Stāstu sega Latvijai

“Stāstu sega Latvijai ” atceļojusi uz Jelgavu un laikā no 13. augusta līdz 5. septembrim apskatāma Jelgavas pilsētas bibliotēkas K.Barona zālē. Izstādes atklāšanas pasākums notiks 16.augustā 18.00 un tajā piedalīsies tenors Jānis Kurševs, soprāns Zane Rožkalne un Endijs Rožkalns pie ģitāras. Laipni aicināts ikviens interesents!

“Stāstu sega Latvijai ” ir ilgtermiņa projekts, kura laikā izveidota lielizmēra tekstilmozaīkas (patchwork) sega no daudziem gabaliņiem, kurus darinājuši latvieši, kuri dzīvo ārpus Latvijas. STĀSTU SEGAS mērķis ir atklāt un veicināt ārzemēs dzīvojošo latviešu piederību Latvijai, ieguldot kopīgā rokdarbā gan savas domas par Latviju, gan arī darbu. Projekts devis iespēju latviešiem ārzemēs visās paaudzēs aktīvi līdzdarboties Latvijas simtgadē neatkarīgi no viņu dzīves vietas, vecuma un valodas spējām.

Kopumā projekta ietvaros tika saņemti pavisam 1097 kvadrātiņi no visas pasaules!

Visi STĀSTU SEGAI atsūtītie darbiņi kopā tika salikti septiņās 1,5 m x 3 m lielās segās. Pēc tam Lielvārdes uzņēmuma “Linu māja” meistares tās rūpīgi un stingri sašuva.

Savukārt darinātāju pierakstītos stāstus un laba vēlējumus Latvijai dzimšanas dienā projekta autori pārrakstīja datorā. Dati tika ievadīti multimedija prezentācijā, un apskatāmi līdz ar STĀSTU SEGU. Ikviens STĀSTU SEGAS skatītājs datorā var palielināt attēlus un labāk apskatīt katru STĀSTU SEGAS kvadrātiņu, kā arī iepazīt darinātāju stāstus.