Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Pavasari gaidot jeb aprīļa jaunumi 1

Dienas steidzas aizvien ātrāk un ātrāk. Par spīti tam, ka laika apstākļi mūs ne vienmēr lutina, tuvojas pavasaris. Tas jūtams gan pēc pumpuriem, kas neatlaidīgi cenšas izlauzties brīvībā, gan pēc pavasarīgās gaismas un rosīgajām putnu balsīm. Arī bibliotēkā darbi nestāv uz vietas, jaunumu diena atkal klāt. Kā jau ierasts, piedāvājums daudzveidīgs. Lai varētu aprīļa putnu dienās piedalīties ar pilnu sparu, jāpaņem no bibliotēkas Svensona L. "Putnu noteicēju" un jādodas dabā. Nenāks par ļaunu atsvaidzināt arī zināšanas par to, kā kļūt par suņa labāko draugu. Varbūt izvēlēties nedaudz citādāku literatūru un iedziļināties militārās vēstures un uniformoloģijas līkločos, vai aplūkot Eižena Finka uzņemtās fotogrāfijas. Savs plauktiņš atvēlēts arī daiļliteratūrai, būs jaunākie D. Judinas, K. Lekbergas, Dž. Ārčera darbi, V. Rūmnieka esejas par vārdiem, īpaši jauniešiem pielāgota M. Obamas grāmata "Izaugt". Grāmatas pieejamas rezervēšanai pēc 07.04.2022.

Ārčers, Džefrijs. Maldīgais priekšstats. Angļu detektīvromāns. Rīga: Kontinents, 2022.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Kādēļ dienu pirms 11. septembra brutāli tiek noslepkavota kāda aristokrāte. Kādēļ veiksmīgs Ņujorkas baņķieris nemaz nejūtas izbrīnīts, pa pastu saņemot sievietes kreiso ausi. Kādēļ Manhetenas labākais advokāts strādā tikai viena klienta labā, turklāt neprasa samaksu. Kādēļ daudzsološa mākslas eksperte nozog Vinsenta van Goga gleznu. Šī grāmata aizvedīs jūs galvu reibinošā ceļojumā uz Ņujorku un Londonu, un Bukaresti, līdz beidzot nonāksiet kādā klusā Anglijas ciematiņā, kurā beidzot tiks atrisināts van Goga gleznas noslēpums.

 

Betons. Normatīvi, veidi, ražošana un betonēšanas darbu tehnoloģija praktiķiem. Rīga: Latvijas Betona savienība, 2021. 

Pieejams: JPB.     
1. daļa. Standarti betona un dzelzsbetona konstrukcijām; 2. daļa. Betons veidi, tehniskie parametri un apzīmējumi; 3. daļa. Ražošana un piegāde; 4. daļa. Betonēšanas darbi.

 

Bičevskis, Raivis. Sabiedrība bez pasaules. Filozofija. Rīga: LU Akadēmiskais apgāds, 2021.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka.

Grāmatas galvenā tēze: modernā sabiedrība, zaudējot netveramā un neizmantojamā dimensiju attiecībās ar realitāti, ir zaudējusi arī pasauli, no tās pāri palikušas tikai sasniedzamu mērķu, izdarāmu lietu, fragmentētu baudu, nesaistītu pieredžu un patērējamu preču atlūzas. Šajā darbā autors runā nevis par jēdziena "pasaule" vēsturi, bet gan par mēģinājumu aptvert tos punktus pasaules problēmā, kuros joprojām notiek vai kuros no jauna iedegas filozofisks strīds. Attīstības līkne moderno sabiedrību vedusi pie priekšstata par pasauli kā milzīgu izmantojamu resursu krātuvi. Lietas un elementi, stihijas un spēki ir nozīmīgi un šīs sabiedrības skatījumā pastāv tikai tiktāl, ciktāl pakļaujas cilvēka kontrolei. Sabiedrība bez pasaules ir atņēmusi cilvēkam spēju saskatīt pasaules netveramību kā atbrīvojošu pieredzi. Šo pieredzi atjaunot un pārdomāt nozīmētu aiziet no sabiedrības bez pasaules. 

 

Breskmena-Kozmī, Sāra. Hipnoterapeita ceļojums uz Atlantīdu. Psiholoģija. [Siguldas novads]: Devero, [2021].

Pieejams: JPB. 

Grāmatā atrodamā informācija iegūta, strādājot ar hipnozes tehnikām. Informācija par Lemūriju un Atlantīdu nav pētīta, tā iegūta no atmiņām. Hipnoterapeita ceļojums uz Atlantīdu ir vairāk nekā ceļojums atpakaļ laikā pie pazaudētās civilizācijas, tas ir dvēseles ceļojums pagātnē.

 

Briedis, Ronalds. Nulles summa. Latviešu dzeja. Rīga: Neputns, 2022.

Pieejams: JPB. 

Šajā krājumā R. Briedis aizmet noslēdzošo mezglu vienam savas daiļrades posmam, līdzsvarotā un izsvērtā sakārtojumā apvienojot savu iepriekšējo dzejas krājumu atbalsis ar jauniem motīviem. Bet centrā joprojām mitinās jautājums par smieklu, smiešanās spējas ontoloģisko dabu. Tik dažāds R. Briedis, šķiet, vēl nebūs lasīts - krājuma pretpolos nolikta biogrāfiskā cikla izsmalcinātā vienkāršība un tikpat izsmalcināta meistarība, norāda Māris Salējs. R. Brieža dzejoļu krājumi "Asaru gāze" (2004), "Karaoke" (2008), "Zāles pret nemirstību" (2016) un "Nulles summa" veido poētisko tetraloģiju OROBORO.

 

Civilprocesa likums. [Rīga]: AFS, 2022. 

Pieejams: JPB. 
A daļa. Vispārīgie noteikumi; B daļa. Tiesvedība pirmās instances tiesā; C daļa. Tiesas spriedumu un lēmumu pārsūdzēšana; D daļa. Šķīrējtiesa; E daļa. Tiesas spriedumu izpilde; F daļa Starptautiskais civilprocess.

