Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Pilnas kupenas grāmatām jeb decembra jaunumi

Šogad ziema mums dāvājusi gan sniegu, gan ledu. Var gan slēpot, gan slidot, braukt ar ragutiņām. Var arī vienkārši pastaigāt pa piesnigušo mežu, aiznest kādu burkānu meža iemītniekiem, vai piebērt graudiņus putnu barotavās. Bet, kad ziemas prieki gana baudīti un degungals nosalis, cik labi ieritināties ar karstas tējas tasi un palasīt labu grāmatu! Gada nogalei esam sarūpējuši bagātīgu grāmatu klāstu, gan latviešu, gan krievu valodās. Ir gan latviešu autori - Ē. Hānbergs, A. Jundze, A. Kļavis, Ē.Kūlis, L. Nemiera, gan L. Railijas romānu cikla "Septiņas māsas" 7. grāmata, gan jaunākie M. Sēka, P. Mulīna, Dž. Kvinnas un citu autoru romāni. Gada beigās pārizdošanu sagaidījušas dažas D. Avotiņas un D. Judinas grāmatas, varbūt vajadzētu pārlasīt? Savu lasītāju gaida arī bērnu un tematiskās grāmatas. Grāmatas pieejamas rezervēšanai pēc 16.12.2021.

100 brīnumainu dzīvnieku. Dabaszinības bērniem. Rīga: Egmont, 2021.

Pieejams: BJB "Zinītis".
Neparastā dzīvnieku pasaule vienmēr ir aizrāvusi un ieinteresējusi daudzus no mums. Šajā grāmatā apkopots ļoti daudz informācijas par dažādām dzīvajām radībām, kas sastopamas gan uz sauszemes, gan gaisā un ūdenī. Lai patīkams, pārsteigumiem un atklāsmēm bagāts ceļojums brīnumainajā dzīvnieku pasaulē.

 

 

Apse, Linda. De Profundis. Mārtiņš Rītiņš. Latviešu biogrāfiskā proza. Rīga: Vincents restorānu serviss, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.
Mārtiņš Rītiņš ir Latvijas pavārmākslas lielmeistars — unikāla un spilgta personība ar reti aizraujošu dzīvesstāstu. Mārtiņš ir radījis jaunu diplomātijas veidu — kulinārijas diplomātiju — un parādījis pasaulei, ka Latvija ir “garšīga”. Viņš mūs ir iedvesmojis apzināties, ka latviešu kultūras kodu veido ļoti izsmalcināta estētika, un mūsu uzdevums ir to izkopt un pilnveidot. 2021. gada pavasarī Mārtiņš Rītiņš nolēma izstāstīt stāstu par tām savas dzīves lapaspusēm, par kurām līdz šim nebija runājis vai kuru būtībā tā īsti pats nekad nebija iedziļinājies. Vēlēšanās pārdomāt un, runāt par savas dzīvi visdrīzāk ir vairāku apstākļu kopums - sajūta, ka ir izkristalizējies svarīgākais, sasniegta izcilība pavārmākslā, un, pāri visam, vēlme būt brīvam sevī un brīvam pret apkārtējiem - justies ērti un laimīgi šobrīd tik sarežģītajā un mainīgajā pasaulē.

 

Astro prognozes 2022. Tematiskais žurnāls Padoms Rokā, 11. Rīga: Latvijas Mediji, AS, 2021. 

Pieejams: JPB.

Tematiskā žurnāla #padomsrokā izdevumā “Astro prognozes 2022” apkopotas Latvijas vadošo astrologu prognozes 2022. gadam. Piedāvājam oriģinālas kalendāru tabulas katram mēnesim, informāciju par planētu novietojumu zodiakā, Saules un Mēness aptumsumiem un daudz citu praktiski noderīgu lietu. Savukārt izklaidējošajā sadaļā horoskopi zodiaka zīmēm, prognozes Tīģera gadam, tests un arī brīdinājums, kādi viltus astrologi sastopami internetā.

 

 

Atbilde īstajā brīdī. Psiholoģija. Rīga: Latvijas Ārstu psihoterapeitu asociācija; Medicīnas apgāds SIA, 2021. 

Pieejams: JPB.
Dzīve uzdod simtiem jautājumu. Vai iet mīlestības vai naida ceļu, vai bailes pārvarēt vai tajās sapīties, vai piedot vai spītīgi nepiedot, vai dzīvot mierā vai padoties trauksmei? Mēs taču šaubāmies, tātad esam. Laime un harmonija it kā ir īss mirklis, tomēr uz to būtu jātiecas. Uz daudziem jautājumiem bieži saņemot un nesaņemot atbildes. Mums ir lielisks teiciens - no malas labāk redzams. Šī grāmata dod atziņas - laikā uzdots jautājums sniedz atbildi.

 

 

Auziņš, Arnolds. Patvērums. Latviešu dzeja. Rīga: Jumava, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".
Dzejnieka un rakstnieka Arnolda Auziņa dzejas izlasē “Patvērums” iekļauti dzejoļi no agrāk izdotajiem dzejas krājumiem. Šī dzejas izslase ir dāvinājums autoram un viņa daiļrades cienītājiem Arnolda Auziņa 90 gadu jubilejā, kas tiks atzīmēta 29. novembrī.

 

 

 

 

Avotiņa, Daina. Dzērvju svētība. Latviešu romāns. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Cilvēks dzīvo ar cerību un ticību, ka ikviens nākamais mirklis un visa viņa dzīve būs gaismas apstarota. Vai gaismas apstarota būs arī mazās meitenītes dzīve, kura nāk pasaulē romāna pirmajās lappusēs? Vai Liļļukam izdosies stāties pretī gan laikmeta griežu, gan ļaunu cilvēku, gan pašas vājuma sagādātajiem likteņa pavērsieniem?

 

 

 

Avotiņa, Daina. Nezūdošā vērtība. Latviešu romāns. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021.

Pieejams: BJB "Zinītis".

Romāna galvenās varones Sniedzes dzīvē ir daudz zaudējumu. Vēsturiskie apstākļi – karš un sarežģītie pēckara gadi – atņem viņai tuviniekus, mājas, izglītības iespējas, taču pretī dod dzīves rūdījumu un ceļā ļauj sastapt daudz labu cilvēku. Un, galvenais, Sniedzei izdodas saglabāt sirds skaidrību un labestību, un pašu svarīgāko, nezūdošo vērtību – dzimto zemi.

 

 

Bakena, Elizabete. Divas sievietes Romā. Angļu romāns. Rīga: Kontinents, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Lotija Ārčere saviļņota ierodas Romā, lai sāktu strādāt par arhivāri. Atradusi vērtīgu piecpadsmitā gadsimta gleznu, viņa alkst vairāk uzzināt par Nīnu Lorensu, kam šī glezna savulaik piederējusi. Šķiet, ka Nīna vadījusi veiksmīgu un piesātinātu dzīvi, pēc Otrā pasaules kara atjaunojusi Itālijas dārzus visā to krāšņumā. Tad kāpēc neviens neieradās uz viņas bērēmt Pētot Nīnas pagātni, Lotija atklāj traģisku mīlasstāstu, kas norit uz politiskā jucekļa fona Itālijā. Arvien vairāk saprotot Nīnu, viņa aizdomājas par zaudējumiem savā dzīvē.

 

 

Bentona, Rebolda Dženeta. Kā saprast mākslu. Mākslas vēsture. [Rīga]: Jāņa Rozes apgāds, [2021].

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Vizuālā māksla ir intelektuāla, emocionāla un dāvā prieku, taču mēdz arī mulsināt. Grāmata “Kā saprast mākslu” palīdzēs jums padziļināt sniegto mākslas pieredzi, nostiprinot spējas to saprast un novērtēt. 

 

 

 

 

Boultwood, Ellie. Skati, tausti, jūti! Pirmā grāmata sajūtu pētīšanai. Pirmskolas izglītība. Rīga: Zvaigzne ABC, [2021].

Pieejams: BJB "Zinītis".

Šī ir īpaši izveidota grāmata, lai mazuļi, kas to kopā ar pieaugušajiem pārlapos, liktu lietā un attīstītu savas maņas, roku un acu koordināciju, kā arī kopīgas mācīšanās prasmes. Katrs košais atvērums aicina ne tikai aplūkot attēlus, bet arī mudina uz interaktīvu darbošanos. Bērnam pieaugot, jūs kopā noteikti atradīsiet aizvien jaunus veidus, kā lietot šo grāmatu.

 

 

Brancis, Māris. Kārlis Miesnieks. Latvijas glezniecība. Rīga: Neputns, [2021]. 

Pieejams: JPB.

Divmetrīgais piebaldzēns ar savdabīgo valodu, ko saglabāja, arī lielu mūža daļu Rīgā dzīvojot, kaismīgs mednieks un makšķernieks, gleznotājs Kārlis Miesnieks bija izteikts reālisma piekritējs un dedzīgs Vidzemes ainavas un lauku (arī pilsētas) sadzīves attēlotājs, lielisks klusās dabas un portretu autors, viens no izcilākajiem zīmētājiem latviešu mākslas vēsturē, ilggadējs zīmēšanas pedagogs Latvijas Mākslas akadēmijā, īsu brīdi arī mākslas izstāžu kritiķis. 90 gadu garais mūžs licis meistaram piedzīvot visu, ko mūsu zeme turpat gadsimtu pieredzējusi (.). Lai kas notika, visu laiku viņš daudz gleznoja, kamēr vien redzēja. Daļa no paveiktā tagad pieder latviešu mākslas 20. gadsimta zelta fondam.

 

 

Brokmane, Nīna. Meiteņu grāmata. Ellenes un Nīnas ceļvedis pubertātē. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Autores dalās ar vērtīgu informāciju, min piemērus no dzīves un sniedz ieteikumus meitenēm, kurām sākas pubertāte. Dažām meitenēm pubertāte var sākties agri, bet citām – vēlu, tādēļ grāmata piemērota meitenēm vecumā no 9 līdz 16 gadiem. Tā noderēs arī pieaugušajiem, kuri runā ar jauniešiem par ķermeni un emocijām pārmaiņu laikā. 

 

 

Codenames. Galda spēle. Latvija: Brain Games, 2016.

Pieejams: BJB "Zinītis".
„Codenames“ ir intrigas pilna galda spēle ballītēm un viesībām. Beidzot spēle „Codenames“ ir izdota arī latviešu valodā. Tikai divi noslēpumainākie spiegi zina 25 aģentu identitātes. Viņu komandas biedri zina šos aģentus tikai pēc viņu segvārdiem. Vai spiegi spēs nodot savai komandai pēc iespējas precīzāk informāciju par aģentiem pirms to izdara pretinieku komanda? Spēlē „Codenames“ divas komandas sacenšas savā starpā, lai redzētu, kura komanda pirmā izveidos kontaktu ar saviem aģentiem. Spiegs, kuru katra komanda izvirza spēles sākuma, dod viena vārda norādījumu, kas raksturo vai apzīmē vairākus aģentu segvārdus, kā arī nosauc skaitli, cik aģentus viņš vēlas apzīmēt ar šo raksturojumu. Komanda tad cenšas uzminēt savus aģentus, izvairoties no pretinieku aģentiem. Tikai uzmanies no algotā slepkavas — komanda, kas skars viņa ceļu, labi neklāsies.

 

Dzīvnieki. Vārdnīca pirmskolas vecuma bērniem. Rīga: Madris, [2021?]. 

Pieejams: BJB "Zinītis".
Otrā grāmata sērijā "Mana pirmā atloku vārdnīca". Šajā grāmatā bērni iepazīsies ar visdažādākajiem dzīvniekiem un viņu piedzīvojumiem. Jautra vārdnīca ar daudziem spēļu atlokiem veicina valodas attīstību.

 

 

Eipurs, Aivars. Latvija - tik un tā = It's Latvia - anyway. Rīga: Madris, [2021?]. 

Pieejams: JPB, BJB "Zinītis".

