Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Veselība pašu rokās

Veselība ir dzīvesprieka un vitalitātes pamats. Aicinām meklēt atbildes par slimībām un to cēloņiem, kā arī vērtīgus, praktiskus ieteikumus veselības saglabāšanai bibliotēkas krājumā! 

Grāmatu anotācijas no www.jumava.lv, www.avotsabc.lv, www.janisroze.lv, www.izdevniecibahelios.lv, SIA „Lietišķās apmācības centrs”, www.lietusdarzs.lv, www.zvaigzne.lv, petergailis.lv, www.nma.lv

 

 

 

Aksts P.

Māksla dzīvot ilgāk

 

Galvenais princips, ja negribas kļūt vecam, ir pēc iespējas ilgāk dzīvot kvalitatīvi.  grāmatas autori ir mediķi: Pēters Aksts, Mihaēla Aksta–Gādermane. Viņu ieteiktajam pretnovecošanas dzīvesstilam, tāpat kā zobu tīrīšanai, vajadzētu kļūt par ikdienas paradumu. It kā nekas sarežģīts un visiem jau zināms — optimisms, fiziskas aktivitātes, sabalsēts uzturs, prasme strādāt un atpūsties  

 

Atrašanās vieta

 

 

 

   
       
 

Nestors D.  

Elpa Jaunā zinātne par zudušu mākslu

 

Nav nozīmes tam, ko jūs ēdat, cik daudz vingrojat, cik tievs, jauns vai gudrs esat, ja jūs neelpojat pareizi. Mūsu veselībai un labsajūtai nav nekā svarīgāka par elpošanu: ieelpot, izelpot un atkārtot to divdesmit piecus tūkstošus reižu dienā. Tomēr cilvēki kā suga ir zaudējuši spēju pareizi elpot, un tam ir nopietnas sekas. Mūsdienu pētījumi rāda, ka, veicot pat nelielas ieelpas un izelpas korekcijas, iespējams: - uzlabot sportisko sniegumu; - atjaunot iekšējos orgānus; - apturēt krākšanu, astmu un autoimūnas slimības; - un pat iztaisnot skoliozes skartus mugurkaulus.  

 

Atrašanās vieta

 

 

 

   
       

Profesora Danilāna zelta likumi  

 

Profesors Anatolijs Danilāns skaidro daudzus sabiedrībā izplatītus mītus, sniedzot zinātnisku pamatojumu un noderīgus ieteikumus par veselīgu dzīvesveidu. Kāpēc mums tik ļoti patīk mīti? Pirmkārt, tie ir tik stabili un nemainīgi un, otrkārt, palīdz padarīt krāšņāku pelēko ikdienību. Tomēr ļaušanās mītu valdzinājumam nav tik nekaitīga, jo mītiskā domāšana nozīmē iestrēgšanu pagātnē un zinātniski nepierādītos apgalvojumos. Jaunām atziņām vajadzīgs laiks, lai tās iekļautos plašāku uzskatu sistēmā. Jā, pietiekami paradoksāli, jo, iespējams, tad, kad tas beidzot noticis, zinātne jau atkal spērusi soli uz priekšu. Un viss iegaumēšanas process sākas no jauna! Tāpēc var teikt, ka vecās domas pamazām “iekapsulējas” un pārvēršas par mītiem. Zinātne un realitāte ir daudz aizraujošāka ar mūžam jaunajām atziņām, atliek vien tajās kaut nedaudz iedziļināties. Jebkuru parādību uz zemes var padarīt neparastu, kaut vai tikai pamainot skatpunktu. Un tad zinātne kļūst saistošāka par jebkuru mītu!  

 

Atrašanās vieta

 

 

 

   
       

Šīters D.

Vai medicīna mums joprojām nāk par labu?  

 

Modernās medicīnas sarežģītība ir ārkārtējs sasniegums, kas daudziem ļauj saņemt aprūpi nebijušā līmenī. Tomēr medicīnas progresam ir sava cena: antibakteriālā rezistence, arvien izturīgākas multirezistentās baktērijas un neparedzētās, bet postošās opioīdu nozīmēšanas sekas ir daļa no mūsdienu medicīnas ikdienas. Vai cilvēka dabiskā pieredze tiek pārāk "medikalizēta", meklējot zāles pret jebkurām ciešanām? Vai medicīnas astronomiskās izmaksas veicina nevienlīdzību pasaulē? Kā modernā medicīna ir mūs pievīlusi, un kā tai jāmainās? Šī trāpīgā grāmata apšauba mūsdienu medicīnas prakses ekonomiskos un ētiskos aspektus un to ietekmi uz cilvēku dzīvi  

 

Atrašanās vieta

 

 

 

   
       

Jevdokimenko P.  

