Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Veidojam, saiņojam dāvanas paši!

Dāvana ar pievienoto vērtību – mīļu roku darināta, sirds siltuma sildīta, labām domām izauklēta. Kā varam iepriecināt savus draugus un tuviniekus – padomi bibliotēkas grāmatās.

 Grāmatu anotācijas no www.janisroze.lv, www.zvaigzne.lv, www.la.lv,

 www.jumava.lv, www.valtersunrapa.lv, www.ventspils.lv  

 

 

Ziemassvētki rokdarbos. Radošas idejas dekoriem un dāvanām

 

Apgūsti dekoru izgatavošanas pamatiemaņas un izbaudi radītprieku! Ķeries klāt, ņem talkā grāmatas beigās atrodamos šablonu un uzbur dažādus oriģinālus, sirsnīgus rotājumus un dāvaniņas. 

 

Atrašanās vieta

 

Folka S.

29 idejas sirsnīgām dāvanām

 

Signes Folkas grāmatā sniegtas idejas, kā pagatavot vienkāršas, bet sirsnīgas dāvanas no lētiem un dažādiem materiāliem dārzniekiem, romantiķiem, kulinārijas mīļotājiem, modes dāmām, draugiem pilsētniekiem, stilīgiem pusaudžiem, studentiem un daudziem citiem, kā arī sniegti padomi, kā tikt galā ar tehniku "knifiem".

 

Atrašanās vieta

 

Nagliņa A.

Dekupētas dāvanas

 

Dekupāža ir vienkārša, bet ļoti radoša nodarbe, ar kuras palīdzību parastām, ikdienā izmantojamām lietam var piešķirt stilīgu, neikdienišķu izskatu. Šīs grāmatas mērķis ir detalizēti – soli pa solim – aprakstīt dekupāžas procesu un iedvesmot jūs radošam darbam. Ievaddaļā sniegts vispārējs darba gaitas apraksts dekupāžai uz koka, audekla, tekstilizstrādājumiem un stikla, kā arī piedāvātas idejas dekupējuma izkārtojumam uz priekšmeta. Turpmākajās lappusēs pastāstīts, kā dekupēt konkrētus priekšmetus – T kreklu, salvešu gredzenus, paplāti, rotaslietu statīvu u.c. Konkrēto priekšmetu nosaukumam pievienotā asociāciju virkne rosinās jūs meklēt oriģinālus risinājumus un pieskaņot dekupējumu konkrētai tematikai, piemēram, kristībām, kāzām, Ziemassvētkiem. Šajā grāmatā aprakstītās darba metodes ir piemērotas ikvienam, jo dekupāžai nepieciešamo materiālu sarakstā nav iekļautas ne speciālas dārgas lakas un krāsas, ne otas, bet iegūtais rezultāts, visticamāk, būs izcils. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Linga-Bērziņa B.

Sveces

 

Pirmās sveces cilvēki iededza 3. gadu tūkstotī pirms mūsu ēras. Pēc tam gadsimtiem ilgi – līdz pat elektrisko apgaismošanas līdzekļu ieviešanai – sveces bija viens no galvenajiem gaismas avotiem telpās. Mūsdienās sveces ir ne vien līdzeklis gaismas radīšanai, bet arī dažādu svētku atribūts un nozīmīgs interjera priekšmets, kas vienā mirklī spēj uzburt mistisku un noslēpumainu gaisotni.

Šajā grāmatā pastāstīts, kā izgatavot unikālas sveces pašu spēkiem. Ievaddaļā sniegts materiālu un darba gaitas vispārējs apraksts, bet turpmākajās lappusēs krāsainos fotoattēlos un izsmeļošos aprakstos soli pa solim atklāts konkrētu sveču darināšanas process.

Ļaujiet vaļu savai radošajai izdomai, un drīz vien varēsiet baudīt burvīgus mirkļus pašdarinātu sveču gaismā! 