Petra Derkins un Aivars Eipurs radījuši brīvi asociatīvus vēstījumus par dažādiem procesiem, reālijām un notikumiem Latvijā šajā un pagājušajā gadsimtā. Gan mākslinieces asamblāžās un kolāžās, gan rakstnieka minimās ietvertas daudzas Latvijas norises un kultūras zīmes - Dziesmusvētki, Brīvības piemineklis, Rainis, Aspazija, Līgo un kapusvētki, Centrāltirgus, dzeršana un pārēšanās, Litene un Sibīrija, čeka, basketbols, tukšie veikali un hruščovkas un garāžas, humpalu bums, mežu izciršana, bļitkošana un sēņošana, ceļošana, peļņa ārzemēs, bēgļu tēma, dzimstība un - līdz pat šai pandēmijai. Katrā mākslinieces bildē pašā par sevi atdzīvojas mazs stāsts, bet katrā rakstnieka minimā pašā par sevi - mazs video. Tad, izveidojot pāri, kolāža vai asamblāža + minima, parādās pavisam jauns asociatīvs logs.

 

Es mīlu Latviju. Spēle. Stopiņu novads: Anvol, 2020.

Pieejams: BJB "Zinītis".

Šī spēle var kļūt par jūsu iemīļoto spēli! Vai zināt, kas ir Atzele, ko ziemā ēd eži un kur atrodas Vecpuišu parks? Apceļojiet Kurzemi, Zemgali Vidzemi un Latgali, iegriezieties dažādās vietās un atbildiet uz jautājumiem par Latvijas kultūru, tradīcijām, dabu un daudz ko citu. Ripiniet metamo kauliņu, lai uzzinātu, vai dosities ceļā ar velosipēdu, automobili vai trauksities lidmašīnā. Par katru pareizu atbildi saņemsit kartīti, un uzvarēs spēlētājs, kurš pirmais sakrās visu piecu kategoriju kartītes. 

 

Ferrante, Elena. Pieaugušo melīgā dzīve. Itāliešu romāns. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.

Mazās Džovannas daiļā seja ir pārvērtusies, tajā parādās neglīti vaibsti, vismaz tā domā viņas tēvs. Viņš saka, ka Džovanna ar katru dienu vairāk sāk izskatīties pēc tantes Vitorijas. Bet vai tiešām tā ir? Vai Džovanna patiesi mainās un kļūs par tanti Vitoriju – sievieti, par kuru pati nezina gandrīz neko un kuru atklāti nicina gan viņas tēvs, gan māte? Kur lai atrod spoguli, kurā var redzēt sevi tādu, kāda patiesībā esi?

 

 

Fīla, Ivans. Vīrs, kas stāvēja ceļā. Čehu romāns. Rīga: Jumava, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka.

Romāns par čehu ārstu un politiķi Františeku Krīgelu, kurš 1968. gadā, neraugoties uz fiziskas likvidācijas draudiem, nostājās pret okupācijas varu un vienīgais neparakstīja Maskavas dokumentu, kas legalizēja invāziju. Romāna autors izspēlē fascinējošu drāmu par varonības un nodevības tēmu, sniedzot sīku ieskatu Františeka Krīgela un viņa pretinieka Gustāva Husāka dzīvē. Mēs kļūstam liecinieki aizkulišu intrigām pirms liktenīgās 1968. gada nakts no 20. uz 21. augustu, kad Varšavas līguma valstu karaspēks okupē Čehoslovākiju.

 

Freidenfelds, Gunārs. Dziesmas 80+20. Rīga: Musica Baltica, 2021.

Pieejams: JPB.
Krājumā iekļautās 100 dziesmas, aptverot komponista daiļaradi no 1969. gada līdz 2021. gadam, tiek papildinātas ar muzikoloģes Daigas Mazvērsītes tekstiem, kas izved cauri visiem Gunāra Freidenfelda radošās dzīves līkločiem.

 

 

 

Galeoti, Marks. Vori: Krievijas supermafija. Krievijas kriminoloģijas vēsture. Rīga: Dienas Grāmata, 2021. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.
“Senāk “likumīgais zaglis” bija sava veida krimināls izraidītais, paralēlas pasaules iemītnieks, cilvēks, kurš apzināti bija izvēlējies būt ārpus sabiedrības. Vors noraida vispārēju morāli un valsts un nomenklatūras likumus, to vietā izvēloties zagļa dzīvi, kurā vadās pēc personīgā morāles kodeksa. Ir zināms sens joks, ka padomju laikā efektīvas bija tikai divas organizācijas — VDK un mafija. Mūsdienās tās abas Krievijā jau ir viens veselums. Čekisti un bandīti — tā ir pati valsts. Marka Galeoti rūpīgais pētījums sniedz organizētās noziedzības evolūcijas hronoloģiju Krievijā no vecā parauga voriem ar to principiālo necieņu pret valdību līdz jaunajiem, dizaineru zīmolu uzvalkos ģērbtajiem biznesmeņiem, kuri vada bankas, ko paši reiz aplaupīja. Galeoti demonstrē, kā “Putina varas laikā bandītismu ielās ir nomainījusi kleptokrātija valstī”. “VORI: Krievijas supermafija” ir unikāls pētījums par noziedzības vēsturi un saistošs stāsts par to, kā organizētās noziedzības pasaulē par lielāko bandītu ir kļuvusi valsts.”.

 

George, Nina. Dienvidgaismas. Vācu romāns. Rīga: Zvaigzne ABC, [2021]. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

"Dienvidgaismas" ir romāns par cilvēkiem kādā nelielā ciemā Provansā, par neredzamo saistību viņu starpā, un vienlaikus tas ir poētisks stāsts par mīlestību visos tās brīnišķīgajos veidos. Tas ir kā pasaka un kā mierinājums, kā pastaiga maigajā Provansas dienvidu gaismā garām kafejnīcām un apgaismotiem logiem, un katrā satiktajā skatienā slēpjas neizsacītas ilgas pēc pilnīgas dzīves.

 

 

Germanavičiene, Gabriele.  Apzināta bērnu audzināšana. Pedagoģija. Rīga: Alis, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Kā audzināt bērnus, lai viņi izaugtu tik veseli, cik vien iespējams – gan fiziski, gan psihiski? Meklējot atbildes uz šiem jautājumiem, sapratu, ka vispirms mums ir jāpalīdz pašiem sev. Mums ir jāiemācās nomierināties un parūpēties par sevi – it īpaši tad, kad jūtamies apjukuši. Ir jānotic, ka pat tad esam gana labi vecāki saviem bērniem. Kad būsim iemācījušies sevi nomierināt un just līdzi, patiešām spēsim no jauna ieraudzīt daudzas šķietami neatrisināmas situācijas, varēsim veidot labākas attiecības, kas balstītas nevis uz noteikumiem un prasībām, bet gan uz tuvību un ieklausīšanos sevī un savos tuviniekos.

 

Gernhoizere, Suzanne. Meklē lietas! Mūsu mežā. Pirmskolas vecuma bērniem. Rīga: Madris, 2020. 

Pieejams: BJB "Zinītis".
Vai tu jau esi redzējis mazus un lielus dzīvniekus, kas dzīvo mežā? Vai tu pazīsti ari dzīvnieku mazuļus? Un vai pamanīji, ka nerātnā vāvere ceļo no grāmatas lappuses uz lappusi? ‍Skaista bilžu grāmata, kas parāda, kā mežs mainās dažādos gadalaikos.

 

 

 

Gulbe, Evija. Zaķēns, kuram nebija vārdu. Latviešu stāsti bērniem. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Pasaulē ir tik daudz vārdu! Bet Zaķēnam nav. Viņam ir draugi, kuri palīdz vārdus meklēt. Meža dzīvnieciņi atrod dažnedažādus vārdus, tomēr tie nav Zaķēna vārdi. Kad vārdu nav, runā ķepas, ausis un sirds. Kad Zaķēns ierauga saullēktu, viņš grib izsacīt vārdos tās jūtas, kas pārplūdina mazo sirsniņu. Viņam gribas teikt kaut ko skaistu un mīļu, taču nav vārdu! Draugi tūlīt steidz palīgā un nododas vārdu meklēšanai. Šī ir grāmata mazuļiem, kas palīdzēs gan apgūt runātprasmi, gan iepazīties ar burtiem, dzīvniekiem un augiem.

 

Gutničenko, Alla. Neparastās profesijas. Ukraiņu stāsti bērniem. [Rīga]: Baltais valis, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Krāšņi ilustrētajā grāmatā lasītāji varēs iepazīties ar neparastajām profesijām, instrumentiem, kas nepieciešami darbam, iemācīties atpazīt augus, suņu šķirnes, dinozaurus un citus, kā arī veikt dažādus uzdevumus. 

 

 

 

Hānbergs, Ēriks. Silavieši. Stāsti par Latvijas mežu un meža zinātniekiem. Rīga: Latvijas Mediji, [2021].

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka.

Grāmata ikvienam, kurš interesējas par Latvijas mežu un tā vērtībām. Mežzinātnes institūta "Silava" pētnieki strādā, lai būtu iespēja mežus apsaimniekot un izmantot gudri. Lai tie būtu vērtība Latvijas tautsaimniecībai un prieks ikvienam, kurš bauda mežu atpūtai. Grāmatas galvenā vērtība ir Silavieši. Jā, tā nav kļūda, ka šis vārds rakstīts ar lielo burtu. Cilvēki ir "Silavas" galvenā vērtība. Uzklausot viņu stāstus, var uzzināt gan par pētniecības virzieniem, gan tēmām, gan azartu, kas mežu tur pie pētniekiem un pētniekus pie meža.

 

Hanna, Kristīne. Baltā nekuriene. Amerikāņu romāns. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

1974. gads. Aļaska Neparedzama. Nepiedodoša. Nepieradināta. Galējs izdzīvošanas pārbaudījums ģimenei krīzes situācijā. Ernts Olbraits ir atgriezies mājās no Vjetnamas kara, viņš ir apjucis, mainījies un nikns uz visu pasauli. Zaudējis kārtējo darbu, viņš pieņem impulsīvu lēmumu – ar ģimeni pārcelties uz ziemeļiem, uz Aļasku, lai apmestos uz dzīvi tur, kur maz citu ļaužu un varēs dzīvot pēc pašu likumiem. Sākumā šķiet, ka Aļaska atbilst visām viņu cerībām, bet, pienākot ziemai, kad visapkārt valda tumsa un aukstums, sākotnējais piedzīvojums pārvēršas par drāmu. 

 

Hinrikusa, Kadri. Taksis un Dogs. Igauņu stāsti bērniem. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021. 

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".
Taksis un Dogs ir pasaulē labākie draugi, uzticīgi – kā jau suņi. Viņu aizrautīgajos piedzīvojumos iesaistās arī Krancis, Basets, Korgijs, Kurts, Haskijs, Bernardietis, Labradors un daudzi citi – tik atšķirīgi gan izskatā, gan raksturā, gan rīcībā. Viņi kopā strādā un atpūšas, blēņojas, svin svētkus un palīdz cits citam.

 

 

Hotakainens, Kari. Nākotnes pilsētas stāsts. Somu romāns. Rīga: Pētergailis, [2021?].

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.

Romāns vēsta par to, kas pasaulē notiek pašlaik, un par to, kādas perspektīvas sagaidāmas. Tas ir galvu reibinošs, nepiedienīgi jautrs un blēdīgi aizkustinošs romāns. Kari Hotakainens līdz šim nekad iepriekš nav uzrakstījis neko tik bezkaunīgu. Ko uzskatām par vērtīgu dzīvi? Lauki ir pārvērsti par Rekreācijas reģionu, visi dzīvo Pilsētā. Profesijas un priekšstati par amatu ir mainījušies vai izzuduši, neviens nespēj atrast savu vietu dzīvē, situācija kļūst nekontrolējama.

 

 

Judina, Dace. Mēnesis pie jūras. 4. grāmata. Latviešu detektīvromāns. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.

Anna Elizabete kopā ar draudzeni Zani dodas uz Kaijciemu, nokļūstot traģisku, nežēlīgu un draudīgu notikumu epicentrā. Simtgadīga, baisa dzimtas leģenda, noslēpumaini rēgi un pavisam reālas raganas, kas slēpjas aiz mūsdienīgām tehnoloģijām, skaistumkopšanas biznesa, diētām un mūžīgo jaunību sološiem preparātiem. Nākamo pāris nedēļu laikā iet bojā divas prominences – dziedātāja viendienīte un bijusī baņķiere, šausmīgā nāvē mirst viesnīcas īpašnieces vīrs, bet Annas un Zanes apartamentus nepārtraukti novēro... 

