Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Sadzīvošanas māksla

Sadzīvot mēs mācāmies visu mūžu. Ar sevi, ar kaimiņiem, ar slimību, ar emocijām. Te varētu uzskaitīt garu sarakstu, bet kā tikt galā? Kā veidot uz sapratni balstītas attiecības? Meklē, varbūt atradīsi padomu grāmatās.

Grāmatu anotācijas no www.janisroze.lv, www.zvaigzne.lv, www.mutvarduvesture.lv,www.gramatnicaglobuss.lv

 

Korels V.

Kā saprast cilvēkus un izturēties pret tiem

 

Lai gūtu panākumus darbā un veiksmi personiskajās attiecībās, ir svarīgi pareizi izprast cilvēkus, kas jums apkārt. Grāmatas autors Verners Korels no psiholoģijas viedokļa izskaidro biežāk pieredzētas situācijas darbā un ģimenē un sniedz praktiskus padomus, kā izturēties pret citiem ar lielāku izpratni un gūt panākumus savstarpējā saskarsmē. Autors apskata un psiholoģiski atklāj būtiskus un interesantus jautājumus no dažādām jomām, piemēram, audzināšanas, ārstu un juristu prakses, personāla vadības, retorikas, partnerattiecībām.

 

Atrašanās vieta

   
 

Egidess A.

Saskarsmes labirinti

 

Grāmatā “Saskarsmes labirinti” vienkāršā valodā stāstīts par mūsdienu psiholoģijas, socioloģijas un veselības problēmām, kas skar ikvienu modernā un straujā laikmeta cilvēku.

Šī grāmata Jums atklās, kā: noskaņot cilvēkus labvēlīgi veiksmīgai saskarsmei; izturēties konfliktsituācijās un no tām izvairīties; iemācīties iepazīties; atrisināt pretrunas, nesabojājot attiecības; mainīt dominējošo pārsvaru starp vīrieti un sievieti laulības dzīves dažādos posmos; pazīt savu un partnera seksualitāti un veidot veselīgu ģimenes dzīvi; izmantot psiholoģiju bērnu audzināšanā.

 

Atrašanās vieta

 

   

Paičs I.

Mans tīmekļa sarunu kodekss

 

Vārdi var dziedināt vai ievainot. Redzot to, kā krīzes laikā sociālie tīkli pārplūst ar asiem un ievainojošiem komentāriem, kuru sekas savstarpējās attiecībās jutīsim vēl ilgi, nonācu pie nepieciešamības formulēt priekš sevis principus, kurus ievērojot varu pasargāt sevi un citus. Ceru, ka tie palīdzēs mums nepazaudēt vienam otru šajā izaicinošajā laikā./Indulis Paičs.

 

Atrašanās vieta

 

 

   

Barreta E.

Socializēšanās rokasgrāmata latvietim

 

• Kas ir socializēšanās ? – indivīda un sabiedrības savstarpēja saskarsme

• Kāpēc socializēties? – lai veidotu harmoniskas attiecības

• Kā socializēties? – ar cieņu pret sevi un saziņas partneriem

Autore astoņus gadus dzīvoja un strādāja Anglijā. Atstatums ir palīdzējis pamanīt ekstraverto latviešu tipiskākos klupšanas akmeņus savstarpējās saskarsmes lauciņā. Rokasgrāmatā autore izklaidējošā veidā atklāj veiksmīgas socializēšanās pamatprincipus un knifus. Ikviens, kam svarīgi veidot harmoniskas attiecības darba vidē, mājās vai publiskajā telpā, varēs izmantot šo grāmatu par ceļvedi komunikācijas uzsākšanai un virzīšanai

 

Atrašanās vieta
 

 

Dobelli R.

Gudrās rīcības māksla

 

Neskaitāmi lasītāji apbrīno Rolfa Dobelli atjautīgās pārdomas par biežākajām domāšanas kļūdām. Tomēr, pat ņemot vērā Dobelli ieteikumus skaidrai domāšanai, vēl nav garantijas, ka viss dzīvē iet gludi. Izrādās: ceļā no domāšanas uz rīcību slēpjas jauni slazdi. Laimīgā kārtā tos var apiet. Ja zina, KĀ - un to Rolfs Dobelli atklāj šajā grāmatā.