 

Folija, Lūsija. Apartamenti Parīzē. Angļu detektīvromāns. Rīga: Kontinents, 2022. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka,  Pārlielupes bibliotēka.
Gribot pārmaiņas dzīvē, Džesa dodas uz Parīzi pie sava brāļa Bena. Tomēr, kad Džesa ierodas norādītajā vietā, ekskluzīvā dzīvokļu namā, brālis viņu tur nesagaida. Kur gan Bens ir pazudis? Un kā viņš var atļauties īrēt tik dārgu mitekli? Meklējot atbildes, Džesa iepazīstas ar Bena kaimiņiem, kuri izturas visai rezervēti. Liekas, katram ir kaut kas slēpjams. Katrs viņas acīs kļūst par aizdomās turamo…

 

Futbols. Rīga: DUE; Latvijas Sporta federāciju padome, 2022. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis". 
Fiziskā sagatavošana; Psiholoģiskā sagatavošana; Taktiskā sagatavošana; Aizsardzības organizēšana; Futbola pamata tehnikas mācīšana U-4 - U -12; Pamatu apgūšana U-7 - U9; Mācīšanās trenēties U-10 - U-12; Futbola mācīšanas metodika U-5 - U-18; U-4 - U-6 aktīvais sākums; Spēlētāju sagatavošanas programma; U-7 - U-8 - jautrs tehniskais treniņš; U-9 - U-12 futbola specifikas bāzes treniņš; Spēlētāju sagatavošanas programma U-9; Spēlētāju sagatavošanas programma U-10; Spēlētāju sagatavošanas programma U-11; Spēlētāju sagatavošanas programma U-12; U-13 - U-14 treniņš, lai veidotu nākotnes spēlētāju; U-15 - U-16 sagatavošana labākam izpildījumam; U-17 - U-18 labāka izpildījuma pilnveidošana; Vārtsargu sagatavošana; Latvijas futbola izlašu spēļu koncepcija; Spēlētāju uzvedības un attieksmes standarts; Trenera personība un atbilstība vecumposmam; Spēlētāju testēšana.

 

Ģērmanis, Juris. Juris Ģērmanis 80. Gleznu albums. Latviešu glezniecība. Rīga: Mākslas atbalsta biedrība, 2021.

Pieejams: JPB.

Sakarā ar astoņdesmitgadi izdots Jura Ģērmaņa gleznu albums. Mākslinieks gleznojis vairāk nekā pusgadsimtu, un darbu viņam ir daudz, šajā laikā gūtā pieredze rezumējas viņa darbos. Gleznotājs attīstījis savu ceļu divos virzienos – psiholoģiskos un reālistiskos portretos, kā arī Latvijas ainavās.

 

Hermanis, Aivars. Aivars Hermanis. 50 populārākās dziesmas. Notis, akordi, dziesmu teksti. Rīga: MicRec, 2022.

Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka.

Sērijā “Latviešu mūzikas populārākās dziesmas” līdz šim izdotas jau 20 dziesmu grāmatas. Šoreiz kārta atklāt atzītā latviešu ģitārista, producenta un menedžera – Aivara Hermaņa nedaudz mazāk zināmo talanta šķautni, kas ir dziesmu rakstīšana. Izdevumā apkopoti 50 skaņdarbi, kuru izpildītāju vārdi attēloti uz šīs grāmatas vāka. Un tie runā paši par sevi. Tāpēc šis krājums jums varētu būt īsts atklājums un daudziem arī pilnībā no jauna apgūstams repertuārs. Aivars savām dziesmām izvēlējies labu dzeju un uzticamus līdzautorus. Lasiet, mēģiniet izdziedāt un atklāsiet sev jaunu, niansētu, juteklisku un ļoti muzikālu skaņu pasauli.

 

Īve, Helēna. Sveiki, Anglija! Latviešu autobiogrāfiskais romāns. Rīga: Ezerrozes grāmatas, 2022.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka,  Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis". 

Šis ir savdabīgs laiks. Ļoti savdabīgs, pilns dažādu īpatnību. It īpaši to izjūt tie, kam šobrīd ir piecdesmit un vairāk. Tā ir paaudze, kas piedzima, uzauga, izmācījās un strādāja vienā iekārtā, tad pēkšņi nokļuva pilnīgi citā, kas tik radikāli atšķīrās no iepriekšējās, ka ikvienam sākums jaunajai dzīvei bija mulsuma pieliets. Apņēmības pilnā “kaut vai pastalās, bet brīvi” sajūta ātri vien sabirza un pārgāja baiļpilnā neziņā, kā īsti tagad dzīvot. Jaunās dzīves prasmes bija skaidras vienīgi nez no kurienes izlīdušajiem miljonāriem, bet pārējā tautas daļa, izgaistot revolucionārās gaisotnes radītajai eiforijai, jutās kā uz skatuves uznākuši aktieri, kas pēkšņi saprot, ka nezina tekstu un nevar šajā izrādē spēlēt. Šī tautas daļa tad nu ķepurojās kā var – dažs mēģināja izdzīvot, izveidodams mazo biznesu, dažam palaimējās dabūt puslīdz stabilu valsts darbu, dažs izmantoja banku dāsnos piedāvājumus “izdevīgam” kredītam. Visi šie kapitālisma pasaulē sen pierastie un izstrādātie dzīves paņēmieni nesenajā padomju republikā, kas nu bija oficiāli neatkarīga Latvijas valsts, bija pa zobam tikai dažiem. Daudzi nolēma izmantot pavisam jaunu iespēju – strādāt citā zemē. Par to ir šī grāmata - Helēnas Īves autobiogrāfiskais romāns “Sveika, Anglija!”.

 

Janga, Rozamunda. Govju slepenā dzīve. Angļu romāns. [Rīga]: Alis, 2022. 

Pieejams: JPB.
Priekpilnu piedzīvojumu, var tiem sniegt, Ingmāra Līdakas ievads, kas ir emocionāls un dziļi personīgs atskats vēl ne tik senajā latviešu lauku dzīves ikdienā lēni ieved lasītāju grāmatas atmosfērā. Tā nav asu sižeta pavērsienu bagāta, ja vien par tādiem neuzskata bullīšu lūrēšanu caur pieri, bet ir ritmiskas un jēgpilnas lielas lauku saimniecības dzīves tēlojums. Savstarpēji radniecīgu govju ganāmpulks ir tikai viena, kaut arī grāmatas galvenā persona, bet tikpat aizraujoši ir uzzināt par cūku, aitu un vistu ikdienas gaitām, attiecībām un viltībiņām. Grāmata būs ne tikai interesants ceļojums uz fermu, bet arī noderīgs uzziņas un vērtīgu atziņu avots bērniem, pusaudžiem, viņu vecākiem un pedagogiem.

 

Judina, Dace. Svilpotājs. Cikla "Laika stāsti" 6. grāmata. Latviešu detektīvromāns. Rīga: Latvijas Mediji, 2022. 
Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".    
Bagāta sponsora dāvātā treilerbusā dodoties šausmu un spoku stāstu vākšanas ekspedīcijā, Lilija Ruķele-Spokāne, saukta par profesori Spokaini, pat iedomāties nespēj, ka reālie notikumi pārspēs visbaisāko iedomu. Saglabāt skaidru skatu uz notikumiem Lilijai palīdz lietainā naktī uz ceļa sastapts svešinieks - atvaļinātais virsnieks Ainis Dūcis, kurš kļūst par viņas palīgu, asistentu un dzīvības glābēju, novēršot plānotu atentātu. Tomēr Ainim ir savi tumšie noslēpumi un baisie atmiņu dēmoni, kas rauj atpakaļ pagātnē, neļaujot brīvi elpot. Vai viņi spēs palīdzēt viens otram un pārējiem grupas locekļiem? Un kas ir Svilpotājs – mītiska būtne, dabas parādība, izdomāts tēls vai īsts cilvēks? Kāpēc šī savādā leģenda visiem tik svarīga?

