Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Top 20 2017

2017. gadā izdoto grāmatu Top 20 Jelgavas pilsētas bibliotēkā


2017. gads ir bijis bagāts ar grāmatām. Arī lasītāji ir bijuši čakli! Izvērtējot gada rezultātus, katrā nominācijā esam ielikuši piecas visvairāk lasītās grāmatas!

Grāmatu anotācijas no www.janisroze.lv,

 

Latviešu autoru grāmatas

 

 

 

Manfelde A.

Virsnieku sievas

 

"Stiprs un skaudrs darbs. Proza, kas svētīgi atgādina, cik tā ir atšķirīga matērija no vēsturisku pārstāstu treļļiem. Vizualitāte, tēlu un simbolu gudrās proporcijas ļauj skatīties visdrūmākajos eksistences mārkos kā akās. Ticot autores patiesumam, iespējams nonākt pat padomju armijas virsnieku sievu dvēselēs, neiejūdzoties ideoloģiskās sakās,"tā par grāmatu saka Gundega Repše.

"Pagājušā gadsimta 70. gadi, Liepāja, PSRS rietumu robeža. Dzīve divās pasaulēs, kuras savieno izgriežams tilts ar caurlaides posteni, pa vidu — karakuģu un zemūdeņu ceļš. Militāristi un civilisti, krievi un latvieši, savējie un svešie. Dzīve, ko mānīgi viegli pavairot ar melnbaltām plakātu klišejām, bet apaudzēt ar siltu, sajūtās un nozīmēs elpojošu cilvēcisku būtību spēj vien Dievs, māte un rakstnieka talants," tā Vents Zvaigzne.

"Lai vai kas šai pasaulē notiktu, man šķiet, ka Andra Manfelde to tvertu no mīlestības skatpunkta. Protams, tas iekļauj arī dzimteni un mājas, bet Andras sirds pirmkārt un galvenokārt atveras viņas svētajai trīsvienībai: sievietei, vīrietim un viņu turpinājumam — bērnam. Šī mīlestība romānā ir klātesoša ik rindā,"tā Gundega Blumberga.

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Ābele I.

Duna

 

Ingas Ābeles "Duna", kas šķietami imitē klasisko vēsturisko romānu, aizdun cilvēka sirds ritmā. Vēsture kā fatalitāte, cilvēka dzīve- kā noslēpums, par kuru vairāk izklāsta Daugavas duna, zirgu pakavu duna vēsturisko apstākļu krustceļos, nevis konkrēta cilvēka izvēles un rakstura epifānijas. Ass vērotājas skats uz žilbinoši skaisto pasauli, kur katra diena jāiepazīst tās pirmreizībā, vienlaikus meklējot cēloņsakarību vezumā paslēptos grožus. Iemiesošanās un empātijas līmenis pāraudzis egocentrisma zālājus, ietiecoties eksistenciālos mūžības hipodromos." 

 

Atrašanās vieta

 

 

Kaijaks V.

Vēstule

 

"Vēstule var iepriecināt, vēstule var skumdināt, paretam gadās, ka vēstule iejaucas cilvēka liktenī, notikumi sāk vērpties pavisam citādi, nekā iepriekš gribēts, un mīlestībai basām kājām jāiet asām šķembām kaisīts ceļš – kā notiek šajā romānā. Vladimirs Kaijaks paspēja to uzrakstīt līdz pusei. Viņš nekad nevienam, pat man, nestāstīja, ko raksta. Nejautāju un nespiegoju, kad viņš kaut kur aizgāja, zināju, ka, tikko pabeigs, iedos izlasīt. Kad Vladimira vairs nebija, ilgi neuzdrošinājos apskatīt uzrakstīto, likās: nedrīkstu, jo vēl tikai pusē... Tomēr saņēmos, jo sapratu, ka pabeigt vajadzēs man. Izrādījās, šis ir turpinājums romānam “Meitene no nekurienes”, bet tiklab lasāms kā patstāvīgs darbs. Līdz 167. lappusei ir Vladimira Kaijaka teksts, tālāk – mans. Centos iztēloties, kā viņš būtu sižetu risinājis. Skaidrs, ka vajadzīgi notikumi un cilvēku rīcība Kaijaka stilā, manā romānā tas droši vien būtu mazāk dramatiski." Māra Svīre

 

Atrašanās vieta

 

 

Judina D.

