Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Nedēļas grāmata

Katru ceturtdienu izceļam kādu īpašu "Nedēļas grāmatu". Ja grāmata ir izsniegta citam lasītājam, jūs varat to rezervēt vai pasūtīt no citas bibliotēkas, izmantojot e-pakalpojumu "Mana bibliotēka".  Autorizācijas datus var saņemt bibliotēkā.

 

20.01.2022.

Ja pirms nedēļas ieskatījāmies Jāņa Ezeriņa stāstu grāmatā, tad šonedēļ iesakām iepazīt pašu filigrāno stāstu meistaru caur Andra Akmentiņa prātu, roku un sirdi. Savā īsajā mūžā J.Ezeriņš paspējis piemērīt arī sev dažādas lomas, varbūt tāpēc stāstu viela tik bagātīgi krejota.  
 “Meklējot Ezeriņu, esmu centies iecelt autoru mūsdienu situācijā un rakstīt Ezeriņa stila noveles par mūsdienām. Romāna gaitā arī īstais Ezeriņš, izcils latviešu novelists un “Doriana Greja ģīmetnes” tulkotājs, izmisīgi meklē sevi, pamazām zaudējot iespējas ietekmēt savu portretu. Ezeriņa portrets jau sen pieder mums visiem, tomēr joprojām ir kustībā.”
 Andris Akmentiņš

13.01.2022.


Jānis Ezeriņš - izcils stāstnieks un nejaušas sagadīšanās efektu meistars. Viņa stāstos atradīsiet gluži vai neticamus traģikomiskus atgadījumus, kas izklausās tik mūsdienīgi, kaut tapuši pirms simts gadiem. Smalki izstrādātas varoņu psiholoģiskās pārdomas, rupji ārējie spēki, visdažādākie tēli un raibākie notikumi ievelk lasītāju filigrāni savītajos stāstu tīklos, uzskatāmi pierādot J.Ezeriņa talanta spēku. Rakstnieka sižetu, variāciju bagātība atstājusi lielu ietekmi uz vēlākajiem latviešu prozaiķiem. Jāņa Ezeriņa stāstu un noveļu izlasē apkopoti darbi no krājumiem "Dziesminieks un velns", "Majestātes kazarmās", "Fantastiska novele un citas", "Leijerkaste".

6.01.2021.

Aleksandrs Čaks “Mūžības skartie”


Un kad jūs kritīsit, dzīvie,

Un jūsu durkļi spodrie

Nezibēs asiņu rietā

Mēs, mirušie, celsimies otrreiz

Un stāsimies jūsu vietā.


 Pirms 105 gadiem notikušās Ziemassvētku kaujas atnesa latviešu strēlniekiem spējīgu karotāju slavu. Aleksandrs Čaks iemūžināja strēlnieku slavu dzejā. “Mūžības skartie” ir piemineklis poēzijā, par kuru nav jābaidās, ka to gribēs pārvietot vai nojaukt. Vārdi asi kā strēlnieku šautās lodes, smagi kā šrapneļu lādiņi, negaidītās virtenēs kā ložmetēja raidītas kārtas, dziedējoši kā binde uz ievainojumiem un slavinoši kā zalves pēc uzvaras. Kopā ar Čaku izejams strēlnieku ceļš no pulcēšanās sākuma caur baisām kaujām ar dvēseļu puteņiem līdz sašķeltam mājupceļam no Krievijas stepēm.

 

Tie ir  – strēlnieki, kuru vairs nava

Un kuru nebūs otrreiz vairs.

Tikai viņu mūžīgā slava

Sargās tautu kā karogs kairs.

 

 

 

30.12.2021.


Kristīne Hanna ir amerikāņu rakstniece. Latviešu auditorija jau ir iepazinusi rakstnieces grāmatu "Lakstīgala". "Baltā nekuriene" ir neaizmirstams stāsts par cilvēka trauslumu un izturību, par uzdrošināšanos. Ernests Olbraits ir atgriezies mājās no Vjetnamas kara, apjucis un nikns uz visu pasauli. Viņš pieņem impulsīvu lēmumu pārcelties ar visu ģimeni uz Aļasku. Sākumā šķiet, ka šī ir īstā vieta, šeit nav citu ļaužu, var dzīvot pēc saviem likumiem. Bet, kad iestājas ziema, visapkārt ir tumsa un aukstums, sākotnējais piedzīvojums pārvēršas par drāmu. 

23.12.2021.

Sestajā kupejā satiekas divi cilvēki. Meitene no Somijas, kura studē Padomju Savienībā, un krievu vīrietis. Meitene klusē, un tas vīrietim liek runāt vairāk. Un viņam ir, par ko stāstīt – uz ielas audzis, bijis ieslodzījumā par slepkavību. Tas ir neliels “realitātes šovs” viena brauciena garumā. Bet ko šis brauciens mainīs abu pasažieru dzīvēs?

16.12.2021.

Marks Rābe “Šoks”

 

Psiholoģisks spriedzes romāns, kur zināmais un šķietami pazīstamais atklājas no pavisam citas puses.  Jans, viņa māsa Katija un māsas draudzene Laura dodas braucienā uz Dienvidfranciju. Laura ir Jana slepenā jaunības mīlestība. Bet vai Jans tiešām tik labi pazīst Lauru? Kādā negaisa naktī pēc strīda Laura pazūd. Tālākais sižets ieved lasītāju spriedzes pilnā notikumu virpulī. 

09.12.2021.

