Priecīgus svētkus!

Irbīte, neskatoties uz īso asti un kājām, ir veikla skrējēja, bet brangā sniega sega, kas šogad ieradās agrāk nekā citkārt, nav tai labvēlīga. Kaut arī laukirbes ierušināšanās sniegā pat piecu centimetru dziļumā ļauj putniņam izdzīvot, kad gaisa temperatūra sasniedz -30 grādus, tomēr bargās ziemās laukirbju skaits stipri samazinās.

Kad iestājas īsta ziema, vietās, kur šie putni uzturas, ieteicams tos piebarot, attīrot no sniega laukumus un regulāri izberot tur pelavas vai, ja nav žēl, graudus un sēklas, piemēram, auzas, miežus, griķus, ķimenes, kaņepes, linsēklas, saulespuķu sēklas. Var izkaisīt arī siena smalkumus. Tomēr jāņem vērā, ka, ja iesākts palīdzēt putniem, tas jādara līdz brīdim, kamēr ziema atkāpjas.
Ātri kā ašā laukirbīte jau paskrējis gads. Visu gadu irbīte ir palīdzējusi mums piemeklēt grāmatas un uzturēt mundrumu. Arī pirmssvētku kņadā bibliotēkā savus lasītājus gaida grāmatas. Ja vēl neesat paspējuši iepazīt Ziemassvētku tradīcijas vai meklējat dzejoļus, ticējumus, receptes svētkiem, tad irbīte atkal rušinājusies pa plauktiem un to visu atradusi.
Bibliotēkas irbīte atvadās un novēl visiem priecīgus svētkus!
Visus iepriekšējos Irbes izlases video varat noskatīties mūsu youtube kanālā https://www.youtube.com/channel/UCjUoe7AsY1OCBFGnfbnY_xw