Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Vējainā oktobra jaunumi 2

Vējš un saule, vējš un lietus, tāds nu ir šis oktobris. Vakaros jau diezgan ātri satumst. Uzvāriet smaržīgu tēju, iekārtojieties ērtāk un paņemiet kādu interesantu lasāmvielu, ko piedāvā bibliotēka. Šajos jaunumos vairāku populāru autoru jaunākie darbi: sērijā "Zvaigznes detektīvu klubs" izdotais K. Atkinsones romāns "Kad reiz būs labas ziņas?", G. Miso un D. Mojas interesantie darbi, K. Kopmanes-Račko erotiskais romāns "Ekstāze". Varbūt jau esat noskatījušies jauno seriālu par Emīlijas Benjamiņas dzīvi? Pārlasiet L. Muktupāvelas atkārtoti izdoto darbu "Mīla. Benjamiņa"! Jelgavniekus varētu ieinteresēt jaunais "Zemgales vācelītes" izdevums un mākslinieka U. Zutera darbu katalogs. Savu lasāmvielu varēs izvēlēties dažāda vecuma bērni, diezgan apjomīgs piedāvājums arī literatūrai krievu valodā. Grāmatas pieejamas rezervēšanai pēc ieviestā "lokdauna" beigām.

Atkinsone, Keita. Kad reiz būs labas ziņas? Angļu detektīvromāns. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Klusā Devonas lauku nostūrī sešgadīga meitenīte kļūst par aculiecinieci drausmīgam noziegumam. Pēc trīsdesmit gadiem cilvēks, kurš bijis notiesāts par šo noziegumu, iznāk no cietuma. Sešpadsmitgadīgā Redžija, dzīvē jau paguvusi pieredzēt daudz, Edinburgā strādā par auklīti pie ārstes Hanteres. Taču darba devēja pazūd kopā ar bērnu, un Redžija ir vienīgā, kura par to uztraucas. Arī policijas vecākā inspektore Luīze Monro meklē pazudušu cilvēku un nenojauš, ka tikmēr viņas vecais paziņa Džeksons Broudijs ir devies ceļojumā, kurš liktenīgi pārtrūks.

 

Auere, Margita. Maģisko zvēru skola. Gaisma izdziest! 3. grāmata. Vācu stāsti bērniem. Rīga: Jāņa Rozes apgāds, 2021. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Šī skola glabā noslēpumus! Tas kuram palaimējas, iegūst sev labāko draugu pasaulē - maģisko zvēru. Zvēru, kas prot runāt. Ja vien viņš pieder tev... Kad Edijs saņem mazo sikspārnīti Eiženiju, visi klasesbiedri priecājas līdz ar viņu. Gandrīz visi. Tikai vienai meitenei maģiskie zvēri ir bijuši nebijuši. Bet tieši viņa ir tā, kurai misters Morisons nolēmis uzticēt dižciltīgo runci Karajanu. Vai viņa maz to ir pelnījusi Mis Kornfīlda rīko lasīšanas nakti skolā, taču negaidot izdziest elektrība un vakars izvēršas pavisam citādi, nekā plānots. Zēni aizmaldās skolas pagraba labirintos un netiek vairs ārā. Kurš viņus izpestīs no nelaimes.

 

Auns, Muntis. Ikšķiles novads. Novadpētniecība. Ikšķile: Ikšķiles novada pašvaldība, [2020].

Pieejams: JPB.

Ikšķile ir īpaša vieta, senāka par Rīgu. Atzīmējot Ikšķiles 835. gadskārtu, Muntis Auns sagatavojis grāmatu "Ikšķiles novads. Vieta, kur sākas Latvija". Pētnieks kādu dienu atskārtis, ka arhīvā ir milzums Ikšķiles vēstures materiālu, kas tā vien prasa, lai tos izpētī un apraksta. Tā tapa šī grāmata – kā ātrs skrējiens cauri Ikšķiles novada vēsturei no vissenākiem laikiem līdz mūsdienām.

 

 

Bakmans, Frēdriks. Nervozie ļautiņi. Zviedru fantastikas romāns. Rīga: Jāņa Rozes apgāds, 2021. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.

Aizkustinošs, apburošs stāsts par nekad nenotikušu noziegumu, potenciālu bankas aplaupītāju, kas pazūd bez pēdām, un astoņiem bezgala nervoziem svešiniekiem, kuriem izrādās daudz vairāk kopīga, nekā varētu iztēloties. Atvērto durvju dienas iespējamiem dzīvokļa pircējiem parasti neapdraud dzīvību, taču, kad šādā apskatē negaidot iebrāžas neveiksmīgs bankas aplaupītājs, sākas neparedzēta un neparasta ķīlnieku krīze. Katram tajā iesaistītajam ir gana daudz iemeslu būt nervozam, un neviens nav tāds, kāds cenšas būt. Ikvienam – arī šķietamajam ļaundarim – ļoti nepieciešama palīdzība. Kamēr policija un preses pārstāvji aplenkuši dzīvokli ar ķīlniekiem, tajā nejauši satikušies ļaudis pakāpeniski kļūst par sabiedrotajiem un pašiem par pārsteigumu pavada kopā tiešām neaizmirstamu pēcpusdienu, kas izmaina viņu turpmāko dzīvi. “Nervozie ļautiņi” ir atjautīgs, humora un līdzcietības pilns stāsts, kura veikli savērptais sižets vēsta par draudzības, piedošanas un cerības vareno spēku, kas mūs glābj pat vistrauksmainākajās situācijās.

 

Bedīls, Deivids. Jaunais direktors. Angļu stāsti bērniem. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021.

Pieejams: Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Breketvudas skolā gaidāmā kārtējā izglītības inspektoru vizīte. Un, ja arī šoreiz skola saņems vērtējumu “neapmierinoši”, tā, ļoti iespējams, tiks slēgta. Te nu ir kāda liela problēma, un tās vārds ir... Raiens Vērds – skolas lielākais palaidnis, īsts princis visu palaidņu vidū. Viņa moto ir “Izdomā kaut ko jaunu”. Pat ja Raiens izmanto vecu paņēmienu, viņš vienmēr ir radošs. Un tad skolā ierodas jauns direktors – Kārtera kungs, tik stingrs, ka no viņa bīstas pat skolotāji. Vai spējat iedomāties viņa – un arī Raiena – pārsteigumu, atklājot, ka viņi ir samainījušies ar ķermeņiem. Tagad Raiens ir direktors un viņa nāvīgākais ienaidnieks ir viens no viņa skolēniem. Katra nerātna bērna sapnis!

 

Dermatoloģijas pamati. Medicīna. Rīga: Medicīnas apgāds SIA, 2021.

Pieejams: JPB.

