Sievietes lasa

Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas nozaru literatūras abonementā skatāma izstāde „Sieviete mākslā un literatūrā”.  Grāmatu klāsts ir ļoti plašs, interesenti varēs atrast saviļņojošus mīlas romānus, aizraujošus piedzīvojumu stāstus un kriminālromānus, kā arī ievērojamu cilvēku biogrāfijas un memuārus.

Kāds reiz pateica, ka lasoša sieviete ir visskaistākā sieviete.

Pirms dažiem gadiem psihologs un intelektuālis Ians Makjuans veica eksperimentu: kopā ar savu dēlu viņš Londonas parkos dalīja bezmaksas grāmatas. Pāris minūšu laikā viņi bija izdāļājuši 30 grāmatas. Rakstnieka secinājums bija: „Kad sievietes pārstās lasīt, romānam būs beigas”. Lasīšanai vajadzīga pacietība un spēja iejusties, bieži vien sievietēm tas padodas labāk un viņas ir  ieinteresētas. Lasot interesantu grāmatu, pazūd laika sajūta, mums nav jājautā, ko tā saka, ko tā gribējusi pateikt.

Grāmatas iedvesmo, nomierina un atslābina. Lasīšanai ir tik daudz pozitīvu blakusefektu: sevis pilnveidošana, garīga attīstība, redzesloka paplašināšana, vārdu krājuma papildināšana, atpūta.

Bibliotēkas darbinieki aicina visus interesentus pievienoties mūsu lasītāju pulkam!

Piedāvājam jauku virtuālu pastaigu pa izstādi  Sieviete un grāmata.