Jūsu slimību cēloņi  

 

Pāvels Jevdokimenko ir ārsts reimatologs ar vairāk nekā 20 gadus ilgu darba pieredzi, vairāku Krievijā populāru grāmatu autors, radioraidījumu vadītājs. Grāmatā “Jūsu slimību cēloņi” viņš atklāj, ka fiziskām sāpēm ir zināma saistība ar cilvēka raksturu, aplūko slimību psiholoģiskās un emocionālās saknes, sniedzot lasītājam saprotamu un pārskatāmu kopainu. Dakteris Jevdokimenko uzskata, ka cilvēka veselības stāvokli galvenokārt nosaka dzīvesveids un emocijas, kuras viņš izjūt. Autors uzsver, ka katrs pats ir atbildīgs par savu veselību, aicina apzināties un analizēt savas kļūdas, emocijas, pārdzīvojumus, vienmēr paturēt prātā, ka mums visiem ir iekšējais spēks – pilnīgi pietiekams, lai atrisinātu savas problēmas. Grāmatā sniegtas rekomendācijas, kā pareizi “nolaist tvaiku” un atbrīvoties no ikdienas stresa, mainīt noskaņojumu un pašsajūtu, kā radīt ap sevi maksimāli pozitīvu atmosfēru.  

 

Atrašanās vieta

 

 

 

   
       

Dakteri un šamaņi  

 

Anatolijs Danilāns un Pēteris Strubergs diskutē par zinātnisko medicīnu un tautas dziedniecību.  

 

Atrašanās vieta

 

 

 

   
       

Rožkalne R.  

Veselības ABC

 

Grāmatā „Veselības ABC” atrodami īsi slimību apraksti un ieteikumi, kas jādara, ja ir novērotas izmaiņas organismā vai slimību pazīmes: kādos gadījumos ir nepieciešama ārsta konsultācija un kādos gadījumos steidzami jāizsauc ātrā medicīniskā palīdzība. Grāmatā ievietoti arī slimību profilaksei un ārstēšanai ieteikto augu attēli, kam pievienots īss augu iedarbības apraksts, kā arī sniegti ieteikumi, kā pagatavot un lietot ārstniecības augu preparātus mājas apstākļos  

 

Atrašanās vieta

 

 

 

   
       

Ungers F. M.  

Organisma veselīgā mikroflora  

 

Veselā miesā vesels gars! Šajā grāmatā stāstīts, kā nostabilizēt un saglabāt veselīgu organisma mikrofloru. Gāmata iepazīstina lasītāju ar to, kas ir organisma mikroflora, kā jūtas un izskatās veselīgs organisms un kādi ir lielākie labas veselības traucēkļi. Kas jādara, lai nostabilizētu organisma mikrofloru ar sabalansētu uzturu un veselīgajām baktērijām.

 

Atrašanās vieta

 

 

 

   
       

Rubana I.M.  

Uzturs fiziskā slodzē

 

Fiziskās aktivitātes un uzturs spēj ietekmēt vēl daudzkārt vairāk, tai skaitā uzlabot mūsu dzīves kvalitāti. Ar dzīves kvalitāti saprotam kopējo apmierinātību ar dzīvi. Dzīves kvalitāte atspoguļo veidu, kādā uztveram un reaģējam uz savu veselības stāvokli, gan citiem, ar veselību nesaistītiem dzīves aspektiem. Pārliecinoši pierādījumi liecina, ka fiziskajām aktivitātēm ir saistība ar pozitīvu dzīves uztveri. Tāpat arī ir pierādīts, ka fiziskās aktivitātes uzlabo gan ar fizisko, tā psihisko veselību saistīto dzīves kvalitāti.  

 

Atrašanās vieta

 

 

 

 

   
       

Pašdiagnostika

 

Grāmata domāta tieši jums, ja cenšaties iepazīt pats sevi, ja rūpējaties par savu veselību un savu tuvinieku labsajūtu. Slimības attīstību var paredzēt jau pēc pirmajām pazīmēm. Jūsu ķermenis palīdzēs pazīt iespējamo nelaimi. Grāmata sniedz gan senus, gan mūsdienu atklājumus par ķermeņa ārējām pazīmēm, kas liek vērīgāk ielūkoties sevī un nepieciešamības gadījumā aktīvi rīkoties, rūpējoties par savu veselību. Par cilvēku, viņa raksturu un veselību daudz var pastāstīt seja, acis, ausis, rokas, pirksti, kājas u.t.t. Jums būs interesanti uzzināt, kā jūsu raksturs un spēja pretoties slimībām atspoguļojas jūsu ārējā izskatā.  

 

Atrašanās vieta

 

 

 

   
       

Darbiņa R.

Miega traucējumi  

 

R. Darbiņas grāmata iepazīstina ar miega struktūru, bezmiega veidiem, tā ārstēšanu un kā pareizi lietot miega zāles. Sniegtas alternatīvas bezmiega ārtēšanas metodes, padomi, kā veselīgi ēst, vingrot un izvērtēt savus gulēšanas ieradumus, lai atgūtu veselīgu miegu.  

