UZPLAUKUMS

Līdz 31. augustam Jelgavas pilsētas bibliotēkas izstāžu galerijā iespējams aplūkot Pētera Grūbes fotogrāfiju izstādi "UZPLAUKUMS". PĒTERIS GRŪBE (1947) 40 savas dzīves gadus pavadījis Jelgavas novadā, kur pagājušā gadsimta 90. gados bijis arī Kalnciema pašvaldības vadītājs un Jelgavas rajona padomes deputāts. Tagad P. Grūbe ir kļuvis par Jaunjelgavas iemītnieku un patriotu, un tieši šī fotogēniskā Sēlijas mazpilsēta pie Daugavas ir atraisījusi viņa aizrautīgo pievēršanos fotomākslai. Vai tā būtu agra ausmas stunda vecpilsētā vai vēls saulriets virs Daugavas, ikdiena vai svētku brīži – Pēteris allaž redzams ar fotoaparātu ielās un parkos, upmalā, mežā vai pļavā.

Pēc pirmās personālizstādes “Miglas bildes” (2016), kurā īpašā redzējumā tvertas Jaunjelgavas un tās apkaimes ainavas, tapusi izstāde “Uzplaukums” – apliecinājums mākslinieka talanta uzplaukumam un plauksmei dabā.

Izstādei atlasītās daudzkrāsainās makrofotogrāfijas demonstrē šo nerimtīgo plauksmi mūsu dzimtenes dabā no pirmajām spurdzēm kailos koku zaros līdz saulespuķes pumpuram vasaras pilnbriedā, no krāšņas rozes līdz šķietami necilam zirņa ziedam. Un kur nu vēl sīkās radībiņas, kuras bieži vien ar neapbruņotu aci nemaz ziedos nav pamanāmas!

Tagad arī jelgavniekiem ir iespēja baudīt šo krāsu, formu un detaļu daudzveidību 23 Pētera Grūbes fotogrāfijās.