Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Sports – dzīves enerģija

Fiziskās aktivitātes un sports – tās ir lietas, kas vajadzīgas katram, kas uzlādē un dod enerģiju. Dažiem ir svarīgi kaut nedaudz izkustēties, bet dažiem sports – tā ir dzīve. Te ieskats bibliotēkas grāmatās – lasīsim, vingrosim, un ņemsim piemēru.

 

Grāmatu anotācijas no www.janisroze.lv, www.zvaigzne.lv, www.lgramata.lv,

www.jumava.lv, www.sportamuzejs.lv

 

 

Volmeše S.

Kustībās  slēptā gudrība

Kustībās slēptā gudrība jeb kā kļūt fiziski un garīgi līdzsvarotam. Šajā grāmatā uzzināsiet, kā kustības var uzlabot visa jaunā apguvi, palielināt radošumu, samazināt stresu, uzlabot koordināciju un pašsajūtu. Tā stāsta arī par to, kā kustības rada līdzsvaru tavā iekšējā vidē. Izlasiet grāmatu un uzlabojiet savu saziņas prasmi un koncentrēšanās spēju! Šī grāmata noderēs, ja vēlaties savā ikdienā radīt fizisku un garīgu līdzsvaru, strādājat ar cilvēkiem un darbā pielietojat kustības, ticat, ka kustības ir svarīgas jaunā apguvei, jums interesē pedagoģija, jūs darbojaties izglītības jomā: esat treneris, instruktors vai skolotājs. Kustības un nodarbes, kas saskaņo abu smadzeņu pusložu darbību: krusteniskās kustības, pastaigas, ātras-lēnas darbības, taiči, cjigun, joga, vingrošana, smadzeņu vingrināšana, dejošana, mūzikas instrumentu spēlēšana, dziedāšana, rotaļas un sportošana. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Švālenberga A.

Skriešana

Skriešana atjauno ķermeni un veldzē dvēseli! Grāmatā apkopota visa svarīgākā informācija par pareizu skriešanas tehniku, treniņu plānošanu, stiepšanās vingrojumiem un iesildīšanos, kā arī par tehnisko aprīkojumu, pirmo palīdzību traumu gadījumā un sabalansētu uzturu. Skriešana atbrīvo laimes hormonus – un tie dod milzīgu stimulu. Ne tikai sportojot, bet arī ikdienā. Skriet var ikviens, arī jūs!

 

Atrašanās vieta

 

 

Nilsons O.

Stiepšanās

Šajā grāmatā piedāvātā treniņa programma der gan iesācējam, gan arī aktīvam sportistam, jo vairākiem vingrojumiem ir dažādas grūtības pakāpes. Grāmatā ierosmei rodamas arī dažas gardu un barojošu dzērienu receptes.  

 

Atrašanās vieta

 

 

Upmanis R.

Vingro ar prieku!

Grāmata paredzēta lasītājiem, kam saskare ar fiziskajām nodarbībām ir bijusi visai neliela vai nav bijusi nemaz. Tiem, kuri vēlējušies kaut ko uzsākt, bet viss tā arī palicis vēlmju robežās. Ja nezināt, ar ko sākt, kādu fizisko aktivitāti izvēlēties un kas būtu piemērots jums, tad, iespējams, tieši šeit radīsiet atbildes. Grāmata palīdzēs neapjukt un orientēties milzīgajā piedāvājumā, kā arī visā, kas ar to saistīts. Meklējiet un atrodiet savu aktīvo nodarbību!   

 

Atrašanās vieta

 

 

Solovjova J. 

