Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Piedāvājam bezmaksas datorapmācības senioriem

Zinātniskajā bibliotēkā iespējams pieteikties bezmaksas datorapmācībām „Pieslēdzies, Latvija!” latviešu un krievu valodas grupās interesentiem pēc 50 gadu vecuma. Aicināti pieteikties arī tie cilvēki, kuri iepriekšējos gados jau apmeklējuši bibliotēkā organizētās mācības.

No maija līdz novembrim Lattelecom bezmaksas datorapmācības interesentiem pēc 50 gadu vecuma „Pieslēdzies, Latvija!” notiks arī Zinātniskajā bibliotēkā, latviešu un krievu valodas grupās, kas jau tiek komplektētas. 


Aprīļa beigās tika atklāta projekta „Pieslēdzies, Latvija!” šī gada programma un izsludināta dalībnieku reģistrācija. 

„Kopš 2012.gada projekta pabeigšanas novembrī esam aktīvi strādājuši pie projekta attīstīšanas un ņēmuši vērā apmācīto ieteikumus. Kā uzsver paši dalībnieki, jaunās prasmes un saziņas iespējas ļauj justies pašapzinīgākiem, modernākiem. Tādēļ, lai gados cienījamākajai paaudzei vēl vairāk palīdzētu pārvarēt digitālo plaisu, esam izvirzījuši vēl vērienīgāku mērķi – līdz novembrim apmācīt 7000 cilvēku visā Latvijā”, skaidro projekta iniciators, Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.


Balstoties uz līdzšinējo pieredzi un senioru vajadzībām, šogad būtiski papildināts mācību saturs. Atbilstoši dalībnieku pieredzei un prasmēm, tiek piedāvātas trīs līmeņu apmācības ar iespēju saņemt sertifikātu, nokārtojot pārbaudes darbu. Pirmais līmenis domāts cilvēkiem bez priekšzināšanām un iemaņām datora lietošanā, otrais līmenis paredzēts tiem, kas nedaudz prot lietot datoru un internetu, savukārt trešajā līmenī iekļauta padziļināta apmācība par programmu lietošanu, e-pakalpojumu izmantošanu un datu apstrādi. 


„Pēc trešā līmeņa kursa apgūšanas pašvaldība cilvēkam piešķirs sertifikātu, ko atzīst Nodarbinātības valsts aģentūra un citas institūcijas. Šāds sertifikāts būs noderīgs, piemēram, meklējot jaunu darbu. Simts aktīvākajiem cilvēkiem arī tiks piešķirts e-pilsoņa sertifikāts,” projekta atklāšanā teica Juris Gulbis. 


Visiem projekta dalībniekiem uzņēmums Lattelecom sarūpējis īpašas atlaides abonēšanas maksai un citiem pakalpojumiem.


Pieteikšanās apmācībām latviešu valodā pa tālruni 63007747 vai 26043512, krievu valodā: 29777030 un 29118019. Mūsu lasītāji un apkārtnes iedzīvotāji var pieteikties, aizpildot anketu bibliotēkas 1.stāvā.


Papildu informācija: www.piesledzieslatvija.lv un www.lattelecom.lv