Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Un atkal Ziemassvētki nāk...

Jau atkal gaidām ziemassvētkus. Un nekas, ja nav sniega, gaidīsim to, un uzbursim svētku sajūtu savās sirdīs un mājās. Svētkiem iedvesmu varat smelties grāmatās – to mūsu plauktos ir daudz.

 

 

Grāmatu anotācijas no www.zvaigzne.lv, www.janisroze.lv, www.jumava.lv, www.gramata24.lv, www.ezerrozesgramatas.lv,

 

 

Rors R.

Gaidot Ziemassvētkus

 

Krājumā ietvertas pārdomas un jautājumi katrai adventa dienai, mudinot lasītāju, iespējams, pirmo reizi mūžā atklāt Ziemassvētku patieso nozīmi.Ziemassvētki mudina pamosties un piedzimt – beidzot piedzimt arī man.”
Juris Rubenis

Atrašanās vieta

 


 

Grīns A.

Ziemassvētki - jaunas dzīves sākums

 

"Vērtīgi un attaisnojami izdzīvot šīs nedēļas, kas seko gadu maiņai, lai praktizētu šo apsveicamo pārmaiņu un meditētu caur tēliem un simboliem par to, kas esam īstenībā, lai sev pajautātu, no kurienes nākam, kādai jābūt mūsu dzīvei, kas mūs apdraud un kas dziedina, kas uztrauc ‍un kas rada uzticību,” uzsver grāmatas autors benediktīņu tēvs Anselms Grīns, uzticot lasītājiem arī personiskus pārdzīvojumus un atklāsmes.

 

Atrašanās vieta


 

Karaša D.

Latviešu sadzīves tradīcijas un godi

 

Bagātais latviešu tautas kultūras mantojums - gadskārtu ieražas, ģimenes godu tradīcijas, sadzīves paražas un ticējumi, tautasdziesmu bagātais pūrs un tautas tērpu daudzveidība - ir vērtības, kas rūpīgi kopjamas un saglabājamas nākamajām paaudzēm.
Dzīvesgudrība un radošums lai palīdz šīs grāmatas lasītājiem gadsimtos uzkrātās zināšanas un tradīcijas iekļaut ikdienas un svētku norisēs, ļauj apzināties latviskumu un tautas gudrības avotus.

 

Atrašanās vieta


 

Sniegpārsliņas stāsts

 

"Katra šajā grāmatā aplūkojamā sniegpārsliņa savu unikālo ceļojumu uz Zemi ir sākusi laikā, kad pie mums valda ziema. Un patiesi - katra no tām ir neatkārtojama. Divu vienādu sniegpārsliņu nav. Diemžēl ikdienas steigā mēs nepalūkojamies sev zem kājām un neaizdomājamies par to, cik varena ir sniega pasaule...Es cenšos iemūžināt pēc iespējas dažādākas sniegpārsliņu formas, lai arī citiem cilvēkiem būtu iespēja apjaust to apbrīnojami daudzveidīgās izpausmes.Fotografējot jārīkojas ātri - tikai daži desmiti sekunžu, lai noregulētu asumu, iekomponētu kadru un izgaismotu, pirms ledus kristāls ir izkusis... un zudis uz mūžiem."(Fotogrāfiju autors: Ivo Dinsbergs)

Grāmatā svētku noskaņu rada latviešu tautasdziesmas un ticējumi, kuri mijas ar īstām sniegpārsliņu fotogrāfijām!

Atrašanās vieta


 

Rancāne A., Siliņa-Jasjukeviča G., Briška I.

Saules gads. Ziemassvētki

 

Grāmatā skaidrotas Ziemassvētku tradīcijas, kuras mūsu senčiem bijušas pazīstamas gadu tūkstošiem, apkopoti praktiski, radoši mācību uzdevumi un metodiskie ieteikumi, kas domāti gan skolotājiem un skolēniem tradicionālās kultūras mērķtiecīgai apguvei mācību procesā sākumskolā, gan arī bērnu vecākiem un vecvecākiem, bagātinot svētkus ģimenes lokā.

 

Atrašanās vieta


 

Lielā Ziemassvētku grāmata

Lielā Ziemassvētku grāmata ģimenei” ir krāšņi ilustrēts ceļvedis gada skaistākajam laikam – cauri četrām Adventa nedēļām līdz klusajam Svētvakaram un līksmajām Ziemassvētku dienām.
Grāmatā ietverta saistoša informācija, kas sniedz atbildi uz daudziem jautājumiem. Kas ir Advents? Kā radies Adventa vainags? Kāpēc tajā dedzam sveces? No kurienes nāk Ziemassvētku vecītis un kāds īsti ir viņa uzdevums? Kas radīja pirmo svētku pastkarti? Kur un kāpēc pirmo reizi rotāta eglīte? Kas patiesībā bija teiksmainā Betlēmes zvaigzne?
Svētku noskaņu radīs latviešu un ārzemju autoru stāsti un dzeja. Grāmatā ievietoti gan pazīstami, gan retāk lasīti Ziemassvētku dzejoļi. Iespējams izdziedāt vai izspēlēt populārākās un melodiskākās Ziemassvētku dziesmas – notīm pievienoti arī akordi.
Fotogrāfijām papildinātās receptes iemācīs pagatavot svētku laikam rakturīgus ēdienus un dzērienus. Darbu virtuvē atvieglos praktiski padomi.
Grāmatā soli pa solim rādīts, kā darināt telpu un eglītes dekorus. Gardumus un rotājumus varēs gatavot visa ģimene kopā, jo receptes un rokdarbu apraksti izvēlēti tā, lai ikviens varētu piedalīties to īstenošanā – neatkarīgi no vecuma un pieredzes.
“Lielā Ziemassvētku grāmata ģimenei” palīdzēs sagatavoties svētkiem un tos nosvinēt tā, lai piedzīvotais prieks nezustu un svētku gaisma starotu pār visu nākamo gadu.