 

Judina, Dace. Siers otrajai pelītei. 5. grāmata. Latviešu detektīvromāns. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021.

Pieejams: JPB, 

Rīgā siro maniaks. Aiz viņa paliek septiņi nežēlīgi nogalināti upuri, pie katra no tiem - zīmīte, kurā minēts viņa noziegums, par ko izpildīts sods. Majors Miks Kaķītis, kurš kopā ar Annu Elizabeti devies uz Londonu, lai beidzot nosvinētu saderināšanos, tiek atsaukts no ceļojuma – par katru cenu jāatklāj Rīgas maniaka lieta. Mikam tiek solīts paaugstinājums. Vienīgais nosacījums – šīs lietas izmeklēšanā nedrīkst iesaistīt nevienu no Mežāju kompānijas, jo īpaši Annu Elizabeti.

 

 

Judina, Dace. Trīs klikšķi līdz laimei. 6. grāmata. Latviešu detektīvromāns. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.

Latvijas modes un skaistuma industrijas aizkulises: slavenas modes dizaineres mājā un studijā notiek vairākas ielaušanās, kāds viņu nepārtraukti izseko, apdraudot mākslinieces dzīvību. Mierīgas vakara pastaigas laikā tiek nolaupīta supermodele. Savas mājas pagrabā ar šautu brūci galvā atrasts Mika Kaķīša bijušā priekšnieka un ģenerāļa Kārļa Basa padotā - atvaļinātā pulkveža Jura Bramaņa līķis. Annai Elizabetei un viņas draugiem nākas izmeklēt lietas, kas tieši skar viņus pašus.

 

 

Judina, Dace. Ziemas blūzs. 3. grāmata. Latviešu detektīvromāns. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka.

Viss sākas ar ziemas saulgriežu gadatirgu. Masku gājiena laikā pasākuma viesus iztrūcina Nāve. Melnam apmetnim plīvojot, tā mēmi izslīd cauri pūlim un izgaist. Tajā pašā naktī divu ceļu krustojumā kupenā tiek atrasts sasalis slavens likumīgais zaglis ar nogrieztu pirkstu, bet aizslēgtajā Mežmuižas zālē zem svētku egles guļ miris Ziemassvētku vecītis, pēc skata – bomzis. Nogalināts. Sarkanā plīša mēteļa kabatā – tukša Annas Elizabetes Bergas svētku aģentūras līguma veidlapa. Kā viņš te nokļuvis? Kurš un kāpēc šo vīru noslepkavojis?

 

Jundze, Arno. Vienīgais liecinieks. Latviešu detektīvromāns. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021. 

Pieejams: JPB.

Džo ar blīkšķi aizcērt durvis, aizbrauc uz Viļņu, kur no drauga īrētā dzīvoklī raksta skandalozu grāmatu par sabiedrības krējuma duļķaino dzīvi. Nejaušs vienas nakts romāniņš ar kādu dīvainas uzvedības jaunkundzi Džo sirdī liek kūleņot cerību taureņiem. Kāpēc gan neatgriezties Latvijā ar jaunu TV šovu, svaigi uzrakstītu bestselleru un par sevi divreiz jaunāku draudzeni pie sāniem?
     

 

 

Kalniņa, Dzintra. Dzīve kā piedzīvojums. Aforismi. Rīga: Avots, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Grāmatā sniegtās atziņas ļaus paskatīties uz dienu un cilvēkiem citādāk. Pasapņo! Parosies! Dzīvo un izbaudi dzīvi, kā senā teicienā: "Dzīvam dzīvē dzīva dzīve". 

 

 

Katalpa, Jakuba. Vācieši. Čehu romāns. Rīga: Pētergailis, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.

 1987. gadā no Rietumvācijas Prāgā nonāk pēdējā no paciņām, kuras kopš četrdesmito gadu beigām Klāra Rismane regulāri sūtīja Māleru ģimenei - dēlam Konrādam. Taču par vecmāmiņu Klāru Māleru ģimenē nekad nerunāja, un pēc Konrāda aiziešanas mūžībā paliek neatbildēti jautājumi. Pēkšņa ģimenes tēva nāve sapulcina dzimtenē bērnus no Amerikas, Lielbritānijas, Čehijas (Austrālijā mītošais brālis atrodas slimnīcā). Intriga par mirušo vīrieti lasītāju nodarbinās līdz grāmatas beigām – kāpēc māte viņu atstāja audžuvecākieme Izprast ģimenes pagātni un atklāt noslēpumus uzņemas Klāras mazmeita.

 

 

Katra, Anna. Vietējā stacija. Latviešu romāns. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021.

Pieejams: BJB "Zinītis".

Romāna galvenajai varonei Aelitai kādā romantisku noskaņu un negaidītu norišu caurstrāvotā maija vakarā nākas atskatīties uz savu pagātni un uzskatiem ar citādām acīm. Līdz šim Aelita bijusi gana apmierināta, jo viņas dzīve rādījusies sakārtota: labs darbs, pieklājīgs dzīvoklis galvaspilsētā. Dienas ritējušas rimti un prognozējami. Taču viens spontāns lēmums var izsist no līdzsvara, un - skat, visnotaļ cienījamā sieviete labākajos gados pēkšņi atrodas tādā vietā, kur pat autobusi vairs nepietur.

 

 

Kivirehks, Andruss. Ērms un feisbuks. Igauņu stāsti bērniem. Rīga: Liels un mazs, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".
Grāmatā ir 30 sižetiski patstāvīgu stāstiņu, kas vēsta par notikumiem bērnudārzā, mājās un skolā, ik pa brīdim ievedot cilvēkus arī augu, dzīvnieku, lietu un pārdabisku būtņu attiecību pasaulē. Bērniem šāda brīva pārvietošanās starp ticamo un neticamo ir gluži dabiska, uzjautrinoša un saistoša, un viņi to pieņems ar prieku, bet pieaugušie novērtēs to, ka grāmata šādā veidā bez didaktiskas pamācīšanas runā par svarīgām bērna augšanas procesa tēmām – ģērbšanos, ēšanu, mācīšanos lasīt, attiecībām ar citiem bērniem, svētku svinēšanu, ikdienas darbiem u.c. Katrā stāstiņā varoņi pārvērš pasauli un tā uzreiz kļūst daudz interesantāka: labi koptai nātrei izaug āboli, bet cītīgi barots ādas dīvāns kļūst par degunradzi, suns iemāca cilvēkiem grauzt un dažādi pagatavot garšīgos apavus, bet klēpjdators, visu vasaru atpūties mežā, atgriežas brīvs, pinkains un nagains kā mežacūka, un vairs negrib visu laiku sēdēt kādam klēpī. Ērms, kas vienmēr pratis baidīt cilvēkus, vairs nespēj piesaistīt viņu uzmanību, un, lai atkal atgūtu savu “publiku”, viņam jānonāk internetā. Turklāt ironiskais rakstnieks kopā ar bērniem cenšas pētīt igauņa identitāti un noskaidro, kas ir kopīgs visiem igauņiem: acu un matu krāsa? mīļākie ēdieni? dziesmas un dejas? Nē! Atbilde ir pārsteidzoši vienkārša, bet tā jāmeklē grāmatā.

 

Klieče, Vita Dūra. Joho un elfu meža glābšanas misija. Latviešu stāsti bērniem. [Olaine, Olaines novads]: Ameija SIA, 2021. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".
Hei, čaklais lasītāj, kurš tagad lasa šos teikumus! Tev ir gadījies uzkāpt uz zemē nomestas košļājamās gumijas? Vai varbūt esi redzējis, kā koku zaros plīvo iepirkumu maisiņš? Vai zini, kā tie tur nokļuvuši? Bet varbūt Tu esi tas drosminieks, kurš paceļ uz zemes nomestu bonbongu papīrīti un iemet to gružkastē? Varbūt Tu esi tas, kurš dodas uz mežu pastaigās, un esi pamanījis, ka nereti kāds ir atstājis tur savus atkritumus, un par to Tev sāp sirsniņa? Kāda ir Tava rīcība? Ja Tu vēlies būt Elfu meža karalienes lielais palīgs, tad caur šo stāstu esi kopā ar visiem meža iemītniekiem viņu Meža glābšanas misijas piedzīvojumā!

 

Kļavis, Aivars. Avota laiks. Latviešu dokumentālā proza. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Žurnāla “Avots” pirmais numurs pie lasītājiem nonāca 1987. gadā – tas ir laiks, kad nevienam pat sapņos nerādījās, ka pēc nieka trīs četriem gadiem Latvija atgūs neatkarību. Taču šis sīkā drukā iespiestais žurnāls ar provokatīviem vākiem un ilustrācijām sabangoja Padomju Latvijā lasošo sabiedrību.

 

 

Kovejs, Stīvens R. Efektīvu cilvēku 7 paradumi.  Psiholoģija. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.

Grāmata tika atzīta par 20. gadsimta ietekmīgāko grāmatu vadībzinībās un vienu no desmit ietekmīgākajām šīs jomas grāmatām, kādas tikušas sarakstītas. Grāmata latviešu valodā iepriekš izdota ar nosaukumu "Ļoti veiksmīgu cilvēku 7 paradumi".

 

 

 

Krista Betija. Kima - mana neveiklā dzīve. Latviešu proza jauniešiem. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Vai tev gadās, ka ej pa ceļu savā nodabā, jūtoties tīri apmierināts ar dzīvi, kad pēkšņi smadzenēs nolīst krāsaina dzirksteļu šalts – viss, ko esi nošāvis greiziN Neīstie vārdi neīstajā mirklī. Neveikli acu kontakti. Nepārdomāts joks, kas izrādījies vienkārši stulbs. Visas tavas dzīvē pieļautās kļūdas un aplamās izvēles. Neuztraucies. Tu tāds neesi viens. Kimas gaitas jaunā skolā sākas ar uzrāvienu. Kā jau katra četrpadsmitgadīga meitene, arī viņa vēlas sadraudzēties ar klasesbiedriem, iegūt zēna uzmanību un izpelnīties skolotāju atzinību. Kas gan varētu noiet greizid Tomēr, ja kāds pirmajā septembrī iesēžas košļenē, nākamajā dienā ierodas skolā ar brūnu, smirdīgu ķēpu pie kurpes un drīz pēc tam peldbaseinā nejauši gandrīz noslīcina pilnīgi svešu meiteni… tā noteikti ir Kima!

 

Krūmiņa, Inese. Klusiem ziedu solīšiem. Latviešu dzeja. Rīga: Domu pērles, 2021. 

Pieejams: JPB.

 

 

 

 

 

 

Kūlis, Ēriks. Raksti. 1. sējums. Rīta cēliens.  Rīga : Jumava, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Literatūrzinātnieks Edgars Lāms teic: "Kurzemnieka Ērika Kūļa rakstniecības darbi gandrīz uzskatāmi ilustrē pazīstamo izteicienu, ka māksla rakstīt sākas ar māku redzēt. Liepājnieks prot vērīgi skatīties dzīves norisēs un uzmanīgi klausīties ļaužu valodās un atšķirīgajā runasveidā. Gūtie vērojumu iespaidi un prototipiskais dzīves materiāls iekomponējas jauno prozas darbu struktūrā, veidojot rakstnieka daiļdarbu pārliecinoši reālistisko stilistiku. Tēlus zīmējot un sižetu šķetinot, autors turējis spoguli sabiedrības portreta un laikmeta vaibstu priekšā, tāpēc kontūras veidojušās reālistiski sakritīgas".

 

 

Kūlis, Ēriks. Uguns pēda. Latviešu romāns un stāsti. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021.

Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka.
Īsromāna “Uguns Pēda” titulvaronis (pases vārdā Justs) ir ugunsdzēsējs glābējs, apveltīts teju ar Kurbadam raksturīgām īpašībām, taču personiskajā dzīvē puisis cīnās ar īsta Otello nepamatotajām kaislībām, tādējādi pats sevi padarīdams gan par nerru, gan mocekli. Stāstus “Cēzara salāti” un “A/s Jonass & Pēteris” pārstāv bezbērnu laulātie pāri, kuri nepārprotami demonstrē klaju cilvēcisko nesaderību nobružātajās attiecībās. Savukārt stāstos “Kā kritīs kārtis” un “Brīnumdaris” kļūstam par lieciniekiem atjaunotu un pavisam svaigu attiecību veidošanās maldīgi eiforiskajam procesam.

