Publicēts Novadnieku kalendārs 2020. gadam

Jau tradicionāli bibliotēka savā tīmekļvietnē ik gadu publicē Novadnieku kalendāru – tajā iekļautas populāras novada personības, kam nākamajā gadā aprit apaļas jubilejas.

Kalendārs, kurā visi jubilāri sagrupēti pa mēnešiem, ir pieejams Jelgavas pilsētas bibliotēkas tīmekļvietnē (http://www.jelgavasbiblioteka.lv/par-jelgavu/novadnieku-kalendars-2020/) ikvienam interesentam.

2020. gadā apaļās jubilejās varēsim sveikt slavenā kulta romāna „Jelgava 94” autoru Jāni Joņevu, arhitekti, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un būvzinātņu fakultātes profesori un vadošo pētnieci Aiju Ziemeļnieci, mākslinieku un fotogrāfu Juri Zēbergu.

Pieminēšanas vērtas 2020. gadā būs arī tādas personības kā 19. gadsimta Jelgavas grāmatizdevējs Eduards Zīslaks (aprit 170 gadi), latviešu grāmatizdevējs, izdevniecības, grāmatveikala un lasāmbibliotēkas īpašnieks Indriķis Alunāns (aprit 185), folklorists, literāts, publicists, viens no ievērojamākajiem jaunlatviešu darbiniekiem Krišjānis Barons (aprit 185), kuram ar Jelgavu bijusi cieša saistība, Jelgavā dzimušais mākslinieks Sigismunds Vidbergs (aprit 130) un daudzi citi.

Aicinām 2020. gadā sveikt tos, kas šodien veido Latvijas un Jelgavas kultūras, sabiedrisko un izglītības ainavu, kā arī pieminēt to personību veikumu, kuri cauri gadsimtiem strādājuši un radījuši, lai mēs dzīvotu tieši tādā Latvijā un Jelgavā, kāda tā ir šobrīd – brīvā, izglītotā un kultūras tradīcijām bagātā!

Datubāze „Ievērojami cilvēki Jelgavā” – pārstrukturēšanas un rediģēšanas procesā

Vēlamies informēt, ka uz laiku nebūs pieejama Jelgavas pilsētas bibliotēkas kopš 2003. gada uzturētā datubāze „Ievērojami cilvēki Jelgavā” – šobrīd notiek darbs pie datu rediģēšanas un pārstrukturēšanās, lai datubāze būtu ērtāk izmatojama, kā arī nepieciešama datu precizēšana un izvērtēšana. 2020. gada laikā datubāzes informācija tiks pakāpeniski atjaunota un no jauna padarīta pieejama ikvienam interesentam.