 

Atrašanās vieta

 

 

 

   
       

Kurpatovs A.  

Uzveiksim asinsvadu veģetatīvo distoniju  

 

Pēdējos gados arvien biežāk dzirdam par veģetatīvo distoniju. Vieni to slēpj, jo kaunas no tās, bet citiem tā kļuvusi par tādu kā modes lietu, ar kuru nepamatoti izskaidro dažādas citas veselības problēmas. Kas īsti ir veģetatīvā distonija? Kadi ir tās simptomi un kā to ārstē?

 

Atrašanās vieta

 

 

 

   
       

Hārpere D.  

Attīri sevi  

 

Detoksikācijas nozīme. Aptauja, kas palīdzēs izvēlēties jūsu ķermenim, prātam un dzīvesveidam piemērotas detoksikācijas metodes. Ilustrēts katalogs par detoksikācijai piemērotu pārtiku, ārstniecības augiem un uztura piedevām. Dažādas programmas, kas noder gan iesācējiem, gan tiem, kuri jau guvuši rezultātus organisma attīrīšanā. Ceļvedis par tonizējošām un organismu atjaunojošām metodēm, ieskaitot refleksterapiju, akupunktūru un augu dziedniecību. Prāta attīrīšanas metodes, arī meditācija, elpošanas vingrinājumi un pozitīvi apgalvojumi. Programmas prāta asināšanai un smadzeņu darbības uzlabošanai. Ieteikumi, kā atbrīvoties no sliktām emocijām un pilnveidot dzīvi.  

 

Atrašanās vieta

 

 

 

   
       

O'Braiens T.  

Zāles autoimunitātei  

 

Grāmatas autora izstrādātā programma ļauj ne vien savlaicīgi novērst multiplās skrelozes, osteoporozes, diabēta, vilkēdes, Alcheimera slimības un citu autoimūno traucējumu attīstīšanos, bet arī tos uzveikt. Grāmata palīdz skaidri noteikt, kādā autiomunitātes spektra daļā atrodamies un kādas dzīvesveida un ārstniecības izmaiņas nepieciešamas.

 

Atrašanās vieta

 

 

 

   
       

Artemisa N.  

Holistiska zobu kopšana

 

Grāmatā sniegta visaptveroša informācija, kā ar dabiskiem līdzekļiem atjaunot un saglabāt mutes dobuma veselību un līdz ar to – visa organisma veselību  

 

Atrašanās vieta 

 

 

 

   
       

Džeksone Nakazava D.  

Autoimūnie veselības traucējumi

 

Grāmatā “Autoimūnie veselības traucējumi” autore ne vien izskaidro imūnsistēmas sarežģītos uzdevumus, bet arī sniedz skaidrus padomus, kā izsargāties no teju simt autoiumūnajām slimībām, arī izkaisītās sklerozes, vilkēdes, reimatoīdā artrīta, 1. tipa diabēta, Krona slimības. Uzzināsiet arī to, kā izvairīties no  fibromialģijas un hroniska noguruma sindroma.

 

Atrašanās vieta 

 

 

 

   
       

Servens-Šreibers D.  

Anticancer  

 

Anticancer : pretvēža dzīvesveids : unikāls ārsta un zinātnieka veikts pasaules mēroga pētījums par iespējām izveseļoties un izvairīties no vēža  

 

Atrašanās vieta 

 

 

 

   
       

Čerņevskis H.  

Minerālvielas un mikroelementi cilvēka organismā  

 

Grāmatā vienkāršā veidā atspoguļotas dažas medicīnas literatūrā apkopotās atziņas par mikroelementiem un minerālvielām. Šajā grāmatā sniegtā informācija nav autora personīgo zinātnisko pētījumu objekts.

 

Atrašanās vieta 

 

 

 

   
       

Rožkalne R.  

Sirds un asinsvadu slimību profilakse  

 

Kā darbojas sirds un asinsvadu sistēmas? Kādas ir galvenās sirds un asinsvadu slimības? Kāds uzturs ir vispiemērotākais sirds un asinsvadu slimību profilaksei un ārstēšanai. Uz visiem šiem un daudziem citiem jautājumiem jūs atradīsiet atbildes šajā grāmatā, kurā ir apkopota tradicionālās medicīnas un tautas medicīnas pieredze.

 

Atrašanās vieta 

 

 

 

   
       

Gūtenbrunners K.  

Rehabilitācija, fizikālā medicīna un dabas dziedniecība  

 

Fizikālās medicīnas pamati -- Definīcija -- Mērķi -- Instrumentālā izmēklēšana -- Fizikālās medicīnas terapijas līdzekļi. Ārstniecības vingrošanas tehnikas -- Ergoterapijas tehnikas -- Masāžas terapija -- Siltuma un. akstuma terapija -- Mākslas un uz ķermeņa izjūtu orientētās terapijas -- Dabas dziedniecība.  

 

Atrašanās vieta