Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Pils parka metamorfozes

Lai cik spēcīga arī nebūtu cilvēku vēlme aizturēt vasaru, gadalaiku ritums pagaidām ir nepiekāpīgs. Pilsētu sāk iekrāsot rudens, ik nakti ievilkdams košas švīkas parku un dārzu zaļumā. Arī Jelgavas Pils parks un Pasta sala gatavi atklāt pilsētniekiem un viesiem rudens burvību. Vai tā bijis vienmēr? Ieskatīsimies vēsturē!

Pirms 100 gadiem tobrīdējais Ministru prezidents Z. Meierovics paraksta noteikumus, kas paredz ieslēgt Jelgavas pilsētas administratīvajās robežās uz salas starp Lielupi un tās pieteku Driksu atrodošos pils dārza teritoriju, attiecinot uz to likumus, noteikumus un rīkojumus, kuri ir spēkā pilsētas robežās, uzdodot iekšlietu ministram A.Kviesim nokārtot attiecības starp Jelgavas pilsētu un apriņķi sakarā ar pilsētas robežu paplašināšanu. (Valdības Vēstnesis, Nr.201 (07.09.1921))

 

Pāri Pils parkam pēdējo simts gadu laikā brāzušās īstas vētras, palojuši upju ūdeņi, grāvušies kari un plīvojuši dažādu varu karogi. Katrs gads ko ierakstījis parka vaibstos. Ja koki prastu runāt, tiem nemaz nebūtu jākļūst par grāmatām.

Par Pils parku I. Deksnes grāmatā “Jelgavas parki stāsta”

 

 Parkā risinājušies arī ikdienišķi, romantiski un traģiski gadījumi. Kādā romānā varam lasīt, ka tā bijusi čūļu lielākā danču vieta visu vasaru. Ik pa laikam mēģināts Pils parku pārtaisīt, pielabot, uzskaistināt. Kā tas veicies gadu gaitā, varam iepazīt: periodika.lv  (https://ej.uz/wnk6;https://ej.uz/sqth; https://ej.uz/6yxdhttps://ej.uz/bbmm)

 

Vēl par Pils parku atradīsiet: https://www.jelgavaspils.lv/lv/jelgavas-pils/pils-parks-un-sala

https://www.llu.lv/sites/default/files/2016-05/plesums_2013_pavasaris.pdf

http://www.zudusilatvija.lv/objects/object/18497/

Dzirdēsiet: https://ainavudargumi.lv/jelgavas-pils-parks-un-pilssala/

Redzēsiet: JPB http://www.jelgavasbiblioteka.lv/par-jelgavu/atteli/

 

 

Lai jauka pastaiga!