Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Tēva diena

Tētis mazajam cilvēkbērnam ir tikpat svarīgs kā mamma. Ilgu laiku tēva loma netika novērtēta, bet pamazām tēva dienas atzīmēšana ienāk arī mūsu ģimenēs. Kā būt labākam tētim – lasiet grāmatās.

Grāmatu anotācijas no www.amnis.lv, www.zvaigzne.lv, www.valtersunrapa.lv, www.jumava.lv

 

 

 

Berkmans M.

Tu būsi tētis

 

Autors uz jauno - tēta nastu, tostarp autiņbiksīšu mainīšanu, raušanos no gultas četros rītā un reizēm nospiedošo atbildības sajūtu, ļauj palūkoties ar krietnu devu humora un pierāda, ka pat garāka un tumšāka tuneļa galā ir gaisma.

Grāmata sniedz ne vien plašu ieskatu emocionālajos pārdzīvojumos, labsirdīgi ironizē par psiholoģisko ceļojumu, kurā dodas ikviens jaunais tēvs, bet arī sniedz noderīgus un praktiskus padomus, kas ļaus neapjukt pat vislielāko problēmu priekšā. 

 

Atrašanās vieta


 

 

Puļikovskis J.

Ir vērts būt tēvam

 

Vīrietim jātiecas mīlēt savu ģimeni ar pašaizliedzīgu, altruistisku mīlestību. Viņam jāvēlas būt tēvam, veltīt sevi tēvišķībai, lai tēvišķība kļūtu par viņa dzīves karjeras elementu.

Pats labākais, ko tēvs var dot saviem bērniem, ir patiesa, gudra, nobriedusi, uzticīga mīlestība pret viņu māti (J.Puļikovskis) 

 

Atrašanās vieta

 

 

Gustavsons L.H.

Bērnu tētis

 

Esmu uzrakstījis grāmatu tiem, kas sastopas ar bērniem tuvumā: vecākiem, vecvecākiem, bērnudārza personālam, skolotājiem un daudziem citiem. Vienu lasītāju grupu esmu sevišķi paturējis prātā – visus tēvus! Taču visas sievietes, kuras lasīs šo grāmatu, protams, ir gaidītas, lai ieslēgtos šajā kopībā. Grāmata, līdz ar daudzām manām personiskām pārdomām, dod jaunas un aktuālas zināšanas par bērna attīstību, par bērnu krīzes situācijās un par bērna dzīvēsvarīgiem jautājumiem.(L.H.Gustavsons) 

 

Atrašanās vieta

 

 

Volgemuts R.

Viņa sauc mani par tēti

 

Ja Tu nupat esi kļuvis par tēti vai Tev jau kādu laiku ir meita un Tu nezini kā īsti uzvesties un kā izrādīt savu mīlestību viņai saprotamā veidā, tad šī grāmata būs labs padomdevējs gan šajos, gan vēl daudz citos jautājumos. 

Roberts Volgemuts stāsta par brīnišķīgajiem brīžiem, ko tu piedzīvosi, esot kopā ar savu meitu. Viņš apskata septiņus būtiskus audzināšanas un attiecību pamatprincipus - meitas aizsardzību, sarunas mācīšanu, pieķeršanās izrādīšanu, piemērotu disciplinēšanu, kopīgas smiešanās, ticības Dievam ieaudzināšanu un pozitīva piemēra rādīšanu. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Tēvs un bērns

 

Šis izdevums varbūt palīdzēs kādam tētim sarežģītā situācijā vai grūtā mirklī, kad pietrūks padoma, kā istenot vienu no svarīgākajiem dzīves uzdevumiem – kļūt par labu un mīlētu tēvu. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Sinklērs N.

Komandiertētis: pamatapmācība

 

“Komandiertētis” ir praktiska, lietišķa un konstruktīva rokasgrāmata, kas palīdzēs jaunajiem tēviem (un ikvienam, kas iesaistīsies zīdaiņa kopšanā) pēc iespējas labāk tikt galā ar svarīgo uzdevumu – bērna aprūpi.

Grāmatai piemīt jauki vīrišķīgs humors. Praktiskie padomi ir ļoti konkrēti un kodolīgi, tāpēc viegli uztverami un izpildāmi - tāds savdabīgs armijas stiliņš.

Grāmatas autors ir triju bērnu tēvs, izbijis komandieris. Un viņš labi zina, kā jūtas vīrietis, kurš nupat komandējis veselu pulku brašu kareivju, bet tagad netiek galā ar brēcošu knauķi. Kaut kā neveikli, vai ne?

Neils Sinklērs neapjuka, bet, darbodamies "lauka apstākļos" un uzkrājot pieredzi, izstrādāja situācijai piemērotu "kaujas" plānu - KOMANDIERTĒTA: PAMATAPMĀCĪBU. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Stēnsgorda P.

