"VALIANT! Brauciens uz brīvu Latviju" - bezmaksas filmas seanss bibliotēkā

Sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā – 5. maijā plkst. 18:00 Jelgavas Pilsētas bibliotēkā Akadēmijas ielā 26 Krišjāņa Barona zālē notiks filmas "VALIANT! Brauciens uz brīvu Latviju" bezmaksas publisks seanss!

Pēc filmas TIKŠANĀS un sarunas ar automašīnas “Plymouth Valiant” dāvinātāju Juri Bļodnieku un ASV vēstniecības pārstāvi Nilu Studentu!

Aukstā kara noslēguma fāzē 20. gs. 80. gados Ziemeļamerikas latviešu jauniešu politiskās demonstrācijas piesaistīja preses uzmanību Baltijas valstu okupācijas jautājumam. Tas bija laiks, kad tikai retais amerikānis prata atrast Latvijas vārdu uz pasaules kartes.

Filma ir aizraujošs stāsts par šo laiku – par trimdas latviešu jauniešu izdomu, trakulīgumu, drosmi un nacionālpatriotisko stāju, kas tiek atklāts, izmantojot vienas ļoti īpašas “Plymouth Valiant” automašīnas dzīvesstāstu.

Filmā paralēli bagātīgiem arhīvu materiāliem ir iekļautas intervijas ar Latvijai nozīmīgiem sabiedriskajiem darbiniekiem, atklājot viņu jaunības gaitas, kurās cīņa par Latvijas neatkarības atjaunošanu bija pašsaprotama.

Garums: 73 minūtes

Režisore: Māra Pelēcis