Grāmatā apvienota dažādu valstu uzkrātā pieredze un aktualitātes dermatoloģijā, izmantojot vairāk nekā 700 zinātniskās literatūras avotu. Grāmatā ir 20 nodaļu, aptverot infekciju rosinātas ādas slimības, īpašu nodaļu velto arī ceļotāju ādas slimībām, kā arī estētiskās un geriatriskās dermatoloģijas jautājumiem. Īpaši aktuāla mūsdienās ir nodaļa, kas veltīta bioloģiskajiem medikamentiem.

 

 

Eiropas kultūras mantojuma dienas 2021. Transports. Novadpētniecība. [Rīga]: Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde, 2021.

Pieejams: JPB.

Senie ceļi, dzelzceļa līnijas, stacijas, tilti, pārceltuves, ostas un transporta līdzekļi ir kultūras mantojuma nozīmīga daļa, kuras apzināšana, izpēte,saglabāšana un parādīšana sabiedrībai kļūst nozīmīgāka un interesantāka.Latvija ir bagāta ara transporta infrastruktūras vēsturisko mantojumu. 

 

Emociju pētnieki. Darba lapas pedagoģijā. [Rīga]: Inteliģence fonds, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".
1. Prieks; 2. Dusmas; 3. Laime; 4. Bēdas; 5. Kautrīgums (Klusie telefoni); 6. Draudzība; 7. Bailes; 8. Miers; 9. Uztraukums; 10. Pateicība; 11. Skaudība; 12. Mīļums (Murrdziesmiņa). Emocionāla inteliģence ir gudrība un prasme, ko mēs esam aicināti apgūt, lai labāk justos un saprastos viens ar otru šajā pasaulē. Esiet sveicināti arī jūs šajā skaistajā ceļā! Protams, ka emociju spektrs, ko ik dienu piedzīvojam, ir ļoti plašs, katrai ir savas krāsas un nianses, un pētāmais lauks ir gandrīz bezgalīgs. Mēs, programmas veidotāji, ceram, ka ar šīm 12 emocijām varētu labi iesākt šo interesanto pētniecības ceļu, dodot vietu un fantāziju meklēt un darboties tālāk pašiem! Šajā grāmatā katrai no 12 emocijām veltīta sava nodaļa, ērtam un daudzveidīgam praktiskam darbam.

 

Franka, Anne. Sētas māja. Dienasgrāmata vēstulēs 1942. gada 12. jūnijs - 1944. gada 1. augusts. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

“Par spīti visam, es vēl joprojām ticu labajam cilvēkos...” 1942. gada jūlijā trīspadsmit gadus vecā Anne Franka kopā ar ģimeni, bēgot no nacistu vajāšanas, devās uz slēptuvi viņas tēva bijušā uzņēmuma ēkā Amsterdamā. Vairāk nekā divu gadu garumā Anne sīki dokumentē slēptuvē pavadīto laiku savā dienasgrāmatā, atklājot sadzīves apstākļus, pastāvīgo satraukumu par iespējamo atklāšanu, savas ilgas un cerības, izsalkumu un bailes. Viņas dienasgrāmata apraujas pēkšņi, kad 1944. gada augustā slēptuvi un tās iemītniekus atrod nacisti. Tomēr to ir izdevies paglābt no iznīcināšanas, un tā sniedz precīzu un neaizmirstamu vienkāršas un reizē arī gluži neparastas pusauga meitenes portretu.

 

Gamma, Anna. Miers vētrā. Reliģija. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021. 

Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka.

Ikdienā būt vērīgam un klātesošam: saglabāt iekšējo mieru un līdzsvaru, koncentrēties uz būtisko, uztvert un domāt ar sirdi. Grāmatā zen meistare un psiholoģe Anna Gamma parāda, kā mēs šīs kvalitātes ar iedvesmojošo zen gudrību varam attīstīt un padziļināt. Prasme nesaspringstot koncentrēties uz būtisko, ir garants veiksmīgam un atbildīgam kā privātās, tā darba dzīves ritumam. "Anna Gamma prot atklāt dažādu kultūru garīgās vērtības tiem cilvēkiem, kam piemīt atbildības sajūta un kas arī vētrainos apstākļos spēj un vēlas caur iekšējo mieru pieņemt lēmumu un rīkoties." Niklauss Brančens un Pia Gīgere. "Esmu ļoti priecīgs, ka Annas Gammas pirmā latviski tulkotā grāmata ir veltīta zen filozofijai un praksei. Viņa ir izcila pavadone šajā smalkajā un paradoksālajā “nezināšanas gudrībā” gan tiem, kas zen jau pazīst, gan tiem, kas vēlas ar to iepazīties." Juris Rubenis, Integrālās izglītības institūta direktors.

 

Garā pupa 2021. Latviešu dzejas gadagrāmata bērniem. [Rīga]: Ascendum, 2021. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

 

 

 

 

 

Gernhoizere, Suzanna. Meklē lietas! Mani transporta līdzekļi. Vācu literatūra pirmskolas vecuma bērniem. Rīga: Madris, 2021. 

Pieejams: BJB "Zinītis".
Visur, kur transportlīdzeļi brauc, var atklāt daudz interesanta. Vai esi redzējis, kā strādā betona maisītājs, ugunsdzēsēju auto un autoevakuators? Sameklē mazos objektus arī lielajā attēlā!

 

 

 

 

Grīnberga, Mērija. Mērijas Grīnbergas atmiņas un dienasgrāmatas. Latviešu autobiogrāfisks romāns. Rīga: Latvijas Mediji, 2021.

Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka.
Ar ko dienasgrāmata ir unikāla? Viņas rakstītās atmiņas un dienasgrāmatas atklāj autores interesanto personību un ļauj ceļot laikā, jo tiek aptverts posms no 19. gs. beigām līdz 1965. gadam. Autore sāka pierakstīt atmiņas 1926. gadā, bet pēdējam teikumam punktu pielika pēc vairāk nekā 40 gadiem – 1968. gadā. Kāpēc tas ir interesanti? Grāmatā iespēju robežās saglabāts autores izteiksmes veids, arī Mērijas Grīnbergas rakstīšanas maniere papildināt tekstu ar kādu vārdu vai teikumu krievu vai vācu valodā. Ir arī vairāk nekā 50 unikālas fotogrāfijas no Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājumiem.

 

Hanovs, Deniss. Sarkanā samta stāsti. Eiropas kultūras vēsture operā. Rīga: Zinātne, 2021.

