Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Vasara - ceļojumu laiks

Klāt ir atvaļinājumu laiks, un līdz ar to arī ceļojumu sezona. Kādu no mums iedvesmos dzimtās puses ceļi un ainavas, citi vēlēsies apskatīt tuvākas vai tālākas kaimiņvalstis, bet vēl kāds būs nodomājis šovasar baudīt eksotisku ceļojumu. Idejas ceļojumam var smelties arī bibliotēkas grāmatās.

 

Grāmatu anotācijas no www.kartes.lv www.jr.lv www.la.lv

 

 

 

Latvija

 

Mūsdienīgs, ar kartēm un attēliem bagātīgi ilustrēts Latvijas ceļvedis. Tajā populārā formā, bet ar enciklopēdisku precizitāti aprakstītas gan Latvijas interesantākās vietas, gan dots ieskats par mūsu valsti un tās vēsturiskajiem reģioniem.

Domājot par steidzīgajiem ceļotājiem, izdevuma veidotāji nozīmīgākos objektus izcēluši ar atzīmēm trīs baļļu sistēmā. Arī 400 ceļvedī iekļautās fotogrāfijas būs noderīgas, gan plānojot maršrutu, gan orientējoties apvidū.

Lietotāju ērtībai Latvija sadalīta 10 reģionos jeb nodaļās, atsevišķi aprakstot Rīgu, kurai līdzšinējos “Jāņa sētas” latviešu izdevumos nav veltīta šāda uzmanība. Vietām, kur skatāmā īpaši daudz, pievienotas kartes (ceļvedī kopā 115). Izdevumu noslēdz uzziņu sadaļa, kurā ir ietverta informācija par visiem muzejiem, tūrisma informācijas centriem un naktsmītnēm.

Ceļveža veidotāji cer, ka šī grāmata kļūs par neaizstājamu izziņas avotu un ceļabiedru automašīnā, vilcienā, mugursomā vai vienkārši kājāmgājēju rokās.

 

Atrašanās vieta

 

 

400 tūrisma vietas Latvijā

 

101 maršruts Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē, Latgalē. Latvija šajā izdevumā ir sadalīta 12 nosacītos, ģeometriski veidotos apvidos, kas nav tieši saistīti ar mūsu vēsturiskajiem vai administratīvajiem novadiem. Bet šāds dalījums, domājam, ievieš zināmu kārtību un palīdz orientēties, izvēloties pirmatnējo, aptuveno ceļojuma virzienu un mērķi. Pēc tam jau lai strādā radoša doma, ceļotāja intuīcija, acumirkļa zibšņi, kaut vai izjūtu un omas pārmaiņas.

 

Atrašanās vieta

 

 

Pilsētas aicina

Latvijā ir 76 pilsētu, visas vienā žurnālā neietilpst, taču autore, tūrisma speciāliste Anita Banziņa lūkojusi, lai pieteiktu lielākas un mazākas pilsētas visās Latvijas pusēs. Kad pilsēta apskatīta, seko aicinājums izbraukt arī tuvējo apkārtni, kur gaida interesanti dabas objekti vai pat vēl cita netāla pilsēta.

 

Atrašanās vieta

 

 

Kurzeme

 

Katram novadam ir savs mūžs, seja un raksturs. Brīnišķīgs fotogrāfiju albums, kuru izskatot, gribas braukt uz Kurzemes pusi, un redzēt šo skaistumu pašam.

 

Atrašanās vieta

 

 

Rusmanis S.

Neiepazītā Latvija

 

Grāmata Ņeiepazītā Latvija”tapusi gan autora izpētes braucienu rezultātā, gan arī apkopojot savākto kultūrvēsturisko materiālu. Tā nozīmīga ar to, ka pievērš uzmanību parasti nepamanītiem faktiem, tautas celtniecības un citiem objektiem. Grāmata dod lasītājam vērtējuma pieredzi un iespēju saskatīt ko ievērības cienīgu arī ikdienā tuvumā esošajā, pierastajā un tāpēc pienācīgi nenovērtētajā. Šāda izpratne veicinātu Latvijas kultūrvides saglabāšanu un sakopšanu. (S.Rusmanis) 

 

Atrašanās vieta

 

 

Rusmanis S.

