Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Veselīgam dzīvesveidam

Pavasarī, kad mostas daba, arī cilvēkiem gribas atbrīvoties no ziemas noguruma, sajust enerģiju un dzīvesprieku. Te var palīdzēt gan fiziskas aktivitātes, gan pareizs un sabalansēts uzturs. Izstādē šoreiz par to, ko ēdīsim, lai justos labi.

Grāmatu anotācijas no www.jr.lv, www.zvaigzne.lv

 

 

Ēdam veselīgi

 

Gribat ēst veselīgāk, nezaudējot iespēju baudīt garšu dažādību? Šajā grāmatā atradīsiet idejas spēcinošai maltītei, spirdzinošiem desertiem un vieglām uzkodām, kā arī rosinošus ieteikumus dzīvesveida uzlabošanai. Receptes ir tik vienkāršas, ka tās var bez pūlēm pagatavot arī pēc nogurdinošas, steidzīgas dienas. Mazāk pieredzējušam pavāram noderēs uzskatāmie, precīzie attēli, kas ļauj izsekot gatavošanas gaitai. Tāpat grāmatā netrūkst vērtīgu padomu un mazu viltībiņu, kas katrai maltītei piešķirs savu garšas niansi - odziņu vai pipariņu. Katru recepti papildina detalizēta informācija par ēdiena sastāvu un uzturvērtību. 

 

Atrašanās vieta

 

Lipska I., Buile Z.

pH receptes

 

Ilze Lipska un Zelma Buile ir populāras blogeres. Par pH diētas ietekmi viņas ir pārliecinājušās pašas. Abas gatavo lieliskus, mūsdienīgus ēdienus. Maltīte, pagatavota pēc autoru piedāvātajām pH diētas receptēm, sagādās baudu pat visizsmalcinātākajam gardēdim. Skābās un sārmainās vides līdzsvarošana organismā ir veselības galvenā atslēga. Pārmērīgs skābums ir visu slimību dziļākā sakne. Sabalansējiet savu uzturu, saglabājiet labu veselību! 

 

Atrašanās vieta

 

Kornblīta Dž.

Svaigēšana – tas ir tik vienkārši

 

Grāmatas autore Dženifera Kornblīta, Amerikā populāra kulinārijas pasniedzēja, iepazīstina ar svaigēdāju receptēm, kas lutina garšas kārpiņas, un pierāda, ka nebūt nav pārmērīgi jānopūlas virtuvē, lai baudītu sātīgu un garšīgu ēdienu."Svaigēšana, tas ir tik vienkārši" aicina lietot uzturā svaigus un neapstrādātus produktus un iedvesmo no tiem pagatavot dučiem vienkāršu, ekonomisku un gardu maltīšu. 

 

Atrašanās vieta

Jaramišjans S.

Svaigēšana

 

Sergejs Jaramišjans ir talantīgs mūziķis, grupas Tribes of the City dalībnieks, un arī kulinārs. Viņam patīk eksperimenti gan ar mūziku, gan ar ēdienu – liekot kopā dažādus stilus vai garšas, viņš rada vienotu veselumu. Svaigēšana Sergejam ir jauns izaicinājums un darbības lauks viņa radošajai izpausmei. Svaigēšana nav tikai iespēja dažādot savu ēdienkarti, tā ir arī izdevība bez jebkādām fiziskām nodarbībām un treniņiem paaugstināt dzīves tonusu, aktivizēt un uzlabot radošo potenciālu. Tā ir iespēja atgūt to veselības stāvokli, kāds jums bija 14 gadu vecumā. Grāmatā ietvertajās receptēs izmantojami Latvijā pieejami produkti. 

 

Atrašanās vieta

 

Butenko V.

Zaļā dzīve

 

 

Zaļie kokteiļi ir ilgu gadu pētnieciskā un eksperimentālā darba rezultāts. Vispirms Viktorija Butenko izdziedināja savu ģimeni, uzlaboja kolēģu un draugu veselību, tad uzrakstīja grāmatu. Šobrīd viņas grāmata Zaļā dzīve ir kļuvusi par pieprasītu lasāmvielu visā pasaulē - tā jau ir pārtulkota 26 valodās, un zaļie kokteiļi ir uzlabojuši veselību tūkstošiem cilvēku. Zaļie kokteiļi ir garšīgi, tos var lietot visi - svaigēdāji, vegāni, veģetārieši un gaļēdāji - ikviens, kas meklē veidu, kā ēst veselīgāk, taču nevēlas ierobežot sevi garšu un ēdienu daudzveidības ziņā. Dzerot ātri pagatavojamos zaļos kokteiļus, ir iespējams nodrošināt organismu ar nepieciešamajām barības vielām, izvadīt toksīnus, atbrīvoties no kāres pēc saldumiem un kofeīna, uzlabot garastāvokli un sejas krāsu, kā arī atbrīvoties no liekajiem kilogramiem. 