Pieejams: JPB.
Homēra episkie stāsti XVII-XIX gadsimta Eiropas operās / Visentes Martina i Solēra opera "Ifigēnija Aulidā"; Antīkā traģēdija (Aishils, Sofokls, Euripīds) XVIII gadsimta operās I / Džovanni Simones Maira opera "Mēdeja Korintā"; Antīkā traģēdija (Aishils, Sofokls, Euripīds) XVIII gadsimta operās II / Antonio Sakīni opera "Oidips Kolonā"; Senā Roma: Kūrortpilsētiņas bojāeja jeb mīlas stāsts "Herkulāna" / Felisjēna Dāvida opera "Herkulāna"; Roma liesmās, imperators piedod / Kristofa Vilibalda Gluka opera "Tita žēlsirdība"; Varonis viduslaiku kultūrā un sieviete burve XVIII gadsimta opera / Jozefa Haidna opera "Armīda"; Brīnumainais baroka kultūrā un Florences skolas mūzikā / Džūlio Kačīni opera "Eiridīke"; Skaistais bruņinieks un kareivīgā jaunava / Frančeskas Kačīni opera "Rudžēro atbrīvošana no Alčīnas salas"; Galma svētki un absolūtisma politika XVII-XVIII gadsimta operas mākslā / Leonardo Vinči opera "Artakserkss"; Sievietes pārņem varu jeb sievietes tēls XVIII gadsimta kultūrā / Antonio Saljēri opera "Pasaule kājām gaisā"; Tūkstoš nelaimju vislabākajā no pasaulēm / Leonarda Bernsteina operete "Kandids"; Valdnieks un revolūcija. 1789. gads operas mākslā / Fransuā Žozefa Goseka opera (lirisks viencēliena divertisments) "Republikas triumfs"; Atmiņu politika un trauma XVIII gadsimta operas mākslā / Kaklarotas skandāls un giljotīnas ēna. Marijas Antuanetes liktenis Versaļā Džona Koriljāno opera "Versaļas spoki"; Sieviete XIX gadsimta sabiedrībās. Krievijas gadījums / Ļeva Tolstoja romāns un tā versija Deivida Karlsona operā "Anna Kareņina"; Nacionālisma kultūra XIX gadsimta operā / Džuzepes Verdi opera "Atila".

 

Hariss, Roberts. Pompeji. Amerikāņu vēsturiskais romāns. Rīga: Jumava, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".
Jūras piekrastē Romas impērijas bagātākie pilsoņi savās greznajās villās bauda dzīvi. Misēnu pilsētā noenkurojusies pasaules lielākā jūras kara flote. Baijas, Herkulānas un Pompeju kūrortos izklaidējas atpūtnieki. Mieru nerod tikai viens cilvēks - ūdensvadu ierīkotājs Atīlijs. Jaunais inženieris Atīlijs ir tikko pārņēmis milzīgā akvedukta pārraudzību, kas ar saldūdeni apgādā 250 tūkstošus cilvēku deviņās pilsētās ap Neapoles līci. Godīgais, praktiskais un neuzpērkamais Atīlijs apsola slavenajam zinātniekam un flotes komandierim Plīnijam salabot aizgruvušo Augusta akveduktu, pirms rezervuārs izžūst. Taču, nonācis Vezuva piekājē, viņš atklāj, ka sākuši darboties spēki, ko nespēj ietekmēt pat vienīgā lielvalsts pasaulē.

 

Heigs, Mets. Cilvēki un es. Angļu romāns. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Lietainā piektdienas naktī matemātikas profesoru Endrū Mārtinu atrod kailu un apmulsušu klīstam pa Kembridžu. Viņš vairs nav viņš pats. Profesorā iemiesojusies kāda krietni inteliģentāka būtne no tālas planētas, kura nebūt nav sajūsmā par savu jauno eksistenci un nedomā neko labu par cilvēkiem: visiem taču zināms, ka tie ir iedomīgi, egoistiski un vardarbīgi radījumi. Bet vai dzīvības forma, kas uz Zemes atklājusi dzeju, baltvīnu un zemesriekstu sviestu, patiešām varētu būt tik negantau Un kas tās par dīvainām izjūtām, kas pārņem, klausoties Debisī un raugoties acīs profesora sievai Izobelai.

 

Irbe, Kaspars Aleksandrs. Slēptā dzīve. Latviešu autobiogrāfiskā proza. [Rīga]: Ascendum, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka.

Biedrība Ascendum kopā ar LGBT un viņu draugu apvienību Mozaīka izdevusi Kaspara Aleksandra Irbes dienasgrāmatu pirmo sējumu Slēptā dzīve. Homoseksuāļa dienasgrāmata 1927-1949. Dienasgrāmatas tekstu papildina vēsturnieces Inetas Lipšas komentāri un attēli no Irbes arhīva. Jūrmalnieks Kaspars Aleksandrs Irbe (1906 - 1996.gads) dienasgrāmatu sāka rakstīt 1927.gadā un darīja to līdz savai nāvei. Būdams homoseksuāls, Irbe turējo šo dienasgrāmatu slepenībā. Šis ir pirmais sējums, kurā apkopoti teksti, kas tapuši no 1927. līdz 1949.gadam. 

 

Ivicka, Jekaterina. Aiz bezgalības robežām. Pedagoģija, Aspergera sindroms. Rīga : Zvaigzne ABC, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".
Šajā grāmatā nav apkopoti ieteikumi, kā audzināt bērnu ar Aspergera sindromu. Tā ir dienasgrāmata, kuru rakstīju no brīža, kad Maksims jau divu gadu vecumā sāka izrādīt interesi par matemātiku. Te apkopoti mani novērojumi, idejas, plāni, mūsu sarunas, viņa domas. Tas ir mēģinājums, it kā skatoties no malas, aprakstīt, kā dzīvo un uztver pasauli cilvēks, kura smadzenes izveidojušās citādi – nav tādas kā vairumam.

 

 

Jurgaitis, Raimonds. Žirafe neietilpst lapā. Lietuviešu stāsti bērniem. Rīga: Latvijas Mediji, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Šajā grāmatā mīt dažādi lauku sētas, meža un pat džungļu dzīvnieki. Tikai žirafe ir par garu, lai ietilptu lapā. Kā viņai palīdzēts Asprātīgajās grāmatas lapās lauku sētas un meža iemītnieki palīdz žirafei atrast veidu, kā “ietilpt” grāmatā.

 

 

 

Kamī, Albērs. Mīts par Sīsifu. Franču romāns. Rīga: Jumava, 2021. 

Pieejams: Miezītes bibliotēka, BJB "Zinītis".
“Mīts par Sīsifu” (1942) vienmēr ticis uzskatīts par absurda tēmas atrisinājuma augstāko punktu Kamī mantojumā. Ierasti uzdotais jautājums par to, ka vienīgā nopietnā problēma ir pašnāvības problēma, ar ko Kamī sāk sarunu par absurdu, iezīmējas kā urdošais — kam pieder mana dzīve? Vai es spēju par to spriest? Vai manam spriedumam ir iespējams pamats?