 

Kohs Jumītis, Arnis. Es, karā aiziedams, cirvi cirtu ozolā. Latgalieši, kurzemnieki un citi latviešu karavīri Eiropas karalaukos 17. gadsimta beigās un 18. gadsimta sākumā.  3. sējums. Vēsture. Rīga: Zvaigzne ABC, 2022.  
Pieejams: JPB.      
Šī ir militārās vēstures un uniformoloģijas sērijas “Scripta Bellica Lettica” trešā grāmata. Grāmatas autors Arnis Kohs Jumītis ir pievērsies maz pētītai tēmai – latviešu karavīru gaitām Eiropas valstu armijās 17. un 18. gadsimtā. Viņš apkopojis Latvijas un vairāku Eiropas valstu arhīvos un citos avotos pieejamās ziņas par latviešu karavīriem Polijas-Lietuvas kopvalsts, Saksijas kūrfirsta valsts, Austrijas erchercogistes, Saksijas-Meiningenes un Kurzemes-Zemgales hercogistes armijās. Visu Latvijas vēsturisko reģionu dažādu tautību iedzīvotāji, dienot šo armiju vienībās, piedalījās 17. un 18. gs. lielākajos karos un citos militāros konfliktos. Autors apraksta militāro vienību struktūru, bruņojumu, ekipējumu un uniformu, kā arī sniedz ieskatu to kara gaitās. Unikāla grāmatas iezīme ir pielikumā publicētie 17. gs. Kurzemes kājnieku pulka karavīru saraksti. Sadarbībā ar starptautiski atzītiem militāri vēsturiskā žanra māksliniekiem-rekonstruktoriem Juriju Jurovu un Nikolaju Zubkovu ir tapuši detalizēti latviešu karavīru uniformu attēli.

 

Korsaks, Pēteris. Eižens Finks. Fotogrāfs leģenda. Rīga: Neputns, 2022.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".  

Pareģa Eižena Finka vārds, šķiet, nav svešs nevienam. Īpaši pēc daudzsēriju filmas par Emīliju Benjamiņu. Patiesi nenogurdināmais pētnieks un fotovēsturnieks Pēteris Korsaks jau vairākkārt ir pievērsies Eiženam Finkam tieši kā nepietiekami novērtētam sava laika profesionālam, veiksmīgam fotogrāfam. Grāmata ir saistošs sava laika sabiedrības ļoti dažādo slāņu un tipāžu spogulis. Tajā sastopam arī sabiedrībā plašāk pazīstamas personas - mūziķus, dziedātājus, fotogrāfus, sabiedriskās darbinieces, Lāčplēša kara ordeņa kavalierus, literātus.

 

Lamberga, Dace. Egils Rozenbergs. Latvijas tekstilmāksla. Rīga: Via Ars, 2022.

Pieejams: JPB.   

Monogrāfijā "Egils Rozenbergs" apkopota ievērojamā latviešu tekstilmākslinieka piecdesmit gadus garā, panākumiem bagātā daiļrade, tā iepazīstina ar autora gobelēnu tapšanas līkločiem no 20. gadsimta 70. gadiem līdz mūsdienām. Mākslinieka radošie meklējumi izceļas ar vīrišķīgi stabilu domāšanu, ar tādiem izteiksmes veida pamatprincipiem, kas saistās ar atturīgu formu nosacītību, racionālu vispārinājumu un zīmējuma lakonismu.

 

Laumanis, Ernests. Vēstules meitai. No lēģera Mordovijā. Latviešu atmiņu tēlojums. Rīga: Jumava, 2022. 

Pieejams: JPB.  
Šīs vēstules ir caur kara skarbumu, nežēlībām un ciešanām, caur Gulaga katorgu izbriduša vīra dvēseles atklāsme. Tās ir Ernesta Laumaņa (08.05.1908.–13.12.1968.) vēstules meitai Brigitai. Liktenis viņa dzīvi iegrozīja tā, ka viņam nebija iespējas būt blakus meitai. Vēstules Ernests Laumanis atļāvās sākt sūtīt tikai pēc tam, kad Brigita bija beigusi vidusskolu. Viņš negribēja, lai meitenei un viņas mātei Domicellai nāktos ciest PSRS drošības dienestu darbību dēļ. Satikties pa īstam, neskaitot acumirklīgas tikšanās reizes kara laikā un īsajā laika sprīdī starp abiem izsūtījumiem, viņiem tika ļauts vien tad, kad Brigita jau bija līgavas gados. Tikai tad viņš varēja pastāstīt, ko viņam nozīmēja pirms Otrā pasaules kara dienēt Latvijas armijā – 2.Ventspils un 3. Jelgavas kājnieku pulkā, ko – būt majoram, komandēt 19. Latviešu leģiona izlūku bataljonu ar pārliecību, ka viņam tur jābūt, lai dzimteni – Latviju otrreiz neokupētu PSRS.

 

Lekberga, Kamilla. Sudraba asara. Zviedru detektīvromāns. Rīga: Jumava, 2022. 

Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka.
Lai gan Feijai nekas dzīvē nav nācis bez smagas cīņas, tagad viņai ir viss, ko pelnījusi, — bagātība, pašas izveidotais uzņēmums ir kļuvis par pasaulē plaši pazīstamu zīmolu, un viņai ir izdevies rūpīgi noslēpt sev dārgo ģimeni Itālijā, kur bijušajam vīram Jakam vairs nekad neizdosies tai nodarīt pāri. Reizi pa reizei biznesa braucieni uz Romu pārtop par kaislīgiem mīlas sakariem. Taču pienāk brīdis, kad Feijai nekas cits neatliek, kā atgriezties Stokholmā, — vairākas ietekmīgas uzņēmuma investores, sievietes, kurām Feija ir uzticējusies no visas sirds, pārdod savas akcijas, turklāt policiste, kura piedalījās Feijas meitas meklēšanā, ir atklājusi kādu skaudru sievietes pagātnes noslēpumu… Un tad galvenā varone uzzina, ka Jaks ir izbēdzis no apcietinājuma. Feijai ne tikai jācīnās par ģimenes drošību, bet pienācis arī laiks atzīt un pieņemt patiesību par pagātni. Šis ir pārdrošs un valdzinošs stāsts, kurā valda pavedināšana, nodevība un sieviešu spēks, taču tā varonei nav pa spēkam novērst pagātnes noslēpumu izlaušanos brīvībā.

 

Lemešonoka, Inta. Skolēnu un skolotāju pašizjūta skolā. Rokasgrāmata skolotājiem. Rīga: Zvaigzne ABC, 2022.

Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka.