Atrašanās vieta


 

Ziemassvētki

 

Kas īsti ir Ziemassvētki? Kad un kā šie svētki radušies? Kā Ziemassvētkus jeb ziemas saulgriežus atzīmēja senie latvieši un kā tos svin citās zemēs: kā tiem gatavojas, kā poš māju un eglīti, kādas dāvanas sarūpē un ko ceļ galdā. Par to un vēl daudz ko citu stāstīts šajā grāmatā. Turklāt tajā atradīsiet arī jaukus Ziemassvētku stāstiņus, dziesmiņas un dzejolīšus. Un, protams, Ziemassvētku tradīcijas, izdarības, rotaļas, u.t.t.00034818

 

Atrašanās vieta


 

Praktiskā Ziemassvētku grāmata

 

Izdevums sniedz praktiskus padomus tradicionālo Ziemassvētku rotājumu un ēdienu gatavošanā, stāsta par maskošanās un masku gājienu tradīcijām Latvijā, iepazīstina ar Ziemassvētkos dziedātajām dziesmām un skaidro, vai un kādas ir atšķirības starp kristīgajiem un pagāniskajiem Ziemassvētkiem.Interesanta grāmatas sadaļa ir Ziemassvētku stāsti – dažādu cilvēku atmiņu stāstījumi par savas bērnības gaišākajiem svētkiem.

Atrašanās vieta


 

Ziemassvētku dziesmas

 

Izlase ar 100 populārākajām Ziemassvētku dziesmām. Notis, akordi, dziesmu teksti un mūzikas disks.

 

Atrašanās vieta


 

Tik baltu kā sniegs

 

Tieši Ziemassvētku laikā mēs apstājamies un atskatāmies uz to, kas ir bijis. Tas ir pārdomu laiks... Pārdomu laiks par paveikto, pārdzīvoto un izjusto, par atbalstu, ko saņemam no sev mīļiem cilvēkiem, un to, ko spējam citiem dot. Un pat ja tas ir tikai smaids vai labs vārds, tas spēj paveiktdaudz. Un varbūt tieši tas ir īstais Ziemassvētku brīnums – sirds siltums, ko rada smaids, labs vārds.

 

Atrašanās vieta


 

Račs G.

Reiz Ziemassvēkos

 

Dzejnieks un mūziķis Guntars Račs, kura pērn izdotā dzejoļu grāmata “365”, kļuva par 2017.gada vispieprasītāko grāmatu Latvijā, šogad vienā grāmatā apkopojis daudzu gadu laikā rakstītos, kā arī jaunus, īpaši šim izdevumam radītus Ziemassvētku dzejolīšus. Lai būtu jautrāk, pievienojis arī daudzu populāru Ziemassvētku dziesmu vārdus.

 

Atrašanās vieta


 

Ziemassvētku dziesmas un instrumentālie pavadījumi

 

CD, kurā atradīsiet populāras dziesmas ar Guntara vārdiem – “Eglīte” (Līvi), “Reiz Ziemassvētkos” (Andris Ērglis), “Zvani un sveces” (Lauris Reiniks un Dzeguzīte), “Nakts”, “Ziemassvētki “ (bet bet), “Viegli, viegli”, “Sniegs” (Fomins & Kleins), “Brīnumu gaidot” (Ainars Virga), “Divi eņģeļi” (Putnu balle), “Ziemassvētki” (Zvaigžņu koris), kā arī visu šo dziesmu instrumentālos pavadījumus (fonogrammas). Visu šo dziesmu vārdus atradīsiet grāmatā, tāpēc varēsiet mājās uzrīkot paši sev kārtīgu Ziemassvētku koncertu!

 

Atrašanās vieta


 

Ziemassvētku rotājumi

 

Lai cik skaisti ir veikalā nopērkamie rotājumi eglītei, visjaukākie ir pašu sarūpēti un gatavoti. Dabas veltes, ko var atrast pastaigās pa Latvijas mežiem un pļavām pat ziemā, ir liekami lietā un no tiem var pagatavot skaistus rotājumus. Čiekuri, zariņi, garšvielas un citas tik vienkāršas lietas var pārvērsties skaistos un mīļos darbos. Ziemassvētku simbols ziemeļbriedis Rūdolfs no čiekuriem un priežu zariņiem, smaržīgas zvaigznītes no apelsīnu miziņām, salmu virtenes un pat vaska rozes – to visu jums palīdzēs pagatavot grāmatā dotie norādījumi.Katrā lappusē ir ilustrēta interesanta ideja ar aprakstu, kā to pagatavot, vajadzīgajām sastāvdaļām un nepieciešamiem instrumentiem.

