīgi padomi par

*nūjošanas tehniku;

*nūjošanas aprīkojumu;

*veselīgu dzīvesveidu.

Kļūsti aktīvs, izvēloties nūjošanu - veselā miesā vesels gars! 

 

Atrašanās vieta

 

Švālenberga A.

Skriešana

 

Pavasaris burtiski vilina ārā no mājām, liekot baudīt svaigu gaisu un izkustēties. Kādēļ lai tā nebūtu skriešana?

Skriešana atjauno ķermeni un veldzē dvēseli! Grāmatā apkopota visa svarīgākā informācija par pareizu skriešanas tehniku, treniņu plānošanu, stiepšanās vingrojumiem un iesildīšanos, kā arī par tehnisko aprīkojumu, pirmo palīdzību traumu gadījumā un sabalansētu uzturu.

Skriešana atbrīvo laimes hormonus – un tie dod milzīgu stimulu. Ne tikai sportojot, bet arī ikdienā. Skriet var ikviens, arī jūs! 

 

Atrašanās vieta

 

 

Gelovejs Dž.

Skriešana iesācējiem

 

Autors Džefs Gelovejs, kuram ir 50 gadu skriešanas pieredze un kurš ir uzklausījis vairāk nekā 300 000 cilvēku pieredzi par to, kā skriešana ir uzlabojusi viņu dzīves kvalitāti, vēlas jūs uzaicināt pievienoties brīnišķīgajai skriešanas pasaulei.

Kad skrienat, jūs aizmirstat par visiem noteikumiem un ieejat pasaulē, kur varat justies pilnībā brīvs. Tieši jūs nosakāt, ko jums nozīmē skriešana un kā vēlaties to realizēt. Grāmatā atradīsiet ieteikumus un padomus: kas ir vajadzīgs, lai sāktu skriet; sagatavot sevi veiksmīgai skriešanai; atklāsiet dažādas skriešanas tehnikas; uzzināsiet padomus, kas neļaus zaudēt motivāciju. Smaidiet un izbaudiet savus skrējienus! 

 

Atrašanās vieta

 

 

Nilsons O.

Stiepšanās

 

20 minūšu programma lokanības uzlabošanai. Reizēm ir grūti tikt galā ar visiem veicamajiem darbiem, un daudziem tieši fiziskās aktivitātes paliek pēdējā vietā. Nokļūšana līdz trenažieru zālei prasa laiku un maksā naudu. Viena no iespējām ir Vingro mājās grāmatu sērijā piedāvātās 20 minūšu ilgās, mājas apstākļiem piemērotās programmas. Izmanto iespēju pavingrot, skatoties televizoru vai brīvā brīdī, kamēr vārās ēdiens. Šajā grāmatā piedāvātā treniņa programma der gan iesācējam, gan arī aktīvam sportistam, jo vairākiem vingrojumiem ir dažādas grūtības pakāpes. Grāmatā ierosmei rodamas arī dažas gardu un barojošu ēdienu receptes. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Frīdmena F.B.

Joga bērniem

 

Šajā grāmatā iekļauti klasiskās hathajogas vingrinājumi, kas pielāgoti zīdaiņiem, sākot ar mūža pirmajām dienām. “Joga bērniem” sniedz padomus, kā jaunajiem vecākiem bez bailēm vingrināt bērnu, atbrīvojot viņa ķermeni no sasprindzinājuma un radot harmonijas sajūtu. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Khalsa Š.K.

Kundalinī joga

 

Kundalinī ir radošā enerģija, kas snauž katrā cilvēkā. Tā atrodas mugurkaula pamatnē un ir saritinājusies kā čūska. Ar jogas palīdzību kundalinī tiek pamodināta un paceļas pa mugurkaulu līdz smadzenēm, radot vienotības un atbrīvošanās pārdzīvojumu. Kundalinī joga ir iedarbīgs un viegls jogas paveids, kas piemērots jūsu spraigajam dzīvesveidam. Grāmata Kundalinī joga noderēs ikvienam, kas vēlas vairot enerģiju, atbrīvoties no spriedzes, būt laimīgs un vesels un dzīvot saskaņā ar pasauli. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Dallala T., Hariss R.

