Mūžībā aizgājis mākslinieks Andrejs Zvejnieks

4.augusta rītā mūžības ceļos devies Jelgavas mākslinieks Andrejs Zvejnieks. Viens no viņa izcilākajiem un sabiedrībai brīvi piejamiem darbiem ir sienu gleznojumi Jelgavas pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē, kuras interjers šogad restaurēts.

"Krišjāņa Barona zāles nav nekur citur Latvijā, tādēļ vien šī zāle Jelgavas pilsētas bibliotēkā ir izcila. Arī mākslinieciskā ziņā tā vērtējama ļoti augstu – tajā interjers salējies vienā veselumā ar sienas gleznojumu, ir stilistiski precīzi ieturēts, gleznojums tonāli bagāts, monumentāli ievirzīts. Jāpiemetina, ka 20. gs. 80. gadiem šī zāle bija nacionālās pašapziņas spilgts izpaudums, kas apliecināja, ka tautas gars nav zudis, par spīti garajiem okupācijas gadiem. Visu laiku bija gruzdējušas zemdegas, un nu tās atklāti parādījās dienas gaismā, uzplaukstot ar neatkārtojamu spēku" - vērtē mākslas zinātnieks Māris Brancis.

Andrejs Zvejnieks no sirds priecājās, ka ir piedzīvojis zāles atjaunošanu un piedalījās tās atklāšanā