Grāmatas mērķis ir piedāvāt skolotājiem, skolēniem un arī skolēnu vecākiem iepazīties ar faktoriem, kuri ietekmē skolēnu un skolotāju pašizjūtu skolā. Piedāvāti padomi un metodes, kā uzlabot pašizjūtu. Satura izklāstā izmantoti 2019. gadā un 2020. gadā anketēšanā un intervijās gūtie secinājumi par skolotāju, skolēnu un viņu vecāku savstarpējām attiecībām un skolēnu un skolotāju pieredzes stāsti.

 

Lindeblāds, Bjērns Natthiko. Varbūt es maldos. Un citas gudrības no manas budistu mūka dzīves. Reliģija. Rīga: Zvaigzne ABC, 2022. 

Pieejams: JPB.

"Varbūt es maldos" ir autobiogrāfisks stāsts – bezpretenciozs, godīgs, maiga humora piesātināts. Stāsts par zviedru ekonomista ceļu budisma pasaulē, par mūku ikdienas gaitām un dzīves sniegtajām mācībām. Stāsts par to, kā mazāk dzīvot ar sažņaugtu dūri un vairāk – ar atvērtu plaukstu.

 

Loro, Dominika. Vienkāršības māksla. Psiholoģija. Rīga: Zvaigzne ABC, 2022.

Pieejams: JPB, BJB "Zinītis".
Tās pamatprincips “mazāk ir vairāk” ir attiecināms kā uz materiālo, tā garīgo sfēru, un autore to uzskatāmi parāda savā grāmatā “Vienkāršības māksla” jeb “L’art de la simplicité”. Viņa aicina sākt ar vienkāršāko: vispirms iemācīties labi justies savās mājās, pēc tam arī ķermenī un garā. Rietumu sabiedrībā valda pārpilnība, kārdinājumi un salīdzināšana. Mājas piepilda lietas, bet prātus – stress un bailes. Kopš senseniem laikiem filozofi, ticīgie, mistiķi un viedie ir daudzinājuši, ka laimīgas dzīves priekšnoteikums ir vienkāršība. Tā ļauj dzīvot bez aizspriedumiem un ierobežojumiem, palīdz koncentrēties un saskatīt būtisko. Dominika Loro savā grāmatā apvieno dzen filozofiju ar absolūtu praktiskumu.

 

Nestors, Džeimss. Elpa. Jaunā zinātne par zudušu mākslu. Medicīna. Rīga: Helios, 2022. 

Pieejams: JPB.
Nav nozīmes tam, ko jūs ēdat, cik daudz vingrojat, cik tievs, jauns vai gudrs esat, ja jūs neelpojat pareizi. Mūsu veselībai un labsajūtai nav nekā svarīgāka par elpošanu: ieelpot, izelpot un atkārtot to divdesmit piecus tūkstošus reižu dienā. Tomēr cilvēki kā suga ir zaudējuši spēju pareizi elpot, un tam ir nopietnas sekas. Mūsdienu pētījumi rāda, ka, veicot pat nelielas ieelpas un izelpas korekcijas, iespējams: - uzlabot sportisko sniegumu; - atjaunot iekšējos orgānus; - apturēt krākšanu, astmu un autoimūnas slimības; - un pat iztaisnot skoliozes skartus mugurkaulus. - Tam nevajadzētu būt iespējamam, un tomēr tā ir. Balstoties uz tūkstošiem gadu laikā uzkrātiem medicīniskiem tekstiem, kā arī jaunākajiem un progresīvākajiem pētījumiem pulmonoloģijā, psiholoģijā, bioķīmijā un cilvēka fizioloģijā, Elpa apgāž ierastos pieņēmumus par mūsu vissvarīgākajām bioloģiskajām funkcijām. Jūs nekad vairs neelposiet tā kā iepriekš.

 

Nuts, Zane. Latvietes nevar nemīlēt. Latviešu romāns. Rīga: Autora izdevums, 2022.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis". 

Starmešu gaismas, ballītes un nebeidzama uzdzīve – tāda ir Holivudas slavenību ikdiena. Kā tajā visā iederas latvju zeltene Linda, kura savulaik burtiski aizbēgusi no Latvijas? Tagad viņai ir sapņu darbs sapņu pilsētā Losandželosā. Un ne jau kā viesmīlei ceļmalas krogā, bet gan prestižā Eņģeļu pilsētas sabiedrisko attiecību aģentūrā. Lindas jaunais “darbs” Kails Rodžerss nepavisam nav eņģelis, un, kad jaunās sievietes dzīve ar katru mirkli vairāk sāk šķist nožēlojama, liktenis izspēlē vēl vienu nežēlīgu joku – šefs sūta savu padoto uz “nevienam nezināmo” Latviju kopā ar kaitinošo klientu, kurš savā dzimtenē pamanījies savārīt pamatīgas ziepes. Kā paskaidrot radiem un draugiem, kas viņa ir Misteram Holivudam? Kā noturēt nepieradināto un nepiesātināmo ērzeli grožos, lai viņa tēls neciestu vēl vairāk? Un, visbeidzot, kā pašai tikt galā ar savām sajūtām un izjūtām, atgriežoties dzimtenē ar seksīgo trimdenieku pie sāna? Amizanti pārpratumi seko ik uz soļa. Vai Latvija un latviete spēs pretstāvēt Holivudai?

 

Rankina, Lisa. Visumam ir nolūks. Kā atbrīvošanās no bailēm spēj dziedināt ķermeni, dvēseli un prātu. Psiholoģija. [Rīga]: Lietusdārzs, 2022. 

Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Šajā darbā Lisa Rankina rosina lasītājus iepazīt sevi un iegūtās zināšanas izmantot veselības atgūšanai un nostiprināšanai. Viņas uzmanības lokā īpaša vieta ir bailēm un drosmei – diviem neatņemamiem cilvēka dzīves elementiem. Tradicionālā medicīna praktiski neņem vērā faktu, ka bailes spēj izraisīt slimības. Taču pētījumi pierāda, ka nekontrolētas bailes var veicināt sirds slimības, diabētu, vēzi un daudzas citas kaites. Lisa Rankina meklē atbildes uz jautājumiem: *Kā baiļpilnas domas spēj ietekmēt psihi un izraisīt slimību; *Kā atšķirt viltus bailes no īstām bailēm; *Ko bailes var atklāt par mūsu būtību. Autore izceļ baiļu vērtību: tās spēj mums atvērt acis, lai mēs aktīvi meklētu paņēmienus un līdzekļus, kā laikus dziedināt garu un miesu. Viņa māca izprast baiļu sniegto informāciju un to, uz kādu rīcību bailes mūs mudina. Drosme autores skatījumā nav saistīta ar pārgalvību vai nepārdomātu lēmumu. Drosme ir saprātīgas izaugsmes rezultāts, kas nodrošina fizisko un garīgo veselību, ļaujot dzīvot harmonisku dzīvi. Autores ieteikumi sakņojas viņas pašas un daudzu pacientu pieredzē. Tā kā viltus bailes nozīmē arī sliktākā scenārija uzburšanu un gatavošanos ļaunākajam, šī grāmata noderēs visiem – arī tiem, kuri par drosmes trūkumu nesūdzas.