 

Kunnass, Mauri. Ziemassvētku vecīša ziemas brīvdienas. Somu stāsti bērniem. Rīga: Zvaigzne ABC, [2021].

Pieejams: JPB, BJB "Zinītis".

Ko Ziemassvētku vecētis un rūķi dara tad, kad dāvanas ir izdalītas? Kad aizvadīts Ziemassvētku vakars, Korvatunturos, Ziemassvētku galvenajā mītnē, sākas pelnītas brīvdienas. Tās ilgst trīspadsmit līksmas dienas – no Pirmajiem Ziemassvētkiem līdz Zvaigznes dienai. Tad darbs tiek aizmirsts un valda tikai jautrība. Vecītis un rūķi svētkus svin tāpat kā citi – viņi saņem dāvanas, mielojas, brauc zirga vilktā pajūgā, iet rotaļās un spēlē spēles. Tomēr Korvatunturu iedzīvotājiem ir arī pašiem savas Ziemassvētku tradīcijas. Vai tu zini, kas ir Sniegavīru diena un ko nozīmē delverēties? Lai nu kurš, bet Mauri Kunnass patiešām pazīst Ziemassvētku vecīti. Šajā grāmatā viņš ļauj mums ieskatīties brīnumainajos Korvatunturu Ziemassvētkos. Izlasot grāmatu, top skaidrs, ka gaidīšanas vērts ir ne tikai Ziemassvētku vakars, bet viss svētku laiks!

 

Kvinna, Džūlija. Bridžertoni. Hercogs un es. 1. Amerikāņu vēsturiskais romāns. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.

Saimons Basets gatavojas bildināt sava labākā drauga māsu – jauko Dafni Bridžertonu. Tomēr tikai viņi divi vien zina, ka tā ir rūpīgi izplānota viltība, lai pasargātu Saimonu no smalko aprindu precību pārņemtajām mātēm. Un arī Dafnei tas ir izdevīgi, jo tagad viņai uzmanību pievērsīs arī citi ievērības cienīgi pielūdzēji. - Hercogs un es” ir pirmā grāmata ciklā par Bridžertonu ģimeni, pēc kuras uzņemts arī TV seriāls, ko demonstrē Netflix.
   


Lamberga, Dace.  Leo Svemps. Latviešu glezniecība. Rīga: Neputns, [2021].

Pieejams: JPB.

Leo Svempam daba deva iedzimtu gleznotāja talantu, dzīvesprieka piesātinātu krāsas uztveri un drosmi radīt brīvi, bez jebkādiem konvencionāliem aizspriedumiem. Vēsturiskās pārmaiņas meistara mūžu sadalīja divās daļās, un 1940. gadā 43 gadu vecumā no spoža, augsti vērtēta gleznotāja un advokāta, par spīti negaidītiem likteņa pavērsieniem, viņš pārtapa par vienu no padomju laika vadošajiem māksliniekiem un sabiedriskajiem darbiniekiem. Leo Svempa spēcīgo personību nespēja salauzt ideoloģijas dogmatiskās prasības, viņš konsekventi gleznoja tikai klusās dabas un ainavas, nemēģinot pārvarēt sevi ar reālistisku laikmeta tēmas atainojumu.

 

Lavkrafts, Hovards Filipss. Stāsti. Amerikāņu šausmu proza. Rīga: Prometejs, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

“Bailes ir cilvēka senākā un spēcīgākā emocija, un pašas senākās un spēcīgākās bailes ir bailes no nezināmā.” H. F. Lavkrafts Latvijā vēl nebijis izdevums visiem šausmu un fantastikas mīļotājiem. Amerikāņu žanra klasiķa Hovarda Filipsa Lavkrafta septiņi stāsti atklāj baismu piesātinātu Visumu, kur zinātnieki, pētnieki, studenti un vienkārši pārgalvji gūst saprātu graujošas atklāsmes un pieredz šausmas, kurām nekad nevajadzēja tikt atsegtām. Šie stāsti liek iegrimt pasaulē, kurā nekas nav tāds, kā šķiet pirmajā acu uzmetienā, un pat vārdiem ir spēks novest cilvēku līdz ārprātam.

 

LEAN risinājumi efektīvākam biznesam. Uzņēmuma pārvalde. Rīga: Madris, 2020.

Pieejams: JPB.

Lai mūsdienās nodrošinātu organizāciju attīstību un konkurētspēju, ir būtiski meklēt jaunus darba organizācijas veidus, procesu uzlabojumus, produktu un pakalpojumu jauninājumus, kas sekmē darba ražīguma, kvalitātes un ekonomiskās efektivitātes pieaugumu, dod iespēju maksāt konkurētspējīgu atalgojumu un vienlaikus nodrošina augstāku peļņu kā vidēji nozarē. Viena no šobrīd vadošajām pieejām organizāciju efektivitātes paaugstināšanai ir LEAN sistēma. Termins LEAN netiek precīzi tulkots, bet ar to saprot uzņēmuma spēju paveikt vairāk, tērējot mazāk resursu un piepūles.

 

Mikija Ziemassvētku atmiņas. Amerikāņu stāsti bērniem. Rīga: Story House Egmont, [2021].

Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Šajā grāmatā uzzināsi, cik brīnišķīgas Ziemassvētku tradīcijas ir Mikijam un viņa draugiem. Sākot ar skaistākās egles izraudzīšanos, dziesmiņu dziedāšanu līdz pat kopīgai svētku maltītei. Mikijs atzīst, ka vislielāko prieku viņam sagādā svinības kopā ar draugiem. Un Ziemassvētki - tā ir lieliska iespēja!

 

Mulīns, Pēters. Pēdējā dzīvība. Zviedru detektīvromāns. Rīga: Jumava, 2021.
Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.
Džons Aderlijs ir aģents, kurš iefiltrējies nigēriešu narkotiku kartelī, taču pēc negaidītiem un spraigiem pavērsieniem sašauts pamostas Baltimoras slimnīcas palātā, kur blakus gultā guļ viņa šāvējs… Pēc pāris mēnešiem viņš uzsāk jaunu dzīvi liecinieku aizsardzības programmā Zviedrijā, kur sāk strādāt policijas nodaļā, kas pārskata tā saucamās “aukstās lietas”. Pirmā ir pirms desmit gadiem nozudušās zviedru apģērbu impērijas AckWe mantinieces Emelijas lieta, kas par spīti nozieguma upures vecāku ietekmei, tā arī netika atrisināta. Džons atjaunotajā izmeklēšanā iesaistās ar pilnu jaudu, visu laiku sev atgādinādams, ka nigēriešu karteļa rokaspuiši aizvien min uz papēžiem. Taču, palēnām risinot pazudušās Emelijas dzīves sarežģījumus, viņš ir spiests pievērsties arī savas personīgās dzīves pagātnes notikumiem. Visam pa vidu vēl jāaprod ar zviedru dzīvesveidu, atšķirīgajām policistu darba metodēm un miniatūrajām automašīnām. Romāna darbība ne mirkli neapstājas, tā traucas pilnā ātrumā līdz pat pēdējai lapai.

 

Nekārtības rūķītis saudzē dabu. Vides aizsardzība, uzdevumi. Rīga: Zvaigzne ABC, [2019].

Pieejams: BJB "Zinītis".

Planēta Zeme ir sasirgusi. Nepārstrādātu atkritumu kalni, automobiļu un rūpnīcu piesārņots gaiss, kūstoši ledāji un izcirsti meži - tas ir īsts pārbaudījums mūsu planētai. Tieši tāpēc Nekārtības rūķītis gatavojas doties ekoloģiskā ceļojumā apkārt pasaulei. Grāmatiņā gaida daudz aizraujošu uzdevumu, kas mācīs šķirot atkritumus, glābt okeānu un Amazones džungļus, būvēt vēja spēkstacijas, konstruēt elektromobiļus, attīrīt gaisu un ūdeni un vēl, un vēl.

 

 

Nemiera, Linda. Rīgas raganas. Latviešu fantastiskā proza. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021. 

Pieejams: JPB.

1856. gadā tika pieņemts vēsturisks lēmums – nojaukt Rīgas vaļņus, līdz ar to uz visiem laikiem izmainot pilsētas vaibstus. Pārmaiņu laiks nesa sev līdzi jaunus izaicinājumus un iespējas, kas vienā vārdā tika dēvētas par jūgendu. Un bija ļaudis, kas steidza to izmantot savtīgos nolūkos. Tagad, gandrīz gadsimtu vēlāk, šī senā mistērija tiek celta gaismā un jau atkal nosaka Rīgas likteni.

 

 

Nesbē, Jū. Greizsirdis un citi stāsti. Norvēģu detektīvstāsti.  Rīga: Zvaigzne ABC, 2021. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Grieķu kriminālpolicists, kuram ir īpašs talants risināt ar greizsirdību saistītus noziegumus, tiek nosūtīts uz Kalimnas salu. Tālu kādā citā zemē taksometra vadītājs atrod sievas auskaru priekšnieka mašīnā. Kā tas tur nokļuvis? Un augstu debesīs kāda sieviete lidmašīnā, reisā uz Londonu, vēlas pielikt punktu savai dzīvei, nespējot piedot vīra sānsoli ar viņas labāko draudzeni. Bet kas ir tas vīrietis, kurš sēž viņai blakus?

 

 

Olsone, Kristīna. Spoku mājiņas noslēpums. Zviedru detektīvromāns bērniem. Rīga: Zvaigzne ABC, [2021].

Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Tuvojas Ziemassvētki. Alba un viņas jaunākā māsa Ellena ir aizbraukušas uz Zvaigžņu ieleju apciemot tēvoci Baltsaru. Kādu dienu, kad gaudo vējš un virpuļo putenis, tēvocis parāda māsām vecu miniatūru mājiņu, kuru izgatavojis slavens galdnieks.

 

 

 

Paičs, Indulis. Mans tīmekļa sarunu kodekss. Latviešu aforismi. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Vārdi var dziedināt vai ievainot. Redzot to, kā krīzes laikā sociālie tīkli pārplūst ar asiem un ievainojošiem komentāriem, kuru sekas savstarpējās attiecībās jutīsim vēl ilgi, nonācu pie nepieciešamības formulēt priekš sevis principus, kurus ievērojot varu pasargāt sevi un citus. Ceru, ka tie palīdzēs mums nepazaudēt vienam otru šajā izaicinošajā laikā / Indulis Paičs.

 

 

Parra, Marija. Glimmerdāles Tonje. Norvēģu stāsti bērniem. [Rīga]: liels un mazs, 2021. 

Pieejams: Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".
Grāmatas galvenā varone ir Tonje, zemnieku saimniecības iemītniece, kas draugos ar aitām, kazām un pieradinātu kaiju, vienīgais bērns nomaļajā, skaistajā Glimmerdāles ielejā. Tonjes moto, kas pārņemts no viņas tantēm – brašām slēpotājām, ir “ātrums un pašpārliecība”. Viņai patīk traukties no pakalniem ar slēpēm vai ragavām, dziedot pilnā rīklē, jo tad ir mazāk bail. Viņa ik dienu tiekas ar Gunvalu, kuram ir 74 gadi un kurš ir viņas kaimiņš, krusttēvs un labākais draugs, spēlē vijoli un ir lielisks pavārs. Viņam ir arī galdnieka darbnīca, kurā viņi meistaro kopā ar Tonji. Tomēr meitenei ļoti pietrūkst citu bērnu draudzības. Tonjei, kas vienmēr ir gatava riskēt un rīkoties, izdodas atrisināt ļoti grūtus savas un pieaugušo dzīves samežģījumus: viņa sadraudzējas ar sākotnēji visai agresīvu zēnu, kuru pametis tēvs, būvē jaunas attiecības starp veco Gunvalu un viņa pieaugušo meitu, kuri nav satikušies 30 gadus, panāk, lai Glimmerdāles kempingā tiktu atļauts apmesties ģimenēm ar bērniem. Tonje nebaidās smagos brīžos uzdot nepatīkamus, bet svarīgus jautājumus. Viņa arī atgādina Gunvalam pašu svarīgāko – ka pieaugušo izraisītos samežģījumos nekad nedrīkst vainot bērnu. Pateicoties Tonjes drosmei neklusēt un runāt to, ko liek sirds, Glimmerdālē atkal skan smiekli un vijole.