Pa vecajiem Latvijas ceļiem

 

"Latvijas pašreizējais ceļu tīkls netika lietots vienmēr, ceļi ir taisnoti gadu garumā, ziemā un vasarā pat bijušas atšķirīgas trases. Vietām pat tagad iespējams izsekot, kā braukuši agrākos laikos. Grāmata dod iespēju kultūrvēsturiskā un novadpētnieciskā skatījumā iepazīt vēsturiskos ceļus un to apkārtni, pievērst uzmanību apdzīvoto vietu un lauku māju nosaukumu izcelsmei un uzzināt to, kas nav acīm redzams." (Autors) 

 

Atrašanās vieta

 

 

Heins A., Zilgalvis J.,Lukšionīte –Tolvaišiene N.

Pilis un muižas Igaunijā, Latvijā Lietuvā

 

Izdevums irdomāts plašam lasītāju lokam, tiem, kuriem ir īpašs prieks baudīt skaistu un sakoptu viidi Igaunijas, Latvijas un Lietuvas muižās, priecāties par seniem viduslaiku cietokšņiem, krāšņām baroka un klasicisma rezidencēm, kā arī jaunāku laiku būvmākslas liecībām. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Greindžs K.

Ziedu lietū

 

Kevins Greindžs, amerikāņu rakstnieks un žurnālists, sasniedzis 33 gadu vecumu un nonācis dzīves krustcelēs, nolemj doties uz Butānu, lai kopā ar astoņiem citiem pārgalvjiem veiktu pārgājienu pa Sniega cilvēka taku, kas tiek uzskatīta par ekstrēmāko augstkalnu maršrutu Himalajos. Kopā ar grāmatas autoru lasītājiem ir iespēja soli pa solim iepazīt unikālo Pērkonu pūķa zemes kultūru, rakstnieka acīm vērot vienu no neskartākajām savvaļas teritorijām pasaulē un iejusties pārgājiena dalībnieku ādā. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Kerkelings H.

Kādu laiku būšu prom

 

Populārais komiķis Hape Kerkelings, sastopoties ar nopietniem veselības traucējumiem, saprot, ka garīgā un fiziskā līdzsvara atgūšanas vārdā uz laiku jāpamet ierastā vide un dzīvesveids. Tā nu komiķis nolemj doties svētceļojumā pa Camino del Santiago de Compostela jeb svētā Jēkaba ceļu, pie reizes cerot tikt skaidrībā ar sevi pašu, kā arī noskaidrot savas attiecības ar Dievu. Kerkelinga vērojumi un spriedumi par svētceļojumā redzēto un piedzīvoto ir humorpilni un pašironiski. Sevis un Dieva meklējumos autors negrimst metafiziskās dzīlēs, toties spēj runāt par garīgām atklāsmēm vienkārši un cilvēciski, un ir atbruņojoši patiess. Aizraujoši un trāpīgi ir arī autora apraksti par sastaptajiem svētceļniekiem un viņu cilvēciskajām vājībām, tāpat autors spēj pasmieties par sevi un komiskajām situācijām, kurās viņš nokļūst. “Kādu laiku būšu prom” ir iedvesmojoša ceļojuma dienasgrāmata ar veselīgu humora devu. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Neikena I.

Šrilanka – Noslēpumainā ūdensroze Indijas okeānā

 

Šrilanka – šo salu autore salīdzina ar “tikko plaukušu ūdensrozes ziedu, kas, līgani viļņojoties Indijas okeānā, paver austošai saulei un viedam vērotājam savas ziedlapiņas citu pēc citas.” Ikvienam viesim – gan ceļojot klātienē, gan caur grāmatas lappusēm – tikai jābūt atvērtam visam, ko šī nelielā sala piedāvā. Grāmata iepazīstina ar Šrilankas vēsturi un kultūru un aizved aizraujošā ceļojumā uz tās ievērojamākām vietām – koloniālā laika liecībām bagāto pilsētu Kolombo, Anurādhapuru, kas ar Svēto bodhi koku piesaista svētceļnieku un tūristu pūļus no visas pasaules, no džungļiem atkaroto Polonnaruvu, budistu tempļiem, nacionālajiem parkiem, pasakainām pludmalēm, kā arī unikāliem dabas brīnumiem, piemēram, Ādama virsotni, no kuras saullēktā var vērot šī kalna ēnu, un Pasaules malu, kas savu nosaukumu iemantojusi kraujās klints dēļ. Grāmata dos iespēju paviesoties rosīgajos un košajos tirgos, garšvielu dārzos un – kā gan citādi! – arī slavenajās tējas plantācijās, jo tieši saistībā ar Ceilonas tēju Šrilankas vārds pasaulē ir izskanējis visvairāk.

