Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Par mīlestību grāmatu lappusēs

Februārī par mīlestību. Par nopietnu, dziļu un pārdomātu, par kaislīgu un vieglprātīgu, par smeldzīgu un aizkustinošu, par paliekošu un gaistošu. Grāmatu lappuses glabā daudz mīlasstāstu – te ir tikai daļa no tiem.

Grāmatu anotācijas no www.zvaigzne.lv, www.kontinents.lv , www.janisroze.lv

 

 

 

Rubenis J.

Viņa un viņš

 

Kas ir mūsu attiecības? Ko tās īsti nozīmē? Ko tās varētu nozīmēt? Tie šķiet muļķīgi jautājumi pirmajā dzīves daļā, jo tad mums viss šķiet pilnīgi skaidrs. Taču tad, kad esam izgājuši cauri vairākiem pieredzes lokiem, krituši, sasitušies un varbūt nedaudz pamodušies dzīves sarežģītībai vai... vienkāršībai, tā vairs nedomājam.

 

Atrašanās vieta

 

 

Montefjore S.

Mīlas un kara dziesmas

 

Īru cīņas par neatkarību notiek jau otro gadsimtu, un liktenis aizved Džeku tālu pasaulē. Džeks nav vienaldzīgs pret daiļo meiteni, bet viņš ir projām, nezin, vai atgriezīsies, un vēstulē lūdz mīļoto vairs negaidīt… Spēcīgu jūtu caurstrāvotās attiecības piemeklē laika, attāluma un neparedzamu notikumu pārbaudījumi. Vai abiem būs lemts reiz būt kopā? 

 

Atrašanās vieta

 

 

Makinērnija M.

Mīlestības ieleja

 

Intriģējoša jau no pirmajām lappusēm un neatvairāmi ievelkoša grāmata. Autores valoda ietin kā siltā segā, soli pa solim aicinot lasītāju kļūt par stāsta dalībnieku. Ģimeniskā atmosfēra un ikvienā dzīvē sastopamas grūtības ļauj dzīvot līdzi romānu varoņiem ar patiesu aizrautību.

Spožs kā būtu, ja būtu... idejas izvērsums. Ārkārtīgi sirsnīgs romāns, ko jūs nespēsiet nolikt malā. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Kellija K.

Viss sākās ar Parīzi

 

Viena nakts, trīs mazi vārdi...

Eifeļa torņa virsotnē gavilējošu tūristu acu priekšā jauns vīrietis bildina savu draudzeni.

Šajā mirklī viss pārvēršas, un ne jau tikai laimīgā pāra dzīvē vien. Tas notiek arī ar viņu ģimenēm un draugiem, kuri gaida viņus atgriežamies mājās no Parīzes.

 Kā putojošs kauss, pārpilns mīlestības un sirds siltuma, šis atvasarīgās noskaņās radītais romāns atveldzē prātu un sasilda dvēseli. Grāmata rosina izbaudīt lielā dzīves ceļojuma mazos dārgumus un ikdienas prieka mirkļus. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Mensela Dž.

Mīlestība un citas spēles

 

Deksters Jeitss ir veiksminieks – spoža karjera, daudz naudas, neskaitāmas sievietes – tāda ir viņa ikdiena Londonā. Tomēr kādā ballītē Deksters saņem ziņu, kas izmaina viņa dzīvi uz visiem laikiem. Vīrietim, kurš ir dzimis pavedinātājs, jāmācās spēle, kuru viņš vēl nekad nav spēlējis – mīlestība. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Moja Dž.

Pirms atkal tiksimies

 

Lū Klārka ir līksma, jautra un koši ģērbta mazpilsētas meitene. Viņa neilgojas pēc lielām pilsētām un izaicinājumiem, Lū drīzāk gribētu visu mūžu pavadīt vecāku paspārnē. Neviens netop gudrs, kāpēc tik talantīga un jauka meitene vēlas dzīvi aizvadīt klusumā un mierā – bet Lū ir savi iemesli...

Investīciju ģēnijs Vils Treinors pēc satiksmes negadījuma ir zaudējis gandrīz visu, pat veselību. Tagadne viņam riebjas, bet nākotni Vils nemaz nevēlas.

Un tad Vila dzīvē kā krāsains tornado ievirpuļo Lū, košā būtne, kura apņēmusies paveikt neiespējamo – atgriezt Vila dzīvesprieku nieka sešos mēnešos... 

 

Atrašanās vieta

 

 

Brukfīlda A.

Mīlestības tilti

 

Dagijs ir izcils savā profesijā. Pavārs, kurš savulaik veiksmīgi vadījis lielisku Londonas restorānu, šobrīd ir uz izmisuma robežas, turklāt nespēj vienoties ar šķirto sievu – pie kura no viņiem dzīvos pusaugu meita.