 

Atrašanās vieta
 

 

Piederēt un atšķirties

 

Monogrāfiju Piederēt un atšķirties: Romu, krievu un latviešu dzīvesstāsti Latvijā veido ievads un septiņas nodaļas, kas katra paver savu pētniecisko redzesleņķi. Pētījumu pamatā ir apjomīgais Nacionālās mutvārdu vēstures dzīvesstāstu krājums, kas apkopots LU Filozofijas un socioloģijas institūtā. Monogrāfijas sagatavošanai pētnieki ir analizējuši vairāk nekā 100 biogrāfisko interviju Latvijas sabiedrisko pārmaiņu kontekstā.

 

Atrašanās vieta
 

 

Hīters G.

Ko darīt ar bailēm

 

Grāmatā tiek aplūkoti daudzi būtiski jautājumi:

- No kā tad mēs īsti baidāmies?

- Kā bailes spēj izplatīties ātrāk par vīrusiem?

- Kā bailes ietekmē mūsu domas, emocijas un rīcību?

- Kā bailes mūs sargā no briesmām, palīdz mācīties no kļūdām un attīstīties?

- Kuras bailes ir pamatotas un noderīgas, bet kuras apspiež organisma dabiskās aizsargspējas, neļauj skaidri domāt, pieņemt izsvērtus lēmumus un padara mūs par manipulāciju objektiem?

- Kā varam kļūt noturīgāki pret informāciju, kuras mērķis ir vairot bailes?

- Kāpēc bailes ir mūsu svarīgākā ceļa zīme uz brīvību?

 

Atrašanās vieta
   

Villido I.

Emocijas

 

Mūsdienu cilvēks ir kļuvis par emociju vergu, zaudējis būtiskās zināšanas par sevi, savu patieso būtību un to, ka viņam klātos pārvaldīt emocijas, nevis ļaut emocijām valdīt par sevi. Jebkuras cilvēka darbības motivācija ir justies emocionāli labi. Tomēr labsajūta nav noturīga, jo emocijas ir kustīga enerģija, nepastāvīga pēc būtības. Tā nu cilvēki visā pasaulē dzenas pēc nepiepildāma sapņa – nepārtrauktas labsajūtas. Visas mūsu nepatikšanas, sākot ar ģimenes strīdiem un beidzot ar sociālām un ekoloģiskām katastrofām, izraisa izpratnes trūkums un emocijas, kuras nepārtraukti aktivizējas. Emocijas ir cilvēces lielākā atkarība, arī masu manipulācijas rīks. Bet var iemācīties tās pārvaldīt. Šī grāmata piedāvā vēl nebijušu, krija jogas tradīcijā balstītu risinājumu. Sasniedzamu katram.

 

Atrašanās vieta
   

Skroderuds F.

Nemiers

 

Nemiers” ir augstvērtīga populārzinātniska grāmata par modernā cilvēka nemieru. Šis ir stāsts par mums un mūsu laikabiedriem, kuriem šodienas ritmā ir aizvien grūtāk sabalansēt savu laiku, izveidot un noturēt attiecības ar līdzcilvēkiem un galu galā arī pašiem ar sevi.

Grāmata noderēs gan jomas profesionāļiem – psihoterapeitiem un psihologiem –, gan arī tiem, kuri izbaudīs un mācīsies no šīs refleksijas par mūsdienu cilvēka psiholoģisko un kultūrvēsturisko situāciju.

 

Atrašanās vieta
   

Goulmens D.

Tava emocionālā inteliģence

 

Piedzīvojot to, ka nepatīkamā problēmsituācijā kāds produktīvi spēj virzīt jautājumu konstruktīvā gultnē, mēs šo personu uzlūkojam ar apbrīnu un vēlamies strādāt šādi arī savā komandā. Spējai sadarbībā rast risinājumu ir milzīga pievienotā vērtība, jo tā rada pozitīvu pamatu ikvienas situācijas risinājumam un mierīgu un radošu gaisotni. Tas ietaupa laiku, stiprina darbaspējas un motivāciju, vienlaikus uzlabo cilvēku apmierinātību ar dzīvi un darbu. (Artūrs Belēvičs, SIA “Saules aptieka” valdes priekšsēdētājs).

 

Atrašanās vieta
   

Bolis J.

Mediācija un sarunas

 

Grāmata ir paredzēta gan kā mācību grāmata, gan arī kā rokasgrāmata tiem, kuri ir ieinteresēti civilizētā strīdu risināšanā mediācijas un sarunu ceļā. Grāmatā tiek skaidroti mediācijas pamatprincipi, detalizēti aprakstīts pats process, kā arī sniegts neliels ieskats sarunu vadīšanas principos.

 

Atrašanās vieta
 

 

Čepmens G.

