Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības

Jelgavas pilsētas bibliotēkas K.Barona zālē 16. februārī pulksten 16:00 sāksies Jelgavas reģiona "Nacionālās skaļās lasīšanas sacensību" pusfināls. Par dalību sacensību finālā Jelgavas kultūras namā šī gada martā, sacentīsies 9 skolu 5.-6.klašu skolēni, kas uzvarējuši savas skolas sacensību 1.kārtā.

Uzsākot jaunu lasīšanas kampaņu, LNB Bērnu literatūras centrs vēlas pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

Valsts finālā, kas notiks maijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā sacensības turpinās viens kandidāts no katra reģiona. Šajā konkursā katrs reģionālais uzvarētājs lasīs fragmentu no izvēlētās grāmatas un fragmentu no citas, iepriekš nezināmas grāmatas, kas viņam tiks iedota fināla norises rītā. Valsts fināls būs krāšņi svētki, uz kuriem tiks ielūgta visa lasīšanas čempiona klase. Starp lasīšanas sesijām uzstāsies populārs mākslinieks vai mūziķu grupa. Fināls piesaistīs lielu mediju uzmanību. Valsts Lasīšanas čempions saņems oficiālu trofeju (kausu) skolai, kas nākošajā gadā ceļos tālāk. Viņš saņems arī individuālu balvu un dāvanu kartes, ko varēs izmantot, lai iegādātos grāmatas. Valsts čempions uz gadu tiks iecelts par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru – iedvesmotāju.