Pasaules literatūra un kulinārais mantojums: virtuālā izstāde „Literārais pusdienlaiks”

Šonedēļ no 9. līdz 15. oktobrim tiek atzīmēta UNESCO nedēļa „Kultūras mantojums lietojumā”, īpaši aicinot izcelt kulinārās tradīcijas. Mums, latviešiem, ir bagātas ēdienu un ēšanas tradīcijas, taču mēs allaž esam vēlējušies pabarot ne tikai miesu, bet arī garu. Un ar ko gan citu, ja ne ar labām grāmatām?

Taču arī grāmatas glabā visdažādāko kulināro mantojumu, kas tieši vai netieši, apzināti vai neapzināti ietekmē ikvienu tās lasītāju. Ko ēd Gabriela Garsijas Markesa, Virdžīnijas Vulfas, Šarlotes Brontē, Viktora Igo, Franca Kafkas un citu pasaules literatūras klasiķu varoņi? Kā ēdiens atspoguļo grāmatās aprakstīto laikmetu, sociālo kontekstu, estētisko pasaules redzējumu?

Aicinām ikvienu no jums izbaudīt virtuālo izstādi „Literārais pusdienlaiks”, aplūkojot fotogrāfa Charles Roux  suģestējošās interpretācijas par dažādos literāros darbos pieminētajiem ēdieniem. Aicinām iedvesmoties, atnākt uz bibliotēku, paņemt no plaukta kādu no šīm grāmatām un atklāt to no jauna!

#unesconedela2017

Virtuālo izstādi skatīt šeit