Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Vecāki un bērni

Vasaras sākumā aktuāls kļūst jautājums par bērniem – brīvais laiks, tā pavadīšana, drošība, vecāku atbildība, sabiedrības attieksme..Sasaucoties ar akciju “Svešu bērnu nav”, piedāvājam virtuālo izstādi.

Grāmatu anotācijas no www.janisroze.lv, www.zvaigzne.lv, www.jumava.lv

 

 

Blūma I.

Pieskāriens bērna dvēselei

 

Meditācijas par visām aktuālākajām tēmām ir papildinātas ar informātīvo bāzi, skaidrojumu māmiņām, tētiem un pedagogiem kopā ar norādījumiem par enerģētiskajām praksēm pašiem, lai mēs varētu kļūt par skaistas, tīras un dziedinošas enerģijas kanāliem cita veida saziņai ar savu bērnu.

Ar šīs grāmatiņas un meditācijas palīdzību var tikt atvērts jauns saziņas veids ar bērna Dvēseli, dievišķa saikne, kas ne tikai atvieglos bērna adaptāciju pasaulē, bet arī atvērs viņa talantus, spējas un maņas, saudzīgi un ar mīlestību pavadot viņu uz pieaugušo pasauli... 

 

Atrašanās vieta

 

 

Zuili R.

Kā izprast mūsu bērnu emocijas

 

Praktisko padomu grāmatu sērijā ir iznākusi Robēra Zuili grāmata vecākiem "Kā izprast mūsu bērnu emocijas" (vecumā no 0-10 gadiem).

Robērs Zuili ir klīniskais psihologs, vairāku personiskai izaugsmei veltītu darbu autors. Šajā grāmatā viņš vienkāršā, saprotamā veidā stāsta, kā vecākiem veiksmīgāk izprast un pieņemt savu bērnu emocijas un reaģēt uz tām. Autors runā par bailēm, dusmām, skumjām un prieku, par to, kā mācīt paust un vadīt šīs emocijas, un kā vecākiem nodrošināt saviem bērniem iespēju augt ģimenē, kurā valda emocionāli līdzsvarota gaisotne.

 

Atrašanās vieta

 

Čepmens G.

5 mīlestības valodas pusaudžiem

 

Tīņu vecumā bērna pasaule pilnībā mainās. Stabilitāti šajā trauksmainajā laikā pusaudzis var gūt vienīgi apziņā, ka vecāki viņu joprojām mīl. Taču – uzmanību, vecāki! Pusaudži jāmīl citādāk nekā bērni.

Gāmatā 5 mīlestības valodas pusaudžiem noskaidrosiet:

* kādiem iekšējiem un ārējiem izaicinājumiem ir pakļauti pusaudži,

* cik svarīga pusaudža emocionālajai, intelektuālajai, sociālajai un garīgajai attīstībai ir vecāku mīlestība,

* kāda ir jūsu pusaudža mīlestības valoda,

* kā visefektīvāk izrādīt mīlestību savam pusaudzim,

* kāpēc pusaudzim ir svarīgi izjust neatkarību, atbildību un piemērotas robežas,

* kā palīdzēt pusaudzim tikt galā ar neveiksmēm.

Iemācoties paust mīlestību pusaudzim saprotamā veidā, var panākt labu kontaktu, nostiprināt savu autoritāti un palīdzēt pusaudzim izaugt par drošu un harmonisku jaunieti.

VISSVARĪGĀKĀ GRĀMATA PUSAUDŽU VECĀKIEM UN AUDZINĀTĀJIEM! 

 

Atrašanās vieta

 

Čepmens G.

5 mīlestības valodas bērniem

 

Tu mīli savu bērnu. Bet, vai viņš jūtas mīlēts?

Tagad uzziniet arī sava bērna mīlestības valodu un sāciet sarunāties viņam saprotamā veidā.

Izmantojot grāmatu 5 mīlestības valodas bērniem,

• gūsiet priekšstatu par visām piecām mīlestības valodām,

• identificēsiet sava bērna mīlestības valodu,

• varēsiet palīdzēt bērnam veiksmīgāk mācīties,

• iemācīsieties izmantot mīlestības valodas, lai pozitīvi mainītu bērna uzvedību,

• radīsiet pamatu beznosacījuma mīlestībai pret savu bērnu.

Bonuss: praksē pārbaudīti knifiņi veiksmīgai saziņai bērna mīlestības valodās. 

 

Atrašanās vieta

 

Saki, kāpēc tā?

 

Ļoti bieži bērni vecākiem uzdod sarežģītus jautājumus, uz kuriem nav vienkārši atbildēt, bet nedrīkst arī neatbildēt.

Kāpēc norisinās kari?