Peldēšana 

Grāmatā sniegts īss ieskats peldēšanas sporta vēsturē un peldēšanas veidu attīstībā. Tajā apkopotas peldēšanas tehnikas un veidi, kā arī peldēšanas mācīšanas metodika, kas nodrošinātu efektīvu peldēšanas apguvi un pilnveidošanu.
Grāmata paredzēta sporta skolotājiem, peldēšanas treneriem un instruktoriem, viņu audzēkņiem, kā arī topošajiem sporta speciālistiem un visiem interesentiem, kuri vēlas apgūt peldēšanas pamatus.
Speciāli šai grāmatai mākslinieki ir radījuši vienreizēju iespēju ieraudzīt peldēšanas vingrinājumus no dažādiem rakursiem, ko nodrošina 3D tehnikā izstrādātās sportistu figūras. Trīsdimensiju figūras parāda pakāpenisku kustību kopumu, izpildot dažādu peldēšanas stilu pamatelementus, kas lasītājam ļauj vieglāk uztvert sportista ķermeņa kustības un to amplitūdu ūdens līmenī.

 

Atrašanās vieta

 

 

Deilija D.

Vingrojumi veselības uzlabošanai

Cilvēka organisms ir paredzēts kustībai. Fiziskās aktivitātes rada labsajūtu, kas mazina stresu un trauksmi, un nostiprina organisma imūnsistēmu. Regulāras fiziskās aktivitātes uzlabo pašsajūtu un pagarina mūžu. Turklāt iespējams izvēlēties vingrojumus, kas vērsti pret noteiktām veselības problēmām. Grāmatā  aprakstītas vairāk nekā 50 biežāk sastopamās veselības problēmas un paskaidrots, kā noteikti vingrojumi var palīdzēt samazināt dažādu slimību simptomus un novērst to attīstību. Grāmatā skaidrots, kāpēc fiziskās aktivitātes uzlabo veselību dažādu slimību gadījumā, kādi vingrojumi ir vispiemērotākie noteiktām problēmām un cik daudz laika ieteicams veltīt fiziskajām aktivitātēm, lai ne tikai cīnītos ar veselības kaitēm, bet arī preventīvi uzlabotu savu veselību un nodrošinātu kvalitatīvu ikdienas dzīvi (tai skaitā veiksmīgu grūtniecības norisi, harmonisku seksuālo dzīvi un novecošanas procesu). Ieteikumi ietver gan aerobo slodzi un muskuļus stiprinošus vingrojumus, gan arī lokanības, stiepšanās un līdzsvara vingrojumus – svarīga ir daudzveidība. Galu galā – nekas tā nevairo dzīvesprieku, kā elastīgs prāts vingrā ķermenī. Ceļvedī grāmatas beigās atradīsiet tekstā ieteikto fizisko aktivitāšu sarakstu, kā arī to raksturojumu un iespējamo variantu uzskaitījumu. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Lapiņš V.

Pirmie soļi volejbolā 

Mācību sākumperiodam ir liela nozīme, jo tad sāk veidoties meistarības pamati. Šajā periodā formējas dzīvē nepieciešamās kustības. Sportisti jāmāca labi pārvaldīt savu ķermeni. Jāprot iemācīties tehnikas pamatus, kustību dažādību, likvidēt liekās kustības un muskuļu lieko sasprindzinājumu.

 

Atrašanās vieta

 

 

Kalme V.

Vingrošana pēc 60

Veselības vingrošana ieteicama visiem sēdoša darba darītājiem un cilvēkiem ar mazkustīgu dzīvesveidu. Ar tās palīdzību var būtiski uzlabot dzīves kvalitāti un ilgumu. Vingrojumi palīdz nostiprināt dažādas muskuļu grupas, stabilizē locītavas, atvieglo muguras un locītavu sāpes.
Pamēģiniet, un, iespējams, veselības vingrošana kopā ar optimisma pilno seniori Vilmu Kalmi kļūs par jūsu iemīļoto aktīvās atpūtas veidu!

 

Atrašanās vieta

 

 

Grants J.

Fiziskā audzināšana, sports un vesels bērns

Grāmatā ietverta informācija par 8-12 gadus vecu bērnu fizisko attīstību un tās kontroli un novērtēšanu, kustību prasmju un iemaņu veidošanos, izmantojot rotaļas un dažādus vingrinājumus slēpošanas nodarbībās. Apvienota gan krievu, gan skandināvu pieeja slēpošanas apgūšanā. Grāmata paredzēta pedagogiem, studentiem un citiem interesentiem.

