Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Rokdarbi dvēselei un priekam

Rudenī, kad vakari paliek garāki, varam pievērsties rokdarbiem. Ko darināt, kā sākt? Te var noderēt bibliotēkas grāmatas, nāc un izvēlies!

 Grāmatu anotācijas no jumava.lvwww.valtersunrapa.lv, www.janisroze.lv, www.zvaigzne.lv,

 

 

Krankaliene N., Šomkiene L., Mihailenko N.

Mūsdienīgi rokdarbi

 

Saka, ka nepieciešams zināt visu par kaut ko un kaut ko par visu. Tāpat ir arī ar rokdarbiem – visbiežāk pārvaldām vienu rokdarbu tehniku. Parasti sākam no sākuma, iedziļināmies, priecājamies par atklājumiem, darba procesu un tā rezultātiem, bet par citiem rokdarbu veidiem zinām nedaudz un varbūt kādreiz esam kādā no tiem iemēģinājuši roku. Taču attīstībai robežu nav, tāpēc cilvēks pēc kāda laika atkal meklē ko jaunu, apvieno vairākas tehnikas, vēlas pamēģināt to, ko redzējis draudzenes vai kaimiņu mājās. Bet, kad rokdarbu veikalos tiek piedāvāti arvien jauni rokdarbu piederumi, tā vien kārojas ar tiem paspēlēties. (Autores)

 

Atrašanās vieta

 


 

 

Veba M.

Adīšana

 

Mērijas Vebas grāmatā “Adīšana” apkopoti vairāk nekā 300 jau tradicionālu un visiem zināmu, kā arī jaunu un mūsdienīgu adījuma rakstu. Te ierosmi radošam darbam atradīs gan pieredzējusi adītāja, gan arī iesācēja. Viegli izprotamie zīmējumi un lieliskās fotogrāfijas noderēs, lai pašu spēkiem taptu ne viens vien unikāls adījums.

 

Atrašanās vieta

 


 

 

Stenfīlda L., Grifita M.

Adījumu rakstu kolekcija

 

Oriģinālu adījumu rakstu krājums gan iesācējiem, gan visiem rokdarbniekiem, kuriem jau ir iemaņas adīšanā. Šis ir pavisam jauns materiāls, kuru veidojušas divas adījumu dizaineres ar lielu pieredzi.Lai raksti būtu saprotami un vieglāk uztverami, tie sakopoti nodaļās: labisko un kreilisko valdziņu raksti, krustoto valdziņu raksti, pīņu raksti, mežģīņraksti, bumbulīšu raksti, krāsainie raksti un neparastie raksti, kā arī paraugi burtu un ciparu adīšanai.Skaidri saprotamas instrukcijas un uzskatāmi tehniskie zīmējumi padara šo grāmatu par nenovērtējamu katra adītāja rokasgrāmatu.

 

Atrašanās vieta

 


 

 

 

Hamerškūga P., Vinsente Ē.

Adīsim ar prieku

 

Grāmata ikvienam, kurš vēlas apgūt adīšanas un tamborēšanas pamatus un tālāk attīstīt savu prasmi. Grāmata atklāj, kā no dažādiem adījumu aprakstiem vai izdomājot savu rakstu var uzadīt neiedomājami daudz dažādu adījumu. Grāmatā sniegti ieteikumi, padomi un iedvesmojoši apraksti dažādu rakstu izmēģināšanai un adīšanai. Jūs redzēsiet, cik daudz iespēju piedāvā adīšana!

 

Atrašanās vieta

 

 

 

 

Lovika E.

Burvīgie mežģīņu adījumi

 

Raksti, adīšanas tehnika un brīnumaini smalkas mežģīņu šalles un lakati. Grāmatā izskaidroti valdziņu uzmešanas paņēmieni, apmetumu veidošana, kā arī sniegti padomi rakstu kombinēšanā, kas noderēs, lai radītu burvīgus mežģīņadījumus. Izdevumā atainota tradicionālo Šetlendas rakstu daudzveidība un piedāvātas mūsdienīgas to interpretācijas iespējas. Rakstu sakārtojums četrās grupās noderēs adītājiem, lai iepazītu ielaidumu veidošanas paņēmienus, uzadītu dažādus motīvus, kombinētu pazīstamos pamatrakstus un radītu izsmalcinātās mežģīnes.

 

Atrašanās vieta

 


 

 

Šalles un cepures

 

Kādēļ iet uz veikaliem un tērēt naudu par dārgiem apģērbu gabaliem, kurus pati vari ātri un vienkārši izgatavot pēc savas gaumes savām rokām? .