 

Plūdons, Vilis. Rūķīši un Mežavecis. Latviešu dzeja bērniem. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021.

Pieejams: Miezītes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Kas notiek mežā, kad atnākusi ziema un uzsnidzis sniegsn Mežs kļūst kluss, brīnumains un noslēpumains. Bet tad no slēptuvēm izlien rūķīši – mazi mazītiņi vīriņi garām bārdām –, uzsāk nebēdnīgu draiskošanos un pamodina Mežaveci….

 

 

 

Polis-Polītis, Uldis. Baltos svētkus gaidot. Latviešu dzeja bērniem. Rīga: Jumava, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".
Bagātīgi ilustrētajā grāmatiņā atradīsit Ziemassvētku tematikai veltītus, vienkāršus dzejolīšus, kas rakstīti drukātiem burtiem, lai palīdzētu mazajiem lasītājiem apgūt burtu gudrības.

 

 

 

 

Praktiskais LEAN. Uzņēmuma pārvalde. Rīga: Biznesa efektivitātes asociācija, 2021.

Pieejams: JPB.

Šī ir otrā latviešu valodā izdotā grāmata par LEAN metodēm, kas turpina un papildina iepriekšējā izdevuma "LEAN risinājumi efektīvākam biznesam" (2016) saturu. Termins LEAN netiek precīzi tulkots, bet ar to saprot uzņēmuma spēju paveikt vairāk, tērējot mazāk resursu un piepūles. Grāmatas mērķis ir iepazīstināt lasītāju ar Lean metožu lietojuma iespējām praksē. Izdevuma struktūra veidota, lai lasītājam būtu viegli izprast gan katras Lean metodes teorētisko pusi, gan arī iepazīt Latvijas uzņēmumu pieredzi, ieviešot dažādas Lean metodes un paņēmienus.

 

Pulmans, Filips. Putekļu grāmata. 2. daļa. Slepenā kopiena. Angļu fantastiskā proza jauniešiem. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Ir pagājuši divdesmit gadi kopš pirmajā grāmatā attēlotajiem notikumiem. Lira Sudrabmēle vairs nav bērns, bet jauna sieviete, kura mācās Oksfordā Svētās Sofijas koledžā, tomēr ap viņu atkal negaidot savijas intrigas. Liras dēmons Panteleimons kļūst par slepkavības aculiecinieku, un mirstošais vīrietis uztic viņam noslēpumu, kas atbalso Liras un Panteleimona pagātnes notikumus. Lira un Panteleimons dodas tālu ārpus Oksfordas robežām – pāri Eiropai uz Levanti, meklējo dēmonu apsēsto pilsētu un tuksnesi, kurā rodama patiesība par Putekļiem.

 

Railija, Lūsinda. Septiņas māsas. Pazudusī māsa: Meropes stāsts: romānu cikls "Septiņas māsas". 7. grāmata. Īru romāns. Rīga: Zvaigzne ABC, [2021].

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Viņas pārmeklēs visu pasauli, lai atrastu pazudušo māsu... Katra no sešām māsām d’Aplijēzām ir veikusi apbrīnojamu ceļojumu, lai noskaidrotu savu pagātni, tomēr vēl aizvien nav atrasta atbilde uz jautājumu, kur ir viņu septītā māsa. Viņām ir tikai viena norāde – zīmējums, kurā redzams gredzens ar zvaigznes formā izkārtotiem smaragdiem. Pazudušās māsas meklējumi viņas aizvedīs no Jaunzēlandes uz Kanādu, Angliju, Franciju un Īriju, un ģimene atkal apvienosies, lai paveiktu iecerēto. Pamazām tiks atklāts stāsts par mīlestību, spēku un ziedošanos, kas aizsācies pirms gandrīz simts gadiem, kad citas jaunas un drosmīgas sievietes uzdrošinājās riskēt, lai mainītu pasauli, kurā dzīvoja. 

 

Saliekamā ābece. Latviešu valodas apguves materiāli. Rīga: Zvaigzne ABC, [2021]. 

Pieejams: BJB "Zinītis".

Magnētiskā saliekamā ābece ir mācību līdzeklis bērniem. Praktiski darbojoties ar šo komplektu, bērns ne tikai iepazīs un iemācīsies burtus, bet arī rotaļīgi apgūs sākotnēju lasītprasmi. Vārdu salikšana no burtiem vēlāk dos neatsveramu ieguldījumu rakstītprasmes apguvē. Komplektā ietilpst magnētiskas kartītes ar 130 burtiem (katrs alfabēta burts vairākos eksemplāros), 84 attēliem un vārdiem un 20 cipariem. Burti (cipari) ir atšķirīgās krāsās, lai bērnam būtu vieglāk atrast otru tādu pašu burtu (ciparu). Kastītes vāks veidots kā magnētiskā tāfele, uz kuras var salikt vārdus, likt burtus atbilstoši attēliem un veikt citus interesantus uzdevumus.

 

Savvins, Dmitrijs. Rīts brīvajā Latvijā. Antiutopija. Krievu romāns. Rīga: Latvijas Mediji, 2021.

Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka.

Apgūdams latviešu valodu un padziļinādams zināšanas par Latvijas vēsturi, Savvins uzrakstīja romānu par tādu Latviju, kas 90. gados tomēr neizvēlas neatkarību, bet gan top par īstenu padomju valsts mantinieci: arī 21. gadsimtā te pastāv deficīta preces, ražo zemas kvalitātes automašīnas vārdā “Lielupe”, ilgus gadus valda Aivars Lembasts un dziļa korupcija, ienesīgākie arodi ir prostitūcija un kontrabanda, kas galvenajiem varoņiem reiz sagādā ļoti lielas nepatikšanas, jo no demokrātijas “brīvā Latvijā” var saņemt bargu sodu arī par neatbilstoši patiesu atmiņu ievešanu.

 

Sēks, Makss. Ļaunuma tīkls. Somu detektīvromāns. Rīga: Latvijas Mediji, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Pēc grandiozas ballītes pazūd divi slaveni influenceri. Abu sociālajiem kontiem ir desmitiem tūkstošu sekotāju, bet pēdējais ieraksts teju identisks – vientuļas bākas bildi papildina ļaunu vēstošs dzejolis. Vai tas ir tikai publicitātes triks, vai tomēr abu dzīvībām draud briesmas? Kādu brīdi izmeklētāju komandai šķiet, ka ikviens pavediens beidzas strupceļā, bet, spriedzei augot, arvien skaidrāks, ka pretinieks negrasās apstāties… Procesu sarežģī arī izmeklētājas Džesikas Niemi pagātnes noslēpumi, kuri līdz ar jaunās priekšnieces ierašanos vairs nav drošībā.

 

Sīlis, Elmārs. Vectēva stāsts: Sibīrijā nomērdēto piemiņai. Rīga: [Iztēles bibliotēka], 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.

1945. gadā represētā Elmāra Sīļa atmiņu stāstījums par sāpju un ciešanu ceļu 15 000 km garumā no Jelgavas uz Kolimas nometnēm. Lasītājs var justies kā autora pavadonis ikvienā atstāstīto notikumu norisē. To ir daudz un ļoti raibi, ir daudz spriedzes. Atturīgā vienkāršībā autors stāsta gan par baiļu diktētiem ļaunuma kalpiem, gan par Dieva palīdzību ticīgo cilvēku gaitās.

 

 

 

Sirdsapziņas ugunskurs. Stāsti par pretošanos okupācijas varām Cēsu apriņķī 1939–1957. Rīga: Latvijas Mediji, 2021.

Pieejams: JPB.

Tas ir stāsts par likteņiem, kas bija nonākuši kādreizējā milicijas un čekas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā Cēsīs. Ne tikai par tiem, kas pretojās okupācijas varām, bet arī kāda tipiska čekista stāsts. Grāmata ļaus lasītājam iejusties stāstos ar atmosfēriski ietilpīgām Anša Starka fotogrāfijām no izstādes un īpašā dizaineru Kristas un Reiņa Dzudzilo mākslinieciskajā iekārtojumā. Grāmata ir godalgotās vēstures ekspozīcijas “Sirdsapziņas ugunskurs” turpinājums un veltījums pretošanās kustībai Cēsu apriņķī (1939 – 1957).

 

Sundīns, Dāvids. Grāmata, kas negribēja, ka to lasa. Zviedru literārā pasaka bērniem. Rīga: Zvaigzne ABC, [2021]. 

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".
Šī ir pasaka par Grāmatu, kas negribēja, ka to lasa. Grāmata dara visu, ko vien spēj, lai to liktu mierā. Vārdi samainās vietām un izzūd, grāmata aizveras, sāk lidot un kļūst karsta, tad piepeši – krokodils! Neparasti dzīva, nevaldāma un pavisam maģiska bilžu grāmata, kuru sarakstījis jautrs kungs, vārdā Dāvids Sundīns, – zviedru komiķis, scenārists un aktieris. Tā iepriecinās ikvienu bērnu, kuram patīk, ja kāds lasa priekšā. Un arī pieaugušo, kam nav sveši bērna prieki un blēņas.

 

Šodien, rīt, tagad un tūlīt. Izzinoša grāmata bērniem. Rīga: Madris, [2021?]. 

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Grāmata sniegs atbildes uz bērnu neskaitāmiem jautājumiem. ‍Kad mums ir jāsteidzas? Kā sauc nedēļas dienas? Cik mēnešu ir gadā?‍.

 

 

 

 

Tomusks, Ilmars. Datordullā skola. Igauņu stāsti bērniem. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Ārzemju uzņēmēji skolas datorklasē ierauga senlaicīgus datorus un lūdz tos uzdāvināt datortehnikas muzejam Japānā, pretī apsolot vismodernāko digitālās skolas aprīkojumu. Ilgi nedomājot, direktors Marguss Mednis sāk organizēt pāreju uz digitālajām mācībām – viņam ļoti kārojas kļūt par valsts modernākās skolas vadītāju. 1. septembrī pirmklasnieki ierastās ābeces vietā saņem planšetdatoru ar elektronisko ābeci, atjautības spēlēm un piekļuvi digitāliem mācību materiāliem. Arī citu klašu skolēniem drukātās mācību grāmatas un darba burtnīcas vairs nav nepieciešamas. Visas mācības notiek, tikai izmantojot datorus un internetu. Bet vai viss norit tik gludi, kā sākotnēji plānots Skolas vadītājs jūsmo par jaunajām mācību metodēm, un arī skolēni ir apmierināti – neviens taču nepārbauda, ko viņi patiesībā dara internetā. Un kā skolotājiem un vecākiem tikt galā ar nepatīkamajiem pārsteigumiem, ko sagādā digitālā revolūcija?

 

Tomusks, Ilmārs. Vilka draugi.  Igauņu stāsti bērniem. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021. 

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".
Sakāmvārds vēsta, ka draugus iepazīst nelaimē. Vilkam ir divi draugi – Lācis un Lapsa. Taču tikai tad, kad Vilkam visvairāk nepieciešama palīdzība, viņš uzzina, kas ir viņa īstie draugi. Igauņu rakstnieks Ilmars Tomusks (1964) dzimis un audzis Tallinā, strādājis par igauņu valodas un literatūras skolotāju, kopš 1995. gada ir Igaunijas Valsts valodas inspekcijas vadītājs. Sarakstījis apmēram četrdesmit grāmatu bērniem, saņēmis daudzas literārās godalgas. Lielākā daļa Ilmara Tomuska darbu ir lasītāju iemīļoti detektīvstāsti.

 

Transportlīdzekļi. Vārdnīca pirmskolas vecuma bērniem. Rīga: Madris, [2021?]. 

Pieejams: BJB "Zinītis".
Jauna grāmatu sērija pašiem mazākajiem. Grāmatā bērni iepazīsies ar visdažādākajiem transporta līdzekļiem - ekskavatoru, buru laivu, ātro palīdzību, lidmašīnu un daudziem citiem. Jautra vārdnīca ar daudziem spēļu atlokiem veicinās bērniem valodas attīstību. 