 

Repše, Gundega. Sarunas ar Sīko. Latviešu proza. Rīga: Dienas Grāmata, 2022.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Atklāta un drosmīga saruna: mēs esam līdzdalībnieki urdošiem pieredzētā būtības un sevis patiesā meklējumiem - cauri atmiņām un minējumiem, šķitumam un ilūzijai, sapņiem un murgiem, noliegumam un apstiprinājumam. Tīras lapas uzvarošs apsolījums sarunā ar sevī patvērušos bērnu. 

 

Rubins, Andrejs. es sēdēju tikai vienreiz. Latvijas futbola personība. 2. grāmata. [Rīga]: Askolds Uldriķis, 2022.

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.

Šajā grāmatā Andrejs vaļsirdīgi stāsta par savu futbolista karjeru, paverot aizkaru uz lielā futbola aizkulisēm," norāda Uldriķis. "Grāmatas galvenais vēstījums ir tas, ka sports spēj atraut jauniešus no problēmām, negācijām. Andrejs pusaudža gados nokļuva Rīgas Centrālcietumā, taču atgriezās futbolā un izauga par vienu no Latvijas futbola izlases līderiem. 

 

Rūmnieks, Valdis. Kā smaržo vārdi. Latviešu esejas. Rīga: NT Klasika, 2022. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Kā smaržo vārdi liegi, kas apņem kā vīraks lielo lustru? Kā smaržo vārdi, kas smagi kā svina krusa caursit zīda tapetes un sīkākos asinsvadus? Mēs taču neesam aizmirsuši? Kāda dīvaina burvju viela, kāda aizlaiku pagares sula iecērt vārdu smaržu šajās sienās, grīdā, griestos.

 

Springora, Vanesa. Piekrišana. Franču autobiogrāfiskais romāns. Rīga: Zvaigzne ABC, 

Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

“Gadiem ilgi riņķoju kā zvērs pa krātiņu, manus sapņus ir apsēdušas slepkavnieciskas un atriebības pilnas domas. Līdz pienāk diena, kad beidzot kā migla nokrīt no acīm un parādās pašsaprotams risinājums: mednieks jānoķer viņa paša lamatās, jāiesloga grāmatā.”

Kad Vanesai Springorai bija četrpadsmit gadu, viņu savaldzināja slavens piecdesmitgadīgs rakstnieks, un tagad, kad ir pagājuši trīsdesmit gadi, viņa apraksta, kāda ietekme uz viņu bija šim cilvēkam un kādas neizdzēšamas pēdas viņš atstājis uz visu viņas turpmāko sievietes dzīvi. Šajā biogrāfiskajā stāstā viņa ne vien pavēsta personiski pieredzēto, bet arī meklē atbildi uz jautājumu: kā bija iespējamas šādas aprakstītajam laikmetam raksturīgas novirzes un tāda iecietība gan literātu pasaulē, gan pārējā sabiedrībā?

 

Svensons, Lāšs. Putnu noteicējs. Dabaszinības. Rīga: Jāņa sēta, 2022. 

Pieejams: JPB
Šajā rokasgrāmatā iekļautas visas putnu sugas, ko var novērot Eiropā, Ziemeļāfrikā un daļā Tuvo Austrumu. Tā ir piemērota gan iesācējiem, gan pieredzējušiem putnu vērotājiem. Šī rokasgrāmata sniedz visu nepieciešamo informāciju lai noteiktu jebkuru sugu visos gadalaikos. Tekstā detalizēti raksturots katras sugas izmērs, biotops, areāls, noteikšanas pazīmes un balss. Izplatības kartes sniedz informāciju par ligzdošanas un ziemošanas areālu, kā arī migrācijas ceļiem. Izdevumā iekļautas vairāk nekā 3500 ilustrāciju, kuru autori ir labākie putnu ilustrētāji pasaulē.


Štelmahere, Vita. Kā kļūt par suņa labāko draugu. Rokasgrāmata katram suņa saimniekam. Rīga: Jumava, 2022.

Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka.
Kad nolemjam ielaist savā dzīvē suni, parasti domājam par to, vai izvēlēties konkrētas šķirnes suni, kādu vārdu tam dosim, ar ko barosim. Tikai tad, kad četrkājainais draugs ir kļuvis par mūsu ģimenes locekli saprotam, ka atbildes jāmeklē uz vēl citiem – daudziem un dažādiem jautājumiem. Grāmatā “Kā kļūt par suņa labāko draugu” mēs ar Andu esam dalījušās ar savu un 15 citu suņu saimnieku (Lita Beiris, Baiba Sipeniece-Gavare, Ieva Brante, Oskars Lepers, Vladimirs Makarovs, Jānis Verlis u. c.) pieredzi, lai sniegtu pēc iespējas pilnīgāku priekšstatu par to, ar ko jāsaskaras un kas jāzina suņa draugam – cilvēkam. Katrs suns ir personība, kura noteikti liks savam saimniekam nepārtraukti pilnveidoties un meklēt atbildes uz aizvien jauniem jautājumiem, padarot dzīvi daudz krāsaināku un piepildot to ar mīlestību.

 

Taise, Herieta. Sarkanais apelsīns. Angļu detektīvromāns. Rīga: Zvaigzne ABC, 2022. 

Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.
Elisonei ir viss, ko vien var vēlēties. Gādīgs vīrs, apburoša meita un panākumi darbā – viņai pirmoreiz uzticēta aizstāvība slepkavības lietā. Tomēr nekad viss nav tā, kā šķiet... Vēl tikai vienu vakaru. Tad es pārstāšu. Elisone dzer pārāk daudz. Viņa pamet novārtā ģimeni. Turklāt viņai ir dēka ar kolēģi, kura tieksme pārkāpt visas iespējamās robežas Elisonei nav līdz galam pieņemama. Es to izdarīju. Es nogalināju viņu. Mani ieliks cietumā. Elisones kliente nenoliedz, ka sadūrusi savu vīru. Viņa vēlas atzīt savu vainu. Tomēr kaut kas viņas stāstā šķiet galīgi nepareizs. Ja Elisone izglābs šo sievieti, tas varētu būt pirmais solis uz pašas glābiņu. Es tevi vēroju. Es zinu, ko tu dari. Kādam ir zināms Elisones noslēpums. Kāds grib, lai viņa samaksā par nodarīto, un šis kāds neapstāsies, līdz Elisone būs zaudējusi visu... Es apzinos, ko daru nepareizi. Bet es vienkārši nespēju apstāties.

 

Vongs, Oušens. Uz zemes īsu brīdi brīnišķi. Amerikāņu romāns. Rīga: Jāņa Rozes apgāds, 2021. 