Praktiskas idejas, kā viegli uzadīt sev vai sev tuvam cilvēkam kādu siltu šalli vai cepuri. Ieprieciniet savus draugus ar pašas adītām dāvanām. Katram savi, personībai atbilstoši, oriģināli adījumi. Grāmatā ir aprakstīti izmalcināta dizaina modeļi, aktuāli raksti un moderni krāsu salikumi. Lai adītājam atvieglotu darbu, tiek sniegta detalizēta adīšanas pamācība, tehniskie zīmējumi un adīšanas pamati ar fotoattēliem, krāsaini raksti.

 

Atrašanās vieta

 


 

 

Sainio K.

100 tamborēti mežģīņu ziedi

 

Brīnišķīga dekoratīvu ziediņu un lapiņu kolekcija. Grāmatā apkopotie trauslo ziediņu un maigo lapiņu raksti ļaus uzburt krāšņu puķu dārzu. Mazie ziediņi ir ātri notamborējami, un tos var izmantot kā nelielu akcentu, rotājot aksesuārus. Grāmatas ievadā aplūkoti arī daži tamborēšanas pamatpaņēmieni.

 

Atrašanās vieta

 


 

 

Bārndena B.

75 tamborēti ziedu motīvi

 

Lielisku dažādu ģeometrisku formu motīvu kolekciju vieno ziedu tēma, tajā ir iekļauti gan tradicionāli kvadrātveida motīvi ar ziedlapiņām un rožu pumpuriem, gan citi daudzstūri ar telpiskiem ziediem un lapiņām. Šajā grāmatā katrs tamborēšanas cienītājs radīs iedvesmu saviem darbiem. Motīvu tamborēšana ir ļoti parocīga: dzijas kamoliņu un tamboradatu var viegli paņemt līdzi, šie piederumi neaizņem daudz vietas, tādējādi ceļojumos vai citos piemērotos brīžos var pamazām notamborēt atsevišķus motīvus, kurus vēlāk iespējams apvienot lielākā izstrādājumā. Grāmatā iekļauta krāsaina motīvu attēlu galerija, lai būtu vieglāk izvēlēties tīkamu rakstu; katram motīvam sniegta tamborēšanas instrukcija un krāsains tehniskais zīmējums. Rokdarbnieki varēs atsvaidzināt savas prasmes, ielūkojoties tamborēšanas pamatpaņēmienu aprakstos, bet lielisku iedvesmu darbam sniegs grāmatas nobeigumā aplūkotie gatavo darbu paraugi, kā arī detalizētie apraksti to izgatavošanai.

 

Atrašanās vieta

 


 

 

 

Tamborējumi

 

Grāmatā apkopoti skaistākie tamborējumu raksti – sākot no vienkāršiem karstu virtuves priekšmetu satvērējiem, līdz romantiskiem pārsegiem un sedziņām, kas spēj līdz nepazīšanai pārvērst jebkuru mājokli. Lai jūsu rokdarbs izdotos veiksmīgs, grāmatas sākumā sniegts ievads tamborēšanas mākslā. Visi svarīgākie jēdzieni un simboli ir izskaidroti tik vienkārši, ka arī iesācējs savu pirmo rokdarbu varēs izgatavot bez pūlēm.

 

Atrašanās vieta

 

 

 

 

Praktiski un grezni aksesuāri

 

Ja savu brīvo laiku labprātāk veltāt atpūtai adāmadatu un dzijas sabiedrībā, tad var uzmeistarot neatkārtojamus, tikai jūsu gaumei un stilam atbilstošus adītus un tamborētus darbus:
matu sprādzes;
auskarus;
kaklarotas;
cepures un beretes;
lielas un mazas somiņas;
šalles un apkakles - aksesuārus ikdienai un svētkiem, kas katrai sievietei liks justies pievilcīgai un neatvairāmai.

 

Atrašanās vieta

 


 

 

Kalniņa L.

Rokdarbi

 

Darbojoties rokdarbu pasaulē, brīžiem šķiet, ka arvien uzrodas kādi jauni rokdarbu veidi, par kuriem maz ko esam dzirdējuši, taču, papētot dziļāk, uzzinām, ka lielākajai daļai šo “jauno”rokdarbu ir vairāku gadu simtu sena vēsture.Tā jau saka, ka viss jaunais ir labi aizmirsts vecais.

Lai arī kurš no rokdarbu veidiem spēs Jūs uzrunāt, es ceru, ka šī grāmata būs palīgs Jūsu radošo izpausmju attīstībā un praktisko lietu veidošanas procesā. (Līva Kalniņa)

 

Atrašanās vieta

 


 

 

Bārndena B.