Ceturtais kauliņš

 

Vai ietekmīga televīzijas producenta nāve noslīkstot ir nelaimes gadījums vai slepkavība? Vai viņa mīļākā aktrise-intrigante kanalizācijas akā pie dāmu mīluļa aktiera Ģirta Meldera mājas iekritusi nejauši vai arī viņai kāds gādīgi palīdzējis? Kāpēc visi pierādījumi norāda uz Ģirtu un Zani Zālīti, kura pašā kāzu priekšvakarā aizbēgusi no līgavaiņa?

Pulkvežleitnantam Mikam Kaķītim un Basa detektīvaģentūras darbiniekiem jāvelk smags vezums – vairākas krimināllietas (aizsākušās romānā Trīs klikšķi līdz laimei). Noderētu ikviena palīdzīga roka, sevišķi Annas Elizabetes asais prāts un leģendārā intuīcija, taču viņa aizceļojusi uz Austriju, lai baronu fon Bergu rezidencē Berghofā pētītu dzimtas arhīvu un pēc nesenajiem pārdzīvojumiem mazliet atgūtos.

 

Atrašanās vieta

 

 

Eglīte B.

Ceturtais bauslis

 

"Ceturtais bauslis" ir stāsti par kuplās Spridzānu dzimtas likteņiem Latvijas 100 gados - skaudri, dzīvi un patiesi. tajos ir notikumi, kas veidojuši mūsu valsti un mainījuši cilvēku dzīvi - iedvesmojot un apbalvojot, laužot un sadragājot, liekot pielāgoties un pārbaudot izturību un godaprātu. Valsts aug kopā ar saviem iedzīvotājiem, kas turas kopā, cits citu balstot, bet ir arī kritiski brīži, kad pazūd jebkādi kontakti un tos atjaunot ir ļoti grūti. Ne velti ceturtais Dieva bauslis skan: Tev būs savu tēvu un māti godāt, lai Tev labi klājas un Tu ilgi dzīvo savā zemē. Spridzāni - viena no Latvijas kuplākajām dzimtām. 

 

Atrašanās vieta

 

Ārzemju autoru grāmatas


 

 

Betsa Š.

Pils pie ezera

 

1792. gads. Strādājot par skolotāju savu vecāku izveidotajā skolā jaunajām lēdijām pašā Londonas sirdī, Medlina Moro vada visai noslēgtu dzīvi. Bet reiz, kopā ar vecākiem apmeklējot krāšņu masku balles pasākumu, viņus pārsteidz traģisks notikums, un Medlina paliek viena šai pasaulē. Izmisīgi vēloties satikt sava tēva ģimeni, kurus iepriekš nav pazinusi, viņa dodas ceļojumā uz Franciju. Visapkārt jaušami kara draudi, tāpēc, rūpēdamies par Medlinas drošību, noslēpumainais un pievilcīgais grāfs Etjēns d’Oberī piedāvā meitenei aizsardzību, kā arī pajumti viņam piederošajā muižā.

Skaistā Mirabellas pils apbur un valdzina Medlinu, tomēr tā slēpj arī tumšus un senus noslēpumus. Kad revolūcija aptver visu Franciju un ļaužu masas vada vien nevaldāms naids un neprāts, Medlinai nākas pašai rast sevī spēkus un atšķetināt pagātnes notikumus, lai izglābtu mīļos cilvēkus un nodrošinātu laimi nākotnē. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Makintoša K.

Es ļāvu tev iet

 

Traģisks negadījums. Viss notika pārāk strauji. Viņa nevarēja neko izdarīt. Vai tomēr varēja? Sekundes desmitdaļā Dženas Grejas pasaule pārvēršas šaušalīgā murgā. Viņas vienīgā cerība, lai turpinātu dzīvot, ir pamest ierasto vidi un sākt visu no jauna. Džena pārceļas uz nomaļu ciematu Velsas piekrastē, tomēr viņu vēl ilgi turpina vajāt bailes, skumjas un atmiņas par nežēlīgo novembra nakti, pēc kuras viņas dzīve mainījās uz visiem laikiem.

