Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Neformāli par biznesu

Lai bizness būtu veiksmīgs, nepietiek tikai ar skaitļu virtenēm papīros. Daudz kas atkarīgs no cilvēkiem, domāšanas veida, spējas pasniegt savu ideju, un citām lietām. Varbūt kādā grāmatā atradīsi noderīgu padomu – nāc un izvēlies!

 

Grāmatu anotācijas no  www.valtersunrapa.lv, www.gramata24.lv, www.amnis.lv, www.janisroze.lv www.zvaigzne.lv

 

 

 

 

Allens D.

Gatavs uz visu

 

Pasaulē, kurā nebūtu nekādas pretestības un šķēršļu, viss vienkārši parādītos, tiklīdz mēs par to iedomātos. Taču reālajā pasaulē, lai patiešām sasniegtu to, ko mēs visvairāk vēlamies, ir jābūt gatavam uz visu. 52 produktivitātes principi ir asprātīgu, motivējošu, un iedvesmojošu dzīves gudrību krājums, un reizē arī praktisks ceļvedis, kā dzīvot maksimāli produktīvu dzīvi bez stresa, pārpūles, fiziska un emocionāla izsīkuma. Kā ar katru nākamo dienu strādāt labāk – taču ne grūtāk. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Ardēns P.

Kā būt izcilam, nevis vienkārši labam

 

Brīnišķīgs manifests radošiem cilvēkiem un kodolīgs izcilības ceļvedis.

Vairākas desmitgades Pols Ardēns ir bijis reklāmas industrijas virsotnē. Šajā grāmatā, kuru var uzskatīt par "kabatas formāta bībeli" visiem talantīgajiem un kautrīgajiem panākumu tīkotājiem, viņš apkopojis oriģinālas atbildes uz visdazādākajiem jautājumiem.

Te atradīsiet, piemēram, paradoksālas atklāsmes par to, kāpēc ir labi tikt atlaistam no darba un kāpēc dažreiz labāk ir kļūdīties nekā visu izdarīt pareizi. Pols Ardēns iesaka, kā risināt problēmas, piepildīt klientu vēlmes, komunicēt, pareizi izspēlēt savas kārtis, kļūdīties un būt radošam.

Vienalga, vai esat vidusskolas absolvents, pašnodarbinātais vai ieņemat atbildīgu amatu lielā uzņēmumā, šī grāmata palīdzēs jums piepildīt neiedomājamo un iespēt neiespējamo. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Ardēns P.

Lai ko tu domā, domā citādi

 

Grāmata LAI KO TU DOMĀ, DOMĀ CITĀDI ir drosmīgs uzbrukums mūsu pasaules uztverei. Ierasto garlaicīgo padomu vietā lietodams nekaunīgu sarkasmu, aforismus un paradoksus, britu reklāmas ģēnijs Pols Ardēns liek pārskatīt "veselā saprāta" jēdzienu. Šī grāmata satricinās tavus uzskatus pat tad, ja iepriekš par tiem neko nezināji. Tu iegūsi pašapziņu uzņemties lielāku risku un priecāties par savu darbu vairāk, nekā spēj iztēloties. Vai tu kaut ko pārdod, vadi vai pērc, Ardēns iedvesmo ar oriģinālu domāšanas veidu, pārsteidzošām anekdotēm, izcilām fotogrāfijām un ekscentriskiem mākslinieku, zinātnieku un filozofu citātiem. Iespējams, ka izlasījis grāmatu, uzreiz nesāksi domāt pilnīgi pretēji ierastajam, taču noteikti uz to paraudzīsies no cita skata punkta, spēsi atrast pozitīvo tajā, kas agrāk šķita absolūta neveiksme vai izgāšanās. LAI KO TU DOMĀ, DOMĀ CITĀDI ir provokatīva grāmata, ko turēt pa ķērienam un no kuras laiku pa laikam smelties iedvesmu. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Ārments B

Sapņa gads

 

Lielākā daļa cilvēku savus sapņus noliek malā un aizmirst par tiem. Jo ir jāmaksā rēķini. Ir ģimene un pienākumi. Ir bail riskēt, lai sāktu visu no sākuma.

Bens Ārments savā grāmatā “Sapņa gads” soli pa solim apraksta, kā identificēt un formulēt savu sapni, kā veidot īstenojamu stratēģiju un realizēt to dzīvē. Sapnis nav tikai hobijs, tam ir visas iespējas nest peļņu un dot cilvēkiem tieši to, kas viņiem nepieciešams. Neviens sapnis nav pārāk liels (vai pārāk mazs), lai to nevarētu īstenot viena gada laikā.

