Norisinājies otrais projekta “ZENIT stāsti” tiešsaistes stāstu vakars

Trešdien, 13.01., norisinājās projekta “ZENIT stāsti” otrais tiešsaistes stāstu vakars, kurā ar saviem stāstiem un pārdomām par projekta ieguvumiem dalījās Jelgavas 5. vidusskolas 10. klases skolēni. Jaunieši intervēja savus radiniekus par dzīvi Jelgavā un Latvijā pirms 50 gadiem, uzzinot par tā laika sadzīvi, iecienītākajām vietām pilsētā, kā arī par to, kā mainījusies dzīve cauri laikiem.

Tā kā stāstu vakars norisinājās 13. janvārī – dienā, kad Latvijā ar dažādiem sarīkojumiem un konferencēm tika pieminēta Barikāžu 30 gadu atcere, jauniešus sarīkojuma ievaddaļā uzrunāja arī Latvijas Tautas Frontes pirmais priekšsēdētājs Dainis Īvāns, uzsverot, cik nozīmīgi ir dokumentēt pagātnes liecības un diskutēt par tām.

Projekta gaitā jaunieši iesniedza bibliotēkai 14 pierakstītas intervijas, kā arī fotogrāfijas no ģimenes privātajiem arhīviem, kurās redzama dzīve Latvijā un Jelgavā konkrētajā laika periodā. Iesniegtās intervijas un fotogrāfiju digitālās kopijas tiks pievienotas Jelgavas pilsētas bibliotēkas novadpētniecības kolekcijai un būs pieejamas ikvienam interesentam, savukārt daļa projekta gaitā iegūto fotogrāfiju tiek pievienotas Latvijas Nacionālās bibliotēkas portālam Zudusī Latvija.

Projektu “Zenit stāsti” rīko LNB sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā People to People Cultural Engagement programmas ietvaros, UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Jelgavas pilsētas bibliotēku, Latgales Centrālo bibliotēku un Liepājas Centrālo zinātnisko bibliotēku. Vairāk par British Council darbību Latvijā meklē www.britishcouncil.lv

Projekta “Zenit stāsti” mērķis ir veicināt 7.–12. klašu skolēnu zināšanas par dzīvi Latvijā 20. gs. 60.–80. gados, projekts norisinājās no 2020. gada septembra līdz 2021. gada janvārim Daugavpilī, Jelgavā un Liepājā. Tā ietvaros jaunieši tiek aicināti uzrunāt radiniekus (vecāki, vecvecāki, krustvecāki un citi), kas šo laiku piedzīvojuši un dokumentējuši fotogrāfijās, fiksēt viņu atmiņu stāstus, mēģināt attēlos redzamās vietas atrast mūsdienās un salīdzināt tās ar pagātni, kā arī piedalīties stāstu vakaros.