Novadpētniecības izstādes Jelgavas pilsētas bibliotēkas lasītavā

Jelgavas pilsētas bibliotēkas lasītavā vasaras periodā apskatāmas divas nelielas novadpētniecības izstādes. Turpinot izstāžu ciklu "Jelgavas izdevēji. J. Vilka kolekcija" līdz rudenim piedāvājam ieskatu izdevēja H. Alunāna apgādāto izdevumu daudzveidībā, kā arī iespēju aplūkot pirmo Jelgavā izdoto grāmatu ar krāsainiem attēliem - G. Ā. Reiera apgādībā iznākušo Puzes mācītāja H. Kavala populārzinātnisku enciklopēdiju “Dieva radījumi pasaulē” (1860).

Ieskatu šo izdevumu vizuālajā izskatā, kā arī īsu Jelgavas izdevējdarbības vēstures aprakstu aicinām apskatīt arī izstādes virtuālajā versijā, kas pakāpeniski tiks papildināta. Virtuālā izstāde atrodama Jelgavas pilsētas bibliotēkas tīmekļvietnē sadaļā "Par Jelgavu" – "Virtuālās izstādes par Jelgavu".

Savukārt izstādē "Skaistā Jelgava – Zemgales sirds"  aicinām iepazīties ar 20. gadsimta 30. gadu Jelgavu no tūrista skatupunkta. Tolaik visā Latvijā, tostarp Jelgavā, strauji attīstījās tūrisma nozare saistībā ar valsts tūrisma politikas kampaņas aicinājumu "Apceļo dzimto zemi!". Arī Jelgavā tiek dibināta tūrisma komiteja, notiek kursi tūristu pavadoņiem, publicētas slavinošas reklāmas par Jelgavas apskates objektiem.

Uz tikšanos Jelgavas pilsētas bibliotēkā!