Bens Ārments ir izveidojis un vada koučinga skolu Dream Year, kur topošie uzņēmēji un vadītāji mācās pārvērst savus sapņus realitātē. Viņš ir arī populārās ikgadējās konferences STORY organizators, kas katru septembri Čikāgā pulcē tūkstošiem radošu cilvēku, kuri dalās savā pieredzē un veiksmes stāstā. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Bērgs B., Manns Dž.D.

5 veiksmes likumi

 

5 VEIKSMES LIKUMI ir saviļņojošs un iedvesmojošs stāsts – līdzība, kas ļauj paraudzīties ar jaunu skatījumu uz sen zināmo patiesību: dots devējam atdodas. Grāmatas galvenais vēstījums – došana un citu cilvēku interešu izvirzīšana priekšplānā un viņu dzīves vērtības nepārtraukta palielināšana ir atslēga uz labklājību un ilgstošu piepildījumu jebkurā dzīves jomā. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Boitmane I.

Veiksmīgas karjeras anatomija

 

Veiksmīgas karjeras anatomija atklāj daudzus patiesus dzīves stāstus un situācijas, ko pārdzīvojuši cilvēki, kuri vēlējušies atklāt savu pieredzi šajā grāmatā. Katrs stāsts atklāj kādas patiesas dzīves grūtības un individuālu pārdzīvojumu, kas pamudina lasītāju rīkoties un meklēt ceļu, risinājumu savām dzīves un darba situācijām. Grāmata sniedz patiesu pārdzīvojumu, dziļu problēmas analīzi, teorētisku kopsavilkumu un padomus gan no stāstnieku skatpunkta, gan no profesionāļu viedokļa – kā rīkoties tālāk. Atspoguļotās situācijas ļaus izprast to, kāpēc ir grūti apzināties savas vēlmes, atrast labāko darbu un darīt dzīvē tieši to, ko vienmēr esi vēlējies paveikt. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

 

Derlavs D.

Bizness Ričarda Brensona stilā

 

Šī grāmata ne tikai atklāj populārā un veiksmīgā angļu uzņēmēja Ričarda Brensona iespaidīgo panākumu noslēpumus, bet arī sniedz universālas mācības, kas noderēs jebkuras uzņēmējdarbības vai karjeras veidošanā. Brensons tik tiešām ir veiksminieks – viņa biznesa "impērijā" ir vairāk nekā 200 kompāniju, kas visā pasaulē dod darbu vairāk nekā 30 000 cilvēkiem. Grāmatā aprakstītā neordinārā uzņēmēja pieredze lasītājiem māca, kā "kļūt par Brensonu" – nebaidīties un izaicināt stiprāko, oriģinālā veidā izķepuroties no šķietami bezcerīgām situācijām un pat padarīt darbu par izpriecu. Viena no Brensona raksturīgākajām īpašībām ir prasme nezaudēt saikni ar sabiedrību, tādēļ viņa idejas šķitīs tuvas ikvienam. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Džonsone D.

Pirmie soļi ceļā uz paliekošu bagātību

 

"Denija Džonsone ir klasiska Amerikas stāsta varone. Izaugusi uz pabalstiem, 17 gados pirmo reizi palikusi stāvoklī, 21 gada vecumā par bezpajumtnieci, bet atteikusies samierināties ar to, ko dzīve viņai piedāvā. 23 gadu vecumā kļuva ar miljonāri, un šobrīd viņai pieder pieci uzņēmumi, viņa ir grāmatu autore, radio raidījuma vadītāja un starptaustiski atzīta lektore."

Grāmatā atradīsiet padomus visām dzīves jomām, kā mainīt gan privāto, gan biznesa dzīvi, balstoties uz kristīgām vērtībām. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Eijals N.

Noķert uz āķa

 

Saistoša lasāmviela tehnoloģiju jomas speciālistiem, spēļu un lietojumprogrammu izstrādātājiem, dizaina, reklāmas un pārdošanas jomas speciālistiem, zīmolvežiem, blogu autoriem, mārketinga studentiem un ikvienam, kuru interesē patērētāju psiholoģija un ražotāju centieni ar mums manipulēt. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Fekseuss H.

