Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Porcelāna leļļu privātkolekcijas izstāde

Līdz 30. novembrim Pārlielupes bibliotēkā un Bērnu un jauniešu bibliotēkā "Zinītis", bet līdz 31. decembrim Jelgavas Pilsētas bibliotēkā un Miezītes bibliotēkā apskatāma Dzintras Kaminskas porcelāna leļļu privātkolekcijas izstāde kurā ir aptuveni 270 dažādas lelles.

Limbažnieces aizraušanās sākusies 2013. gadā, kad kolēģi Īrijā dzimšanas dienā uzdāvināja pirmo lelli, nākamajos svētkos tai sekoja vēl viena. Tā soli pa solim izveidojās bagātīga kolekcija. “Katram bērnam gribas rotaļlietu vai kādu mantu, bet man tās nebija, tāpēc, ka tie bija grūti laiki. Kad es Īrijā pirmo reizi ieraudzīju veikalā lelli, tā bija tik skaista, ” saka porcelāna leļļu kolekcionāre Dzintra Kaminska.

 

No apjomīgās kolekcijas vien trīs lelles ir nopirktas jaunas un labā stāvoklī, līdz ar to, tās tiek ne vien kolekcionētas, bet arī pašas rokām restaurētas, ieliekot pūles un dzelžainu pacietību.

 

Katrai lellei esot savs īpašs stāsts - viena atceļojusi no Anglijas, otra no Spānijas, cita savukārt speciāli Dzintrai vesta no Indijas un Meksikas. Un tāpat katrai ir arī savs vārds - daļai tie iegūti jau iegādājoties lelli, savukārt daļa nodēvētas par godu cilvēkiem, kuriem kolekcionāres skatījumā ir kāda līdzība ar rotaļlietu.

 

Vislielākā kolekcija apskatāma Jelgavas Pilsētas bibliotēkā Akadēmijas ielā 26, bet lelles izvietotas arī visās citās Jelgavas pilsētas bibliotēkās un apskatāmas bezmaksas to darba laikā. (Pārlielupes bibliotēkā, Loka maģistrālē 17; Miezītes bibliotēkā, Dobeles šosejā 100a; Bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis”, Zemgales prospektā 7)