 

Atrašanās vieta

 

 

Našķi dāvanām

 

Vai nu jauks ciemakukulis, neliels uzmanības apliecinājums, mierinājuma balva vai pateicība: viss, kas virtuvē tiek pašu gatavots, vienmēr ir kaut kas īpašs!

No saldiem kārumiem, kā smalkmaizītes un konfektes, līdz pat gardiem ievārījumiem, konservētiem augļiem un kārdinošām uzkodām – rūpīgi un ar mīlestību veidotais recepšu krājums piedāvā gardas dāvanas jebkurai dzīves situācijai.

 

Atrašanās vieta

 

 

Riekstiņa I.

Konfekšu pušķi

 

Saldas un skaistas dāvanas visām dzīves situācijām.

Konfektes un ziedi tradicionāli tiek uzskatīti par labu dāvanu. Kofekšu pušķis brīnišķīgi apvieno sevī šīs abas lietas un priecē gan acis, gan vēderu.

Grāmatā varēs atrast padomus un pamacības, kā soli pa solim izveidot šādu dāvanu paša rokām. Ikkatrs varēs izveidot universālu un radošu dāvanu, piemērotu konkrētam dāvanas saņēmējam. Piedāvātās idejas ir dažādas pēc savas sarežģītības pakāpes, tāpēc šis darbiņš būs pa spēkam gan iesācējam, gan profesionālim. 

 

Atrašanās vieta

 

Idejas taviem svētkiem

 

Izdevumā piedāvāts daudz radošu ideju, kā saviem spēkiem pagatavot apsveikuma kartītes, logu rotājumus, aiz pavedieniem raustāmas rotaļlietas un jautrus dzīvniekus.

Šeit ikviens atradīs savām vēlmēm un spējām atbilstošas nodarbes.

Gatavojot darbiņus, bērni attīstīs griešanas, līmēšanas un papīra locīšanas prasmi. Lieliska iespēja vecākiem kopā ar bērniem gatavoties svētkiem! 

 

Atrašanās vieta

 

Nikitenko S.

Mīļlietiņas. Rokdarbi vienam vakaram

 

Ikviens no mums atceras māmiņas vai vecmāmiņas darinātas mīļlietiņas, kas naktī sargājušas miegu, bet dienā bijušas draugs un kompanjons jautrās rotaļās. Šajā grāmatā piedāvātās idejas radīs iespēju atgriezties jaukajā bērnības pasaulē. Izvēlies glītus audumu atgriezumus, piemērotus diegus, dzijas, pogas un ķeries pie darba. 

 

Atrašanās vieta

 

Mēlere S.R., Vīlere A.E.

101 pati skaistākā dāvana

 

Grāmatā atrodamas neskaitāmas idejas, kā bērnam paša spēkiem pagatavot dāvanas vai vienkārši noderīgas vai jocīgas lietas. Noder gan margarīna kārbu vāciņi un tukšas kastītes, gan dažādu materiālu atgriezumi un vecas zeķes. Un kur tad vēl polietilēna maisiņi, tualetes papīra caurulītes, burbuļplēve un diegu spolītes! Pats galvenais - to visu neizmest laukā un saglabāt. 

 

Atrašanās vieta

 

Kā pagatavot dāvanas

 

Grāmata pašiem mazākajiem – gatavojam dāvanas kopā ar Disney princesēm. Iepriecinām un pārsteidzam draugus, radus, un pat mīļdzīvniekus! 

 

Atrašanās vieta

 

Gržibovska I.

Kvilings

 

Kvilings kļūst aizvien populārāks, jo ir daudzveidīgs, aizraujošs un interesants rokdarbs. Šo tehniku var apgūt apgūt ikviens, kas vēlas, vajag mazliet brīva laika, nedaudz pacietības un iedvesmas radošām idejām. Īpaši ieteicams nodarboties ar kvilingu ir bērniem, jo tas attīsta pirkstu motoriku, domāšanu un spēju koncentrēties. Savukārt pieaugušajiem darbošanās šajā tehnikā būs lieliska atpūta no ikdienas steigas, un prieku noteikti sagādās ar pašu izgatavotas vienreizējas un īpašas apsveikumu atklātnītes, sienu rotājumi, dāvanu dekori un pat gleznas.