Kā lai atrod draugus?

Kāpēc ir jādalās ar citiem?

Kāpēc jālūdz piedošana?

Šī grāmata ļaus bērniem un viņu vecākiem pārdomāt svarīgus jautājumus un rast atbildes uz tiem.

Grāmata domāta jaunākā skolas vecuma bērniem un viņu vecākiem.

 

Atrašanās vieta

 

 

Osho

Māksla audzināt bērnu

 

Pasaules slavu guvušais indiešu mistiķis un garīgais skolotājs šajā grāmatā skaidro, ko sliktu bērnam nodara tradicionālās skolas, reliģija un pat mīloši vecāki. Bērna audzināšana nav “pareizo” dogmu, principu un teoriju mācīšana, tā nav virzīšana uz mērķi un sasniegumiem, tā nav bērna padarīšana par “lielisku personību”. Audzināšana ir māksla – māksla dot bērnam absolūtu brīvību, cienīt viņa individualitāti, veicināt zinātkāri, dzīvesprieku un radošumu. Bērnam ir pašam savs redzējums, sava izpratne, savs ceļš. Centies viņu saprast! Saprotošu prātu un bērnu vienmēr vienos dziļa harmonija. 

 

Atrašanās vieta

 

Džonsone D.

Panākumiem bagātas jaunās paaudzes audzināšana

 

Grāmatā aprakstītas pārbaudītas metodes un principi, kurus viegli izprast un īstenot. Tā sniedz vecākiem un ikvienam, kurš saistīts ar bērnu audzināšanu, praktiskus padomus, lai audzinātu bērnus gūt panākumus jau tagad un turpinātu tos gūt nākotnē. Iemācot bērniem tādus tikumus kā cieņa, paklausība un finansiālā atbildība, nodrošināsiet viņiem panākumus visai turpmākai dzīvei. Šī unikālā, vispusīgā pieeja ietver emocionālo, fizisko, garīgo, finansiālo jomu un sastāv no deviņām stratēģijām, to skaitā: veselīgs paštēls, saskarsmes prasmes, atbildība, darbs un brīvais laiks, finansiālā atbildība, sapņi un mērķi

 

Atrašanās vieta

 

Čua E.

Tīģermātes cīņas himna

 

Kā es mācīju saviem bērniem uzvarēt. Šajos tīģermātes memuāros ķīniešu izcelsmes amerikāniete Emija Čua pavisam atklāti stāsta par saviem audzināšanas principiem. Viņa liek meitām tiekties uz izcilību un to pašu prasa no sevis. Emijas metodes var šķist pārlieku stingras un pat autoritāras, taču, kā uzsver autore, ar attieksmi dari, ko vēlies, mīlulīt! ir krietni par maz, lai bērns kādudien uzstātos Kārnegija zālē. Grāmatā viņa apraksta šīs audzināšanas apbrīnojamos rezultātus, bet neslēpj arī cenu, kas jāmaksā par sasniegto. 

 

Atrašanās vieta

 

Drakermena P.

Bērnu audzināšana franču gaumē

 

Bruņojusies ar autiņbiksīšu somā paslēptu piezīmju blociņu, Drakermena dodas izzināt franču bērnu audzināšanas noslēpumus. Viņa uzzina, ka Francijā vecāki noteiktos jautājumos ir ārkārtīgi stingri, taču citos – pavisam pieļāvīgi. Un viņa saprot – lai kļūtu par citādiem vecākiem, nepietiek tikai ar citādu bērnu audzināšanas filozofiju. Ir nepieciešams pavisam jauns skatījums uz to, kas īsti ir bērns.

Izlasiet, lai uzzinātu, kā izaudzināt zinātkārus un pašapzinīgus bērnus ar francisku vieglumu! 

 

Atrašanās vieta

 

Bārneta K.

Dzirksts

 

Brīdī, kad ģimenē ienāk īpašais bērns, vecākiem nākas šķetināt grūtas situācijas – no orientieru atrašanas un diagnostikas līdz savstarpējo attiecību krīzēm, cīņai ar nogurumu un vainas apziņu.

Šī ir grāmata arī par vecāku ceļu. Un par to, cik svarīgi ir ticēt savam bērnam, pat ja viss šķiet sliktāk par sliktu. Tikai ticība ļauj turpināt meklējumus, pamanīt un izmantot katru niansi, kas varētu palīdzēt bērnam. Ikviens bērns ir īpašs, un vienam sasniegums ir atklājums astrofizikā, bet citam - izrunāts vārds un paša uzvilkta līnija. Katram ir savs ceļš...."

 

Atrašanās vieta

 

Filjoza I.

