Nedēļas grāmata

Katru ceturtdienu izceļam kādu īpašu "Nedēļas grāmatu". Ja grāmata ir izsniegta citam lasītājam, jūs varat to rezervēt vai pasūtīt no citas bibliotēkas, izmantojot e-pakalpojumu "Mana bibliotēka".  Autorizācijas datus var saņemt bibliotēkā.

01.12.2022.

"24 stāsti, Ziemassvētkus gaidot"

Ir atlikušas vien 24 dienas līdz Ziemassvētkiem. Bieži vien svētku gaidīšanas laiks ir satraukumu un cerību pilns. Grāmatā – Adventes kalendārā “24 stāsti, Ziemassvētkus gaidot” ir lasāmi gan jautri un skumji, gan cerību pilni un pamācoši stāsti ģimenēm par svētku gaidīšanas laiku. Lasot pa vienam stāstam dienā, lasītājs sevī modinās svētku sajūtu un uzzinās, kas ir pats smaržīgākais Ziemassvētku gardums un radīs iedvesmu pārsteigt savus mīļos, piemēram, izveidojot Adventes kalendāru vecākiem, ar kuponiem, kuros rakstīti labie darbiņi, ko var izdarīt bērni.

24.11.2022.

Beksija Kamerona “Kulta pēdās”

Skarbs stāsts par izlaušanos no kulta “Dieva bērni” un jaunas dzīves uzsākšanu.
Grāmatas autores vecāki jaunībā iesaistījās bēdīgi slavenajā kultā “Dieva bērni” un visi viņu divpadsmit bērni izbaudīja, kā tas ir, kad dieva mīlestība izpaužas caur seksu un izkdiena paiet gatavojoties neizbēgamam pasaules galam.
Līdz piecpadsmit gadu vecumam Beksija ir pārdzīvojusi eksorcismu un kluso režīmu, kad nedrīkst ne ar vienu sarunāties. Viņa nezina neko par dzīvi ārpasaulē, viņas domas, darbi un sajūtas tiek nepārtraukti kontrolētas. Līdz pienāk brīdis, kad viņa jūt sevī spēku pamest kultu.
Pēc divpadsmit gadiem Beksija ir apņēmības pilna uzņemt dokumentālo filmu par dzīvi dažādos kultos, un īpaši viņu interesē bērnu dzīve šādos apstākļos.
Grāmata ar spraigu, interesantu sižetu, ļauj nedaudz ieskatīties arī atsevišķu kultu tapšanas vēsturē.

17.11.2022.

Lato Lapsa "Muzungu vismelnākajā Āfrikā"

“Kongo ir tā vieta zemes virsū, kur jau simtiem gadu koncentrējas tumsa un ļaunums. Un tie nav tikai tukši, dzejiski vārdi: tieši Kongo es esmu visciešāk – un ne pēc savas vēlēšanās  ieskatījies Tumsas acīs, un Viņa ir noraudzījusies manī. Pieskārusies, bet šoreiz aizslīdējusi garām. Man vismaz tā šķiet, kaut gan nekad jau droši nevar zināt. Un tas arī ir tas galvenais, par ko es centīšos jums šai grāmatā pastāstīt. Vienalga, burvji vai pigmeji, vulkāni vai dimanti,  visi mani Kongo stāsti tā vai citādi būs stāsti par tumsu. Par tumsu sirdī," raksta grāmatas autors Lato Lapsa.

10.11.2022.

Drūmajos un drēgnajos rudens vakaros, ietinoties siltā sedziņā, ņemam rokās Monikas Zīles jaunāko darbu “Tumšā puse”. Pārdomas raisošs sižets mūs aizvedīs uz provinciālu mazpilsētiņu. Pilsētiņā toni jau gadu desmitiem nosaka agrāk skolas direktore, tagad domes priekšsēdētāja Tija Vīksna. Notikumu virpulis pretēji Vīksnas raitajām, ar paraugģimenes masku aizsegtajām intrigām sāk vērpties, kad nejaušības pēc romāna galvenā varone Merita ir iegriezusies mazpilsētiņā, kurā pusaudzes gados bija spiesta kādu laiku padzīvot. Tas uzjundī gan gaišas, gan tumšas atmiņas. Kādēļ Merita un viņas māte pēkšņi pameta mazpilsētu? Kas atgadījās pirms 20 gadiem? Kādi notikumi un negaidīti pavērsieni sagaida galveno varoni? Vai pa 20 gadiem kaut kas ir mainījies, ja noteicēja mazpilsētiņā joprojām tā pati persona? Lasīsim, dzīvosim līdzi romāna varoņiem un baudīsim vieglā, plūstošā valodā rakstīto darbu.

ARHĪVS