Pamazām, pavisam lēnām, Džena atdzimst dzīvei un spēj raudzīties nākotnē. Tomēr pagātnes notikumi steidz viņu panākt un draud izpostīt visu...

Spriedzes piesātināts un emocionāli spēcīgs psiholoģiskais trilleri

 

Atrašanās vieta

 

 

Korija Dž.

Mana vīra sieva

 

Lilija Makdonalda ir gatava spert soli pretim jaunai dzīvei - viņa ir apprecējusies ar pievilcīgu vīrieti un sākusi strādāt cienījamā advokātu birojā. Viņas pirmais klients ir notiesāts par savas mīļotās slepkavību. Lilijai ir jāpierāda, ka šis vīrietis nav vainīgs. Gatavojoties skandalozajai tiesas prāvai, sieviete pamazām saprot, cik trausla ir robeža starp patiesību un meliem: ne tikai kriminālpasaulē, bet arī viņas privātajā dzīvē.

 

Atrašanās vieta

 

 

Devero Dž.

Lepnums un aizspriedumi

 

Nelielajā Samerhilas pilsētiņā notiek liela rosība. Tiek iestudēts slavenākais Džeinas Ostinas romāns "Lepnums un aizspriedumi". Tas ir liels notikums, jo misteru Dārsiju izrādē spēlēs Teits Lenderss – visu paaudžu sieviešu elks no Holivudas. Keisijas aizraušanās un dzīves piepildījums ir pavārmāksla un izsalkušu ļaužu pabarošana. Vienīgais, kam viņa nenovēl ne drupatas no dzīru galda, ir Teits Lenderss, kurš kopš ierašanās brīža ir pamatīgi nokaitinājis Keisiju. Likteņa untuma vadīta, Keisija neplānoti iekļūst atlasē uz Elizabetes Benetas lomu. Lai atrastos uz vienas skatuves ar Teitu Lendersu, Keisijai ir jāpārvar savs lepnums un daži aizspriedumi par iemīļotā aktiera patieso dabu...

 

Atrašanās vieta

 

 

Teilore L.

Sniega eņģelis

 

Sešdesmitie gadi. Kresida Felbridža ir debitante Londonas augstākajā sabiedrībā un gatavojas kāzām. Kresidas tēvs nolemj pasūtīt meitas portretu pie jauna, vēl nezināma mākslinieka. Tiklīdz Kresida iepazīstas ar šo mākslinieku – Ralfu Fjū, viņa saprot, ka dzīve vairs nekad nebūs tāda kā agrāk.

Mūsdienas. Mūsdienās Emīlijai Konvejai pieder viss, ko vien viņa varētu vēlēties: prestiža māja, divi skaisti bērni un veiksmīgs vīrs – Vils. Kādudien Vils atklāj, ka ir bankrotējis, ilūzija par drošību un laimīgu nākotni tiek pilnīgi sagrauta...

Liktenis savij divu sieviešu dzīves sarežģītā pinumā, kurā jautājumu ir vairāk nekā atbilžu... Mīlestības spēka un cerības triumfs cauri laikiem un cilvēku ilūzijām. Negaidīts atrisinājums apstiprina seno labo atziņu: Cilvēks domā, Dievs dara.

 

Atrašanās vieta

 

Bērnu un jauniešu grāmatas


 

 

Kuponss Ž.

Uzrodas Flata kungs

 

Grāmata visiem sākumskolas puikām un meitenēm, kam patīk joki, asprātības, skolas dzīve un grāmatu lasīšana!

Aguss Pianola ir ļoti kautrīgs un diezgan bezkaunīgs zēns, kurš patiesībā ir ļoti labs un jauks puika. Viņš zina, ka viņam vajadzētu sakārtot un iztīrīt savu istabu, bet viņš vienmēr gaida, kad mamma viņam to atgādinās, jo viņam nekad nav laika. Protams, istabā viss pazūd – bumba, video spēles, mājasdarbu burtnīcas.... bet dažreiz var arī kaut ko atrast.