 

Troalika, Iveta. Tūlīt paliks labāk. Latviešu romāns. [Rīga]: Mansards, [2021]. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Rīga, 2000. gads. Mūžīgie bērni – paaudze, kas piedzīvojusi gadsimtu miju un mēģina pielāgoties aizvien jauniem apstākļiem, kuros pat viņu vecāki un padomdevēji jūtas pazaudējušies. Hierarhijas brūk un jūk, un veidojas jaunas. Viss ir tikai mūsu pašu rokās, un pasaule ir jāpadara labāka tieši šobrīd! – tā ir liela brīvība un arī milzīga atbildība, kad esi kaut kur pa vidu starp pusaudzi un pieaugušo.

 

 

Twister. Jautra viesību spēle]. [Šveice] : Hasbro, 2012. 

Pieejams: BJB "Zinītis".
Pārbaudiet savu lokanību un izveicību ar jautro spēli - TWISTER! Twister ir klasiska ballīšu aktivitāšu spēle.Uz grīdas jāizklāj spēles laukums, jāiegriež pozīciju rats un jāseko tā sniegtajām norādēm - uz kuras krāsas apļa jānovieto atbilstošā ķermeņa daļa. Jo sarežģītāk un grūtāk, jo smieklīgāk.

 

Upīte, Ilze. Galējības labirintos. Latviešu romāns. Rīga: Latvijas Mediji, 2021. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.

Ja Sofija un Ernests tajā pievakarē nebūtu nejauši makdonaldā atklājuši, ka abiem ir pilnīgi vienāds un visai neparasts veids, kā ēst burgerus... Ja nebūtu noskaidrojies, ka tā nav abu vienīgā līdzība... Ja viņu mīlesstāsts nebūtu attīstījies tik strauji... Taču viss notiek tieši tā, un nu atliek tikai noskaidrot, kas liktenim padomā, abus savedot kopā. Ilzei Upītei debijas romānā izdodas savērpt gan savu tēlu, gan arī lasītāju emocijas negaidītos un neparedzētos virpuļos, noturot interesi līdz pašām beigām. 

 

 

Veika, Džūlsa. Koventgārdena sniegā. Angļu romāns. Rīga: Kontinents, [2021].

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka. 

Tillijai ir lieliski draugi, viņa dievina savu grimētājas darbu un grasās apprecēties ar burvīgu vīrieti. Viss liecina par to, ka šogad Ziemassvētki būs vienkārši perfekti. Šo idilli izjauc Tillijas kolēģis Markuss, aukstasinīgais IT daļas vadītājs, kurš apņēmies viņai iemācīt rīkoties ar datoru. Pārsteigta Tillija atklāj, ka šī kaitinošā tipa klātbūtnē sāk izjust… tauriņus vēderā.

 

 

 

Veikša, Ingrīda. Autortiesības digitālajā laikmetā. Rīga: Biznesa augstskola Turība, 2021.

Pieejams: JPB.

Šajā monogrāfijā apkopoti dažādi materiāli, kurus autore gatavojusi gan dalībai zinātniskās konferencēs, gan publicēšanai starptautiskajos zinātniskajos žurnālos, gan diskusijai ar autortiesību speciālistiem, gan arī vienkārši izteikusi savu viedokli par sabiedrībai tajā brīdī aktuālu tematu. Šo auditoriju dažādība ir prasījusi arī atšķirīgu zinātniskā pamatojuma dziļumu. Tomēr katrā rakstā rūpīgi analizēti gan literatūras avoti, gan tā brīža normatīvie regulējumi un tiesu prakse. Monogrāfija veltīta intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzībai, galvenokārt pievēršot uzmanību vienam no intelektuālā īpašuma veidiem – autortiesībām, citus intelektuālā īpašuma veidus, kā preču zīmes, patentus, dizainparaugus u.c. atstājot turpmākajiem pētījumiem.

 

Vinogradova, Laura. Tētis un suns. Latviešu stāsti bērniem. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Magda nevar saprast, vai bēdāties par zaudēto, vai labāk priecāties par to, kas viņai palicis. Mirkli padomājusi, viņa nolemj labāk priecāties un saka visiem paldies. Cik daudz labāk tomēr ir priecāties nekā skumt! “Tētis un suns” ir sirsnīgs stāsts visai ģimenei par svarīgāko un vērtīgāko. Mēs katrs nojaušam, kas tas ir, bet ne vienmēr protams nosaukt vārdā. Šī grāmata ir par draudzību starp paaudzēm, vienaudžiem, mani un tevi.

 

 

Zirgs svītrainā pidžamā. Bērnu anekdotes. Rīga: Zvaigzne ABC, [2021]. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Visvisādi temati - no šķības miegadziesmas mazulim līdz greizam rokkoncertam, visvisādi varoņi - no bērndārzniekiem līdz policistiem un Āfrikas un Indijas ziloņiem, visas jautrības gradācijas - no šķelmīgas vīpsnas līdz pat krišanai no kājām, asarām un gorillas cienīgiem rēcieniem. Patiks visiem - maziņiem, lieliem un arī veciem.

 

 

Žuravska, Dzintra. Kam tiks mantojums. Latviešu romāns. Rīga: Sol Vita, [2021]. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Dz. Žuravskas romānā aprakstītas kaislības par mantošanas tiesībām, kur parādās cilvēku gan negodīgās, gan cēlsirdīgās īpašības. 
   

 

 

 

Александрова, Наталья. Абиссинское заклинание. Krievu detektīvromāns. Москва: Эксмо, 2021. 

Pieejams: JPB.
Алене крупно не повезло, поругавшись в парнем, она села не в то такси, и ее отвезли в заброшенную промзону, где ее загримировали под пропавшую дочь известного бизнесмена и заставляли зачитать текст от лица похищенной. Алене повсюду попадаются 5 различных материалов со странной волшебной надписью… Испокон веков существует магический палиндром из пяти волшебных слов, обладающий необыкновенной властью. Тот, кто соберет все пять кусков головоломки, способен стать богом….

 

Альстердаль, Туве. Тоннель. Zviedru detektīvromāns. Москва: Inspiria, 2021.

 Pieejams: JPB.
Дом, покрытый мрачными тайнами. Увольнение сильно повлияло на Даниэля. Он с головой ушел в домашнюю рутину и почти достиг дна. Чтобы изменить свою жизнь и сохранить брак, он вместе с женой решает переехать. Даниэлю на глаза попадается чудесный виноградник — почти что слишком хороший и дешевый, чтобы быть реальным. Пара быстро продает свой таунхаус и покидает Швецию. НОВОЕ МЕСТО — НОВАЯ ЖИЗНЬ ДЛЯ ИХ СЕМЬИ. Усадьба с виноградником расположена в лесу за рекой. Состояние печальное — много лет ею никто не занимался. Но супруги уверены — несмотря ни на что, они смогут свить уютное гнездышко. Даниэль начинает с фундамента — спускается в подвал, надеясь найти винный погреб. Но то, что он находит, может превратить их жизнь в настоящий кошмар.

 

Бегле, Николя. Последнее послание. Franču detektīvromāns. Москва: Центрполиграф, 2021.

Pieejams: JPB.
В отдаленном шотландском монастыре убит постоялец. Его тело изуродовано самым невероятным образом. Пятеро местных монахов знают погибшего только по имени - Антон. При этом всем известно, что он обзавелся тайным рабочим кабинетом, скрытым в стенах кельи. И здесь обнаружены странные научные материалы. От кого скрывался Антон? Какую истину искал? Почему его ликвидировали с такой варварской жестокостью? Расследование поручают инспектору Грейс Кэмпбелл. И для нее успех дела - единственный шанс вернуться в отдел расследования убийств, откуда ее отчислили за серьезный промах. Грейс пытается восстановить уверенность в себе, не подозревая, что на ее плечах лежит разгадка одной из самых головокружительных тайн человечества.

 

Бертон, Мэри. Последний ход. Amerikāņu detektīvromāns. Москва: Эксмо, 2021.

Pieejams: JPB.

Кейт Хейден – профайлер ФБР, эксперт по криминалистической лингвистике. Она мастерски вычисляет маньяков по их словам – написанным или сказанным. Но не может держать в узде свои собственные кошмары… Сан-Антонио. Опять этот проклятый город. Город ее юности, город ее кошмаров. Много лет назад агент Хейден пережила здесь личную трагедию, подтолкнувшую ее к профайлингу. Здесь же она поймала и упрятала за решетку известного маньяка по прозвищу Самаритянин. Однако случилось невозможное – его убийства продолжились. Либо Кейт совершила ужасную ошибку, посадив невиновного, либо в городе завелся подражатель. Начав расследование в паре со своеобразным детективом Тео Мазуром, она быстро понимает, что имеет дело не с обычным маньяком, а с грозным врагом. Врагом, который слишком хорошо ее знает. И чем ближе они приближаются к убийце, тем яснее становится главное правило затеянной им игры: не верь ничему, что видишь….

 

Бочарова, Татьяна (Татьяна Александровна). Генетическая ошибка. Krievu detektīvromāns. Москва: ЭКСМО, 2021.

Pieejams: JPB.
Марина искренне любит свою работу, мужа, родителей, учеников и даже свекровь, в ее ближайших планах – стать счастливой матерью. И все в ее жизни идет, как надо, пока не происходит трагическое ДТП. Под колесами автомобиля Марины гибнет пешеход, в дальше суд, приговор, колония… С одной стороны, Марина наказана справедливо. С другой – похоже, что авария произошла не случайно. Удастся ли Марине избавиться от клейма убийцы? Ведь вернуть ее к нормальной жизни на свободе может только тот, кто и отправил в тюрьму….

 

Валпи, Фиона. Тайна жаворонка. Angļu romāns. Москва: АСТ; [Редакционно-издательская группа "Жанровая литература"], 2021. 

Pieejams: JPB.
Шотландская деревня Олтбеа, сороковые годы. Флора Гордон живёт со своим отцом, смотрителем огромного поместья Ардтуат. Сын владельца, Алек, – её лучший друг с детства. Молодые люди взрослеют, и становится ясно, что их связывает не только дружба. Но влиятельный отец Алека, сэр Чарльз, и слышать не хочет о нелепом увлечении сына. Напряжение нарастает, и влюбленные, кажется, теряют единственный шанс на спасение. А когда с началом войны их отдаленная деревня становится базой для сбора кораблей, везущих боеприпасы из Великобритании и Америки, жизнь сплоченного сообщества и вовсе меняется навсегда. Спустя десятилетия дочь Флоры, певица Лекси Гордон, вынуждена вернуться в деревню и в крошечный коттедж, где она выросла. Теперь, возвратившись уже с собственной дочерью, она узнает, что мать долгое время скрывала секреты, заставляющие Лекси подвергать сомнению все, что она, казалось, знала о себе и своем прошлом. Слишком поздно восстанавливать отношения с матерью, но сможет ли Лекси найти в своем сердце желание отпустить ушедшее и потерянное, и, наконец, отыскать свое место в мире?

 

Воронова, Мария. Без подводных камней. Krievu detektīvromāns. Москва: Эксмо, 2021. 

Pieejams: JPB.
Судье Ирине Поляковой наконец поручают простое дело – бывшая жена известного драматурга Ветрова в состоянии аффекта убила его нынешнюю супругу, молодую актрису Веронику Павлову. Психиатрическая экспертиза признала женщину невменяемой, суду нужно всего лишь направить её на принудительное лечение. Сомнений нет – улики красноречивы, а родственники и коллеги свидетельствуют, что странности в поведении Валерии Михайловны наблюдались давно. И только неугомонная Гортензия Андреевна задается вопросом – а с какой целью Вероника хотела встретиться с Валерией Михайловной?

 

Гудман, Джессика. Они хотят быть как мы. Amerikāņu detektīvromāns. Москва: Эксмо, 2021. 

Pieejams: JPB.
Говорят, что только святые умирают молодыми. Но Джилл Ньюман точно знает: это всего лишь строчка из глупой песни. У Джилл нет дорогой машины, она не носит дизайнерские вещи и не загорает на лучших пляжах Лонг-Айленда. Только благодаря упорному труду девушка смогла получить стипендию и поступить в "Голд Кост", самую престижную школу страны. Здесь все выглядит идеально, но что на самом деле скрывается за красивым фасадом этой школы? Ее лучшая подруга, ослепительная и талантливая Шайла, была убита своим бойфрендом Грэмом. Он во всем сознался, и дело было закрыто. Но когда начался последний учебный год, Джилл неожиданно получила несколько сообщений о невиновности Грэма. Тогда кто убил Шайлу Арнольд?