Piecas mīlestības valodas

 

Kā izteikt sirsnīgu pieķeršanos savam partnerim? Šajā starptautiskajā bestsellerā Dr.Gerijs Čepmens rāda dažādos cilvēku izpausmes veidus. Kopumā ir piecas mīlestības izpausmes valodas: kvalitatīvi pavadīts laiks; apliecinājuma vārdi; dāvanu pasniegšana; mīlestības darbi; fizisks pieskāriens. Tas, kas ir patiesi svarīgs tev, iespējams, nenozīmē pilnīgi neko tavai otrajai pusei. Taču šī grāmata beidzot vedina saprast vienam otra emocionālās nepieciešamības. Lietojot pareizos principus, tu ātri apgūsi piemērotu mīlestības valodu un drīz vien iepazīsi apmierinājumu un prieku, ko sagādā prasme izteikt savu mīlestību, - turklāt tu arī pats jutīsies mīlēts.

 

Atrašanās vieta
 

 

Fekseuss H.

Smalki! Izcilas sociālās prasmes

 

Sociālo prasmju “guru” Henriks Fekseuss grāmatā SMALKI! atklāj, kā vari mainīt situāciju: vispirms tev jāsaprot, kas izraisa sociālo prasmju pasliktināšanos, un pēc tam jāiepazīst instrumenti, ar kuru palīdzību iespējams tai pretdarboties.

• Kā veidot saturīgu komunikāciju, nevis risināt vēsas, formālas sarunas

• Kā, uzmanīgi klausoties, izveidot unikālas attiecības ar sarunas partneri

• Kā panākt, lai citi ieklausās tevī, kad tev ir kas svarīgs sakāms

• Kādi komunikācijas šķēršļi slēpjas tavās smadzenēs

 

Atrašanās vieta
 

 

Vilde M.

Miers mājās

 

„Miers mājās” atklāj attiecību greizos spoguļus, kuros dzīves laikā ielūkojas visi.

Lai dzīvotu mierā ar sevi un citiem, cilvēka galvenais uzdevums ir nosargāt savu patību un labsajūtu. Attiecībās ar vecākiem. Ar maziem un arī pāraugušiem bērniem, kuriem „pienākas”. Ar dzīvesbiedru. Ar viņa vecākiem. Ar dzīvesbiedra bērniem no iepriekšējās laulībās.

„Miers mājās” noderēs kā astoņpadsmit, tā astoņdesmit gadus vecam lasītājam, jo ļauj atpazīt visu rangu manipulatorus (arī tad, ja tie ir tuvinieki), atmasko postošas un slimīgas attiecības, analizē cēloņus un piedāvā risinājumu.

Grāmatā izlasīsiet arī to, kā mēs izvēlamies partneri un cik postošas ir gaidas „Tagad dari mani laimīgu!”

 

Atrašanās vieta
 

 

Iespējamās tikšanās

 

"Šī grāmata ir par mūsu līdzcilvēkiem. Viņu mērķiem un ceļu uz to sasniegšanu, bailēm un to pārvarēšanu, sasniegumiem un neveiksmēm. Saruna ir viens no personiskākajiem veidiem, kā iepazīt otru cilvēku. Grāmatas varoņi – gan tie, kuri ir šo sarunu iniciatori, gan tie, kas atsaucās aicinājumam sarunai par būtisko, atklāj mums savus dzīves līkločus un ļauj saskatīt, ka ikviens no mums var kļūt par iedvesmojošu paraugu citiem.

Sabiedrībā mēs dažkārt varam redzēt robežlīnijas, kuras mēģina novilkt cilvēki, kam nav atbilžu uz neērtiem jautājumiem un trūkst drosmes tos uzdot. Šajā grāmatā netrūkst arī neērtu jautājumu. Un patiesu un atbruņojošu atbilžu.(I.Vējone)

 

Atrašanās vieta
 

 

Plaudis J.A., Ozola E.

Es un tu

 

Psiholoģe un dziedniece Elizabete Ozola, kā arī rakstnieks un žurnālists Jānis Arvīds Plaudis dialogu grāmatā "Es un Tu" no psiholoģiskā, ezotēriskā un sociālā viedokļa mēģina noskaidrot: Ar ko atšķiras mīlestība no iemīlēšanās, aizraušanās no kaislības? Vai iespējamas jūtas uz mūžu? No kādām kaitēm cieš laulība, un vai tā ir arstējama? Autori sniedz savu vērtējumu par sabiedrībai raksturīgiem attiecību modeļiem vai arī to neesamību.