Taču kādu dienu Aguss iepazīstas ar Flata kungu, un viss mainās. Flata kungs ir mošķis, kuram patīk lasīt. Kopš viņš apmeties uz dzīvi Agusa istabā, pasaule viņam šķiet kļuvusi ne tikai jautrāka, bet arī labāka. Daudz labāka, taču briesmīgi juceklīga!

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Kercdorfere B.

Whats App meitenes

 

Marija Linna un Malū? Tikpat saderīgas kā vaniļas saldējums ar avenēm, abas labākās draudzenes WHATSAPP čatā apspriež visu, kas notiek viņu dzīvē,- prieku, bēdas, dusmas, šaubas un mīlestību. Bet tad Marija Linna iemīlas puisī, kurš viņai nav sasniedzams... Vai viņa var uzticēties Manū? Vai draudzene tiešām sapratīs? Vai attiecības ar Patriku neizšķirs abas meitenes?

 

Atrašanās vieta

 

 

Baltais lācis

 

"Baltais lācis" ir piedzīvojumiem bagāta bilžu grāmata, ko sadarbojoties radījuši trīs autori: māksliniece Māra Viška, pasakas autors Uldis Daugaviņš un pavārs Mārtiņš Sirmais. Šī pasaka bērniem un vecākiem sola tikpat aizraujošus piedzīvojumus arī virtuvē.

Uldis Daugaviņš uzrakstījis pasaku par neparastu lāci, kuram ir sešas ķepas. Viņa mammu mēdz dēvēt par Pankūku Princesi, bet tēti par Lāci Filozofu. Bet kas ir viņš pats un kāpēc viņam ir vajadzīgas sešas ķepas? - prāto baltais lācis. Bet tad lāča kājas nejauši iesalst ledus gabalā un viņš iekļūst elpu aizraujošā un mēli kņudinošā ceļojumā. Vilcieni lido virs bezdibeņiem, no debesīm krīt debesmanna, sala virpuļo okeānā un acīm mēdz būt kātiņi! Turklāt no visiem neparastajiem atgadījumiem rodas receptes, ko lācis savā ceļojumā iemācās, un, atgriezies Lāčuciemā, viņš jau ir Baltais Pavārs, kura domās un ēdienos zaigo krāsaina varavīksne, bet sešas ķepas ir vajadzīgas, lai spētu virtuvē īstenot savas raibās idejas.

Savā ģimenē kopā ar bērniem izgudrotas un izmēģinātas asprātīgas receptes grāmatai pievienojis pavārs Mārtiņš Sirmais.

Šajā grāmatā ēdiens ir nevis gala, bet izejas punkts, jo līdzās veselīgas ēšanas vērtībai tā piedāvā plašāku, iekļaujošāku vērtību - radošu attieksmi pret savu ikdienas dzīvi.

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Silēna E

14-14

 

Adriēnam un Adrianam ir trīspadsmit gadu. Abi dzīvo vienā apkaimē Francijas ziemeļu reģionā Pikardijā un abiem ir vienas un tās pašas raizes: skola, ģimene, meitenes...

Taču abus šķir laiks: Adriēns dzīvo 2014. gadā, savukārt Adrians – 1914. gadā.

Pateicoties pie mājas uzstādītai noslēpumainai pastkastītei, zēni nejauši uzsāk saraksti, kas vēlāk pārvēršas īstā draudzībā. Diemžēl Adrians vēl nenojauš, ka pēc pāris mēnešiem sāksies Pirmais pasaules karš un viņa dzimtais ciems tiks izpostīts.

 

Atrašanās vieta

 

 

Šukis D.

Ezītis, kurš mīlēja slepeni

 

Ezītim Dadzim nav miera, jo... viņš ir slepeni iemīlējies! Ko gan lai ezītis izdara tādu, kas liktu iemīļotās govs Pelenonas sirdij pukstēt straujāk?! Slepenajam pielūdzējam palīgā steidzas kaķis Pičus, mājas sargs Lords, ruksis Polinēzijs un citi jautrās sētas iemītnieki.

