Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Nāc uz bibliotēku un kļūsti par lasīšanas ekspertu!

Jelgavas Pilsētas bibliotēka un filiālbibliotēkas aicina mazus un lielus lasītājus pievienoties Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2023 lasītāju pulkam. Lasīsim un vērtēsim jaunās žūrijas kolekcijas grāmatas kopā!

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” (BJVŽ) piedāvā jaunu, interesantu kolekciju lasīšanai un vērtēšanai. Šī gada grāmatu kolekciju veido 24 grāmatas: astoņi latviešu autoru darbi, piecpadsmit tulkojumi un viens folkloras krājums. Lasītāji varēs iepazīties ar četru franču rakstnieku darbiem, trīs lietuviešu un trīs igauņu grāmatām, kā arī pa vienam tulkojumam no zviedru, vācu, slovāku, poļu un katalāņu valodas.

 

Katrā vecumgrupā žūrijas dalībniekiem ir jāvērtē piecas grāmatas, bet Vecāku žūrijas kolekcijā – četras, papildus atļaujot izvēlēties jebkuru grāmatu no pārējās kolekcijas, lai arī pieaugušie iedziļinātos bērnu un jauniešu literatūrā.

 

Šogad iekļauto grāmatu klāsts ir bagāts gan ar mūsdienām aktuālo tematiku, kas ļauj ielūkoties pagātnē, gan aizrauj ar pasakainu fantāzijas lidojumu. Kolekcijā varam lasīt dzeju, aplūkot un izpētīt komiksus, skaitīt skaitāmpantus, izvēlēties un vienā naktī izlasīt romānu, lēnām baudīt stāstu krājumus un priecāties par lielisko ilustratoru devumu.

 

 

 

 

 

 

Ikviens, kurš vēlas iesaistīties projektā un kļūt par lasīšanas ekspertu, tiek aicināts doties uz tuvāko bibliotēku un pieteikties lasītāju pulkam:

    Jelgavas Pilsētas bibliotēka (Akadēmijas iela 26, tālrunis: 63046587)

    Miezītes bibliotēka (Dobeles šoseja 100A, tālrunis: 63083151)

    Jelgavas Pārlielupes bibliotēka (Loka maģistrāle 17, tālrunis: 63011829)

    Bērnu un jauniešu bibliotēka “Zinītis” (Zemgales prospekts 7, tālrunis: 63029093)

 

Programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” izstrādāta, pamatojoties uz valsts lasīšanas veicināšanas stratēģiju, ar mērķi nodrošināt izglītības, kultūras un labklājības jomu ciešu sadarbību lasīšanas popularizēšanā un kvalitatīvas literatūras un bibliotēku pakalpojumu pieejamībā.