 

 

 

Kinnijs, Džefs. Roulija Džefersona ļoti draudzīgais piedzīvojums. 2. grāmata. Amerikāņu stāsti bērniem. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021.
Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".
Roulijs Džefersons neapstājas pie dienasgrāmatas rakstīšanas. Viņa bagātā fantāzija ir radījusi episka mēroga piedzīvojumu stāstu. Pievienojies Rolandam un viņa labākajam draugam Gargam Barbaram, kuri dodas garā un bīstamā ceļojumā uz Ledus cietoksni, lai no Baltā burvja gūsta izglābtu Rolanda mammu. Vai mūsu varoņiem tas būs pa spēkam?

 

 

 

Kopmane-Račko, Karīna. Ekstāze. Latviešu erotiskais romāns. Rīga: Karīna Račko, 2021. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.
LIKTENĪGĀ SIEVIETE VAI PAPĪRA SALVETE? Talantīgās buduāra fotogrāfes Efejas Vinteres laulība atrodas uz izjukuma robežas. Kad stāvu virs Efejas fotostudijas savu darbnīcu iekārto provokatīvais mākslinieks Eliass Blūms, drīz vien jaunā sieviete attopas ierauta mežonīgas iekāres, seksuālo rotaļu un postošu melu virpulī. Taču kaisles reibums pāraug apmātībā, orgasmi mijas ar asarām, un Efeja saprot – attiecībās ar Eliasu baudas cena ir pagrimums… Kas ir mīlestība? Kā tā rodas un kāpēc iznīkst? Vai par cilvēka dzīves un attiecību augstāko jēgu un laimi patiešām var uzskatīt… mirkļa ekstāzi?

 

Krīzes ka Eiropas Savienības liktenis. 03/2021. Politika. Rīga: Latvijas Ārpolitikas institūts, 2021. 
Pieejams: JPB.
Grāmatā tiek analizēta Eiropas Savienības attīstība un Latvijas - ES attiecības krīžu kontekstā. Eiropas Savienības veidošanos visā tās eksistences laikā ir ietekmējušas krīzes. Grāmatas uzdevums, aplūkojot ES nozīmīgākās un skaļākās krīzes kopš Latvijas pievienošanās Eiropas Savienībai un salīdzinot to izvēlētos politiskos risinājumus, ir izvērtēt, kurp vedušas šīs krīzes un Latvijas vietu tajās. Iepriekšējā krīžu pieredze liek domāt, ka Eiropas Savienība ikreiz vēl vairāk satuvinās un integrējas.

 

Krīzes risinājumi 2020. gada darbības pārskats. Ekonomika. [Luksemburga]: Eiropas Investīciju banka, 2021. 

Pieejams: JPB.
Šis pārskats atspoguļo Eiropas Investīciju bankas ārkārtas reakciju uz Covid - 19 krīzi 2020. gadā, kā arī ieguldījumus klimata, vides un attīstības jomā, ar ko banka veicinās ilgtspējīgu atgriešanos pie ekonomikas izaugsmes.

 

Kurovskis, Francs. Nāves katls Kurzemē. Latvijas vēsture. [Rīga]: [APP ART], 2021. 

Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".
Kurzemes katls, Kurzemes cietoksnis - dažādi tiek saukts Kurzemes placdarms 2. pasaules kara beigās. Vācu vēsturnieks Francs Kurovskis saka - Nāves katls Kurzemē. Un precīzi - kaujas Kurzemē 2. pasaules kara noslēgumā tiešām var saukt par Nāves katlu. Kauju spīvums, abu pušu apņēmība, karavīru traģēdijas, padara kaujas Kurzemē par vienu no spilgtākajām 2. pasaules kara beigu lappusēm. Grāmatā aprakstītas kaujas Kurzemes cietoksnī no tā izveidošanas brīža līdz pat pēdējo karavīru nonākšanai padomju gūstā.

 

Latvijas tautsaimniecība pandēmijas ēnā un pēckrīzes izrāviena iespējas. Ekonomika. Rīga: LU Akadēmiskais apgāds, 2021. 

Pieejams: JPB.

Monogrāfija ir tapusi laikā, kad Covid-19 izraisītā krīze ir satricinājusi ne tikai cilvēku dzīvi, bet arī ekonomiku. Lai uzturētu "Covid-slimu" ekonomiku pie dzīvības, tāpat kā smagi slimiem pacientiem, arī vairāku ekonomikas sektoru glābšanai tika pielietota "mākslīgā koma", kad valsts atbalsts ir vienīgais veids, lai novērstu masveida uzņēmumu bankrotu un mazinātu bezdarbu. Latvijas zinātnieki ir aktīvi iesaistījušies ekonomikas diagnostikā un izstrādājuši vairākas ekonomikas atveseļošanas receptes," uzsver zinātniskā redaktore. Projekta laikā izdevās apvienot pētnieku zinātnisko ekspertīzi ar valsts, pašvaldību un nevalstisko organizāciju praktisko pieredzi, lai atrastu adekvātus ekonomikas izrāviena rīkus. Pētījumā iesaistījās 80 ekonomisti, juristi, politologi un sociologi. - Teksts latviešu valodā, kopsavilkums angļu valodā. - "Monogrāfija uzrakstīta un izdota Valsts pētījumu programmas "Covid-19 seku mazināšanai" projekta ietvaros: VPP-COVID-2020/1-0010 "Ekonomiskais, politiskais un juridiskais ietvars Latvijas tautsaimniecības potenciāla saglabāšanai un konkurētspējas pieauguma veicināšanai pēc pandēmijas izraisītas krīzes (reCOVery-LV)".

 

Laukmane, Maija. Diena kūst kā saldējums. Latviešu dzeja bērniem. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021.

Pieejams: BJB "Zinītis".

Katrs bērns to pateiks: visīsākais gadalaiks ir vasara un katra diena tajā (ja vien trakoti nelīst) izkūst tik ātri kā saldējums pludmales smiltīs. Jo ļoti, ļoti – visu gadu – gaidīta. Maijas Laukmanes krājumā apdzejoti un apcerēti vai visi vasarā iespējamie piedzīvojumi, prieki, baudas un noskaņas. Grāmata palīdzēs atgriezties iepriekšējās vasarās un sapņot par jaunām. Dzejoļi veido nedalāmu vienību ar mākslinieces Līvas Ozolas mūsdienīgajiem, dzīvespriecīgajiem zīmējumiem. Krājums noderēs pirmsskolēniem un skolēniem lasītprasmes attīstīšanai, jaunu dzejoļu apguvei un emocionālās inteliģences veidošanai.

 

Ločmelis, Jānis. Nolemtība. Latviešu satīriskā dzeja. Rīga: Raudava, [2019].

Pieejams: JPB. 

 

 

 

Mežzinātnieka Kaspara Buša mantojums. 1. sējums. Biogrāfija. Rēzekne: Latgales druka, ©2019.

Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka.

Grāmata ir mežzinātnes institūta "Silava" veltījums mežzinātniekam Kasparam Bušam viņa simtgadē. K. Buša zinātniskā darbība bija saistīta meža ekosistēmu izziņu, kā arī Latvijas mežu kopšanas un meliorācijas teorētisko pamatu izveidošanu. Viņš bija zinātnieks ar apbrīnojamu nojautu par notiekošo mežā un māku to saprotami izklāstīt, akcentējot netradicionālus spriedumus, kuri nereti raisīja kolēģu neizpratni un saasināja diskusijas. K. Bušs redzēja mežu un tajā notiekošo savādāk nekā māca skolā vai augstskolā, citādi, nekā bija vispārpieņemts. Šī spēja raksturo viņu kā neparasti talantīgu pētnieku un spilgtu personību.

 

Miso, Gijoms. Bruklinas meitene. Franču detektīvromāns. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".
Spraiga un aizraujoša kādas lietas izmeklēšana, kura izraisa tādu pašu atkarību kā izcils televīzijas seriāls. Es skaidri atceros to mirkli: pēdējā reize, kad bijām laimīgi. Cikāžu sanoņa. Krasta bangu šūpuļdziesma. Liega vēja pūsma, kas kliedēja zīdaini maigo gaisa valgmi… Un Annas jautājums: “Vai tu mani mīlētu arī tad, ja zinātu, ka esmu pastrādājusi ko ļoti ļaunu?” Ko atbildētu jūs? Rafaels bija pārliecināts, ka Anna ir viņa mūža sieviete – gan priekos, gan bēdās. Pēc trim nedēļām bija paredzētas viņu kāzas. Bet tad viens vakars visu mainīja. Protams, mīlestība nepazudīs, lai ko Anna būtu izdarījusi. Vismaz tā Rafaelam šķita, taču tad Anna ar drebošu roku parakņājās savā somā un pastiepa kādu fotogrāfiju. “To izdarīju es.” Apstulbis Rafaels vērās fotoattēlā un saprata, ka abu dzīve ir mainījusies uz visiem laikiem. Pašam neapzinoties, ko dara, viņš piecēlās un, ne vārda neteicis, aizgāja. Bet, kad atgriezās, bija jau par vēlu. Anna bija pazudusi. Un kopš tā laika Rafaels viņu meklē.

 

Moja, Džodžo. Zvaigžņu dāvātāja. Angļu romāns. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.
Aizkustinošs stāsts par draudzību, mīlestību un uzdrīkstēšanos... Izsmalcinātā un elegantā Alise ir pieņēmusi impulsīvu lēmumu un apprecējusies ar glīto amerikāni Benetu van Klīvu. Vēloties aizbēgt no garlaicīgās dzīves dzimtajā Anglijā, viņa pārceļas uz Ameriku. Tomēr dzīve Kentuki mazpilsētā nelīdzinās cerētajam, turklāt vēl nākas sadzīvot ar valdonīgo vīratēvu. Tāpēc, izskanot aicinājumam pievienoties Eleonoras Rūzveltas ceļojošajai bibliotēkai, Alise līdz ar piecām citām sievietēm enerģiski iesaistās projektā, lai apkaimes trūcīgajiem cilvēkiem piegādātu lasāmvielu. Šis darbs nozīmē pavadīt garas stundas ceļā zirga mugurā, un jaunām sievietēm tā ir liela uzdrīkstēšanās. Lai gan nākas pārvarēt dažādus pārbaudījumus un aizspriedumus, viņas turpina pildīt savu pienākumu un nogādā grāmatas un žurnālus cilvēkiem, kuriem to nekad nav bijis, tādējādi mainot šo cilvēku dzīves. “Zvaigžņu dāvātāja”, uz patiesiem notikumiem balstītais romāns, ir neaizmirstams un aizkustinošs vēstījums par sieviešu draudzību un lojalitāti, cilvēcību un patiesu mīlestību, un tam ir lemts kļūt par mūsdienu klasiku.

 

Muktupāvela, Laima. Mīla. Benjamiņa. Latviešu autobiogrāfisks romāns. Rīga: Latvijas Mediji, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Šī nav nekāda salda reminiscence par aizgājušiem laikiem. Es vēlētos, kaut pēc romāna sāktos saruna, lai mainītos attieksme. Man gribas, lai vēsture ir dzīva. (autore) Laima Muktupāvela savā grāmatā Mīla. Benjamiņa iemiesojusies Latvijas pirmās brīvvalsts miljonāres Emīlijas Benjamiņas tēlā, atklājot gan viņas intīmās, pasaulei slēptās, gan ārēji spožās, sabiedrībai demonstrētās izpausmes. Romāna pamatā dziļš un pamatīgs arhīvu dokumentu, preses un citu materiālu izpētes darbs, vēstījums - atraisīti spožs un aizraujošs.

 

Palēviča, Milda. Dienasgrāmatas. 1911 - 1972. Filosofija. [Rīga]: Neputns, 2021.

Pieejams: JPB.

Milda Palēviča (1889‒1972) ir pirmā promovētā filosofijas doktore, estētikas kā akadēmiskas disciplīnas aizsācēja Latvijā, liberālā feminisma pārstāve. Filosofijas doktora grādu aizstāvējusi Sorbonnas universitātē Parīzē (1925), docējusi Latvijas Konservatorijā un Mākslas akadēmijā. Tomēr dažādu iemeslu dēļ viņas vieta ideju vēsturē nav iezīmēta, kā arī nav notikusi veikuma apjēgšana, Palēvičas mūža darbs joprojām ir neapzināts. Par sūro apņēmīgas, talantīgas sievietes ceļu uz kārotajām zināšanām, nevairoties no personīgās un profesionālās dzīves bieži vien dramatiskiem izaicinājumiem, liecina Mildas Palēvičas Dienasgrāmatas, kuras viņa, ievērojamā izglītības darbinieka Indriķa Palēviča meita, rakstījusi visu mūžu. Tās ir 10 klades, no kurām pirmo diemžēl nav izdevies atrast. Šī izdevuma publikācija sākas ar II burtnīcu (1911‒1917), tā bagātīgi papildināta ar attēlu materiālu, liecinot par laiku, ģimeni, sabiedrību un attiecībām tik mainīgā 20. gadsimta gājumā.

 

Palēviča, Milda. Estētiskās domas attīstība Latvijā. XIX gs. un XX. gs. 1. pusē (līdz 20. gs. 40. gadiem). [Rīga]: Neputns, 2021.

Pieejams: JPB.