Varas spēle

 

Grāmatā izskaidotās 64 metodes ļaus tev kļūt par uzvarētāju jebkurā varas spēlē, vienalga, vai tā risināsies darbavietā, skolā, veikalā vai ģimenes svētkos. Tu uzzināsi, kā panākt savu, vienlaikus ļaujot citiem justies kā ieguvējiem. Vara nav tas, ko tu ņem ar spēku, viltu vai glaimiem. Īstā vara ir tā, ko citi tev dod labprātīgi. Henriks Fekseuss (Henrik Fexeuss). Manipulāciju meistars. Psiholoģiskais iluzionists. Rakstnieks. Mentālists. Lektors. TV personība. Pilnīgs kretīns spēlē Super Hexagon... Viņu var dēvēt dažādi, bet, lai vai kā, - Henriks līdz šim ir uzrakstijis septiņas grāmatas, kuras tulkotas vairāk nekā divdesmit valodās, un jau trīs no tām izdotas latviešu valodā: "Māksla lasīt domas", "Dari, ko es vēlos" un "Varas spēle".

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Fišers R., Juri V.

Nokļūt līdz jā

 

Vairākumam no mums sarunu vešana ir dzīvesveids. Vai nu esam darbā, mājās, vai arī vienkārši izgājuši cilvēkos, mēs gribam piedalīties lēmumos, kuri mūs ietekmē. Mūsdienās reti kurš var pavadīt dienu bez kaut vienām sarunām, un tomēr tikai daži ir bruņojušies ar iedarbīgu, spēcīgu sarunu vešanas prasmi, kas novērš stūrgalvīgu kaulēšanos un nodrošina savstarpēju problēmas risinājumu. Šī grāmata piedāvā dažus profesionālus, viegli prātā paturamus principus, kas vadīs jūs uz panākumiem, lai ko darītu vai kādus netīrus gājienus izspēlētu otra puse.

 

Atrašanās vieta

 

 

Kānemans D

Domā ātri, domā lēnām

 

D.Kānemans savā novatoriskajā grāmatā "Domā ātri, domā lēnām" atklāj apziņas pasauli, izskaidrojot divas sistēmas, kas nosaka mūsu domāšanas veidu. 1.sistēma ir ātra, intuitīva un emocionāla; 2.sistēma ir lēnāka, apdomīgāka un loģiskāka.

Iesaistot lasītāju spraigā sarunā par domāšanas procesu, autors parāda, kādos aspektos varam un kādos nevaram uzticēties intuīcijai, kā savukārt gūt labumu no lēnās domāšanas priekšrocībām. Viņš piedāvā praktiskas un apgaismojošas atziņas par izvēļu izdarīšanu biznesā un personīgajā dzīvē, kas noderēs ikvienam lasītājama.

"Domā ātri, domā lēnām" - grāmata, kas izmainīs jūsu domāšanas veidu! 

 

Atrašanās vieta

 

 

Kauķis A.

Es gribu savu salonu

Pavandamies pa virtuālajām dzīlēm un par katru mūs interesējošu jautājumu atrodam kādu brošūru, aprakstu vai pat veselu disertāciju. Izlasam un … aizmirstam. Pie tam, jāizlasa vairāki raksti, lai iegūtu atbildi uz vienu būtisku jautājumu. Šajā grāmatiņā iespējami kodolīgi apkopoju zināšanas, kas būtiskas sava salona vai darbnīcas izveidē.

Par ko ir šī grāmata?

Par to kā konkretizēt biznesa ideju un apzināt savus resursus. Kā mazināt sava uzņēmuma izveides iespējamos riskus.

Ko, kam, kad, kādā veidā un kāpēc piedāvāt un saņemt par to naudu. Kā nodrošināt apmierinātu klientu, līdz ar to arī pārtikušu pakalpojuma sniedzēju. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Klousons T

Bizness Džeimija Olivera stilā

 

Džeimijs Olivers ir viens no populārākajiem un bagātākajiem šefpavāriem pasaulē. Viņš ir radījis biznesa impēriju, kurā netrūkst ne restorānu, ne veikalu, ne virtuves trauku, pārtikas, žurnālu, grāmatu, DVD un televīzijas raidījumu producentu kompānijas. Kā Džeimijam Oliveram, iesaistītam tik daudzpusīgās aktivitātēs, izdodas saglabāt savas vērtības un attīstīt zīmolu?

Grāmatā "Bizness Džeimija Olivera stilā" tiek atklāti Džeimija panākumu noslēpumi un 10 slepenās stratēģijas. Turklāt – tās ir izmantojamas jebkurā biznesā un karjerā! 