Pieejams: JPB.
Šis romāns ir dēla vēstule mātei, kura to nevar izlasīt. Stāstniekam, ko ģimenē dēvē par Suņuku, tuvojas trīsdesmit, un šajā vēstulē viņš runā par ģimenes vēsturi, kas sākusies jau krietnu laiku pirms viņa piedzimšanas – tās epicentrā ir Vjetnama – un ieved tādos savas dzīves nostūros, par kuriem viņa mātei nav bijis ne jausmas. Tā ne tik vien apliecina naida cauraustu, taču nenoliedzam spēcīgu dēla mīlestību pret māti, bet arī ar skaudru atklātumu runā par rasu aizspriedumiem, atkarībām, dzimumu lomām, nežēlību un traumām. Tomēr šis teksts ir līdzcietības un maiguma caurstrāvots. Tas atklāj, kādu spēku dod iespēja izstāstīt savu stāstu un cik svarīgi ir pārtraukt klusumu, tikt sadzirdētam. Oušens Vongs ar satriecošu spriedzi un smalkumu raksta par cilvēkiem, kas iesprūduši starp nošķirtām pasaulēm, un jautā, kā mums sevi glābt un dziedināt, neatsakoties no savas patības. Tas ir romāns par trauslu ģimeni, pirmo mīlestību un stāstniecības spēku, kas sniedz grēku izpirkšanu.

 

Zālīte, Māra. Visas lietas. Latviešu dzeja. Rīga: Dienas Grāmata, [2022]. 

Pieejams: JPB.

Varbūt es raudāšu šodien mazliet. Tikai šodien un tikai mazliet.

 

 

 

Žuravska, Dzintra. Svešs starp savējiem. Latviešu romāns. Rīga: Sol Vita, 2022. 

Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka.
Ir tāds teiciens, svešs starp savējiem, savējais starp svešiem. Kā tas iespējams? Dzīve reizēm uzdod mīklas, kuras grūti atminēt.

 

Jaunajiem lasītājiem

 

Automašīna, ekskavators, ugunsdzēsēju auto. Tehnika bērniem. Rīga: Madris, [2022?]. 

Pieejams: Pārlielupes bibliotēka,  BJB "Zinītis".
Kāds transports nepieciešams zemniecei Līzei, lai vestu salmu ķīpas? Ko ekskavatorists Toms dara ar smiltīm? Un kāpēc ierodas ugunsdzēsēju komanda? Pavelc slīdni un noskaidro.

 

Bumbiere, Maija. Dzirkstelīte. Latviešu romāns jauniešiem. Rīga: Ezerrozes grāmatas, 2022. 

 Pieejams: JPB, BJB "Zinītis".
Kad es izaugšu liela, man būs skaista māja, liela un laimīga ģimene, piedzīvojumi, daudz naudas, lieliska karjera un vēl, un vēl, un vēl... Tas ir tas, ko mēs sev apsolām - visu, ko esam iecerējuši. Visa sākums ir gaišs un saules pieliets - peldes upē - peldes upē, zemeņu vēršana uz smilgām, bezgala garas pastaigas ar vectēvu, botāniķi, un ne tikai.

 

Obama, Mišela. Izaugt. Amerikāņu romāns adaptēts jauniešiem. Rīga: Zvaigzne ABC, 2022. 

Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".
Izaugt par ES; Izaugt par MĒS; Izaugt par KAUT KO VAIRĀK.

 

 

Salda miega pasaciņas. Pasakas bērniem. Rīga: Zvaigzne ABC, 2022.

Pieejams: BJB "Zinītis".

Šī sirsnīgā grāmata ir lieliski piemērota lasīšanai pirms gulētiešanas. Katra pasaka ir kā burvju nūjiņa, ar kuru dāvināt mazulim saldu dusu un ievest viņu sapņu pasaulē. Aizraujošie varoņi un apburošās ilustrācijas aicinās pārlapot šo grāmatu atkal un atkal. Grāmatā iekļautas astoņas dažādu autoru pasakas ar košām un mīļuma pilnām bildēm. Tās ne tikai izklaidēs un palīdzēs iepazīt apkārtējo pasauli, bet arī bagātinās mazuļa dvēseles dzīvi un attīstīs emocionālo inteliģenci.
Noklīdušais jēriņš/ Deivida Bedforda teksts; Kārenas Sapas ilustrācijas. Kā apmācīt vienradzi/ Amanda Brendona un Maiks Bērns. Hugo un TŪ-TŪ/ Deivids Bedfords, Daniels Hovarts. Pats mazākais bākas uzraugs/ Heidijas Hovartes teksts; Daniela Hovarta ilustrācijas. Kā noķert krītošu zvaigzni/ Heidijas Hovartes teksts; Daniela Hovarta ilustrācijas. Lielais Pūkainais/ Kerolainas Kāslas teksts; Daniela Hovarta ilustrācijas. Labo stāstu feja/ Morīnas Heiselhērstas teksts; Barbaras Vagnozi ilustrācijas. Laipnais lāča kungs/ Stīvs Smolmens.

 

Šnipke, Gunta. Ineses māja. Latviešu dzeja bērniem. Rīga: liels un mazs, 2022. 

Pieejams: BJB "Zinītis".
Guntas Šnipkes dzejolis asprātīgā un vieglā formā runā par ļoti nopietnu tēmu – par sarežģīto arhitekta darbu un māju kā komplicētu cilvēka dzīves paradumu, vērtību un sociālo attiecību kopumu, kas arhitektam jāpārvērš reālā ēkā. Šai bilžu grāmatai, kurai nav neviena saturiska analoga līdzšinējā latviešu bilžu grāmatu piedāvājumā, ir arī izglītojoša nozīme. Annas Vaivares atjautīgā iztēle, kuru balsta arī viņas pašas pieredze arhitekta praksē, piešķir spilgtus vaibstus gan Ineses mājas iecerētajiem iemītniekiem, gan arhitektes meklējumiem un skicēm.

 

Taurīte, Dace. Burtu balle. Apgūsti alfabētu dzejoļos. Latviešu dzeja bērniem. Rīga: Latvijas Mediji, 2022. 

Pieejams: BJB "Zinītis".
Burtiem balle – pievienojies! Jautrie dzejoļi atklās katra burta stāstu un kopā veidos ALFABĒTU! Jautrie dzejoļi, kur katrs vārds ir uz viena burta, ļaus bērniem aizraujošā veidā apgūt alfabētu, lielos un mazos burtus un uzzināt dažādus jaunus vārdus. Vienmēr aktuālā burtu mācība pieredzējušās pirmsskolas izglītības pedagoģes Daces Taurītes grāmatā bērniem "Burtu balle" pasniegta klasiskā un vienlaikus neparastā veidolā. Dzejoļi, kas reizē ir arī mēles mežģi, palīdzēs ātri un veiksmīgi apgūt alfabētu un paplašināt vārdu krājumu. Grāmata palīdzēs: - apgūt alfabētu - iemācīties atšķirt lielos un mazos burtus - pielietot apgūtos, jaunos vārdus kontekstā - attīstīt vārdu krājumu - attīstīt vārdu izrunas prasmes - jautri pavadīt laiku kopā ar vecākiem un, piemēram, bērnudārza audzinātājām, mācoties dzejoļus - Sasaistīt vārdus un burtus ar īstām dzīves parādībām.