M. Palēviča (1889‒1972) ir pirmā promovētā filosofijas doktore, estētikas kā akadēmiskas disciplīnas aizsācēja Latvijā, liberālā feminisma pārstāve. Filosofijas doktora grādu aizstāvējusi Sorbonnas universitātē Parīzē (1925), docējusi Latvijas Konservatorijā un Mākslas akadēmijā. M. Palēvičas apcerējums “Estētiskās domas attīstība Latvijā” tapis 1960. gadā. Tagad tiek publicēts pirmo reizi.

 

Ptičkina, Ārija. Ābecīte. Mācību līdzeklis pirmskolai. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021. 

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".
"Ābecīte” ir labs palīgs pirmsskolas vecuma bērniem, kuri ir gatavi mācīties lasīt un rakstīt. Grāmata aicina pētīt, iepazīt un iemācīties burtus. Ar secīgo uzdevumu palīdzību bērni spēs izlasīt pirmās zilbes, vārdus un teikumus, kā arī izkrāsot attēlus, vingrināt roku un sākt rakstīt līnijās. Priekšā lasāmie teksti attīstīs stāstīšanas un sarunāšanās prasmes. Grāmatas sākumā doti norādījumi pieaugušajiem, kā palīdzēt bērniem to lietot. “Ābecīte” noderēs kā bērnudārzā, tā arī mājās.

 

Rīsa, Džoana. Sapņotāja Parīzē. Amerikāņu vēsturiskias romāns. Rīga: Kontinents, 2021. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.
Bēgot no pagātnes rēgiem, Vita Keisija atstāj Londonu un ierodas žilbinošajā Parīzē. Lai gan Vitai kabatā nav ne graša, viņa ir apņēmusies piepildīt savu sapni – kļūt par atzītu tērpu dizaineri. Ieguvusi darbu prestižajā Ženijas Saserdotas salonā, Vita grasās pilnībā nodoties modes pasaulei. Tomēr mīlestības galvaspilsētā nav iespējams neļauties jūtām – Vitai nāksies izlemt, vai klausīt sirdij vai prātam. Turklāt jaunā sieviete nemaz nenojauš, ka viņas nelabvēļi turpina kalt atriebības plānus….

 

 

Rūmnieks, Valdis. Viestura zobens. Latviešu vēsturiskais romāns. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Romāns ir aizrautīgs, piedzīvojumiem un traģiskiem pavērsieniem bagāts vēstījums par dižā Viestura - Zemgales valdnieka dzīvi vienā, ļoti izšķirīgā 1219. gadā. Vēsturiskajā romānā stingra dokumentalitāte savienojas ar māksliniecisku izdomu, tautas ticējumiem un nostāstiem, atklājot seno zemgaļu godaprātu un varonību.

 

 

 

Sēja un Raža 2022. Tematiskais žurnāls Padoms Rokā 10. Rīga: Latvijas Mediji, AS, 2021.

Pieejams: JPB.

Tematiskā žurnāla #padomsrokā izdevums “Sēja un raža 2022” sniedz vērtīgus ieteikumus dārza un arī mājas darbiem katrai nedēļai visam 2022. gadam. Tos sagatavojusi bioloģiskās lauksaimniecības eksperte, agronome Ārija Rudlapa. Ieteikumi lapu, ziedu, sakņu un augļu dienām veidoti pēc Marijas Tūnas biodinamiskās metodes principiem, kas balstās uz Saules un planētu gada kustības aprēķinu sistēmu, nosakot katram darbam piemērotāko dienu un stundu. Žurnāls ieskicē šobrīd ekovidē aktuālās tēmas un sniedz padomus to izmantošanai savā saimniecībā: kā ierīkot augstās dobes, ko sēt dabai draudzīgā puķu pļavā un stādīt modē ienākušajā meža dārzā. 

 

Volohovs, Mihails. 100 gadi patiesuma un uzticēšanās garā. Starptautiskās attiecības. Rīga: Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, 2021.

Pieejams: JPB.

Atzīmējot Latvijas starptautiskās atzīšanas simtgadi un Latvijas Republikas un Svētā Krēsla diplomātisko attiecību simtgadi, tapis rakstu un dokumentu krājums "100 gadi patiesuma un uzticēšanās garā. Diplomātiskās attiecības starp Latvijas Republiku un Svēto Krēslu". Izdevumā iekļauti priestera Mihaila Volohova un Dr.hist. Ineses Runces pētījumi par Latvijas un Svētā Krēsla attiecībām, līdz šim nepublicēti vēstures dokumenti no Latvijas Nacionālā arhīva, Latvijas Valsts vēstures arhīva un Valsts sekretariāta Sekcijas attiecībām ar valstīm vēsturiskā arhīva Vatikānā, kā arī bagātīgs fotomateriālu klāsts, to skaitā no Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva. 
     

Zemgales Vācelīte. Latviešu dzeja. Jelgava: Jelgavas Latviešu biedrība, 2021.

Pieejams:  JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Jau 15. dzejas kopkrājums, un tajā publicēti 39 autoru darbi par visdažādākajām tēmām - mīlestību, dabu, gadalaikiem, sapņiem, dzīves likteņiem. Tāpat autori atspoguļo un dalās novērojumos, pārdomās par dzīvi un cilvēku savstarpējām attiecībām pandēmijas laikā. 

 

 

 

Zimmels, Johanness Mario. Brīnos, ka esmu tik priecīgs. Vācu romāns. Rīga: Jumava, 2021. 

Pieejams:  Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.
1945.gada martā uzlidojuma laikā Vīnē kādā īres nama pagrabā tiek iesprostoti septiņi cilvēki. Nejaušība šeit savedusi kopā 63 gadus veco mājsaimnieci Terēzi Reimanes jaunkundzi, priesteri Reinholdu Gontardu, ķīmiķi Valteru Šrēderu, Annu Vāgneri, kura gaida bērnu, viņas piecus gadus veco meitu Evu, jauno aktrisi Zuzannu Rīmenšmīdi un kareivi Robertu Fāberu. Sastopoties vaigu vaigā ar nāvi, atklājas viņu patiesā būtība un sākas cīņa par izdzīvošanu... Johanness Mario Zimmels (1924) ir viens no populārākajiem 20.gadsimta vācu rakstniekiem. Latviešu lasītājiem Zimmela vārds saistās ar romāniem Cilvēks nav vientuļa sala, Mīla - tas ir tikai vārds, Atbildi zina tikai vējš u.c.

 

Zuters, Uldis. un atkal mana ainava. Glezniecība, katalogs. Jelgava: Jelgavas tipogrāfija, 2021. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.
Katalogā apkopots piecu gadu (2016-2020) veikums, kas tapis gatavojoties jubilejas izstādei G. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā. 

 

 

 

 

Бачинская, Инна. Ритуал святого Валентина. Krievu detektīvromāns. Москва: ЭКСМО, 2021. 

