Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Nedēļas grāmata

Katru ceturtdienu izceļam kādu īpašu "Nedēļas grāmatu". Ja grāmata ir izsniegta citam lasītājam, jūs varat to rezervēt vai pasūtīt no citas bibliotēkas, izmantojot e-pakalpojumu "Mana bibliotēka".  Autorizācijas datus var saņemt bibliotēkā.

 

21.09.2023.

“Mēs un darbi: Jelgavas Mākslinieku biedrībai 50”


Mākslinieku biedrības jubilejai veltītais albums ieved mākslas baudītāju daudzveidīgajā un pārsteidzošajā mākslas pasaulē. Būtiski šķiet, ka katalogs dod iespēju uzzināt ko vairāk par pašiem biedrības māksliniekiem, jo bez portreta foto pieejami arī mākslinieku daiļrades kredo un biogrāfijas dati. Kā laikraksta “Zemgales Ziņas” slejā rakstījusi māksliniece Ilona Drīliņa: “(..) pamatideja bija dziļāk ieskatīties katras radošās personības dziļumos.”

Ir labi, ka protam priecāties par savējo veikumu!

 

 

14.09.2023.

Jānis Čakste “Taisnība vienmēr uzvarēs: atziņas, runas, dokumenti, raksti, vēstules”

 

1859. gada 14. septembrī dzimis pirmais Latvijas Republikas prezidents, izcilais valstsvīrs un demokrāts Jānis Čakste. Šī grāmata ir iespēja ikvienam ar J. Čakstes runu un līdzcilvēku atmiņu starpniecību atklāt Jāņa Čakstes personību. Iepazīties ar tiem ideāliem un tām garīgajām vērtībām, kas viņam bija vissvarīgākās un tika nodotas nākamajām paaudzēm.

Grāmatu angļu valodā par Jāni Čaksti “The Story of Jānis Čakste” var rezervēt šeit https://ej.uz/6azm.

 

 

 

 

07.09.2023.

Dominika Loro “Māksla ēst maz”


Slaiduma kulta iespaidā cilvēki izmēģina dažādas modes diētas... un cieš neveiksmi. Kāpēc? Jo tās nav viņiem piemērotas. Katram cilvēkam ir atšķirīga ķermeņa uzbūve, temperaments, vecums, fiziskās, profesionālās un sabiedriskās aktivitātes, garšas izjūta, iekšējais pulkstenis, pagātne, kultūra un arī sava – veģetāra, gaļas, bezglutēna, ierobežojoša, izsmalcināta vai junk food – “diēta”. Grāmatā uzzināsiet, kā pielāgot diētu savai personībai un dzīvesstilam, lai saglabātu vai atgūtu veselību un labu augumu. Izmēģiniet Dominikas Loro pieeju – uztveriet diētu kā baudas un labsajūtas meklējumus un iespēju izzināt sevi. “Esmu centusies aptvert pēc iespējas vairāk aspektu, kas saistīti ar liekā svara rašanos: gan tos, kas saistīti ar uzturu, gan tos, kas sakņojas psiholoģijā un kultūrā. Dzīvojot Japānā jau vairāk nekā četrdesmit gadu, man ir bijis daudz laika apbrīnot japāņu māku izkopt slaidumu.” Ēdiet maz, ēdiet skaisti un labā kompānijā! Mainiet ieradumus, lai liekais svars neatgrieztos!

 

ARHĪVS