 

Svešvalodās

 

Don, Monty. Down to earth. Gardening wisdom. Dārzkopība. London: Dorling Kindersley Limited, 2017.

Pieejams: JPB. 

Unrivalled gardening wisdom from Monty Don, including essential tips, knowledge and musings from his 50 years of gardening experience. Written as he talks, this is Monty Don right beside you in the garden, challenging norms and sharing advice. Discover Monty's thoughts and garden ideas around nature, seasons, colour, design, pests, flowering shrubs, containers, and much more. Read about the month-by month jobs he does in his own garden that he hopes are relevant to you. Monty's intimate and lyrical writing is accompanied by photos of his garden, showing areas rarely seen on television. 

 

Griffiths, Alistair. Your Wellbeing Garden. How to Make Your Garden Good for You - Science, Design, Practice. Dārzkopība.  London: Penguin Random House, 2020.

Pieejams: JPB. 

Your garden could be even better for you. Discover... How certain plants can form a barrier against air and noise pollution Which birdsong alleviates anxiety How plants can help to save energy Why green is so good for us Learn how connecting with nature can reduce stress and improve wellbeing. You don't even need a garden - even a balcony or houseplants can help to boost your mood. Every recommendation is backed by scientific research, drawn together by the team of RHS scientists and experts. Favourite garden designer at the RHS Chelsea Flower Show Matt Keightley then suggests how to translate the science into ideas for your green space. With this groundbreaking book, find out how, in sometimes very simple ways, you can create an outdoor space that nourishes your mind and body, and is good for our planet too.


Ахерн, Сесилия. Веснушка. Īru romāns. Москва: Иностранка; Азбука-Аттикус, 2021.

 Pieejams: JPB. 
Ты — среднее арифметическое пяти человек, с которыми больше всего общаешься», — говорит Аллегре Берд незнакомый юноша. Эти слова задевают и ранят девушку: а есть ли вообще в ее жизни эти люди? Аллегре, которую все зовут Веснушкой, 24 года, она выросла с отцом-одиночкой и никогда не видела свою маму — испанскую красавицу Карменситу. Может быть, ее мать должна войти в эту пятерку? Между суровым атлантическим побережьем Ирландии, где остался ее отец и старые друзья, и богатым пригородом Дублина, где Веснушка живет и работает, но все еще чувствует себя аутсайдером, она ищет свою маму-беглянку, ищет «свое племя», а главное — ищет себя. Рассказанная ярким, живым голосом главной героини, это незабываемая история о человеческих взаимоотношениях, о родстве по крови и по духу, о дружбе и о том, как стать собой, — пронзительный и берущий за душу роман взросления.

 

Бакман, Элина. Когда умирает король. Somu detektīvromāns. Москва: Манн, Иванов и Фербер, 2022. 

Pieejams: JPB.

Они - Речные девы. Они крадутся к потоку в предрассветный час, пока дымка поглаживает темные воды, а по коже пробегает озноб. Преподносят дары речному порогу и уходят вместе с ночью… Оплачивая разрешение на рыбалку в тихом скандинавском городке, ты и подумать не можешь, что выудишь из речного потока чей-то труп. Но вот - Суоменлинна, Королевские ворота, убийство. Жертва пока не опознана, свидетелей нет. На глазах современной общины оживает языческая легенда о Короле воды и Речных девах. Но все это - только начало. Когда Саана начинает расследовать дело девушки, утонувшей 30 лет назад, она еще не знает, что в морской крепости найдена новая жертва с выжженной меткой-короной. Но почему труп остался у всех на виду? И как он связан с ее сюжетом?

 

Кеннеди, Дуглас. Крупным планом. Amerikāņu romāns. Москва: РИПОЛ классика, 2021.

Pieejams: JPB. 
У Бена Бредфорда, удачливого клерка с Уолл-стрит, есть все: шикарный дом, крупный счет в банке, успешная карьера, красивая любящая жена и двое маленьких детей... Казалось бы, жизнь удалась. Но однажды Бен узнает, что жена ему неверна.

 

Кларк, Хиггинс Мэри. Осколок моего сердца. Amerikāņu detektīvromāns. Москва: Эксмо, 2021. 

Pieejams: JPB. 
В новом захватывающем триллере от двух королев саспенса продюсер популярного криминального телешоу должна успеть раскрыть похищение племянника своего жениха – всего за несколько дней до их свадьбы. Лори и Алекс в предвкушении скорой свадьбы. Все должно быть просто чудесно. Однако за четыре дня до торжественной церемонии события приобретают самый мрачный оборот – бесследно пропадает семилетний племянник Алекса, Джонни. Еще утром мальчик весело играл на пляже, собирая ракушки, и с тех пор его никто не видел. День поисков не дал никаких результатов. А когда солнце опустилось над горизонтом, к берегу прибило одинокую доску для плавания, принадлежавшую Джонни… Все понимают, что с мальчиком могло случиться самое страшное. Если бы не одно «но»….

 

Кливз, Энн. Немые голоса. Angļu detektīvromāns. Москва: Эксмо, 2021. 

Pieejams: JPB.
Жизнь инспектора Веры Стенхоуп не может быть спокойной даже вне работы. В сауне местного спортзала, куда она приходит отвлечься, работа снова ее настигает: рядом лежит труп женщины с синяками на шее. Интересно, Вера хоть когда-нибудь видела людей, которые умерли спокойно? От нового расследования у Веры бурлит кровь. Смерть еще никогда не заставляла ее чувствовать себя такой живой. Но в прошлом жертвы кроется тайна, которая затрагивает и жизнь инспектора. Осторожно, Вера Стенхоуп, ты ищешь человека, способного на страшное ради сокрытия своих преступлений… Жизнь инспектора Веры Стенхоуп не может быть спокойной даже вне работы. В сауне местного спортзала, куда она приходит отвлечься, работа снова ее настигает: рядом лежит труп женщины с синяками на шее. Интересно, Вера хоть когда-нибудь видела людей, которые умерли спокойно? От нового расследования у Веры бурлит кровь. Смерть еще никогда не заставляла ее чувствовать себя такой живой. Но прошлое убитой жертвы раскрывает шокирующую тайну, которая затрагивает и жизнь инспектора. Осторожно, Вера Стенхоуп, ты ищешь человека, способного на страшное ради сокрытия своих преступлений….

 

Леонтьев, Антон. Остров вчерашнего дня. Krievu detektīvromāns. Москва: Эксмо, 2021. 

Pieejams: JPB.
У Нины Дорн есть редчайшая способность открывать порталы в миры литературных произведений и особо важное задание. На этот раз ей придется проникнуть во вселенную знаменитого детективного романа популярной английской писательницы и выяснить, кто же на самом деле совершил таинственные убийства по детской считалочке. Заняв место одной из приглашенных на остров, Нина включается в опасную игру, которая оказывается гораздо сложнее, чем она думала….