Pieejams: JPB.
В город после долгого отсутствия вернулся бизнесмен Виктор Бражник с молодой красавицей-женой Маргаритой. Они явились на прием в честь дня святого Валентина, женщина вышла на минутку и … бесследно исчезла. А через два дня обнаружили тело убитой Маргариты: у нее обрезаны волосы и на щеке нарисован красным фломастером знак Троицы… И это уже не первое подобное убийство! Город в ужасе, тем более, жители там и тут начали встречать зловещего черного монаха. И только Олегу Монахову, называющему себя волхвом и экстрасенсом, под силу раскрыть все тайны!

 

Бонниер, Йонас. День гнева. Zviedru romāns. Москва: Эксмо; Inspiria, 2021. 

Pieejams: JPB.
Летом 1997 года семья Форсман переехала в городок Кнутбю в шведской глубинке, готовясь начать новую жизнь в Филадельфийской религиозной общине под управлением властной Эвы Скуг. В последующие семь лет нескольким семьям из Кнутбю предстоит сплести разрушительную сеть, основанную на жажде власти и эротическом влечении, которая, оплетая все больше людей, неизбежно приведет к трагическому крещендо.

 

 

Доннелли, Дженнифер. Дикая роза. Amerikāņu romāns. Санкт-Петербург: Азбука; Азбука-Аттикус, 2021.

Pieejams: JPB.
1914 год. Лондон накануне Первой мировой войны. Шейми Финнеган, теперь уже известный полярник, женится на красивой молодой учительнице и всеми силами пытается забыть свою юношескую любовь Уиллу Олден, которая бесследно исчезла после трагического происшествия на Килиманджаро. Однако прежняя страсть вспыхивает с новой силой, когда бывшие влюбленные неожиданно встречаются, но у судьбы свои планы… В «Дикой розе», последней части красивой, эмоциональной и запоминающейся трилогии, воссоздана история обычных людей на фоне мировых катаклизмов. Здесь светские салоны и притоны Лондона, богемный Париж и суровые Гималаи, ледяные просторы Арктики и пески Аравийской пустыни.

 

Дюкесс, Карен. Последняя книжная вечеринка. Amerikāņu romāns. Москва: АСТ, 2021.

Pieejams: JPB.
Увлекательная и захватывающая история, позволяющая окунуться в атмосферу нью-йоркской литературной богемы и пляжей Кейп-Кода. Роман о выборе, любви, принятии себя и поиске своего места в мире. Амбициозной Еве, мечтающей стать писателем, но вынужденной расти в тени гениального брата и чахнуть на нелюбимой работе в издательстве, выпал уникальный шанс: стать помощницей известного писателя, Генри Грея. Более того, она получает возможность побывать на его знаменитой "Книжной вечеринке", где все участники предстают в образах героев книг. Но чем ближе даты вечеринки, тем больше Ева понимает, что этот незнакомый и новый для нее мир, о котором она так долго грезила, вовсе не такой, каким она себе его представляла.

 

Жибель, Карин. Чистилище для невинных. Franču detektīvromāns. Санкт-Петербург: Азбука; Азбука-Актикус, 2021.

Pieejams: JPB.
После громкого ограбления ювелирного магазина на Вандомской площади в центре Парижа четверо сообщников укрываются на изолированной ферме, взяв в заложники молодую женщину, ветеринарного врача по имени Сандра. Она вынуждена оперировать раненого прямо на кухонном столе, ведь от успеха операции зависит ее жизнь. Грабители уверены, что нашли идеальное убежище, но возвращается муж Сандры, полицейский. И вскоре они понимают, что угодили в логово дьявола...

 

Кливз, Энн. Скрытые глубины. Angļu detektīvromāns. Москва: Inspiria; Эксмо, 2021. 

Pieejams: JPB.
Очередное жаркое лето на побережье Нортумберленда. Джули Армстронг возвращается домой после вечерней прогулки и обнаруживает, что ее сын убит. Люка задушили, положили в наполненную ванну и украсили дикими цветами. Эта стилизованная сцена убийства заинтриговала инспектора Веру Стэнхоуп и ее команду. Но они должны действовать быстро, чтобы найти таинственного маньяка. А пока местные жители вынуждены делиться своими самыми темными тайнами с детективом, убийца наблюдает и ждет. Возможно, он успеет спрятать еще одно тело в красивые темные глубины….

 

Конклин, Тара. Рабыня. Amerikāņu romāns. Москва: Эксмо; Inspiria, 2021.

Pieejams: JPB.
Семнадцатилетняя рабыня Жозефина – прислуга на табачной ферме в Вирджинии, тайно увлекающаяся искусством. Она планирует совершить побег, потому что не может больше терпеть капризы хозяйки и, что еще хуже, домогательства хозяина. Лина – амбициозная юристка из современного Нью-Йорка, близкая к художественным кругам и работающая над беспрецедентным иском, уходящим корнями в далекое прошлое.

 

 

Константин, Лив. Когда мы виделись в последний раз. Amerikāņu detektīvromāns. Москва: РИПОЛ Классик, 2021.

Pieejams: JPB.

У Кейт есть все, чего только можно пожелать. Богатое наследство, красавец-муж и умница-дочь, успешная карьера и прекрасный особняк. Все меняется, когда мать Кейт, Лили, находят жестоко убитой в собственном доме. Ошеломленная внезапной потерей, Кейт организовывает похороны, но горе сменяется ужасом, когда женщина получает анонимное сообщение: "Думаешь, тебе сейчас грустно? К тому времени, когда я с тобой покончу, ты пожалеешь о том, что тебя тоже не похоронили сегодня". Кем бы ни был убийца, очевидно, что Кейт - следующая в его списке жертв...

 

Ле Карре, Джон. Агент на передовой. Angļu detektīvromāns. Москва: АСТ, 2021.

Pieejams: JPB.
Натаниелю, или просто Нату, сорок шесть лет, двадцать пять из которых он проработал агентом британской разведслужбы. Пришла пора повесить плащ на гвоздь, заняться семьёй, съездить в отпуск и коротать вечера в Атлетическом клубе, попивая пиво и время от времени поигрывая в бадминтон. В качестве компенсации за долгие годы безупречной службы на благо Родины «Контора» предлагает Нату возглавить шпионскую подстанцию «Гавань»: непримечательное строение из красного кирпича, где десяток агентов по мере своих сил пытается добывать информацию о действиях Кремля. Сил этих у агентов мало, информация оказывается в основном малоинтересной, поэтому Нат уверен, что это назначение своего рода почетная отставка. Но внезапно ситуация начинает развиваться совершенно непредсказуемым образом, вовлекая Натаниеля в самое увлекательное и опасное приключение в его жизни.

 

Миньер, Бернар.  Долина. Franču detektīvromāns. Москва: Эксмо, 2021.

Pieejams: JPB.

