Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Rokdarbi priekam un dvēselei

Kaut gan ir pavasaris un liekas, ka rokdarbu darināšanas laiks ir pagājis, bet kura gan sieviete nevēlas savu pavasara garderobi papildināt ar kādu jaunu aksesuāru, vai arī  gūt kādu jaunu ideju svētkiem . Bibliotēkas krājumos ir daudz vērtīgu grāmatu, kurās var smelties iedvesmu, aizgūt idejas un pēc tam tās realizēt dzīvē.Izstādē piedāvājam iepazīties ar nelielu daļu no bibliotēkās atrodamās literatūras.

Grāmatu anotācijas no www.gramata24.lv, www.valtersunrapa.lv, www.janisroze.lv, www.zvaigzne.lv

 

 

 

 

Alio Dž., Karrāra A., Re A.

Dekupāža ar kraklē

 

Kraklē jeb plaisājuma tehniku izmantoja jau 18.gadsimta meistari, lai piešķirtu gleznojumiem, mēbelēm un citiem priekšmetiem senatnīgu izskatu. Dekupāža ar kraklē pārvērš ikdienišķus priekšmetus par īstiem mākslas darbiem: vienkārša kastīte pēkšņi izskatās ļoti vērtīga, bet parasts stikla šķīvis kļūst par greznu trauku. Atklājiet šīs maģiskās tehnikas noslēpumus, lai paši pārveidotu vāzes, rāmjus, sveces, bloknotus un paplātes oriģinālās dāvanās vai interjera priekšmetos.

Atrašanās vieta

 

 

Alio Dž., Karrāra A., Re A.

Gleznainā dekupāža

 

Dekupāžā ikviens var īstenot savas radošās un inovatīvās idejas, papīra rotājumus sasaistot ar fonu vienotā pievilcīgā veselumā. Gleznainajā dekupāžā papīra rotājums ar fonu ir saskaņots tik filigrāni, ka ir neiespējami atšķirt, kura detaļa ir uzlīmēta un kura uzgleznota.

Atrašanās vieta

 

 

Bīčs R.

Origami

 

Papīra locīšanas rokasgrāmatā ir vairāk nekā 80 klasisku un modernu origami modeļu, kurus radījuši pasaulē pazīstami origami mākslinieki. Tajā ir izsmeļoša informācija par origami papīriem, nepieciešamajiem darbarīkiem, locīšanas tehnikām un klasiskajām pamatformām. Locīšanas process ir parādīts soli pa solim 1500 krāsainos fotoattēlos.

Atrašanās vieta

 

 

Branta A.

Pērlīšu virtenes

 

Pērļu kaklarotu darināšana ir ļoti aizraujoša un interesanta nodarbe! Ļaujieties iedvesmai, izmantojiet pērlīšu milzīgo formu un krāsu dažādību un radiet sev elegantu rotaslietu! Jums nepieciešamas vien pērlītes, piemērots diegs, tamboradata un šī grāmata.

Atrašanās vieta

 

 

Dekoratīvi rotājumi

Grāmatā aprakstīto tehniku daudzās valodās profesionāļi apzīmē ar franču vārdu dekupāža (decoupage) no darbības vārda "decouper", kas nozīmē "izgriezt". Mūsdienās šī tehnika atkal gūst panākumus, jo ar tās palīdību var izrotāt priekšmetus un mēbeles. Turklāt, izmantojot jaunos materiālus, darboties kļuvis daudz vienkāršāk.

Atrašanās vieta

 

 

200 adīšanas raksti

Izdevumā iekļauta plaša krāsaino rakstu kolekcija, sākot ar nelielām divkrāsu josliņām, līdz ļoti bagātīgiem rakstu salikumiem. 200 rakstu paraugi iedvesmos gan pieredzējušus adītājus, gan iesācējus. Grāmatā detalizētā fotogrāfijā katru rakstu iespējams aplūkot dabīgā lielumā, turklāt raksts papildināts ne tikai ar tehnisko zīmējumu, bet arī ar shēmām, kurās uzskatāmi un saprotami parādīts krāsu salikums. Piedāvāti arī vēl citi krāsu saskaņošanas varianti un rakstu veidošanas paraugi.

Atrašanās vieta

 

 

Fauta D., Feita I.

Romantiskas kartītes. Rotājumi no papīra

 

Romantiskās apsveikuma kartītes šajā grāmatā atklājas savā visskaistākajā veidā! Vienalga, vai tie ir mīlestības sveicieni, ielūgumi vai nelieli uzmanības apliecinājumi – šeit jūs atradīsiet idejas individuālai kartīšu veidošanai  vai iedvesmai.