Vēderdejas skaistumam un veselībai

 

Esiet sveicināta manā grāmatā un manā pasaulē. Es gribētu atklat jums vēderdeju pamatus; šī māksla palīdzēs sadedzināt lieko ķermeņa masu, nostiprināt vēdera, gurnu, sēžas, augšstilbu un roku muskuļus tikpat efektīvi kā jebkura aerobikas programma vai mehāniskais trenažieris. Vēderdejas vairos  jūsu sievišķību un iekšējo skaistumu, piešķirot ikdienai jaunu radošas izpausmes un spontanitātes nokrāsu. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Liepa I.

Liepas metode

 

Ilze Liepa ir pasaulē pazīstama baletdejotāja, leģendāro latviešu baletdejotāju Māra Liepas meita un Andra Liepas māsa. Gudra un skaista sieviete. Grāmatā „Liepas metode” viņa dalās gan dzīves uzskatos, gan atklāj savu īpašo „ķermeņa filozofiju”, kura mūs aicina iemīlēt sevis paša ķermeni.

Ne katram ir iespēja apmeklēt Ilzes Liepas baleta nodarbības, kurās visu vecumu sievietes mācās eleganci un graciozitāti. Tomēr ikvienam ir iespēja izlasīt šo grāmatu un noskatīties vingrojumu ierakstu. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Astašenko O.

Hipertonija. Ārstnieciskā vingrošana

 

Agrāk tika uzskatīts, ka hipertonija cilvēku piemeklē pusmūžā, taču laiki mainās un mūsdienās šo slimību konstatē trīsdesmitgadniekiem un pat vēl jaunākiem cilvēkiem. Gandrīz katram trešajam zemeslodes iedzīvotājam ir arteriālā asinsspiediena novirzes no normas. Izlasījuši šo grāmatu, jūs uzzināsiet, kādi ir hipertonijas cēloņi, kāpēc hipertonija ir bīstama un kā no tās izvairīties.

Grāmata īpaši noderēs tiem, kas ir gatavi aktīvi rīkoties un pievērsties veselīgam dzīvesveidam. Tajā aplūkoti dažādi fizisko aktivitāšu veidi, iekļauti hipertoniķiem īpaši izstrādāti elpošanas vingrojumi un ārstnieciskās vingrošanas kompleksi. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Puharts V.

Muguras sāpes. Vingrojumi autovadītājiem

 

Šī grāmata ir izveidota, lai palīdzētu autovadītājiem un visiem “sēdošo” profesiju pārstāvjiem saglabāt veselu mugurkaulu un locītavas. Mērojot lielus attālumus un ilgstoši sēžot, saspringst muskuļi, locītavas kļūst stīvas, tiek nospiesti nervi, radot sāpes, kustību ierobežojumus un tirpšanu.Bieži vien apstāšanās vai pārtraukuma brīži ir ļoti īsi, tāpēc jāatrod efektīvs veids, kā atbrīvot muskuļus. Grāmatā apskatītie vingrojumi palīdz ātri un efektīvi likvidēt muskuļu nogurumu, uzlabot to elastību un locītavu kustīgumu. Tie neprasa daudz laika, un tālākā braukšana vairs neradīs diskomfortu. Regulāra vingrojumu izpilde braukšanas starplaikos nodrošinās muguras problēmu profilaksi. (Fizioterapeits V.Puharts) 

 

Atrašanās vieta

 

 

Бубновский С.

50 незаменимых упражнений для здоровья 

 

Grāmatā apskatīti 50 pamata vingrinājumi, paskaidrojot, pie kādām saslimšanām tos drīkst veikt, un kur labāk nē , lai sniegtu maksimālu labumu savai veselībai. Grāmatai pievienots DVD disks ar vingrinājumiem.

 

Atrašanās vieta

 

 

Бубновский С.

Уроки женского здоровья

 

Vingrinājumu grāmata sievietēm. Šeit apskatīti vingrinājumi pēcdzemdību periodā,, pie dažādām saslimšanām , kā arī vairāk nekā 100 vingrinājumi figūras uzlabošanai, un augstu papēžu cienītājām. 

 

Atrašanās vieta