 

Atrašanās vieta

 

Butenko V.

Zaļo kokteiļu revolūcija

 

 

Ierauti steigas un stresa virpulī, nereti pārtiekam no ātrajām uzkodām, pusfabrikātiem un termiski apstrādātiem produktiem. Tikai dažiem šajā vāveres ritenī izdodas ēst puslīdz sabalansēti un veselīgi, iekļaujot uzturā pietiekami daudz svaigu augļu, dārzeņu un zaļumu. Svaigēšanas pionieres un populārās grāmatas Zaļā dzīve autores Viktorijas Butenko piedāvātais risinājums ir gardi un vērtīgām uzturvielām bagāti zaļie kokteiļi. Grāmatā Zaļo kokteiļu revolūcija viņa apraksta, cik vienkārša un iedarbīga ir zaļumu lietošana uzturā; sniedz ieteikumus, kā atjaunot organismā līdzsvaru; piedāvā 200 vienkārši pagatavojamo zaļo kokteiļu receptes. Izjūtiet zaļumu dziedinošo spēku! 

 

Atrašanās vieta

 

 

Lipska I.

Zaļās receptes

 

Nezāles, dārzeņu laksti un ziedi ir 100% vitamīnu un minerālvielu lādiņš un brīnišķīgs enerģijas avots mūsu organismam! Šī grāmata ir par zaļumiem un pamošanos no ziemas miega. Palutiniet savas garšas kārpiņas ar pirmreizēju, svaigu sajūtu! Grāmatā uzzināsiet: kā pareizi diedzēt dīgstus; kā ievākt nezāles; kādus lakstus ēst; kādus ziedus izvēlēties ēšanai. 

 

Atrašanās vieta

Votsone K.

500 sulas un smūziji

 

 

"500 sulas un smūziji" ir labākais vitamīnu dzērienu recepšu krājums. Ja jūs uzturā par maz lietojat svaigus dārzeņus un augļus, tad sulas, smūziji (tagad gan iegājies tos dēvēt par smūtijiem) un kokteiļi ir veids, kā nodrošināt organismu ar nepieciešamajām uzturvielām un izbaudīt saldu, aromātisku augļu, dārzeņu un garšaugu svaigumu. Smūziji var būt ne tikai sātīgas brokastis, bet arī jauks deserts. Grāmatā atradīsiet ieteikumus, kā kombinēt augļus un dārzeņus, lai iegūtu bagātīgu garšas buķeti, un alkoholisko kokteiļu receptes brīvdienu pasākumiem. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Ēdieni, kuros ir maz holesterīna

 

Esat apņēmies ievērot diētu, bet neprotat gatavot ēdienus ar mazu holesterīna daudzumu? Šajā grāmatā piedāvātas lieliskas receptes, kas iedvesmo mainīt ēšanas paradumus un vienlaikus ļauj baudīt gardu mielastu. Ievērojot veselīgu diētu, savu ikdienas maltīti varēsiet papildināt ar gardiem jēra, liellopu, vistas gaļas un zivs ēdieniem, lieliskām dārzeņu zupām un pat desertiem. Diētiskai maltītei nav jābūt bezgaršīgai vai nesātīgai. Šī radošās pavārmākslas grāmata ir rakstīta cilvēkiem, kuriem ļoti patīk gatavot. Ēdieni ar mazu holestereīna daudzumu var būt pārsteidzoši daudzveidīgi! 

 

Atrašanās vieta

 

Sēderberga M.

Veselīga dabas virtuve

 

Grāmata ir daudzveidīga, aptuveni 100 receptes aptver ēdienus no brokastīm un pusdienām līdz salātiem un saldumiem. Receptes radītas, izmantojot vienkāršus pamatprincipus: sekot gadalaiku maiņai, iegādāties netālā apkārtnē, turklāt ekoloģiski audzētus un sertificētus produktus, izvēlēties zivis, kuru krājumiem nedraud izsīkšana, ēst mazāk gaļas, dodot priekšroku medījumiem un jēra gaļai. 

 

Atrašanās vieta

 

Ēd gudri, ēd vesels

 

Tematiskā avīze veltīta nevis diētām, bet gan tam, kā ēst, darot labu vai vismaz tīšuprāt nekaitējot savam organismam.

Kā ar ikdienas uzturu nodrošināt visu organismam nepieciešamo?