Izšuvumi 

 

Grāmatā iekļauti vairāk nekā 200 dūrienu paraugu, sākot ar krustdūrieniem un ķēžu dūrieniem un beidzot ar interesantiem izšuvumiem un izvilkumiem. Dūrieni un izšuvumi attēloti krāsu fotogrāfijās un uzskatāmos zīmējumos. Izdevums noderēs gan iesācējām, kurām ir interese par aizraujošo izšūšanas mākslu, gan arī lietpratējām, kas vēlas izkopt savu prasmi.  

 

Atrašanās vieta

 


 

 

Krustdūrieni 

 

Izšūšana ar krustdūrieniem ir ļoti iemīļota, jo izšūšanas tehnika ir vienkārša. Neatkarīgi no tā, vai esat tikai iesācējs vai arī jau labi pārzināt izšūšanu ar krustdūrieniem, jums noteikti patiks romantiskie raksti sentimentālā lauku mājas stilā un jūs ar sajūsmu ķersieties pie darba!

 

Atrašanās vieta

 


 

 

Seterstrēma M. 

Izšūsim ar prieku 

 

Grāmatā atradīsiet dažādus motīvus spilvenu, galdautu, garenu galdautu, aizkaru, bērnu sedziņu, piespraužu un daudzu citu lietu izšūšanai. Dotas norādes arī par diegu un citu materiālu izvēli. Aprakstīta gan krustdūrienu tehnika, gan uzskicēti zīmējumi, kas jāizšuj spodrdūrienā vai kātu dūrienā. Patiešām – šī grāmata ir piemērota gan iesācējiem, gan jau pieredzējušiem izšuvējiem. Tajā iekļauti zīmējumi, kuros parādīti un izskaidroti dūrienu veidi un izšūšanas tehnikas. Tekstilmāksliniece Monika Seterstrēma visu sava radošā darba dzīvi ir veltījusi izšūšanai. Šajā grāmatā ir parādīti daži no viņas skaistākajiem izšuvumiem. 

 

Atrašanās vieta

 


 

 

Dekupāža 

 

Grāmatā aprakstīto tehniku daudzās valodās profesionāļi apzīmē ar franču vārdu dekupāža no darbības vārda “découper”, kas nozīmē “izgriezt”. Šīs rotāšanas tehnikas pirmsākumi Eiropā iesniedzas jau viduslaikos, kad mūki pārrakstītāji to izmantoja savu manuskriptu izdaiļošanai.
Mūsdienās izgriezumu tehnika atkal gūst panākumus, jo ar tās palīdzību var viegli izrotāt priekšmetus un mēbeles. Ar dekupāžas tehnikas palīdzību iespējams izveidot jaunu veidolu mīļām lietām. Turklāt, izmantojot jaunos materiālus, darboties kļuvis daudz vienkāršāk. Visu iespējams paveikt ne tikai vieglāk, bet arī ātrāk.

 

Atrašanās vieta

 


 

 

Vēvere I. 

Meldru pinumi 

 

Šajā grāmatiņā stāstīts, kā izgatavot pinumus no meldriem. Glītie izstrādājumi lieliski noderēs gan kā Lieldienu vai Ziemassvētku rotājumi, gan kā unikālas dāvanas jebkuros citos svētkos. Pīšana, izmantojot dabas materiālus, ir ļoti sena nodarbe, jo agrāk ļaudis prata lietderīgi izmantot visu, kas auga tuvākajā apkārtnē. Mūsdienās pīšanas popularitāte pieaug, jo cilvēki aizvien vairāk cenšas apgūt aizmirstas amata prasmes. Darbojoties ar dabas materiālu, iespējams atbrīvoties no sasprindzinājuma, rosināt iztēli un domas, vingrināt sīko pirkstu muskulatūru, attīstīt telpisko domāšanu, radīt noderīgas un dekoratīvas lietas un, protams, jauki pavadīt laiku.  

 

Atrašanās vieta

 


 

 

Brodeka A. 

Papīra plastika 

 

Vispusīgs ceļvedis papīra rokdarbu pasaulē - gan unikāla pašdarināta papīra liešanā, gan neparastu origami modeļu locīšanā, gan filigrānu papīra izgriezumu darināšanā. Grāmatā sniegts visaptverošs daudzveidīgu paņēmienu apkopojums. Tajā ietverti dažādu mākslinieku darbu paraugi no visas pasaules, kā arī sniegtas norādes gan aprakstu, gan attēlu veidā. Grāmatā atrodami dažādi projekti, kas lasītāju iedvesmos pielietot jauniegūtās zināšanas praksē.  

 

Atrašanās vieta

 


 

 

Вышивка 

 

Brīnišķīga grāmata krievu valodā, kurā apkopotas dažādas izšuvumu tehnikas, paraugi, daudz attēlu ar paskaidrojumiem.

 

Atrašanās vieta