Maja Lunde “Bišu vēsture”

 

Romāns “Bišu vēsture” vienā stāstā apvieno trīs pavisam atšķirīgas sižeta līnijas, kurā vienlīdz liela uzmanība ir pievērsta bērnu un vecāku savstarpējo attiecību svarīgumam un mūsu attieksmei pret dabu un cilvēci kopumā.

Izlasi un padomā, ko tieši es varu darīt, lai saudzētu dabu!

Grāmatu var rezervēt mūsu e-katalogā https://ej.uz/Bisuvesture, kā arī lasīt 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā https://3td.lv/lv/ebooks/616

02.12.2021.

Lūsinda Railija "Mīlestības vēstule"


Glabāt noslēpumus var būt ļoti bīstami. Londona, 1995. gads. Deviņdesmit piecu gadu vecumā mirst sers Džeimss Herisons, viens no izcilākajiem savas paaudzes aktieriem, kurš atstāj aiz sevis ne vien skumju pārņemtu ģimeni, bet arī kādu šokējošu noslēpumu. Džoenai Hezlamai, jaunai, ambiciozai žurnālistei, tiek uzdots sagatavot rakstu par leģendārā aktiera piemiņas ceremoniju. To apmeklē britu elite – gan slavenības, gan ietekmīgi ļaudis. Pasākuma laikā Džoena nejauši iepazīstas ar vecu kundzi un drīz vien tiek ierauta ar senu noslēpumu saistītos notikumos. Atklājas, ka ir kāda Džeimsa Herisona vēstule, kuras saturs tiek glabāts slepenībā jau vairāk nekā septiņdesmit gadus. Cenšoties atklāt ar vēstuli saistīto noslēpumu, Džoena saprot, ka daudzi to nemaz nevēlas. Un šie ļaudis ir gatavi uz visu, lai vēstuli atrastu pirmie.

25.11.2021.

Dzidra Ritenberga “Es atradu laimi: atmiņas”

 

 

Dzidra Ritenberga spoži nospēlējusi aptuveni 80 lielākas un mazākas lomas teātrī un kino. Rīgas kinostudijā, būdama režisore, viņa uzņēmusi astoņas filmas, to vidū tādi kinodarbi kā "Šīs bīstamās balkona durvis" (1976), "Vakara variants"(1980) un citi. Viņas memuāri jeb atmiņu pieraksti tapuši ilgākā laika posmā, vairāk nekā desmit gadu garumā. Tie vēsta par bērnību dzimtajā Kurzemē, darbu teātros un kino, kā arī par personīgās dzīves priecīgajiem un skumjajiem līkločiem.

 

11.11.2021.

Dina Džeferisa "Pazudusī māsa"


1936. gads. Bella Hetona ierodas Rangunā – Birmas skaistākajā pilsētā, kur piepildās visi sapņi, – lai sāktu jaunu dzīvi tālu prom no dzimtās Anglijas un kļūtu par dziedātāju smalkajā viesnīcā Strand. Viņa iegūst draugus un labvēļus, uzrodas arī pielūdzēji. Tomēr Bellai nedod mieru kāds pagātnes noslēpums...

 

04.11.2021.

Džūda Devero "No mīļotajiem nešķirieties…"

 

Ir 1972. gads. Meisonas mazpilsētiņā māsas Ekstones klusi lolo katra savu sapni. Vera alkst apceļot pasauli un palīdzēt cilvēkiem, tomēr ir spiesta palikt mājās, lai parūpētos par māti un jaunāko māsu. Kellija grasās apprecēties ar savu bērnības gadu draugu, kaut gan viņas sirds nekvēlo mīlestībā. Neviena no māsām nav pilnīgi laimīga par ceļu, kas katrai ejams. Kā rīkoties – vai piepildīt citu gaidas vai arī sekot savai sirdbalsij?

 

28.10.2021.

Negantais Henrijs atkal ir gatavs saviem šausmīgajiem trikiem. Viņš mēģina piemānīt zobu feju, atbrīvo savu ģimeni no nevēlama mājas viesa un viens pats rada postu māsīcas Pollijas kāzās. Ja Jūs aizrauj negantā Henrija (negantā Nika) piedzīvojumi, iesakām šo grāmatu lasīt arī angļu valodā:
 

21.10.2021.

Enna Marī Imafidona “Jaunais matemātiķis”

 

Atklāj spējas, kas palīdzēs kļūt par matemātikas meistaru! Matemātiķi ne tikai raksta skaitļus kladēs un rēķina. Viņi ir radoši, labprāt eksperimentē un nebaidās riskēt. Grāmatā "Jaunais matemātiķis" ir aprakstīti daudzi aizraujoši darbiņi un projekti, kas palīdzēs tev saskatīt matemātikas nozīmi ikdienas dzīvē un sākt domāt kā īstam matemātiķim.


 

14.10.2021.

Adele Fābere, Eleina Mazliša "Kā runāt ar bērniem, lai bērni klausītos un kā klausīties, lai bērni runātu"

 

Grāmatas autores Adele Fābere un Elēna Mazliša ir starptautiski atzītas bērnu un pieaugušo saskarsmes ekspertes, kuru vienkāršo un cieņpilno pieeju atzinīgi novērtējuši vecāki un profesionāļi visā pasaulē. Grāmatā iekļauti saskarsmes ekspertu ieteikumi cieņpilnai komunikācijai ar bērniem un padomi, kā konfliktus risināt bez stresa, saglabājot labvēlību un nenodarot pāri bērniem.

 

ARHĪVS