Kā labsajūtu un veselību ietekmē dažādu garšu harmonija uzturā, atšķirīgu krāsu dārzeņi, garšvielas un garšaugi?

Vai ieteicams ēdot uzdzert šķidrumu, un cik daudz dzert?

Vai cukurs un sāls organismam tiešām nodara ļaunu?

Vai tēja labāka par kafiju?

Vai uzturs spēj pasargāt no saslimšanas ar vēzi?

Ko ieteicams ēst tiem, kuri jau sirgst ar dažādām hroniskām kaitēm? 

 

Atrašanās vieta

 

 

Sulas. Kad, kā un kāpēc tās dzert.

 

Ir īstais laiks sākt jaunu, skaistu, veselīgu dzīvi un ik dienas dzert mājās gatavotu svaigi spiestu ogu, dārzeņu vai koku sulu.

Šajā grāmatā tu atradīsi atbildes uz jautājumiem, kā dažādot garšas sajūtas un pagatavot daudzveidīgus un garšīgus sulu maisījumus, kuras sulas jādzer, lai pasargātu sevi no noguruma, depresijas un saaukstēšanās slimībām, kuras sulas stiprina imūnsistēmu, spēcina sirdi, attīra organismu un atjauno šūnas, kurus vitamīnus un minerālvielas satur svaigi spiestas sulas.

Dzer svaigi spiestu sulu katru dienu, un tu sajutīsi patīkamas pārmaiņas sevī! 

 

Atrašanās vieta

Vokers N.V.

Svaigas dārzeņu un augļu sulas

 

Normens V. Vokers (Norman W. Walker, 1886—1985) ir visā pasaulē atzīta autoritāte dzīvības, veselības un uztura pētniecības jomā. Vokers ir vairāku veselīgam dzīvesveidam veltītu populāru grāmatu autors, unikālas sulu spiednes izgudrotājs, un viens no svaigēšanas un veģetārisma kustības aizsācējiem un uzskatāms par paraugu tam, kā nodzīvot ilgu un pilnvērtīgu mūžu un uzturēt plaukstošu veselību. Vitāli svarīgu bioloģisko minerālvielu, sāļu un vitamīnu trūkums ikdienas ēdienkartē ir gandrīz visu slimību galvenais cēlonis. Grāmatā Svaigas dārzeņu un augļu sulas Normens Vokers atklāj, kā novērst gan šo trūkumu, gan dažnedažādās ar to saistītās kaites un piedāvā praktiskus padomus sulu pagatavošanā. Turklāt, lai atvieglotu viespiemērotākās sulas izvēli, grāmatā ir iekļauts sulu recepšu katalogs ar rūpīgu sulu sastāva un iedarbības skaidrojumu un konkrētiem ieteikumiem specifisku kaišu ārstēšanai. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Kentone L.

Svaigās enerģijas bībele

 

Svaigēšana un sulas attīra organismu un sniedz tam visu nepieciešamo, savukārt dalītais uzturs organismu nenoslogo un ļauj justies vieglam, lai arī ko jūs ēstu. Tiek atgūts optimāls svars, vitalitāte un starojoša āda. Varbūt jūs domājat, ka svaigēšana ir garlaicīga, nepraktiska un svaigēdāji ēd tikai salātus? Izlasiet šo grāmatu! Tā satur neskaitāmas gardas, aizraujošas receptes gardēžiem, motivāciju laiskajiem un pārliecinošus faktus skeptiķiem. Svaigās enerģijas diēta spēj palīdzēt nomest svaru bez tievēšanas, pasargāt no saaukstēšanās slimībām un alerģijām, novērst novecošanās pazīmes (medicīniski izmērāmā veidā) un dažādas ādas problēmas. Ievērojami palielinās enerģija, vitalitāte un emocionālais līdzsvars. 

 

Atrašanās vieta

Peitone-Džounsa E.

Ēd, lai būtu jauns

 

Grāmata “Ēd, lai būtu jauns!” ir jauns, sensacionāls ceļvedis, kas palīdzēs izskatīties, justies un dzīvot jaunākam. Aizmirstiet par grumbu aizpildītājiem un sejas ādas savilkšanu; ja vēlaties ātri un efektīvi atjaunināt savu izskatu, vienkārši mainiet ēdienkarti! “Ēd, lai būtu jauns!” (ĒBJ) programma ir tik iedarbīga, ka pavisam neilgā laikā padara cilvēku stiprāku, enerģiskāku un izturīgāku pret stresa faktoriem. Jau drīz pēc tās uzsākšanas apkārtējie pamanīs, ka jūs izstarojat vitalitāti, bet vēl svarīgāk ir tas, ka sāksiet atgūt kādreizējo izskatu un pašsajūtu. Grāmatas sākumā ir izskaidrots, kādi procesi un produkti visvairāk veicina organisma novecošanu. Pēc tam ir aprakstīti pieci varenākie līdzekļi cīņai pret vecumu – šiem produktiem piemīt atjauninoša ietekme. Grāmatas pamatā ir divas nedēļas ilga dziļi attīroša detoksikācijas programma un Elizabetes ĒBJ uztura plāns. Grāmatā ir iekļautas vairāk nekā 70 receptes; tās katram lasītājam palīdzēs izvēlēties piemērotākos atjauninošos produktus un izstrādāt tādu uztura plānu, kas vislabāk atbildīs organisma vajadzībām. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Bleka Dž.K.

