Muzeju nakts Jelgavas pilsētas bibliotēkā

Jau tradicionāli Jelgavas pilsētas bibliotēka (Akadēmijas ielā 26) Muzeju naktī gaida ciemos ikvienu jelgavnieku un pilsētas viesi atklāt bibliotēku kā vietu visai ģimenei, pie tam apmeklētājiem tradicionāli nepieejamās vakara/nakts stundās! Jūs gaidīs varonīgas un zaļas radošās darbnīcas, papīra teātris, iespēja kopīgi spēlēt spēles un nofotografēties ar īstiem padomju laika varoņiem – dažādiem sadzīves priekšmetiem, kas nu jau savu vietu atraduši muzeju vitrīnās. Interesenti varēs izstaigāt bibliotēku arī īpašā kultūrvēsturiskā ekskursijā „Sienas, kas runā” – ielūkoties bibliotēkas telpās, kas apmeklētājiem ikdienā nav pieejamas, dzirdēt stāstus par aizgājušiem laikiem, kas zina – varbūt caur stāstiem ieraudzīt arī kādu varoni no citas pasaules – bibliotēkas spoku! Muzeju naktī bibliotēkā ir iespējams viss!

Programmā:
  • Radošā darbnīca "Visu vari, ja tu mīli - sauli, brīvi, pavasari!" (izveido savu pasaku tēlu no papīra)
  • Radošā darbnīca "Varoņu spēka zīmes" (izveido Lāčplēša spēka simbolu un ar Latvijas spēka zīmēm rotā akmeņus)
  • Radošā darbnīca no dabas materiāliem
  • Ekskursija “Sienas, kas runā” (ej tur, kur neviens vēl nav bijis... redzi to, ko vēl neviens nav redzējis)
  • Kamišibai jeb papīra teātris “Alvas zaldātiņš” (iepazīsti pasaku citādi)
  • Spēļu istaba (spēlē visdažādākās spēles ar draugiem vai bibliotekāriem)
  • Konkurss “Vai viegli būt varonim?” (atbildi uz jautājumiem un laimē balviņas)
  • Fotostūrītis “Muzejs ienāk bibliotēkā” ar padomju laika priekšmetiem

Laipni aicināts ikviens interesents!