Atrašanās vieta

 

 

Gallo A.M., Pojega M.R.

Pērļu rotājumi

 

Grāmatā praktiski padomi, kā bīdermeijera stilā veidot rotas un dažādus mājokļa iekārtojuma aksesuārus no dažādiem materiāliem. Sākot ar kaltētiem augiem, beidzot ar zeltu un pērlēm. Grāmata domāta visai ģimenei.

Atrašanās vieta

 

 

Gordone M., Hārdinga S., Vensa E.

Rokdarbu ABC

 

Krāšņais izdevums būs neaizstājams palīgs daudzveidīgos rokdarbos, kuru darināšanā nepieciešamas adatas, dažādas dzijas un diegi.
Neatkarīgi no tā, vai esi iesācēja un vēlies no pamatiem apgūt kādu rokdarbu tehniku, vai arī uzskati sevi par aizrautīgu rokdarbnieci, kas vēlas pilnveidot savas prasmes un apgūt ko jaunu, tev noderēs šī visaptverošā rokdarbu grāmata.

Šī grāmata noderēs visiem, kas vēlas apgūt adīšanas, tamborēšanas, izšūšanas, tekstilmozaīku darināšanas, kā arī aplikāciju un stepējumu šūšanas pamatus.

 

Atrašanās vieta

 

 

Hofmane K., Šteina M.

Rotājumi no papīra. Zvaigznes un zvēriņi

 

Šī grāmata rosina darboties pašam. Jauki dzīvnieciņi, puķes un zvaigznes noderēs, gan rotājot galdu un telpu kā svētkos tā ikdienā, gan kā oriģināla piedeva mīļām dāvanām. Darinājumus var veidot gan raibus, gan vienkrāsainus, vienkāršus un sarežģītākus, bet tie vienmēr būs oriģināli. Visi izejmateriāli ir vienkārši un viegli pieejami. Darbā noteikti jāiesaista bērni — viņi var gan locīt papīru, gan līmēt detaļas. Vajadzīgs tikai papīrs, grieznes un līme — un brīnums var tapt

Atrašanās vieta

 

 

Idejas taviem svētkiem

Grāmatā piedāvāts daudz radošu ideju, kā saviem spēkiem pagatavot apsveikuma kartītes, logu rotājumus, aiz pavedieniem raustāmas rotaļlietas un jautrus dzīvniekus. Šeit ikviens atradīs savām vēlmēm un spējām atbilstošas nodarbes.

Atrašanās vieta

 

 

Izšūšana

Grāmata ir lieliska padomdevējs gan tiem, kas vēlas apgūt izšūšanas prasmi, gan tiem, kuri to jau apguvuši un vēlas izmēģināt jaunas tehnikas un gūt idejas interesantiem darbiem. Ne tikai opamatdūrieni, bet arī sarežģītāki un izsmalcinātāki izšuvuma raksti, papildināti ar viegli saprotamām shēmām un zīmējumiem.

Atrašanās vieta

 

 

Krustdūrieni

Izšūšana ar krustdūrieniem ir ļoti iemīļota, jo izšūšanas tehnika ir vienkārša. Neatkarīgi no tā, vai esat tikai iesācējs vai arī jau labi pārzināt izšūšanu ar krustdūrieniem, jums noteikti patiks romantiskie raksti sentimentālā lauku mājas stilā un jūs ar sajūsmu ķersieties pie darba!

Atrašanās vieta

 

 

Morasa I.

Burvīgas idejas rotām ar Swarovski kristāla pērlītēm

 

Burvīgas kaklarotas, rokassprādzes, auskari un gredzeni no zaigojošām Swarovski kristāla pērlītēm. Grāmatā piedāvātās rotas ir daudzveidīgas gan pēc krāsas, gan pēc formas. Tās piešķirs jūsu tērpam īpašu un neatkārtojamu akcentu. Ar krāsainu paraugu pielikumu.

Atrašanās vieta

 

 

Labas idejas svētkiem

Šajā grāmatā sniegtā idejas un ierosmes veicinās bērnu radošo darbību. Visi piedāvātie paraugi ir tikai ieteikumi un idejas. Bērni tos var pilnībā pārveidot pēc saviem ieskatiem un patikas. Galvenais ir prieks par paša rokām izveidoto darinājumu. Grāmatā atrodamajiem modeļu paraugiem ir atšķirīga grūtības pakāpe, kas norādīta ar mazas saulītes simbolu.

Atrašanās vieta

 

 

Ņikitenko S.