 

Atrašanās vieta

 

 

Strubergs P.

Trīs pērles Āzijas kaklarotā

 

"Katru iespēju apciemot kādu tālu un līdz šim nezināmu zemi es salīdzinu ar visjaukāko dāvanu, ko cilvēks dzīvē vispār var saņemt. Kad atgriežos mājās un spilgtie iespaidi negrib ne uz mirkli rimt, ķeros pie grāmatas rakstīšanas, lai arī citi varētu uzzināt par ceļojuma laikā redzēto un piedzīvoto. Šoreiz lasītājus aicinu pabūt kopā ar mani tādās eksotiskās zemēs kā Tibeta, Nepāla un Indija." (Pēteris Strubergs) 

 

Atrašanās vieta

 

 

Balode I.

Rīga – Pekina, jeb ceļošana un izdzīvošana ne-sezonā

 

No Rīgas līdz Pekinai – jā, tieši tik tālu ceļu vairāk nekā 7 mēnešu garumā mēroja aktrise Ilona Balode un mūziķis Rolands Ūdris. Ceļojums viņiem sanāca diezgan netradicionāls – Balode un Ūdrītis tajā devās bez finansiāliem iekrājumiem, paļaujoties uz veiksmi, ļaužu labvēlību un savu izturību. Šajā laikā viņi dzīvoja gan kā noplukuši klaidoņi, gan kā īsti karaļi – izbaudīja ielu un klubu muzikantu dzīvi, gulēja viesnīcās, parkos, pludmalēs un vilcienu stacijās. Satika milzum daudz dažādu cilvēku, pieredzēja Kaukāza pretrunas, musulmaņu pasaules brīnumus, hindu dīvainības, Pakistānas viesmīlību, kā arī Ķīnas sociālisma varas priekšrocības un mīnusus. Grāmatā aprakstīti Balodes un Ūdrīša jautrie, trakie un brīžiem neticamie piedzīvojumi visās 16 šī ceļojuma laikā apmeklētajās valstīs: Latvijā, Lietuvā, Polijā, Slovākijā, Ungārijā, Slovēnijā, Horvātijā, Serbijā, Bulgārijā, Turcijā, Gruzijā, Armēnijā, Pakistānā, Indijā, Nepālā, Tibetā un Ķīnā.

 

Atrašanās vieta


 

 

Indija

 

Lieliskas fotogrāfijas, ilustrācijas un kartes. Indijas virtuve - vietējie produkti un klasiski ēdieni. Slavenāko objektu plāni un šķērsgriezumi. Plašs apmešanās vietu un restorānu saraksts. Ievērojamas vietas, pludmales, tirgi un svētki katrā pilsētā. Pastaigas, gleznaini maršruti un tematiskas ekskursijas. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Polija

 

Ceļvedis Polija. Šajā ceļvedī redzams tas, par ko citos tikai stāstīts. Ceļvedī iekļauts : * Lieliskas fotogrāfijas, ilustrācijas un kartes, * Polijas virtuve - vietējie produkti un klasiskie ēdieni, * slavenāko objektu plāni un šķērsgriezumi, plašs apmešanās vietu un restorānu saraksts, * ievērojamas vietas, pludmales, tirgi un svētki katrā pilsētā, * pastaigas, gleznaini maršruti un tematiskas ekskursijas. Lieliska lasāmviela ar skaistām fotogrāfijām, labi izstrādātām kartēm un plāniem. Neviens cits ceļvedis nemudina uz ceļošanu tā kā šīs sērijas izdevumi. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Taizeme

 

Vairāk nekā 1500 fotogrāfiju, ilustrāciju un karšu. Ievērojamu objektu šķērsgriezumi un plāni. Slavenākie objekti, pludmales un svētki katrā pilsētā. Apmešanās vietas, restorāni un izklaides iespējas.

 

Atrašanās vieta