“Bērns mani neklausa”

 

Bērnu neadekvāto vai kaitinošo uzvedību daļa vecāku mēdz uztvert kā pretestības, negribēšanas vai nekaunības izpausmi. Citi savukārt jūtas vainīgi un meklē iespējamas psiholoģiskas traumas. Bet ja nu tomēr ir citi iemesli? Nesen veiktie neiropsihologijas-un-pedagoģijas un eksperimentālās psihologijas-un-pedagogijas pētījumi atklāj neadekvātās uzvedības iemeslus

pavisam citā gaismā.

Grāmatā ir apskatītas ikdienišķas situācijas, kurām doti paskaidrojumi ar

ilustrācijām, lai tās labāk izprastu, kā arī konkrēti rīcības ieteikumi atbilstoši

bērna vecumam.

Mīļie vecāki, vai esat gatavi mainīt savus ieradumus un uzskatus? 

 

Atrašanās vieta

 

Kolmens P.

Vecāki un bērni. Kā runāt ar bērnu problēmu situācijās

 

“Vecāki un bērni” ir rokasgrāmata visiem vecākiem, jo to sarakstījis speciālists, kam ir liela pieredze ģimenes terapijā un kas ir palīdzējis daudzām ģimenēm uzlabot vecāku un bērnu savstarpējo saskarsmi. Grāmata sniedz vērtīgus padomus, kas balstās uz jaunākajiem pētījumiem pedagoģijā un psiholoģijā. Tā ir labs palīgs brīžos, kad vecāki jūtas apjukuši un bezspēcīgi savu bērnu priekšā. 

 

Atrašanās vieta

 

Pērvisa K., Kross D., Sanšaina V.L.

Bērns jaunā ģimenē

 

Grāmata būs uzticams palīgs audžuvecākiem, vecākiem un pedagogiem, kas vēlas

* izveidot mīlestības un uzticēšanās pilnu saikni ar adoptēto bērnu

* efektīvi tikt galā ar jebkuriem bērna mācīšanās vai uzvedības traucējumiem

* ar mīlestību disciplinēt bērnu, neizraisot viņā apdraudējuma izjūtu

* vairot bērnu pašapziņu. 

 

Atrašanās vieta

 

Bērnu drošība

 

Šī ir patiesi Jūsu bērna dzīvību sargājoša grāmata. It kā debesu eņģeļu konsīlijs būtu sakārtojis un iedvesmojis šīs grāmatas saturu. Tā ir obligāta visiem vecākiem Vispār -tā ir pavēle!

Bērnu reanimatologs Pēteris Kļava 

 

Atrašanās vieta

 

Steforda R.M.

Hands free mamma. Brīvroku mamma

 

Brīvroku pieeja nenozīmē atteikties no tehnoloģijām vai atstāt novārtā darbu un pienākumus. Brīvroku pieeja nozīmē dāvāt nedalītu uzmanību cilvēkiem, ar ko esam kopā, un mirklim, kurā dzīvojam.

Grāmatas autore ir amerikāņu speciālās izglītības skolotāja un mamma Reičela Meisija Steforda. Viņa sev atklāja metodi, kā atbrīvoties no laika un uzmanības zagļiem un dalās tajā ar lasītājiem.

Pievienojieties Meisijai! Sāciet dzīvot brīvroku režīmā un esiet kopā ar saviem mīļajiem! Jūs piedzīvosiet neaizmirstamus brīžus, tiklīdz ar pilnu uzmanību pievērsīsieties ikkatram no tiem.

 

Atrašanās vieta

 

Višķere Z.

Spēlējies un audz

 

Šī grāmata ir lielisks ideju avots radošiem un sava bērna vispusīgā, harmoniskā attīstībā ieinteresētiem vecākiem, vecvecākiem un pedagogiem. Iespējams, daudziem būs atklājums tas, ka rotaļlietas un idejas dažādām nodarbēm ir pieejamas ik uz soļa un nav jāmeklē dārgos veikalos.

Agrīnais vecums ir tas posms bērna dzīvē, kad viņu patiesi aizrauj un interesē viss, ko dara pieaugušie. Bērni grib piedalīties, palīdzēt un kopā darboties ar īstām lietām. Viņi grib paveikt paši! Un ja vēl aizraujošās nodarbes veicina viņu harmonisku attīstību, dod bagātu sensoro, motoro, sociālo un emocionālo pieredzi, tas ir būtisks ieguldījums katra bērna nākotnē! 

 

Atrašanās vieta

 

Vikmane B.

