Nacionālā enciklopēdija tiešsaistē – sāksim jaunu gadu ar uzticamu un vispusīgu informāciju latviešu valodā!

Aicinām ikvienu bibliotēkas lasītāju un draugu sākt jauno, Latvijas nākamās simtgades pirmo gadu ar drošu un uzticamu informāciju latviešu valodā – Nacionālo encikopēdiju! 2018. gada izskaņā tika atvērta Nacionālās enciklopēdijas elektroniskā vietne, plašs augstas ticamības bezmaksas informācijas resurss latviešu valodā. Nacionālo enciklopēdiju internetā var izmantot ikviens bez lietotāja reģistrācijas.

Universālās, visas jomas aptverošās Nacionālās enciklopēdijas darbība ir vērsta uz nākotni. Tā ir nepārtrauktā attīstībā ‒ pastāvīgi tiek pilnveidots tās saturs un attīstīti tehnoloģiskie risinājumi. Enciklopēdijas saturu veido dažādu jomu lietpratēji un ar enciklopēdijas starpniecību zināšanas nodod lasītājiem datoros, planšetēs un viedtālruņos. Enciklopēdija ir paredzēta izmantošanai jebkuram interesentam izglītības un profesionālās darbības jomā vai gluži vienkārši – zināšanu paplašināšanai, tas ir nozīmīgākais populārzinātniskais informācijas resurss latviešu valodā. Enciklopēdijas svarīgākais mērķis ir sniegt latviešu valodā akadēmiskās vides pētniecības rezultātus sabiedrības vajadzībām, līdz ar to radot augsti ticamu informācijas kopumu.

Nacionālā enciklopēdija pieejama ŠEIT.