 

Atrašanās vieta

 

 

Velo Starts

Vaļasprieks parasti sākas ar ideju, aizraušanos, personiskās pieredzes iegūšanu. Taču zināšanas nozīmē kompetenci un palīdz attīstīt savas prasmes, sniedz loģiskus izskaidrojumus un ieteikumus. Mēs gribam jums palīdzēt saprast vai gūt apstiprinājumu savām zināšanām, Mēs gribam palīdzēt iet tālāk šajā aizraujošajā velobraukšanas piedzīvojumā. Mēs rādām, kā izvēlēties savu īsto riteni, kā to pielāgot, kā un kur ar to braukt. Galu galā – kā trenēties, ko ēst un kā uzturēt sevi un savu velosipēdu vislabākajā kārtībā.

 

Atrašanās vieta

 

 

Thūls L.

Treniņš visam ķermenim

Fiziskā sagatavotība, spēks, lokanība, psiholoģiskā sagatavotība.
Šī grāmata vēršas pie visiem, kuri vēlas savu ķermeni pacelt nākamajā fizisko sasniegumu līmenī. Neatkarīgi no tava sākuma stāvokļa – vai tu būtu iesācējs vai elites līmeņa sportists – tu šeit atradīsi to informāciju un iedvesmu, kas tev var palīdzēt virzīties uz priekšu. Atstāj aiz muguras stagnāciju un paviršo rutīnu. Tā vietā kļūsti garīgi un fiziski stiprs – tas tev dos to attīstību, kādu tu tik ļoti vēlies

 

Atrašanās vieta

 

 

Jurisons I.

Dukuri 

Tas varēja būt stāsts par sportistiem Dukuriem – par bijušo bobslejistu un skeletona aizsācēju Latvijā ‒ Daini Dukuru, par pasaules līmeņa skeletonistiem Tomasu un Martinu Dukuriem, kuri priecē ar medaļām un panākumiem jau vairāk nekā desmit gadus. Tā varēja būt grāmata ar statistikas datiem un rezultātu analīzi. Taču stāsts nav tikai par sportu, jo Dukuri ir arī ģimene. Stipra un tāda, kurai gribētos līdzināties. Ledus karaļi dzīvē izrādās daudzpusīgi un avantūristiski, un viņu ceļš līdz skeletonam nav bijis viegls ‒ kā kāpiens kalnā. Ar kalnu Dukuriem ir īpašas attiecības – viņi ir daļa arī no Latvijas un Siguldas vēstures, kur Gaujas senlejā ir tapusi Siguldas bobsleja trase, kas kaldinājusi vairākus čempionus. Un tas vienmēr ir trases vai ambīciju kalns, kas mūsu ledus karaļiem dāvājis medaļas un panākumus arī citās valstīs.   

 

Atrašanās vieta

 

 

Jaunzeme V.

Mana mamma – dieva lutekle

Man galvenais bija parādīt, ko es varu ...tā bija tiekšanās pēc ideālas kustības. Jo ir tāda ļoti interesanta lieta. Vismaz šķēpmešanā. Tad, ja tu izdari visu tā, kā tam jābūt, atbilstoši tavai ķermeņa konstrukcijai, ideālais metiens ir ārkārtīgi viegls un tu sajūti muskuļu kaifu. Nekur nav grūti. Viss iet. Visa muskuļu ķēde strādā, un šķēps lido! Ārkārtīgi skaisti un ļoti tālu.” (Inese Jaunzeme)

Atrašanās vieta

 

 

Uldriķis A.

Super Marians

Interesanta, aizraujoša un pamācoša - tāda bija spēlētāja karjera vienam no visu laiku izcilākajiem Latvijas futbolistiem.
Kā izaugt no parasta puikas Rīgā līdz spožai zvaigznei Anglijas premjerlīgā. Marians Pahars savā autobiogrāfijā atklāti stāsta par savā karjerā piedzīvoto un pārdzīvoto, par spožiem panākumiem un sarūgtinošiem zaudējumiem, par skaistiem mirkļiem un skandaloziem atgadījumiem.