 

Atrašanās vieta

 

 

Kohs R.

Princips 80/20 vadītājiem

 

Strādāt īsāku darba dienu nekā jūsu kolēģi un nekad neizjust laika trūkumu. Iemācīties koncentrēties tikai uz svarīgiem uzdevumiem un ignorēt visus nebūtiskos darbu. Sasniegt izcilus rezultātus bez pārmērīgām pūlēm. Katru dienu justies kā veiksminiekam. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Kolektīvais ģēnijs

 

Varētu šķist, ka inovāciju atslēga ir piesaistīt īpaši radošus, talantīgus cilvēkus? Vai izdarīt pareizos ieguldījumus? Vai pārtraukt organizatorisko izolāciju? Tas viss var palīdzēt, taču ir tikai viens veids, kā nodrošināt nepārtrauktas inovācijas, proti, jums tās jāsavalda, un tas prasa īpaša veida līderību. Grāmata ne vien jūs iedvesmos, bet arī sniegs konkrētu, praktisku ievirzi tajā, kas nepieciešams, lai jūs iestrādātu inovācijas savas organizācijas struktūrā. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Panākumi dzīvē un biznesā

 

Efektīvākais veids, kā gūt izcilus panākumus dzīvē un biznesā, ir mācīties no profesionāļiem, kuriem jau ir ievērojami sasniegumi. Grāmatā mūsdienu Latvijas uzņēmēji un vadītāji iepazīstina ar savu pieredzi veiksmīgas karjeras izveidē, uzņēmējdarbības uzsākšanā un attīstīšanā, kā arī sniedz savus vērtīgākos padomus darbības principiem, dzīves un darba balansam, ētikai un savstarpējām attiecībām. Grāmata caur nobriedušu un veiksmīgu personību dzīves pieredzes prizmu sniedz ieskatu vispārīgās cilvēciskās vērtībās, kas palīdzē jebkuram personības izaugsmē. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Šarma R.

Izcilības stundas

 

Viens no pasaulē izcilākajiem līdermākslas skolotājiem dalās personiskās pilnveides un biznesa vadības noslēpumos. Autors atklāj, kā maksimāli realizēt savu iekšējo potenciālu nolūkā pilnveidot sevi gan kā personību, gan arī kā augstas klases profesionāli. Grāmatu caurvij aicinājums domāt, ko mēs vēlamies ar savu dzīvi apliecināt un kāds būs mūsu atstātais mantojums. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Untāls E.

Korporatīvās pasakas

 

"Šī grāmata ir par tevi. Es to zinu, jo mēs visi esam tik līdzīgi un paredzami savās emocijās un stereotipos. Šeit ir aprakstītas situācijas, kuras esmu piedzīvojis savā pārdevēja, vadītāja un biznesa trenera amatā. Te atradīsi arī dažādus stāstus, vēsturiskus faktus un līdzības, kas liek domāt un aicina aktīvi rīkoties. Katra lappuse tevi uzrunās un uzdos jautājumus - atrodi atbildes, un es ticu - izlasot šo grāmatu, tava dzīve vairs nebūs tāda kā iepriekš. Panākumi reiz atnāk pie katra. Es nezinu, vai šodien. Nav ne jausmas, tas notiks gaišā dienā vai melnā naktī, taču panākumi noteikti atnāks. Ja tu tā izlemsi." (E.Untāls)

 

Atrašanās vieta 

 

 

Vanaga-Mickeviča J.

Joga un pārdošana

 

"Joga un pārdošana" ir stāsts par manu pieredzi. Esmu pateicīga Augstākajiem spēkiem par katru nodzīvoto dienu. Ceļš, pa kuru esmu gājusi līdz šim un turpinu iet, ir devis spēku un ticību, ka dzīvi var nodzīvot mīlestībā. Kad pieņēmu sevi un kļuvu patiesa pret sevi, sāku apzināties katru mirkli un mana pasaule kļuva plašāka.

Pārdošana, kundalini joga un koučings ir trīs skolas, caur kurām mācos apstāties un dalīties pieredzētajā. Pateicoties šīm mācībām, attīstos, iedvesmojos un svinu dzīvi, tādu, kāda tā ir. Ilūzijas un nepieņemšana, protams, maksā savu cenu, tāpēc būtiskākais ir apstāties un uzņemties atbildību par sevi.

 

Atrašanās vieta