Меньше всего офицер тулузской полиции Мартен Сервас ожидал этого звонка из прошлого. Марианна, мать его сына, похищена восемь лет назад. С тех пор маньяк-похититель успел оказаться в тюрьме, но саму ее так и не нашли. И вот она звонит в полвторого ночи: смогла сбежать из плена.

 

 

 

Норек, Оливье. Мертвая вода. Franču detektīvromāns. Санкт-Петербург: Азбука, 2021. 

Pieejams: JPB.
Во время задержания наркодилера капитан парижской полиции Ноэми Шастен получает пулю в лицо. Жизнь, любовь, карьера - все катится к чертям, ну а дальше "неприглядного" служащего и вовсе отсылают с глаз долой - за семьсот километров от Парижа, в деревеньку на берегу озера Авалон, в самую глушь, где никогда ничего не происходит. Ноэми предстоит изучить обстановку и принять решение о ликвидации полицейского отделения. Однако ситуация резко меняется, когда после шторма деревенский рыбак вытаскивает из озера небольшую пластиковую бочку с ужасным содержимым. Эксперты приходят к выводу, что найденные в бочке кости принадлежат ребенку. След ведет в прошлое, к событиям, происходившим четверть века назад, когда при пуске гидростанции старая деревня была затоплена. Именно тогда пропали трое детей - Алекс, Сирил и Эльза. Возможно, жуткая находка связана с кем-то из пропавших. Но если так, то что же случилось много лет назад и где еще двое пропавших?

 

Осис, Наталья. Солнечный берег Генуи. Krievu romāns. Москва: АСТ, 2021. 

Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka.
Город у самого синего моря. Сердце великой Генуэзской республики, раскинувшей колонии на 7 морей. Город, снаряжавший экспедиции на Восток во время Крестовых походов, и родина Колумба — самого известного путешественника на Запад. Город дворцов наизнанку — роскошь тут надёжно спрятана за грязными стенами и коваными дверьми, город арматоров и банкиров, торговцев, моряков и портовых девок...

 

 

Островская, Екатерина. Любовь во время пандемии. Krievu detektīvromāns. Москва: Эксмо, 2021. 

Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka.
Известный писатель Виктор Малеев убит точно так же, как один из персонажей его романа. В отличие от следователей, частный детектив Вера Бережная не считает это случайностью и ищет корни преступления в прошлом. Оно у популярного писателя оказывается темным: и «работа» каталой, и приятельство с вором в законе, и громадные карточные долги. А еще выясняется, что романы Малеева написаны совсем другим человеком. Так не он ли автор и этого убийства? В новом детективном романе Екатерины Островской «Любовь во время пандемии» следствие вновь ведет блистательная и неповторимая Вера Бережная, хозяйка розыскного агентства «Вера». Параллельно с официальным следствием она пытается установить, кто убил известного писателя Виктора Малеева.

 

Пиколт, Джоди. Клятва. История любви. Amerikāņu romāns. Санкт-Петербург: Азбука, 2021. 

Pieejams: JPB.
Крис и Эмили. Они с рождения вместе, а повзрослев, полюбили друг друга. Их семьи много лет дружат, и родители уже поговаривают о свадьбе. Но все рушится, когда им сообщают, что Эмили застрелили. В убийстве обвиняют Криса, поскольку в тот момент он был с ней. Однако истинные мотивы смерти Эмили остаются неясными. Кто нажал на спусковой крючок? Крис не желает ничего говорить, так как дал клятву сохранить тайну Эмили. Он отказался от помощи взрослых, от протянутой руки матери, крепкого плеча отца, от уверенности опытного адвоката и сделал выбор в пользу своей любви. И ему поверили. И родители, и присяжные….

 

Рой, Олег. Зеленая тетрадь. Krievu romāns. Москва: Эксмо, 2021.

Pieejams: JPB.
Казалось бы, что может быть общего между стильной танцовщицей хип-хопа и скромной киргизской девушкой, чьи родители работают в ДЭЗе? Крутым сорокалетним хэдхантером и парой юных молодожёнов-студентов? Или ненавидящей свою работу секретаршей-толстушкой и мужчиной в кризисе среднего возраста, разрывающимся между семьёй и любовницей? Но однажды каждый из них находит среди книг на полке буккросинга рукописную зелёную тетрадь — и эта тетрадь неожиданно меняет всю его жизнь….

 

Ча, Фрэнсис. Будь у меня твое лицо. Amerikāņu romāns. Москва: АСТ, 2021.

Pieejams: JPB.
Пять девушек. Пять тяжелых судеб. Один офистель. Эту комнату снимает Кьюри. Она работает в рум-салоне - так в Южной Корее скромно называют клубы, где мужчины из высших кругов могут выпить в приятной компании красивых девушек, а потом, возможно, продолжить с ними вечер в гостиничном номере. Однажды сделав пластическую операцию, Кьюри больше не может остановиться. Если ты некрасива в этой стране, у тебя просто-напросто нет будущего. Соседка Кьюри, талантливая художница Михо, выросла в приюте, но выиграла стипендию и уехала изучать искусство в Нью-Йорк. Она влюблена в обаятельного наследника одной из крупнейших корпораций страны. Но разве не очевидно, что он пользуется ее слепой влюбленностью? В комнате в конце коридора живет Ара, парикмахер,одержимая k-pop-айдолом. Разве он - не самый идеальный парень на свете? А ее лучшая подруга Суджин одержима мечтой о пластической операции, которая, конечно же, изменит ее жизнь. Вонна, этажом ниже, отчаянно хочет родить ребенка, но понятия не имеет, как его растить на жалкую зарплату ее мужа...

 

Чайлд, Ли. Джек Ричер. Поле смерти. Angļu detektīvromāns. Санкт-Петербург: Азбука; Азбука-Аттикус, 2021.

Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka.

Джек Ричер приезжает в Маргрейв с загадочной, но вполне мирной целью и... тут же попадает в полицейский участок. Оказывается, в этом тихом процветающем городке впервые за последние тридцать лет произошло убийство, а Ричер был замечен неподалеку от места преступления.

 

 

 

Янссон, Сюзанна. Зимняя вода. Zviedru detektīvromāns. Москва: АСТ, 2021. 

Pieejams: JPB.
Трехлетний Адам исчезает из своего дома на острове Уруст. Полиция приходит к выводу, что мальчик утонул, но его убитый горем отец сомневается в результатах расследования. Мартин уверен, это не было трагической случайностью. Снедаемый чувством вины, он пытается докопаться до правды. Ему удается установить связь между нынешней трагедией и загадочными событиями, которые уходят корнями в далекое прошлое. И возможно, ключ к разгадке кроется в жизни самого Мартина. Ведь на острове, где властвуют древние суеверия, а люди зависимы от прихоти своенравной стихии, могло случиться что угодно….