 

Данилова, Анна. Тайна церковной мыши. Krievu psiholoģiskais detektīvromāns. Москва: Эксмо, 2021. 

Pieejams: JPB.
Таня и Соня, две провинциалки, переезжают в Москву со светлыми мечтами — они желают покорить ее и избавиться от рутины. Только их жизнь в большом городе складывается совсем не так, как они себе представляли: для выживания им приходится работать едва ли не целыми сутками и переступать через свои моральные принципы. Все меняет один несчастный случай… или, быть может, все-таки счастливый? Они оказываются втянуты в опасную игру….

 

 

Джейн, Анна. Игра с огнем. Мой идеальный смерч. Krievu romāns. Москва: АСТ, 2021.

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka.
Самый популярный парень университета и обычная девушка играют во влюбленных, ловко обманывая всех окружающих. Недавно они были чужими людьми: самый популярный парень университета по прозвищу Смерч и обычная девушка с огненным характером. Он совсем не замечал ее, а она безответно была влюблена в другого. Теперь эти двое – известная всему университету пара. Только никто не знает, что на самом деле они лишь играют влюбленных. И даже заключили между собой договор. Полюбят ли они друг друга по-настоящему? Какие тайны хранит парень, которого считают идеальным? И не играет ли он с чувствами девушки?

 

Джойс, Рейчел. Золотой жук мисс Бенсон. Angļu romāns. Москва: Эксмо, 2021. 

Pieejams: JPB.
Однажды утром мисс Бенсон, школьная учительница, решает изменить свою жизнь и отправиться из послевоенного Лондона на другой конец света в поисках удивительного существа из книжки, которую в детстве ей показывал отец. Для осуществления этой затеи ей нужна помощница, и на ее объявление в газете откликается самая неподходящая на эту роль кандидатка. Так, две совершенно непохожие друг на друга женщины пересекут океан в поисках невероятного золотого каледонского жука, не зная, что в пути найдут гораздо больше, чем искали.

 

Джоши, Алка. Художница из Джайпура. Amerikāņu romāns. Москва: Эксмо, 2021. 

Pieejams: JPB.
Жизнь, которую ты кропотливо выстраиваешь, может в любой момент оказаться под угрозой. Лакшми отлично это знает. Ее выдали замуж в пятнадцать лет, а в семнадцать она сбежала от нелюбимого мужа и оказалась в Джайпуре, Розовом городе, величественном и беспощадном. Городе, где можно очень быстро разбогатеть и так же быстро все потерять. Лакшми очень нужно разбогатеть, потому что ее мечта — ни от кого не зависеть. Ее таланты не знают границ, но главное — она целительница и художница и в этом достигла совершенства. Ее мехенди славятся на весь город, знатные дамы готовы щедро платить за ее целебные отвары и волшебные узоры хной. Казалось бы, цель близка. Но Джайпур не прощает ошибок.

 

Кара, Лесли. Сплетня. Angļu detektīvromāns. Москва: АСТ, 2021. 

Pieejams: JPB.
«Среди нас — убийца». Поначалу это всего лишь сплетня из тех, какими вечно обмениваются скучающие мамочки на детской площадке, — будто бы в их тихом, сонном приморском городке живет под чужим именем Салли Макгоуэн, много лет назад заколовшая ножом маленького мальчика. Никто толком ничего не знает. Но… «Среди нас — убийца». Кто же она, эта волчица в овечьей шкуре? Как ее узнать, если фотографий Салли Макгоуэн нет? Возможно, это эксцентричная художница? Или странноватая владелица магазинчика эзотерических товаров? Или холодно-отстраненная хозяйка дома, который недавно смотрела риелтор Джоанна Критчли, переехавшая в городок из Лондона с сынишкой Альфи? Слухи нарастают точно снежный ком. Рушатся репутации. Множатся косые взгляды. Звучат в спину злобные шепотки. А между тем Джоанна с ужасом понимает, что кто-то начинает преследовать не только ее, но и Альфи….

 

Карлайл, Роуз. Девушка в зеркале. Jaunzēlandiešu romāns. Москва: Эксмо, 2021. 

Pieejams: JPB.
Доброта – это придурь.Айрис Кармайкл усвоила это с самого детства.Ее сестра-близняшка Саммер получает от жизни все: идеального мужа Адама, роскошный дом и яхту, любовь и восхищение окружающих. И наследство в сто миллионов долларов по завещанию отца тоже определенно получит "идеальная Саммер". А "лишняя близняшка Айрис" останется у разбитого корыта с неудавшимся браком, рухнувшей карьерой и испепеляющей завистью к сестре. Но ей выпал шанс все переиграть, когда Саммер попросила перегнать их семейную яхту через Индийский океан.....От берегов Таиланда отчалила яхта с двумя близняшками на борту. А на Сейшелах Адам встречает только одну убитую горем женщину, утверждающую, что ее сестра погибла в открытом океане. Но кто знает, которая из близняшек действительно мертва...

 

Кинни, Джефф. Дневник слабака. Глобальное потепление. 13. Amerikāņu romāns jauniešiem. Москва: АСТ, 2021.

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka.

В жизни Грега Хэффли немало проблем, и изменение климата - одна из них. То внезапная оттепель посреди зимы сбивает с толку, то резкое похолодание в начале весенних каникул рушит все планы. В марте улицы засыпало снегом, и жители города устроили эпические снежные битвы. Только Грегу и Роули совсем не весело: ведь для того, чтобы не пропасть в это трудное время, нужно приложить усилия! Друзья заключают дружеские союзы с хулиганами, налаживают отношения с соседями, справляются с чередой предательств и измен... Станут ли они победителями в этой игре на выживание?

 

Киплинг, Р. Сказки о животных. Angļu literārās pasakas bērniem. Москва: СИМБАТ, 2020. 

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka.
Книга «Р. Киплинг. Сказки о животных» из серии «Детская библиотека» : - 3 сказки: «Сказка о слонёнке», «Отчего у верблюда горб», «Откуда у носорога такая шкура».

 

 

 

Климова, Юлия.  Гнездо для стрекозы. Krievu romāns. Москва: Эксмо, 2021. 

Pieejams: JPB.
Бешенные страсти ; Смейся, Принцесса!

 

 

 

 

 

Колган, Дженни. Встетимся в кафе "Капкейк". Angļu romāns. Москва: Иностранка, 2021. 

Pieejams: JPB.
Иззи Рэндалл умеет печь. Нет, не просто печь, а создавать потрясающие, невероятно вкусные торты и пирожные. И вот, когда Иззи теряет работу в престижном агентстве недвижимости и расстается с боссом, с которым закрутила служебный роман, девушка получает шанс найти себя. С помощью новых друзей и симпатичного менеджера банка она воплощает в жизнь свою мечту – открывает кафе для сладкоежек. Но вскоре узнает, что рецепт счастья немного сложнее, чем просто сбить вместе сахар, сливки и масло.Оригинальное кондитерское изделие, в основе которого лежат юмор, романтика и надежда.


Колочкова, Вера. Женщина с ребенком. Krievu romāns. Москва: Эксмо, 2020.

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka.

Когда дочь стала матерью-одиночкой в семнадцать, а сама Катя - бабушкой в сорок лет, ей пришлось уволиться с работы и посвятить себя внуку. И все бы ничего, только в семье с той поры пошел разлад, а любимый муж, не скрываясь, начал ходить налево. Что делать - молча терпеть унижения или гордо уйти? Но куда? На Кате ответственность за детей и полная финансовая зависимость от супруга. А что если народная мудрость права и левак укрепляет брак?. 

 

 

Колочкова, Вера. Зимняя рябина. Krievu romāns. Москва: Эксмо, 2021. 

Pieejams: JPB.
Зимняя рябина — это трогательная история о трудности выбора между любовью и долгом, сердцем и обязанностями. Иногда выбор бывает слишком тяжёлым, но именно он меняет нашу жизнь и делает нас по-настоящему счастливыми. Главное — сделать шаг. Роман «Зимняя рябина» как раз и рассказывает нам об этом — сделать шаг трудно, но возможно. В своём романе Вера Колочкова философски рассуждает о жизни. В размышлениях героев мы с лёгкостью можем отыскать и свои мысли. В книге устоявшуюся жизнь героев с ног на голову переворачивает только трагедия. Две судьбы сплетаются в одну, чтобы вновь разойтись — возможно, уже навсегда. Смогут ли они преодолеть все трудности и встретиться вновь?

 

Кунц, Дин. Мистериум. Amerikāņu fantastikas romāns. Санкт-Петербург: Азбука ; Азбука-Аттикус, 2021. 

Pieejams: JPB.

 

 

 

 

 

 

Ли, Мелинда. Последняя клятва. Amerikāņu detektīvromāns. Москва: АСТ, 2021. 

Pieejams: JPB.
Двадцать пять лет назад в семье Таггерт произошло ужасное – убийство-самоубийство, которое оставило маленькую Бри, ее сестру Эрин и брата Адама сиротами. Трагедия повторяется – и сестру Эрин находят убитой. Только вот ее муж, Джастин, пропал. Теперь он главный подозреваемый. Бри подозревает, насколько взрывными могли быть отношения Эрин и Джастина, только вот улики не сходятся. К тому же, его лучший друг, бывший следователь Мэтт Флинн не верит, что Джастин на такое способен. Мэтт и Бри работают над делом вместе, и постепенно между ними возникает симпатия. Но опасность возвращается снова – ведь чем дальше продвигается расследование, тем отчаяннее убийца стремиться сохранить свою тайну. И кто знает, на что он способен….

 

Лихэйн, Деннис. Таинственная река. Amerikāņu detektīvromāns. Санкт-Петербург: Азбука; Азбука-Аттикус, 2021. 

Pieejams: JPB.
Излечимы ли вообще детские травмы — временем, психотерапией, медикаментами? Или жертвам давнего насилия так и нести до самой смерти груз позора, боли, унижения? Детство кончилось раз и навсегда — шокирующе, бесповоротно — четверть века назад, но вот старые друзья Джимми, Шон и Дейв сходятся вновь: у одного трагически погибла дочь, другому предстоит расследовать это преступление, а в третьем видят главного подозреваемого….

 

 

Малышева, Анна. Вкус убийства. Krievu detektīvromāns. Москва: АСТ, 2021. 

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka.
Она обожала мужа — а тот погиб. Казалось бы, этого удара достаточно для того, чтобы сделать жизнь молодой женщины адом. Но нет — начинают погибать и его друзья, один за другим. Их смерти обставлены с театральной тщательностью, и Татьяна начинает понимать, что близится последний акт этой драмы, невидимый режиссер — серийный убийца, а главная актриса — она….

 

 

Малышева, Анна. Любовники по наследству. Krievu detektīvromāns. Москва: АСТ, 2020. 

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka.
Находясь в Подмосковье на психологическом семинаре, Марина неожиданно встречает сестру. Та явно пытается от кого-то спрятаться в никому не известном месте. Тем же вечером она гибнет, утонув в реке. Марина уверена, что ее смерть не случайна. Узнавая множество подробностей из личной жизни сестры, связанных с ее деньгами и ее мужчинами, женщина все больше подвергается опасности. Оказывается, теперь темным знакомым сестры нужна ее наследница – она. И по самым разным причинам….

 

Маяковский, Владимир. Что такое хорошо и что такое плохо. Krievu dzeja bērniem. Москва: АСТ, 2020. 

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka.
Что такое хорошо и что такое плохо, "Кем быть" - эти и другие известные стихотворения В. Маяковского вошли в книгу серии "Библиотека начальной школы". Строки из них вот уже на протяжении нескольких десятилетий знает любой ребёнок и каждый взрослый без исключения. Ведь кто прочтёт их хотя бы раз, с тем они останутся уже навсегда.

 

Метлицкая, Мария. Мандариновый лес. Krievu proza. Москва: Эксмо, 2021. 

