Raimonda Ģintera gleznu izstāde Kalnciema bibliotēkā

Kalnciema pagasta bibliotēkā 4.oktobrī plkst.16:30 tiks atklāta Raimonda Ģintera gleznu izstāde, atzīmējot mūsu novadnieka, ārsta un gleznotāja 100 gadu jubileju. Aicināti visi interesenti.

Raimonds Ģinters (Ginters)
1913.30.10. Jelgavas apriņķa Kalnciema pagasta Umulās (Umuļos) - 1998.09.07. Rīgā

Ārsts, mākslinieks, gleznotājs, akvarelists, literāts. Beidzis Jelgavas klasisko ģimnāziju (1931), Latvijas Valsts Universitātātes Medicinās fakultāti (1943); studentu korporācijas "Lettonia" filistrs. Jelgavas laikr. “Zemgales Balss” publicējis stāstus. Dzimis ķieģeļrūpnieka, ievērojama Jelgavas un Kalnciema novada sabiedriskā darbinieka Alfrēda Gintera ģimenē. Brāļi Jānis un Alfrēds Ginteri ir arhitekti. Bijis Kalnciema aizsargu organizācijas vada komandieris. 1943 kā ārsts mobilizēts Latviešu Leģionā, apbalvots ar Kara Nopelnu krustu. 1945 izsūtīts uz Komi Autonomo Padomju Sociālistisko Republiku. Atgriezies dzimtenē, 1946 - 1968 strādājis par ārstu dažādās Latvijas rajonu slimnīcās - Tērvetē, Aucē, Siguldā, Mazsalacā, Trikātā, Neretā, VEF slimnīcā Rīgā. Līdztekus pašmācības ceļā attīstījis savu prasmi akvareļglezniecībā. Pievērsties mākslai pamudināja abi vecākie brāļi, kas bija studējuši arhitektūru un apguvuši glezniecības pamatus Vilhelma Purvīša meistardarbnīcā. 1964 uzņemts Mākslinieku Savienībā.

No:
1. Zemgales Ziņas. - 3.apr. (1996)
2. Raimonda Ģintera biogrāfija : kopija no albuma "Raimonds Ģinters"] / Ilga Grase (materiāls pieejams Kalnciema bibliotēkā)