 

Мартова, Людмила. Алая гроздь турмалина. Krievu detektīvromāns. Москва: Эксмо, 2021. 

Pieejams: JPB. 
Реставратор Елена Беседина предвкушала новую интересную работу по восстановлению старинного особняка в самом центре города по заказу известного мецената Петра Беспалова. Но когда все уже было согласовано, его убили в этом самом доме! Обнаружившая тело Лена была потрясена, только знакомство с руководителем строительной фирмы Дмитрием Макаровым помогло ей справиться с этой ужасной ситуацией. Вдова Беспалова решила не сворачивать проект в память о муже, и Елена вновь оказалась в злосчастном доме. Что-то не давало ей покоя, заставляя все внимательнее осматривать сохранившиеся детали, особенно старинные печи с барельефами….

 

Солнцева, Наталья. Зеркало Дракулы. Krievu detektīvromāns. Москва: АСТ, 2021. 

Pieejams: JPB.
Кем был граф Дракула? Вампиром или патологически жестоким человеком?. У сценариста Ильи Самбурова творческий кризис. Сюжет для нового триллера получается плоским и неинтересным… Тогда он отправляется в Санкт-Петербург. Этот город загадок подбрасывает ему идею поиска зеркала Дракулы и посещение старинного особняка купцов Брусницыных. По легенде именно в этом доме хранилось зеркало, посмотревшись в которое бесследно исчезали люди. В это время в городе орудует маньяк, который убивает девушек. Он так жесток, что кажется, сам Дракула заскучал и пришел из своего зазеркалья, чтобы напомнить о себе. Илья необдуманно бросается в самостоятельное расследование, подвергая опасности себя и свою спутницу Анну, которая оказывается свидетельницей одного из убийств. Удастся ли Самбурову выбраться из этой гущи мистических событий невредимым? Или за удачный сценарий придется расплатиться жизнью?

 

Уитакер, Крис. Мы начинаем в конце. Angļu detektīvromāns. Москва: Эксмо; Inspiria, 2021.

Pieejams: JPB.

Тридцать лет назад Винсент Кинг стал убийцей. Отсидев весь срок, он возвращается в родной городок на побережье Калифорнии, где далеко не все рады видеть его снова. Например, Стар Рэдли – бывшая девушка Винсента и… родная сестра той, кого он убил. Тридцать лет назад шериф Уокер был лучшим другом Винсента Кинга. Он так и не смог избавиться от всепоглощающего чувства вины. Ведь именно из-за его показаний Винсент на несколько десятков лет угодил в тюрьму. Тридцать лет назад Дачесс Рэдли еще не родилась. Ей всего тринадцать, а она уже считает себя «вне закона». Правила придуманы для других – не для нее. Только она способна позаботиться о маленьком братике и беспутной матери, которую Дачесс, несмотря ни на что, яростно защищает. И теперь эта ярость запускает цепь событий, обернувшихся трагедией не только для ее семьи, но и для всего города….

 

Уокер, Харриет. Новая девушка. Skotu romāns. Москва: Эксмо, 2021. 

Pieejams: JPB.
Все завидуют Марго Джонс. Блестящая карьера в гламурном журнале, любящий муж, прекрасный дом, утонченный гардероб, а теперь еще и долгожданный первенец – кто не мечтает оказаться на ее месте? Поэтому для журналистки Мэгги Бичер декретная ставка на месте Марго – шанс изменить свою жизнь. Кажется, что она не претендует на то, чтобы сравняться с великолепной Марго Джонс, и понимает, что она не более чем временная замена. Но действительно ли мотивы Мэгги так невинны? И что произойдет, когда Марго захочет вернуть себе прежнюю жизнь? Мэгги Бичер ничего не отдает просто так….

 

Хоутон, Эмма. Тьма. Angļu detektīvromāns. Москва: АСТ, 2021. 

Pieejams: JPB.
Личная трагедия окончательно выбила Кейт Норт из колеи, поэтому, когда ей выпадает шанс заменить врача на исследовательской станции в Антарктике, она с радостью соглашается, надеясь, что это поможет ей прийти в себя. Смена обстановки кажется Кейт идеальным решением. Даже несмотря на то, что ее предшественник, доктор Жан‑Люк, погиб в результате несчастного случая… И пусть полярная станция и не райский оазис, но здесь, на краю земли, она хотя бы сможет укрыться от терзающих ее воспоминаний и всецело отдаться работе. Следующие восемь месяцев ее компания — это бескрайние белоснежные просторы и тринадцать человек, c которыми она будет вынуждена провести самую долгую зиму в своей жизни. Но когда наступает полная темнота, Кейт начинает подозревать, что смерть ее предшественника вовсе не случайна. И чем больше вопросов она задает, тем сильнее накаляется обстановка….

 

Хьюз, Кэтрин. Последнее обещание. Angļu romāns Москва: АСТ, 2022.

Pieejams: JPB.

Тара Ричардс переживает не лучшие времена. Кажется, что надеяться на счастье глупо. И она уже не верит в будущее, а собственное прошлое для нее по-прежнему остается неразрешимой загадкой. Но однажды Тара получает письмо от лондонского адвоката, которое обещает наконец пролить свет на события ее жизни. 

 

Шерри, Ана. Грация королевы небес. Книга 2. Тайна Адель. Krievu romāns. Москва: Эксмо, 2022. 

Pieejams: JPB.
Уже пять лет Адель работает стюардессой и ни капли не жалеет о своем выборе. Ее любовь – небо, а Марко остался в прошлом… Марко теперь примерный семьянин, воспитывает дочь Фаби и живет с Патрицией. Он старается быть идеальным мужем, но каждый раз, когда оказывается в аэропорту, ему мерещится Адель. Кажется, что их дороги разошлись навсегда, или… «Шарлеман» – уникальный проект для богатых людей, о котором говорит весь мир. Организаторы набирают штат сотрудников из разных стран. Для Адель – это прекрасный шанс заработать. Для Марко – отличная возможность показать свой профессионализм. Их дороги пересекутся в небе, когда они совсем этого не ждут, но чем же закончится этот полет?

 

Шпринц, Сара. Что, если мы утонем. Vācu romāns. Москва: Эксмо, 2022. 

Pieejams: JPB.
В жизни Лори произошло трагическое событие, и ей понадобилось много времени, чтобы начать жизнь с чистого листа. Теперь она точно готова двигаться дальше. Лори переезжает в Ванкувер и успешно поступает на медицинский факультет Университета Британской Колумбии. Новые друзья помогают отвлечься, а учеба практически лишает девушку сна. Но не только лекции занимают ее мысли: неожиданное знакомство с обаятельным старшекурсником Сэмом стремительно перерастает во что-то большее, чем просто дружба. Молодых людей словно магнитом тянет друг к другу. Долго ли продлится идиллия, когда Лори узнает, что именно Сэм был вовлечен в события, навсегда изменившие ее жизнь?