Pieejams: JPB.
Наташа родилась в заводской слободке, где пили, дрались, рано умирали. Она была обречена повторить судьбу матери и остальных женщин, что ее окружали. Но жизнь словно сжалилась над ней, дала проблеск счастья. И этим счастьем стала любовь к Чингизу, молодому художнику, который, сам о том не подозревая, стал отцом ее единственного ребенка. Он исчез из ее жизни так же внезапно, как появился, и на память о себе оставил чудесную, волшебную картину: мандариновый лес, где маленькие оранжевые солнышки мандаринов висят на огромных, могучих деревьях, освещая дорогу тем, кто блуждает в поисках счастья. Всю жизнь Наташу согревают воспоминания о той любви, что была такой мимолетной и такой счастливой. И эта любовь дает ей силы верить, что счастье обязательно ее найдет.

 

Михайлова, Евгения. Синдром Дездемоны. Krievu detektīvromāns. Москва: Эксмо, 2021.

Pieejams: JPB.

Даша всегда думала, что у ее сестры идеальный брак. Но вдруг она узнала, что Светин муж Никита завел любовницу… Валентина считала, что Никита обязан обеспечивать им с дочерью красивую жизнь и ни в чем себе не отказывала. Она не подозревала, как ужасно все может закончиться. 

 

 

 

Михалкова, Елена Ивановна. Прежде чем иволга пропоет. Krievu detektīvromāns. Москва: АСТ, 2020. 

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka.
Ей обещали, что это тихое место. Ей обещали, что она спокойно отдохнет. Карелия. Озеро. Благоустроенные коттеджи. Всего десять туристов. На золотом крыльце сидели: Лжец, Беглец, Охотник, Убийца, Жертва. Ее не предупредили только об одном: придется выбрать, кем ты будешь.

 

 

Прах, Вячеслав. Мужчина, которому захотелось согреться. Krievu romāns. Москва: АСТ, 2021. 

Pieejams: JPB.
Я разведен, но я до сих пор верю в любовь... — с этих строк начинается книга-откровение Вячеслава Праха о том, о чем зачастую не принято говорить вслух. «Мне холодно, я хочу согреться, почему мы не можем согреть друг друга? Почему мы не можем любить друг друга или хотя бы отвязаться, прощать и жить в мире? Я не умею и не желаю любить тебя так, как этого хочешь ты, и у нас это взаимно. Отпусти меня! Нет? Но почему? Мы — разбитые птицы, падающие вверх; развод — это горе замерзших тел и душ. Я ухожу, чтобы спасти себя, тебя и детей». Автор создал прямолинейную, местами жесткую книгу о том, как двое взрослых людей замерзли, будучи вместе. Но помните: тепло есть и оно ждет, чтобы отогреть холодные души.

 

Ронина, Елена. Я проснулась в Риме. Krievu romāns. Москва: Эксмо, 2021. 

Pieejams: JPB.

У Юли Муравьевой обычная жизнь - стабильная работа, родители-пенсионеры и сестра, которая вечно ругается с мужем. Все меняется одним днем, когда девушка позволяет себе немного помечтать... Юля с детства была влюблена в Италию, в Рим. Рабочий корпоратив с итальянским поваром не только меняет жизнь девушки. Но и открывает глаза ее окружению - жизнь может быть совершенно другой. Нужно только идти навстречу своим желаниям, своей мечте.

 

 

Рубина, Дина. Я вас лублу! Krievu proza. Москва: Эксмо, 2021. 

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka.
Во вратах твоих \ повесть; рассказы: И так продолжаем, Вывеска, Наш китайский бизнес, На исходе августа, Большеглазый император, семейство морских карасей.

 

 

 

 

Рубина, Дина.  Яша, ты этого хотел? Krievu romāns. Москва: Эксмо, 2021. 

Pieejams: JPB.
Дина Рубина – мастер конфликта. Особенно того острого, порой трагического, сторонами которого оказываются человек и история. Всякий раз писатель ставит героя в ситуацию практически безвыходную. Чудо – вот что спасает его из водоворота запредельных по жестокости событий ("Адам и Мирьям"). А еще – семейные узы, основанные на любви и уважении ("Дети Дома Этингера"). И, конечно, искусство, которое возвращает униженному, доведенному до состояния пыли человеку статус творца ("Старуха Баобаб", "Фарфоровые затеи").

 

 

Силис, Элмарс. Рассказ Деда: замученным в Сибири посвящается. Рига: Iztēles bibliotēka, 2021. 

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka.

1945. gadā represētā Elmāra Sīļa atmiņu stāstījums par sāpju un ciešanu ceļu 15 000 km garumā no Jelgavas uz Kolimas nometnēm. Lasītājs var justies kā autora pavadonis ikvienā atstāstīto notikumu norisē. To ir daudz un ļoti raibi, ir daudz spriedzes. Atturīgā vienkāršībā autors stāsta gan par baiļu diktētiem ļaunuma kalpiem, gan par Dieva palīdzību ticīgo cilvēku gaitās.

 

 

 

Скотт, Эмма. Не дай мне упасть. Amerikāņu romāns. Москва: Эксмо, Freedom, 2020. 

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka.

 

 

 

 

 

 


Соболева, Лариса. Он и она минус он и она. Krievu detektīvromāns. Москва: АСТ, 2021. 

Pieejams: JPB.
Закончился тихий вечер двух семейных пар. Гости разошлись по домам. Ничто не предвещало трагедии, казалось бы. Но у двух из них есть своя история и своя тайна. Они когда-то встречались и расстались, думая, что так будет лучше для всех. Не получилось. Три года, пренебрегая принципами дружбы и семейной верности, они изменяют своим законным...И вот, следующим вечером, вернувшись после свидания каждый к себе домой, они находят своих супругов застреленными... Понимая, что подозрение в убийстве в первую очередь падет на них, они бегут из города... Но у следствия возникло интересное обстоятельство - убийцы оставили в обеих квартирах свои отпечатки... они пили вино с убитыми...И чьи же это отпечатки...

 

Устинова, Татьяна. Мини-модель. Krievu detektīvromāns. Москва: Эксмо, 2021.

Pieejams: JPB.
Многие родители пытаются реализовать через своих детей то, чего не смогли добиться сами, но результат зачастую оказывается непредсказуем… Об этом новый роман Татьяны Устиновой и Павла Астахова "Мини-модель" из серии "Дела судебные". Судью Елену Кузнецову ждет новое дело — о конкурсе юных эко-моделей, в котором участвовали девочки в нарядах из натуральных материалов. Победу одержала Карина Карапетян, выступавшая в платье из виноградных листьев. Это вызвало возмущение родителей другой участницы, Изабель Кобылкиной, представлявшей платье из кленовых листьев, и они подали в суд на организаторов конкурса. Никогда еще процесс не превращался в такой балаган! Но, несмотря на кажущуюся несерьезность ситуации, Елене придется принимать решение, попутно усмиряя гнев разъяренных родителей юных звезд….

 

Уэбб, Кэтрин. Исчезновение. Angļu romāns. Санкт-Петербург: Азбука; Азбука-Аттикус, 2021. 

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka.
Апрель 1942 года, Бат, Англия. Среди хаоса бомбежек теряется шестилетний Дэви Нойл. Фрэнсис Пэрри, которая должна была за ним приглядывать, мучит чувство вины; и она отказывается верить, что Дэви мертв. И когда наконец наступает затишье и разрушенный город потихоньку начинает возвращаться к обычной жизни, находят останки. Но не Дэви, а маленькой девочки, лучшей подруги Фрэнсис, которая пропала без вести более двадцати лет назад. И пока Фрэнсис продолжает поиски Дэви, это новое открытие возвращает ее в детство и заставляет вернуться к преступлению, которое бросило тень на всю ее жизнь… В этот раз Френсис дает себе клятву раскрыть правду, какой бы страшной она ни была.

 

 

Фолкнер, Кэтрин. Гринвич парк. Angļu romāns. Москва: АСТ, 2021.

Pieejams: JPB.
Жизнь Хелен идеальна – муж-архитектор, великолепный дом в викторианском стиле, дружная семья и долгожданная, после многих неудачных попыток, беременность. В счастливом ожидании она записывается на курсы для беременных в своем районе, где и встречает Рэйчел – свою полную противоположность, громкую, экстравагантную и одинокую. Рэйчел почему-то ужасно притягивает Хелен к себе, но вскоре едва зародившаяся дружба начинает пугать. Новая подруга как будто бы всегда случайно оказывается рядом, неожиданно приходит в гости, знает, кажется, каждую мелочь о Хелен и ее семье. События развиваются стремительно, принимая самые опасные обороты, и вот уже непонятно, кто преступник, а кто жертва в странной и запутанной игре.

 


Фрейтаг, Аннэ. Счастье рядом. Vācu romāns. Москва: Эксмо, 2021. 

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka.
Мне семнадцать. И я проживу совсем недолго. Раньше я думала, смерть – это легко. Но когда сталкиваешься с ней лицом к лицу, рядом с тобой не остается никого. Мы все находимся в своих собственных мирах, расположенных очень близко друг к другу. Изолированные в этой вынужденной близости. Среди всех этих лиц я вижу лишь одно. Наверное, было бы лучше, чтобы я никогда не знала Оскара. Так легче свыкнуться с мыслью, что не будет никакого «мы». Может быть, мы встретимся снова на небесах. Может быть, у нас будет больше времени. Ведь истинная любовь порой длится вечность. И она может заменить целую жизнь.

 

 

Ханна, Кристин. Четыре ветра. Amerikāņu romāns. Москва: Phantom press, 2021.

Pieejams: JPB.
Эпический роман о любви, героизме и надежде, действие которого разворачивается на фоне одной из самых определяющих эпох в истории Америки — Великой депрессии. Техас, 1934 год. Миллионы людей остались без работы, Великие равнины поражены многолетней засухой. Фермеры борются за сохранение остатков урожая, вода почти иссякла, пыль угрожает поглотить их всех. Регулярные пыльные бури превратили еще совсем недавно плодородный край в пустыню. В это страшное время семья Мартинелли, как и их соседи-фермеры, должна сделать мучительный выбор: остаться на земле, которую они любят, или отправиться на Запад, в Калифорнию, в поисках лучшей доли. Элса, мужественная женщина, к которой жизнь с юных лет не проявляла особой благосклонности, переживает, в первую очередь, за двух своих детей, которые уже забыли, что такое дождь, каково это — поесть досыта и как выглядит приличная одежда. Они уже давно не живут, а выживают, и настал момент, когда выбора у Элсы не остается: если она хочет спасти детей, то должна решиться и покинуть родной дом, отправиться в неведомое, надеясь, что там они обретут благополучие.

 

Харрис, Чарльз. Комната 15. Angļu detektīvromāns. Москва: Эксмо, 2021. 

Pieejams: JPB.
Однажды инспектор полиции Росс Блэкли очнулся ночью посреди улицы, избитый, в странной одежде и... зимой. Хотя еще вчера была середина лета – лета позапрошлого года. С тех пор Росс сменил место жительства, изрядно продвинулся по карьерной лестнице, купил новую машину и даже успел обсудить с женой развод. Но ничего этого он не помнит. Его обнаруживает полицейский патруль и сразу же отправляет на место преступления — убийство молодой медсестры. Теперь детективу приходится делать вид что с ним все в порядке, и вести сразу два расследования: по делу об убийстве – и в своем собственном сознании. И это второе расследование постепенно погружает его в состояние ужаса….

 

 

Эйр Уорд, Аманда. Семейный круиз. Amerikāņu romāns. Москва: Эксмо, 2021.

Pieejams: JPB.

Примите наши поздравления! Рейс первым классом. Семидесятилетняя Шарлотта Перкинс не верила своим глазам. Ее история выиграла в конкурсе «Путешествуй по миру», а значит, вместе с семьей Шарлотта проведет десять дней на борту шикарного круизного лайнера. Живая музыка, освежающие коктейли, изысканные блюда и лучшие европейские пляжи – все это будет доступно семейству Перкинс. Главное — не перессориться. Ведь у каждого теперь своя жизнь, давние обиды и куча скелетов в шкафу. Афины, Родос, Валетта, Сицилия, Неаполь, Рим, Флоренция, Марсель, Барселона. Добро пожаловать на борт!.