Lai grāmata palīdz iedvesmot jaunām idejām un skaistiem svētkiem!

 

Atrašanās vieta


 

Ziemassvētku dekori no dabiskiem materiāliem

 

Ir neiedomājami daudz veidu, kā radīt krāšņus Adventes un Ziemassvētku dekorus, kombinējot dabiskos materiālus ar metālu, filcu vai dažāda veida papīru. Veido Adventes vainagu, durvju rotājumus, svečturus, ēņģelīšus un zvaigznes logu un galdu rotāšanai no koka skaidām, čiekuriem, sīkiem zariņiem, koka mizas un daudz kāc ita mežā vai dārzā atrodama.Lasi grāmatu un gūsti idejas meistarošanai un piedzīvo Ziemassvētku burvību

 

Atrašanās vieta


 

Ziemassvētku rotājumi

 

Šī grāmata piedāvā paraugus, pēc kuriem īsā laikā var izgatavot daudzveidīgus svētku rotājumus. Taču vienlaikus tā pievērš uzmanību arī problēmai, kas it īpaši aktuāla kļūst svētku laikā – daudzajiem iesaiņošanas un rotāšanas materiālu atkritumiem. Grāmata, izmantojot ekologu ieteikumus, piedāvā šīs problēmas risinājuma variantus.

 

Atrašanās vieta


 

Ziemassvētki rokdarbos

 

Apgūsti dekoru izgatavošanas pamatiemaņas un izbaudi radītprieku! Ķeries klāt, ņem talkā grāmatas beigās atrodamos šablonu un uzbur dažādus oriģinālus, sirsnīgus rotājumus un dāvaniņas.

 

Atrašanās vieta


 

Svīre M.

No sākuma līdz Ziemassvētkiem

 

Stāstu krājums No sākuma līdz Ziemassvētkiem aizraus lasītāju kā savdabīgs „tekstu detektīvs”, liekot pašam kļūt par piedāvāto situāciju kodu pētnieku.
Stāstu baudījumu papildina arī autores izkoptā, bagātīgā valoda, dzirkstoši dialogi, un visam pāri – neviltots, draisks un vienlaikus šarmants humors, kas padara gaišas pat dramatiskās situācijas, bet patiesi komiskās – par īstām prozas pērlēm.

 

Atrašanās vieta


 

Kristi A.

Erkila Puaro Ziemassvētki

 

Ziemassvētku vakars. Lī kuplā ģimene pēc ilgāka laika ir sapulcējusies Gorstonholā, bet svētku noskaņu negaidīti iztraucē spalgi griezīgs troksnis. Augšstāvā, guļot asins lāmā, tiek miris atrasts ģimenes patriarhs, tirāniskais Simeons Lī.

Erkils Puaro, kurš viesojas pie drauga netālajā ciematā, laipni piedāvā savu palīdzību nozieguma izmeklēšanā. Atklājas, ka ģimenē valda nevis sēras, bet drīzāk savstarpēja neuzticēšanās citam pret citu, un šķiet, gandrīz vai katram ģimenes loceklim ir bijis kāds iemesls ienīst Simeonu Lī.

Nekad iepriekš Puaro varenais prāts nav darbojies tik ģeniāli kā romānā “Erkila Puaro Ziemassvētki”.

 

Atrašanās vieta


 

Štelmahere V.

Ziemassvētku vecītis Rīgā

 

Ziemassvētku vecītim katrā valstī un pilsētā vajadzīgi čakli, drosmīgi un attapīgi palīgi. Vecīša oficiālais svētku rīkošanas palīgs Rīgā, rūķis Buziņš, gatavojas doties pensijā, tāpēc Ziemassvētku vecītis personīgi ierodas Latvijā, lai izvēlētos sev jaunu palīgu. Buziņš par savu pēcteci vēlas redzēt mazdēlu Paksi. Vai jaunais rūķis tiks galā ar tik atbildīgu darbu?

 

Atrašanās vieta


 

Salma S.

Ziemassvētku brīnumam pa pēdām

 

Ziemassvētki vēl tik ļoti tālu! Vienīgais, kas palīdz remdēt šo nepacietīgo gaidīšanu, ir stāstiņi – un to šai grāmatā ir ļoti daudz! Kad kopā ar pelīti Moricu dodamies čiept riekstiņus no Ziemassvētku zeķes un ar zeķīti Hplā cilpojam pa ziemas mežu, laiks aizrit vēja spārniem – un pēkšņi esam jau sagaidījuši Ziemassvētku brīnumu!

 

Atrašanās vieta


Bērnela K., Andersone L.E.

Sniegpārsliņas

 

Skaists un iedrošinošs Ziemassvētku stāsts – par jaunu sākumu un jauniem draugiem, par pilsētu un laukiem, par siltām sirdīm un mīlestību...

 

Atrašanās vieta