 

Atrašanās vieta

 

Kartītes

 

Padomi oriģināliem apsveikumiem, ielūgumiem, galda kartēm. Tuvojas dzimšanas dienas ballīte, pašam jādodas ciemos, ir vēlēšanās pārsteigt draugu vai pateikt vecmāmiņai, cik ļoti mīļa viņa ir... Tev noderēs šajā grāmatā sniegtās radošās idejas, kā, izmantojot dažādus pavisam vienkāršus materiālus, var izgatavot oriģinālas apsveikuma kartītes, galda kartes, ielūgumus. 

 

Atrašanās vieta

 

Fauta D., Feita I.

Romantiskas kartītes. Rotājumi no papīra.

 

Ir pietiekami daudz iespēju dāvināt no augstvērtīga papīra izgatavotas īpatnējas formas kartītes – tas varētu būt ekskluzīvs apsveikums labākajai draudzenei kāzās, glīti iesaiņota dāanu karte dzimšanas dienā vai ielūgums uz romantiskām pusdienām... Kartīte pati par sevi jau būs īsta dāvana! 

 

Atrašanās vieta

 

Treimane G.

Apsveikuma kartītes

 

Apsveikuma kartīte ir patīkams uzmanības apliecinājums. Tā iepriecina ikvienu no mums ne tikai jubilejās un dažādos svētkos, bet rada svētku noskaņu arī ikdienā. Ziemassvētki un Jaunais gads ir aktīvākais apsveikumu sūtīšanas laiks. Pašu rokām gatavotas kartītes pārsteigs un sajūsminās to saņēmējus. Izmantojot grāmatas pielikumā dotās piegrieztnes, var izgatavot astoņpadsmit telpiskas kartītes. Tajās paredzēta vieta arī apsveikuma vārdiem. Pēc piedāvātajiem paraugiem var izgatavot arī cita veida kartītes – vajag tikai nedaudz fantāzijas. (G.Treimane) 

 

Atrašanās vieta

Papīra darbi

 

Šajā grāmatā uzskatāmi parādīts, kā izveidot 50 skaistus darinājumus no papīra. Izdevumā iekļauti viegli izgatavojami fantastiski izstrādājumi, kā arī aplūkotas dažnedažādas – zināmas un mazāk pazīstamas tehnikas.

Grāmata, kurā secīgi soli pa solim atklāts darba process, būs noderīga gan bērniem, gan pieaugušajiem, turklāt, kopīgi darbojoties, palīdzēs sasniegt vēlamo rezultātu. Te lasītājs ne tikai uzzinās, kāda veida papīri ir pieejami un kādi piederumi nepieciešami, lai realizētu iecerēto projektu, bet arī mācīsies izgatavot brīnišķīgas apsveikuma kartītes un dāvanu kārbiņas, papīra izgriezumus un dekorus telpu rotāšanai, skrapbukinga tehnikā veidotus atmiņu albumus, burvīgus reālistiskus un stilizētus ziedus, apgūs kvilingu un origami, kā arī daudz ko citu. Šis izdevums rosina ikvienu uzdrīkstēties atgriezties bērnībā, lai, paņemot rokās visparastākās šķēres, papīru un līmi, ikdienā tik ierastais materiāls – papīrs pārtaptu mākslas darbā. Mēs garantējam – kopā ar grāmatu “Papīra darbi” jums izdosies īstenot ikvienu radošu ieceri! 

 

Atrašanās vieta

 

Beridža L., Pekere Š.

Īpašas dāvanas

 

Simtiem lielisku ideju brīnišķīgiem dāvanu iesaiņojumiem, kas pat vienkāršākajai dāvanai piešķir nezūdošu vērtību.