Socializācija ģimenē

 

Lasītājiem piedāvātais izdevums ir mēģinājums pamatot ģimenes, konkrēti vecāku, nepārvērtējami lielo ietekmi bērna identitātes attīstībā. Viņa sociālo lomu apguvē un nākamā ģimenes modeļa izveidē. Grāmatas galvenā ideja virzīta uz neveiksmīga socializācijas procesa ģimenē cēloņu izskaidrošanu ar mērķi, lai ikviens lasītājs rastu atbildesuz sev neskaidrajiem jautājumiem un varēti ievirzīt socializācijas procesu ģimenē iespējami labvēlīgākā gultnē.(Dr.Paed.B.Vikmane) 

 

Atrašanās vieta

 

Kovejs S.R.

Ļoti veiksmīgu ģimeņu 7 paradumi

 

Autors skaidro, ka stipras ģimenes nerodas pašas par sevi, tām nepieciešams visu ģimenes locekļu vienotais spēks, spējas, vēlme, vīzija un nodošanās. Daloties pamācošā un bieži vien aizkustinošā vai uzjautrinošā pieredzē no savas un citu ģimeņu dzīves, viņš dāvā praktiskus padomus izplatītu ģimenes problēmu risināšanai. Viņš parāda, kā ģimene ar pasākumu, dažādu tikšanos un spēļu palīdzību var apgūt un savā ikdienas dzīvē iekļaut noteiktus principus, iesaistot ikvienu ģimenes locekli un palīdzot radīt sapratnes, atbalsta un entuziasma pilnu atmosfēru. 

 

Atrašanās vieta

 

Lundberga S.

Soli priekšā

 

Daži apgalvo, ka nav jāņem vērā visi tie gudrie padomi, ko saņemam, kļūstot par vecākiem. Autore uzskata – tieši otrādi. Uzklausiet pat visniecīgāko pamācību un... bez sirdsapziņa pārmetumiem rīkojieties tā, kā uzskatāt par pareizu! Jo tikai jūs vislabāk zināt, kas jūsu ģimenei ir vajadzīgs. Ticiet sev un esiet konsekventi! 

 

Atrašanās vieta

 

 

Žagare – Vītiņa T.

Sadzirdēti

 

Tas, kas vajadzīgs, no vienas puses, ir tik vienkāršs, bet tajā pat laikā tik reti sastopams – ka cilvēki būtu gatavi ar lielu personisku atdevi pildīt kopīgu uzdevumu, lai šie bērni varētu dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi. Ir lietas, ko mums jāpalīdz sakārtot, lai bērni tā varētu dzīvot. Tie, kas atbrauc un redz, kas izveidots, kļūst par citiem cilvēkiem, Viņi ierauga, ka ne tikai tā sauktais Hārvardas materiāls, bet arī šādi bērni ir vērtība, lai mēs varētu uzturēt savu cilvēcību, lai mēs nepielūgtu tikai prātu. Šiem bērniem piemīt kaut kas tāds, kas mums nav dots. (J.Cālītis, mācītājs, “Zvannieku māju” dibinātājs.) 

 

Atrašanās vieta

 

Vahtere E.

Darīsim kopā ar bērniem

 

Grāmatā atradīsiet milzum daudz ideju pavisam maza knauķīša darbošanās prieka atraisīšanai. Kuram bērnam gan nepatiks gleznot ar dubļiem, celt smilšu vīrus, velt mālu, meistarot pūķi vai laivu uz riteņiem, izlocīt puķes vai zvērus un darināt visas citas lietas.

Dodiet bērniem jau mazotnē dažādus materiālus un darbarīkus, un lieciet, lai viņi ar tiem darbojas radoši – tieši tā jums izdosies izaudzināt bērnus par vienreizīgām personībām. 

 

Atrašanās vieta

 

Ambrouza Dž.

365 izzinošas aktivitātes, kas tev jāizmēģina.

 

Uzbūvē viesnīcu kukaiņiem. Radi mākoni. Atrodi fosīliju. Atpazīsti dzīvnieku pēdas. Izpēti jūras piekrasti - un daudz ko citu!

Precīzas instrukcijas, nepieciešamo lietu saraksts un fotogrāfijas izskaidro katru aktivitāti soli pa solim.

Šī grāmata, kas pilna ar pārsteidzošām nodarbībām, piedāvā aizraujošu laika kavēkli un atklāj brīnišķīgu pasauli tev līdzās!

Vecāki, jūs varat iesaistīties un kopā brīnišķīgi pavadīt laiku. 

 

Atrašanās vieta

 

Meirāne S.

Bērni ēd!

 

Bērni. Prieks un rūpes katru dienu. Labākais un grūtākais, interesantākais un neparastākais, neprognozējamākais un iedvesmojošākais darbs pasaulē.

Grāmatā atradīsiet receptes: vasarai, rudenim, ziemai, pavasarim, bērnu ballītēm un citas saistošas receptes. 

 

Atrašanās vieta