Dagija labākais draugs Saimons labprāt iesaistās Dagija atbalsta komandā un kopā ar draugu ģimenēm palīdz viņam tikt pāri dzīves smagākajiem brīžiem.

Reiz Saimons šķērso līniju, aiz kuras nenovēršami aizsākas drāma, kas ietekmē viņus visus… 

 

Atrašanās vieta

 

 

Verāna

Septiņas vēstules no Parīzes

 

Parīze. Vasara. Divi svešinieki. Mīlestība no pirmā acu skatiena. Bet viņiem lemts kopā pavadīt tikai vienu dienu.

Pēc divdesmit gadiem viņi satiekas vēlreiz. Vai tiešām veca mīlestība nerūs? 

 

Atrašanās vieta

 

 

d’ Orvijī Ž.B.

Donžuāna mīlestības

 

Šie pieci īsromāni jeb garstāsti ir franču XIX gs. rakstnieka Žila Barbē dOrvijī versija par Donžuānu. Viņš ir attēlojis dažādus pavedējus - gan stāstos, gan romānos. Nelaimīgā kārtā šie notikumi ir patiesi, saka šis klasiķis. Te nekas nav izdomāts, tikai grāmatas varoņi nav nosaukti īstajos vārdos, tas arī viss! 

 

Atrašanās vieta

 

 

Forde K.

Franču dēka

 

Māsas Džīna un Sallija no savas tantes Reinijas ir mantojušas stendu Franču Namā – antīko lietu tirgotavā skaistā vietā Anglijas laukos.

Džīna – enerģiska sabiedrisko attiecību speciāliste – ir apņēmības pilna Franču Namu pārveidot par divdesmit pirmajam gadsimtam atbilstošu vietu par spīti tā nīgrajam īpašniekam Metjū Belingeram.

Metjū ir kā mūsdienu mistera Ročestera prototips, un viņš nejūtas pārāk priecīgs par šo viesuļvētru, kas tik pēkšņi uzradusies pie viņa namdurvīm.

Un nevienam no viņiem nav vēlmes no jauna iemīlēties.

Bet varbūt brauciens uz Franciju tomēr liks viņiem pārdomāt?... 

 

Atrašanās vieta

 

 

Filipsa S.

Mana spožākā zvaigzne

 

Viņa viņu izseko, viņš viņu atmasko.

Viņu attiecības ir nebeidzama kaķa un peles rotaļa.

Viņi ir pārāk atšķirīgi, lai saprastos.

Viņi ir lemti viens otram.

Spriedzes un kaisles caurstrāvots romāns. Kurš kuru piespiedīs pakļauties, kurš no kura izvairīsies neskarts, un kura sirds stīgas pirmās neizturēs smeldzīgo mīlas melodiju…

 Kas notiek, kad satiekas līdzvērtīgi partneri, gatavi cīnīties par savu neatkarību, bet aizmirst par patiesas mīlestības grandiozo spēku. Kā cunami vilnis mīla brāžas pār viņu dzīvi, ieraujot abus kaisles un baudas atvarā… 

 

Atrašanās vieta

 

 

Svotmena K.

Pirms tu aizej

 

Kāpēc viņa ļāva Edam iziet pa durvīm, nepaspējusi pateikt, ka mīl viņu? Ja viņa kaut uz pāris minūtēm būtu ieslēgusi viņu savā apskāvienā, tad tagad viņš būtu šeit, un viņi varētu visu nokārtot; nešaubīgi, viņi to varētu. Tad notiek neiedomājamais. Viņš ir projām.

Tagad jau ir par vēlu. Vai arī vēl nav? 

 

Atrašanās vieta

 

 

Santopolo Dž.

Gaisma, kuru mēs pazaudējām

 

Tā bija diena, kad cilvēces sirds saplīsa sīkās lauskās,– diena, kad Lūsija un Geibs viens otrā neprātīgi iemīlējās. Šī mīlestība bija kā stihija, kuras spēks ļāva abiem kopā piepildīt savus sapņus, kāpt augšup pa karjeras kāpnēm un sajust sev visu pasauli pie kājām. Šī mīlestība bija kā stihija, kas spējīga sacelt vētru un postīt. Un tā arī postīja.

Tomēr, lai kur arī Lūsija un Geibs atrastos, viņu dvēseles turpina tiekties viena otrai pretim – kā mūžīga saruna, kas nepārtrūkst līdz pēdējam sirdspukstam. 

 

Atrašanās vieta

 

Pārksa A.

Brilles aklai mīlestībai

 

Psiholoģiski niansētais darbs nedod padomu, kā pareizi rīkoties, lai garantētu sev apsolīto laimi. Romāns ļauj līdz mielēm izsāpēt cilvēciskas ilgas pēc mīlestības – īstās un vienīgās, kopā ar varoņiem iziet meklējumu ceļu caur sevis iepazīšanas un negaidītu atklāsmju labirintu. Fināls ir satricinošs… 

 

Atrašanās vieta