Grāmatas "Īpašas dāvanas" autores Lūsija Beridža un Šarlote Pekere atklāj jaunu, iztēles bagātu skatījumu uz dāvanu saiņošanas mākslu un sniedz simtiem ierosinājumu daudzveidīgiem dāvanu noformējumiem – no neatvairāmi glītiem līdz eleganti atturīgiem.

Šajā grāmatā:

* vērtīgi ieteikumi iesaiņojuma papīra izvēlei, kā arī – reizēm visai neierastu – rotājumu un dekoru izmantošanai;

* kā saiņot dažādu formu un izmēru dāvanas, tostarp neparastas formas priekšmetus;

* lieliskas idejas iesaiņojumie, kas piemēroti Ziemassvētkiem, Valentīndienai, Māmiņdienai un kāzām, kā arī īpašiem gadījumiem.

Grāmatas nobeigumā doti praktiski norādījumi par dāvanu saiņošanas tehniku. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Kligina K.

Dāvināšanas prieks

 

Lai top skaistas dāvanas!

Dāvanai piemīt maģiskas spējas - tā rada prieku ne tikai saņēmējam, bet arī dāvinātājam. Dāvanas iesaiņojums liecina gan par dāvinātāja izdomu, gan attieksmi un vēlējumiem.

Lai pilnībā izbaudītu dāvanas pasniegšanas brīdi, dāvanu maisiņu vērts aizvietot ar kādu oriģinālu noformējumu, kam iedvesmu sniegs šī grāmata. Dāvanas saturam un formai atbilstoši izvēlēts iesaiņojamais materiāls, dekori, lente... Prasmīgi salocīts dāvanu papīrs un skaists pušķis... Apsveikuma kartīte un ziedi...

Dodamies viesos! 

 

Atrašanās vieta

 

Dāvanu saiņošana

 

Grāmatā aplūkotas dažādas iespējas, kā iesaiņot visādu formu dāvanas, izmantojot oriģinālas, elegantas un asprātīgas detaļas. Tajā var gūt ierosmi dāvanu noformēšanai visiem gadījumiem — kāzām, iesvētībām, jubilejām, mīļotajam cilvēkam u. tml. — klasiskā un modernā veidā. Turklāt dāvanu iesaiņošana neprasīs ne iepriekšējas iemaņas, ne lielus tēriņus. Dāvanas var gatavot visa ģimene kopā! 

 

Atrašanās vieta

 

 

Ēce R.

Dāvanu saiņošana

 

Katras tautas kultūrā veidojušās un pastāv dažādas dāvināšanas tradīcijas. Nozīmīga dāvināšanas sastāvdaļa ir dāvanas iesaiņojums, kura uzdevums ir gan praktisks- pasargāt dāvanu no bojājumiem, gan dekoratīvs- pārsteigt un radīt papildu emocijas.

Dāvanu iesaiņošanai jo īpaši sāka attīstīties pēc papīra izgudrošanas. Ķīnieši jau mūsu ēras 105.gadā izgatavoja papīru no zīdkoka plūksnām un kaņepju atgriezumiem par saistmateriālu ņemot stērķeli.  Šodien papīru un citu dekoratīvo materiālu klāsts ir iespaidīgs un dāvanu iesaiņošana jau ir kļuvusi par pastāvīgu mākslas virzienu- vienu no dekoratīvi lietišķās mākslas veidiem. Dāvanu iesaiņot var uzticēt profesionāļiem vai arī mēģināt to darīt pašiem. Tad lieti noderēs R.Ēces grāmata, kurā smelties idejas un padomu var gan iesācēji, gan saiņotāji ar pieredzi. 

 

Atrašanās vieta

 

Nīrmane B.

Kā iesaiņot dāvanas

 

Pat vismazākā dāvana paliek atmiņā, ja tā saņemta ar mīlestību un izdomu veidotā iesaiņojumā. Šī grāmata parāda, ka mākslinieciskā iesaiņojuma veidošanā nav nekā noslēpumaina un tā ir pa spēkam katram. 

 

Atrašanās vieta