Mīļlietiņas. Rokdarbi vienam vakaram

 

Sērijā “Rokdarbi vienam vakaram” – jauna grāmata! Ikviens no mums atceras māmiņas vai vecmāmiņas darinātas mīļlietiņas, kas naktī sargājušas miegu, bet dienā bijušas draugs un kompanjons jautrās rotaļās. Šajā grāmatā piedāvātās idejas radīs iespēju atgriezties jaukajā bērnības pasaulē. Izvēlies glītus audumu atgriezumus, piemērotus diegus, dzijas, pogas un ķeries pie darba!

Atrašanās vieta

 

 

Ņikitenko S.

Piespraudes

 

Jauno rokdarbu grāmatu sēriju turpina Sanitas Nikitenko grāmatiņa "Piespraudes", kurā autore piedāvā viegli izgatavojamas interesantas, netradicionālas un atraktīvas piespraudes. Zināms, ka tērpam glītu akcentu vienmēr piešķirs oriģināla piespraude. Realizējiet savas unikālās ieceres un pārliecinieties, ka ieguldītās pūles nav veltas! Jūsu meistardarbu noteikti pamanīs un novērtēs arī citi!

Atrašanās vieta

 

 

Ozola I., Zemture G.

Knipelēšanas ābece

 

Knipelēšana ir ļoti sens rokdarbu veids. Ar vienkāršiem koka darbarīkiem – knipelītēm, vijot un krustojot diegu pavedienus, veido visdažādākos pinumus – knipelētās mežģīnes.

Atrašanās vieta

 

 

Prosņakova T.

Papīra figūriņas. Moduļu origami

 

Moduļu origami ir mūsdienīgs senās papīra locīšanas mākslas novirziens. Šī tehnika no tradicionālās atšķiras ar to, ka figūra tiek izveidota nevis no vienas papīra lapas, bet gan no vairākām daļām - moduļiem. Atsevišķus moduļus var salocīt arī bērni, bet to savienošanas variantu ir bezgalīgs skaits. Moduļi pārtop putnos, dzīvniekos, augos un pat kuģos. Turklāt moduļiem var izmantot jebkuru papīru, pat vecus žurnālus.

 

Atrašanās vieta

 

 

Rotaslietas

Lai izgatavotu oriģinālas rotaslietas, nepieciešama iedvesma, fantāzija un tikai mazliet pacietības! Grāmata ir lielisks padomdevējs gan tiem, kas vēlas apgūt rotaslietu izgatavošanas prasmi, gan tiem, kuri to jau ir apguvuši un vēlas izmēģināt jaunas vienkāršas tehnikas.

Atrašanās vieta

 

 

Seterstrēma M.

Izšūsim ar prieku

 

Grāmatā atradīsiet dažādus motīvus spilvenu, galdautu, aizkaru, bērnu sedziņu, piespraužu un daudzu citu lietu izšūšanai. Dotas norādes arī par diegu un citu materiālu izvēli.

Atrašanās vieta

 

 

Straujuma E.

Pērļotas rotaslietas

 

Rokdarbu sērijas 5. grāmatiņā detalizētos aprakstos un krāsainos attēlos soli pa solim parādīts, ko iespējams radīt no mazajām sēkliņpērlēm, – auskarus, gredzenus, brošas, kulonus, rokassprādzes, matu stīpiņas un sprādzes. Protams, var izšūt arī daudz ko citu, piemēram, somas, makus, jostiņas u.c. Iespējas ir neierobežotas, tikai jādod vaļa fantāzijai un darba priekam.

Atrašanās vieta

 

 

Teilore R.

Tamborēšana

 

Atbildes uz visiem jautājumiem par tamborēšanu, sākot ar stabiņu veidiem un noslēdzot ar nobeiguma darbībām. Grāmatā atradīsiet atbildes uz 200 jautājumiem par tamborēšanu, tamborēšanas pamattehniku, izmantojamajiem materiāliem, par tamborēšanas rakstiem, arī par dažādām problēmām, kuras rodas tamborējot.

Atrašanās vieta

 

Vitersa S., Bērnhema S.

Pērlīšu rotājumi

 

Praktiski izmantojamā rokasgrāmata noderēs, lai apgūtu daudzveidīgos pērlīšu rotājumu izgatavošanas paņēmienus. Grāmatā sniegta informācijas par izmantojamiem darbarīkiem un materiāliem, nozīmīgākajām tehnikām, pērlīšu vēršanas vēsturi un ievērojamāko šīs jomas dizaineru sasniegumiem. Izdevums rosinās pievērsties interesantajai un aizraujošajai pērļošanai, bet izcilo mākslinieku darbu galerija iedvesmos radīt arī savus unikālos izstrādājumus.

Atrašanās vieta