Māte, bērni un tēvs

 

Ģimene nekad nav bijusi pilnīgi stabils lielums, taču šobrīd kā vēl nekad agrāk tā ieraugāma jaunās versijās: brīvprātīgas vientuļās mātes ar adoptētajiem vai donoru bērniem, draugu ģimenes, geji un lesbietes, kas kopā rada bērnus, un apvienotās ģimenes neskaitāmās kombinācijās. Šajā grāmatā sešpadsmit citādo ģimeņu stāsta par savu dzīvi un pieredzi, laužot normas un iekārtojot savu "dīvaino" dzīvi.

 

Atrašanās vieta

 

 

Kincela K.

Tēva un meitas grāmata

 

Supertētis nav parasts tētis. Viņam piemīt daudz talantu. Viņš ir radošs mākslinieks, pavārs un amatnieks, kā arī pieprot dažādus dārza darbus. Tētis ir liels nebēdnis, meitas pavadonis piedzīvojumu meklējumos un paraugs sportā.

Kur smelties idejas? Īstā lasāmviela ir tepat blakus. "Tēva un meitas grāmata" tēvam piedāvā aizraujošus un neparastus veidus kopīgai brīvā laika pavadīšanai ar meitu.

Radiet pudeļu mūziku, ierīkojiet krāšņi ziedošu pļavu taureņiem un būvējiet leļļu namiņu - un jums nekad nebūs garlaicīgi! 

 

Atrašanās vieta

 

 

Dibala U.

Tēva un dēla grāmata

 

Supertētis nav parasts tētis. Viņam piemīt daudz talantu. Viņš ir radošs mākslinieks, pavārs un amatnieks, kā arī pieprot dažādus dārza darbus. Tētis ir liels nebēdnis, dēla pavadonis piedzīvojumu meklējumos un paraugs sportā.

Kur smelties idejas? Šajā grāmatā, kura piedāvā tēviem aizraujošus un neparastus veidus kopīgai brīvā laika pavadīšanai ar dēlu.

Uztaisiet bumerangu, piedalieties olimpiskajās spēlēs mežā vai pagatavojiet šaušalīgo boli - un jums nekad nebūs garlaicīgi! 

 

Atrašanās vieta

 

 

Mans tētis bērnu vēstulēs un zīmējumos

 

Grāmatā apkopotas bērnu vēstules, kuras iesūtījuši 1-12 klašu skolēni konkursam 1998. gadā. Tas nekas, ka sen – būtībā ar laiku jau nemainās ne bērnu izjūtas, ne arī attieksme.  Ir ko palasīt un priecāties, un – ir skumji.

Viena no jaukākajām vēstulītēm:

      Mans tētis ir labs.

      Mans tētis ir gudrs.

      Manam tētim ir resns vēders.

      Manam tētim patīk puķes.

......Manam tētim ir ūsas.

......Un es mīlu savu tēti.   (Marta, 1.klase) 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Tētis

 

Līdz ar dzejoļu krājuma ienākšanu latviešu literatūrā ir radīti vairāk nekā 50 jauni dzejoļi tētim. Krājumā pārstāvēti dažādi autori.

 

Mēs reizēm nemanām, kā tēvam arī sāp

Par saviem bērniem sirds, ja grūtības tiem gadās.

Vienmēr jau liekas – mamma labāk sapratīs,

Jo biežāk samīļo, bet tētis ir tāds skarbāks

                                                        (A.Reiniks) 

 

Atrašanās vieta

 

 

Vērdiņš K.

Tētis

 

Kārļa Vērdiņa grāmatu “Tētis” vērts lasīt arī pieaugušajiem, jo tā piedāvā dzejā ietvertu kritisku un ironisku sociālo lomu spēli, kas rosina bērnus un vecākus domāt par attiecībām ģimenē.

Šajā krājumā īpaši svarīgs tēls ir tētis, kuru daudzos dzejoļos ķer tradicionāli izsmējīgas bultas - kroga varonis ar “alus zobiem”, tukšu solījumu bārstītājs, agresīvs autobraucējs… Tikpat tradicionāli pretsvars viņam varētu būt mīļā un pareizā māmiņa. Taču Vērdiņš spēlē pēc citiem noteikumiem - visi šie stereotipi, groteski pārspīlēti, pārvēršas smieklos, tādējādi tiek pārvarēti un pat aizstāti ar aizkustinošu siltumu un savstarpēju uzticēšanos. Ar smaidu autors izspēlē “mainīto lomu” spēli - mīļais tētis mājās audzina dēlu, bet māmiņa ir tā, kas iet pelnīt naudu. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Mans tētis ir vislabākais

 

Grāmatiņa pašiem mazākajiem lasītājiem – ar jaukām ilustrācijām, īsti piemērota, lai lasītu to kopā ar tēti:

Šajā grāmatiņā redzēsi, kā mazais kucēns un viņa tētis gatavo brokastis, radot virtuvē pamatīgu nekārtību, kā abi spēlē pirātus, kas meklē apslēptus dārgumus, kā sarīko vannā kuģīšu sacensības un daudz ko citu! 

 

Atrašanās vieta