Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Vaļasprieks - fotografēšana

Fotografēt – tas ir vienkārši un aizraujoši. Labi fotografēt var iemācīties katrs, ja tikai ir vēlēšanās. Padomus, kā to labāk darīt, varat atrast arī pie mums – bibliotēkā.

      

Grāmatu anotācijas no www.jr.lv, www.zvaigzne.lv

 

 

 

 

Haginss B., Proberts I

Digitālā fotogrāfija

 

"Digitālā fotogrāfija" ir pārsteidzoša jaunākās paaudzes digitālās fotogrāfijas mākslas parāde. Šajā grāmatā atradīsiet darbu paraugus un instrukcijas, kā tādus izveidot pašrocīgi; tā būs lielisks ceļvedis jūsu turpmākajā digitālo fotogrāfiju apstrādes darbā. Laipni lūgti sirreālajā pasaulē! Revolūcija digitālajā pasaulē digitālfotogrāfiem sniedz jaunu brīvību. Atklājiet arī jūs to digitālo rīku daudzveidību, ar kuriem varēsiet radīt apbrīnojami izsmalcinātus attēlus! Ļaujiet vaļu fantāzijai! Iepazīstiet fotogrāfu un datormākslinieku izmantotās metodes, kad tie neiespējamo pārvērš realitātē! 

 

Atrašanās vieta

 

 

Hārmens D.

Digitālās fotogrāfijas rokasgrāmata

 

Ilustrēts ceļvedis digitālajā fotopasaulē - no piemērota fotoaparāta izvēlēšanās līdz jaunākajām digitālajām tehnoloģijām. Pat tad, ja jums nav gandrīz nekādu priekšzināšanu, grāmata palīdzēs ātri kļūt par īstu digitālo fotogrāfu - gan tad, ja gribēsiet apgūt tikai fotografēšanas pamatus, lai varētu uzņemt labus ceļojuma attēlus, gan tad, ja vēlēsieties pēc iespējas radošāk izmantot profesionālus attēlu apstādes paņēmienus. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Lielbriedis R.

Kā fotografēt?

 

„Būtu dīvaini apgalvot, ka vienā grāmatā var atrast visu nepieciešamo. Neapdomīgi ir arī mēģināt pilnībā aizstāt praktisku pieredzes uzkrāšanu ar literāru darbu lasīšanu. Tāpēc, lūdzu, uzlūkojiet šeit rakstīto par ceļa norādi, kas noteikti aizvedīs, kur solīts, tomēr nepasaka, ko tur atradīsiet. Fotogrāfijā vispār ir ļoti maz universālu lietu un jēdzienu, tāpēc neko no šeit rakstītā nevajadzētu atstāt nepārbaudītu. Domāju, ka fotogrāfijā visai bieži maza prakse ir vērtīgāka par lielu teoriju.” (Autors)

 

Atrašanās vieta

 

 

Hedžko Dž.

Fotografēšana

 

Šajā grāmatā ir izmantota praktiska pieeja, lai palīdzētu apgūt fotografēšanas iemaņas un paņēmienus. Tās lielākā daļa aptver plašu fotogrāfijas žanru klāstu, ieskaitot portretu, kluso dabu, ainavu,arhitektūras un dzīvās dabas fotografēšanu; visus piemērus papildina aizkadra uzņēmumi,, kas rāda, kā šīs fotogrāfijas uzņemtas studijā vai brīvā dabā.

 

Atrašanās vieta

 

 

Hedžko Dž.

Fotografēšana

 

Labu fotogrāfiju uzņemšanai ir visnotaļ maz sakara ar dārgu fotoaparātu vai daudzu dažādu papildierīču iegādi. Svarīgākais ir tas, kā fotogrāfs redz pasauli, kā viņš uztver un risina izvēlēto tematu, kā izmanto dažādas iemaņas un kompozīcijas elementus, apvienojot tos labā fotogrāfijā. Grāmatā ietverta informācija par digitālajiem un filmu fotoaparātiem, par attēlu apstrādi datorā. Tiek dotas pamācības, kā saskatīt un uzņemt labas fotogrāfijas. 

 

Atrašanās vieta

 

Raits M.

Digitālā fotogrāfija

 

Ilustrēta rokasgrāmata, kas, soli pa solim, iemāca uzņemt lieliskas fotogrāfijas un apstrādāt tās datorā.

Tajā ir visdažādākās pamācības, ko ilustrē vairāk nekā 1500 krāsainu fotogrāfiju. Lai gan grāmatā visvairāk ir stāstīts par Photoshop Elements, Photoshop 7 un Photoshop CS izmantošanu, tajā aprakstītos paņēmienus var izmantot gandrīz visās attēlu apstrādes programmās.

Grāmatā ir rakstīts par vienkāršiem un sarežģītiem retušēšanas paņēmieniem, sarkano acu novēršanu, attēlu klonēšanu, iekrāsošanu ar roku, vecu fotogrāfiju atjaunošanu, fotomontāžu, digitālo gleznošanu, teksta pievienošanu attēliem, īpašu efektu iegūšanu, attēlu saglabāšanu un daudz citas interesantas un noderīgas lietas.

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Karbo M.B.

Digitālā kamera no A līdz Z

 

Fotogrāfēšanas pamatprincipi. Digitālās kameras uzbūve. Digitālās funkcijas - attēlu saglabāšana un pēcapstrāde. Skaidrojošā vārdnīca un noderīgas saites.

 

Atrašanās vieta

 

Tīfentāle A.

Fotogrāfija kā māksla Latvijā

 

1960.gadi ir maģiska desmitgade Rietumu kultūrā. Arī Latvijā. Lai arī padomju varas apstākļos mākslīgi šķirta no Rietumu un pasaules informatīvās telpas, Latvijas kultūra un māksla meklē un atrod veidus, kā saskarties un mijiedarboties ar šo telpu. Tieši fotogrāfi šajā desmitgadē spēj to, kas bija liegts (vai ierobežots) citu mākslu pārstāvjiem – iekļauties aktīvā starptautiskā izstāžu darbībā un izkopt rietumnieciski orientētu, laikmeta garam atbilstošu estētiku un Rietumu mākslas vēsturē balstītu māksliniecisko tēlu sistēmu. Grāmata ieskicē nozīmīgākos stilistiskos virzienus un raksturīgākos formālos izteiksmes līdzekļus Latvijas fotomākslā 1960.gados, kas ir daļa no Latvijas 20.gadsimta līdz šim nepietiekami pētītā vizuālās mākslas mantojuma. Grāmatā aplūkoti Latvijas autoru radīti fotomākslas darbi laikposmā no 1960. līdz 1969.gadam, kuri izstādīti Latvijas, PSRS un starptautiskās fotoklubu un fotogrāfijas salonu izstādēs, reproducēti periodikā vai albumos. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Eglītis V.

...gribu uzņemt filmu!

 

„Ceru, ka vismaz daļa no tiem, kuru rokās nonākušas ”gudrās” videokameras, arī atradīs šajā grāmatā noderīgas ziņas kā labāk,ātrāk un precīzāk īstenot savus mērķus un, kas zina, varbūt šai vilinošajai un ārkārtīgi suģestējošajai darbības nozarei pievērsīsies pa īstam un uz ilgu laiku”(Autors) 

 

Atrašanās vieta