 

Atrašanās vieta

Nozaru literatūra


 

 

Demarkē M.

Tiobas pareģojums

 

Kādēļ mēs esam dzīvi? Kas notiek pēc nāves un pirms tiekam ieņemti? Kādēļ? Kas notika ar attīstītām civilizācijām un kontinentiem (Mu, Atlantīda)? Vai arī mums draud globāla katastrofa? Kad? Kāda? Kādēļ? Kādi ir lielākie draudi cilvēcei uz Zemes? Ko darīt? Sapņot vai rīkoties? Vai varam mainīt sistēmu, nevienam nenodarot pāri? Ikvienam, kurš meklē atbildes uz šiem jautājumiem, grāmata būs patiesi aizraujoša. Tajā nav nedz teoriju, nedz nepiepildāmu sapņu vai fantāziju. ? ?Šis ir precīzs aculiecinieka pārskats par Visuma esību.

 

Atrašanās vieta

 

 

Bičevska G.

Dimanti manā pagalmā

 

Iedvesma. Skaistums. Sirds piepildījums. Viss jau ir tevī.

«Dimanti tavā pagalmā» ir praktiska dzīvesstila grāmata, kuru veidojusi vairāku sieviešu žurnālu galvenā redaktore Gundega Bičevska. Grāmatā autore dalās daudzu gadu garumā uzkrātajās zināšanās par to, kā atklāt savas dzīves apslēptos dārgumus, kā ikdienā vairot skaistumu un iemācīties bez upuriem, tēriņiem un pašpārmetumiem beidzot justies foršai sievietei.

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Pogrebinska N.

Mūsu dzīves krāsas

 

 

Jūs turat savās rokās unikālu izdevumu - pirmo krievu autora krievu valodā sarakstīto ceļvedi krāsu enerģijās, kas pamatojas uz Aura-Somas sistēmu. Grāmata izskaidro dziļas un bieži vien nepavisam ne acīm redzamas izpausmes. Tā ir praktiska rokasgrāmata parastam lasītājam, kuras mērķis ir atvieglot dzīvi šeit un tagad.

Parasti mēs uztveram krāsu kā gleznu, aizmirstot, ka, pirmām kārtām, tā ir enerģija. Krāsa - tās ir vibrācijas, kas (gribam mēs to vai nē) ietekmē mūsu reakciju un noskaņojumu, jo visa mūsu dzīve ir iekrāsota noteiktās krāsās.

Šī grāmata dos jums intuitīvu un dziļāku izpratni par krāsu ietekmi uz mūsu stāvokli, attiecībām ar cilvēkiem un procesiem, kuru daļa mēs esam, dažkārt par to pat neiedomājoties.

Nepretendējot uz brīnumu, gribētos ticēt, ka atklātība, ar kādu šī grāmata ir uzrakstīta, ļaus jums kļūt harmoniskākiem un laimīgākiem.

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Landorfa S.

Iz redzēts

 

Stāsts par strādnieku puiku, kurš no Teikas putekļainajām ielām kāpa uz spožākajām skatuvēm Latvijā un ārpus tās, latviešu estrādes izcilāko dziedātāju Viktoru Lapčenoku.

 

Atrašanās vieta

 

 

Šmids V.

Rimtums

 

Sabiedrībā, kas slavina mūžīgu jaunību, valda pārliecība par vecumu kā slimību, pret ko jācīnās. Tomēr centieni noliegt realitāti nesniedz mierinājumu, kur patverties no laika neatgriezeniskuma.

Vācu filosofs Vilhelms Šmids meklē veidus, kā piešķirt novecošanai jēgu. Viens no šiem veidiem ir rimtums - spēja mierīgi ļauties dzīves plūdumam, ko modernā pasaule ir zaudējusi. Lai cilvēks vecumā spētu ieraudzīt dzīves vērtību, nozīmīga ir izpratne par novecošanu, prieku un laimes baudīšana, mīlestība un draudzība, attieksme pret nāvi un citi svarīgi aspekti, ko autors sauc par desmit soļiem ceļā uz rimtumu.

 

Atrašanās vieta