 

Atrašanās vieta

 

 

Porziņģis J., Puče A.

Brālis

Brodvejā iedvesmojoši runā, ka šim stāstam piemīt pasakaina noslēpumainība, Volstrītā rēķina, ka šī atnākšana jau nosaka tirgus svārstības, nemaz nerunājot par brokeru asinspiedieniem, kas atkal lēkā, gaidot Ņujorkas „Knicks” vakara spēli... Ciniski un augstprātīgi izsvilpts uz jaunpienācēju skatuves, viņš pēc dažiem mēnešiem piespiež fanātisko un izlutināto pūli sevi nēsāt uz rokām, liekot apskatniekiem atzīt – ja kaut kas labs šajā basketbola pilsētā vienas sezonas laikā ir noticis, tad tā ir baltā Vienradža iedotā cerība. Kas ir baltais Vienradzis? Kristaps Porziņģis.

 

Atrašanās vieta

 

 

Zelta meitenes TTT

1959. gada sezonā Padomju Savienības čempionāta medaļas dalīja vasarā Tautu spartakiādes turnīrā, sacenšoties republiku izlasēm.

Lai klubu komandām sezonas lielākā daļa nepaietu tukšgaitā, tika sarīkots ziemas turnīrs, tā uzvarētājām apsolot iespēju pārstāvēt lielvalsti Eiropas čempionvienību kausa izcīņā. Par TTT komandas pirmsstarta apņēmību tikt pie šīs balvas vēsture klusē, taču statistika runāja pati par sevi — vienā aplī izspēlējamo turnīru Rīgas komanda sāka ar desmit uzvarām no vietas!

 

Atrašanās vieta

 

 

Keisels G.

Volejbols Latvijā

Volejs bija viegli pieejams sporta veids — vajadzēja tik spēlētājus un vienu bumbu. Ja vēl bija arī tīkls, tad jau pavisam glauni. Spēlēja parkos, pagalmos, uz ielām, pludmalē… Studenti pēc lekcijām brauca uz Mežaparku, kur bija paštaisītie laukumi ar īstiem tīkliem un cīņas nenorima līdz vēlai naktij…”
Spēlētāji bija uzkrājuši meistarību un pieredzi, kā arī noticējuši cits citam. Katrs bija savā vietā, katrs zināja savus pienākumus laukumā un zināja arī to, ka partneris nepievils. Komanda bija tā nobriedusi lielajam panākumam, ka “piemirsās” pat pārliekais respekts pret maskaviešiem, kas iepriekš bija traucējis svarīgākajās spēlēs parādīt labāko sniegumu. Tieši otrādi — tagad jau slavenie Maskavas lielmeistari apjuka un nolaida rokas.”

 

Atrašanās vieta

 

Latvijas sporta lepnums 100

480 lapaspušu biezais izdevums ar stāstiem, ar pāri par 400 ilustrācijām, fotoattēliem no Latvijas Sporta muzeja, Latvijas Olimpiskās komitejas, Rīgas Motormuzeja, sporta veidu federāciju un privātpersonu arhīvu materiāliem veido saturā iespaidīgu un patiesu vēstījums par simts gados noieto ceļu. No pirmās Latvijas Olimpiādes līdz pēdējām Olimpiskajām spēlēm 2018. gadā. No, šķietami mazām lietām, kas gadu gaitā pārauga lielās – izcilu cilvēku sportiskos sasniegumos. Grāmata ir kā spogulis mūsu tautas gribai sportot. Lai stāsti par mūsu sporta zvaigznēm – Olimpisko spēļu, pasaules un Eiropas čempioniem, iedvesmo mūs būt labākiem, stiprākiem un laimīgākiem.

 

Atrašanās vieta