 

Atrašanās vieta
   

Līdums G.

Pāru (ne)būšanas

 

Izveidojoties pārim, sākas abu kopīgās pieredzes veidošana un “pierīvēšanās”. Tas ir visai piņķerīgs process, jo pārī katrs ienāk ar savu unikālo pieredzi un dzimtas tradīcijām un tieši tās uzskata par īsto pamatu kopīgajai dzīvei. Lūk, arī iemesls kašķim: katram ir intuitīvs un uz personīgo pieredzi balstīts “pareizais” viedoklis par to, kā vajadzētu būt, bet realitāte atšķiras.

Meklēt risinājumus semināros, vebināros un influenceru ieteikumos? Dzirdētais un uzzinātais varbūt izklausīsies skaisti, bet var neatbilst pāra unikālajām vajadzībām. Tāpēc šajā grāmatā es pēc iespējas vienkārši izklāstu visai triviālas tēmas, kurām, izrādās, ir būtiska nozīme ikdienas dzīvē un sazobes veidošanā ar tuvākajiem cilvēkiem. Turklāt daru to, raugoties caur 10 baušļu prizmu.

Tieši uz baušļiem savulaik būvēti mūsdienu Eiropas un visas Rietumu pasaules pamati, un līdztekus izziņas rāmjiem, ētikas un morāles normām, simpātijām un antipātijām tie ietekmē ikvienu mūsu rīcību. (Gatis Līdums)

 

Atrašanās vieta
 

 

Mellers M.L.

Patiesība sākas divatā

 

Autors ne tikai ļauj ieskatīties reālu pāru sarunās, bet sniedz dziļu skaidrojumu, kas ļaus aizdomāties gan lasītājam, kas domā par komunikāciju partnerattiecībās, gan speciālistiem, kas strādā ar pāra jautājumiem. Mellera skatījums ļauj pārvarēt bailes, parādot, cik attiecības var būt dzīvas. Kas slēpjas aiz strīda? Kā, uzliesmojot dusmām, palikt attiecībās, kā dot brīvu telpu attīstībai un ļaut piedzīvot dažādas emocijas – bailes, dusmas, vilšanos?

Grāmata aicina būt drosmīgiem un mācīties pāru sarunas, lai satiktos Mīlestībā.

 

Atrašanās vieta
 

 

Feldhana Š.

Laipnības skola

 

Iedomājies savas vissarežģītākās attiecības. Iedomājies attiecības, kas ir labas, bet varētu būt lieliskas. Iedomājies par cilvēkiem, kuri tevi padara traku. Tu vēlies būt laipnāks un dāsnāks, taču reizēm tu esi tik noguris, “izspiests” un neapmierināts, ka…

Turklāt, vai gan mazi darbi var radīt lielas izmaiņas? Var!

Pēc plašiem pētījumiem vairāku gadu garumā Šauntija Feldhana ir nonākusi pie secinājuma, ka laipnībai piemīt pārcilvēciska vara. Tā spēj mainīt jebkuras attiecības, padarīt mūsu dzīvi vieglāku un labāku un pārveidot mūsu sabiedrību. Jā, bet kā būt laipnam, kad tu tāds nemaz nejūties?

 

Atrašanās vieta
 

 

Simsone V.

Es un mana draudzene veģetatīvā distonija

 

Pašironiskais, ar humora pieskaņu rakstītais attiecību romāns, kurā šķetinās atklāsmes pavedieni, kas ir veģetatīvā distonija, no kurienes cēlusies un kā ar to sadzīvot, paņem lasītāju savā varā no pirmās lappuses. Romānā atspoguļotas attiecības ar sevi. Attiecības ar bērnības traumām. Attiecības ar zaudējumiem. Attiecības ar iekšējo bērnu. Attiecības ar iekšējo cīņu. Attiecības ar pārmaiņām. Attiecības ar attīstību. Attiecības starp sievieti un vīrieti. Attiecības ar veģetatīvo distoniju.

No sirds uz sirdi! Šīs grāmatas vēstījums ir iedvesmot – nebaidīties no veģetatīvās distonijas, to izprast un kopā attīstīties! Pieņemt to kā brīnišķīgu dāvanu, kas tiek sniegta kā ceļazīme – stop! Ir laiks rīkoties! Ieskatīties dziļi sevī! Izrakt pazemes akmeņus, kas traucē viegli doties dzīves ceļā! Mainīt sevi! Uzdrīkstēties iet tā, lai patiesi justos iekšēji mierīgi un laimīgi!

 

Atrašanās vieta