Pretiekaisuma recepšu grāmata

 

Pētījumos aizvien pārliecinošāk parādīta saistība starp iekaisuma procesiem organismā un sirds slimībām, artrītu un citiem hroniskiem veselības traucējumiem. Alerģijas pret noteiktiem pārtikas produktiem un nepilnīgi izveidota ēdienkarte bieži pārslogo imūnsistēmu un izraisa plaušu iekaisumu. Izmantojot naturopātijas praksē gūto pieredzi, Džesika K.Bleka ir izstrādājusi ārstniecības programmu, kas ļauj izvēlēties un pagatavot ēdienu, lai novērstu iekaisumu un tā sekas. Grāmatā iekļautas vairāk nekā simts vienkārši pagatavojamu un uzturvielām bagātu ēdienu receptes, kā arī interesanta un pilnvērtīga informācija par daudziem produktiem, to īpašībām un ārstniecisko pielietojumu. Šī grāmata sniedz zinātniski precīzas un ikdienā izmantojamas metodes, kā rūpēties par savu un tuvinieku veselību. 

 

Atrašanās vieta

 

Gritšneidere K.

Veselīgi ēšanas paradumi

 

Šajā rokasgrāmatā apkopotas dažādas dzīves atziņas par veselīgu un pareizu uzturu un sniegti padomi, kā to ieviest ikdienā. Vienkāršas receptes atvieglos veselīgas dzīves uzsākšanu. Kā pareizi sastādīt ikdienas maltīšu plānu? Kādi produkti palīdzēs izvairīties no slimībām? Vai uzturs var būt arī dziedniecisks? Kādu uzturu lietot noteiktās dzīves situācijās? Daudz dažādu padomu un noderīgas informācijas, kā arī īpaši pielikumi, piemēram, par augu izcelsmes uzturvielām, pareizu šķidruma apjomu vai grillēšanu ar baudu. Sabalansēts uzturs ir veselīga dzīvesveida pamats. 

 

Atrašanās vieta

 

Gituna T.

Gastrīts. Ārstniecisks uzturs

 

Kā zināms, pareizs un sabalansēts uzturs ir veselības ķīla. Diemžēl nevērīga attieksme pret savu veselību kļūst par daudzu slimību cēloni, un gastrīts nav izņēmums. Šajā grāmatā akcentēta pareiza uztura nozīme organisma funkciju nodrošināšanā, aplūkoti ārstnieciskā uztura principi, gastrīta riska faktori, minerālūdens, medus un ārstniecības augu izmantošana šīs slimības sekmīgā ārstēšanā un profilaksē. Šajā krāsainām ilustrācijām bagātajā grāmatā iekļauts gastrīta slimnieka uzturā atļauto un aizliegto produktu saraksts, nedēļas ēdienkartes paraugs, kā arī 100 garšīgu, veselīgu un viegli pagatavojamu ēdienu receptes, kuras noderēs ikvienam. 

 

Atrašanās vieta

Dženslere T.O.

Probiotiskās un prebiotiskās receptes

 

Atvairi slimības, vairo enerģiju un priecājies par labu gremošanas sistēmas darbību, iesaistot savā diētā veselīgus pārtikas produktus, kas bagātināti ar probiotiskajām un prebiotiskajām baktērijām. Ļauj grāmatai atklāt tev visus noslēpumus: kā darbojas tava organisma labās probiotiskās baktērijas, lai nodrošinātu tavu veselību, un kādēļ pareizs baktēriju līdzsvars tavā gremošanas traktā, kuru veicina probiotiskie un prebiotiskie pārtikas produkti, sniedz labāku aizsardzību pret daudzām slimībām. Grāmata palīdzēs atklāt, cik vienkārši ir savai diētai un gremošanai piešķirt veselīgu līdzsvaru, tādējādi uzlabojot savu veselību un padarot sevi laimīgāku. 

 

Atrašanās vieta