Muzeju nakts bibliotēkā

Šogad Muzeju naktī Jelgavas pilsētas bibliotēka piedāvās daudzveidīgas aktivitātes lieliem un maziem – radošās darbnīcas, viktorīnu, spēles un grāmatu izstādes. Jāatzīmē, ka Latvijas simtgades gadā Muzeju nakts tēma ir „Šūpulis”, jo tieši šūpulis nodrošina katras tautas un nācijas pastāvēšanu.

Muzeju nakts tematikas kontekstā bibliotēka vēlas uzlūkot Krišjāņa Barona dainas par nacionālās pašapziņas veidotājām, tādēļ apmeklētāji būs laipni aicināti doties ekskursijā “Krišjānis Barons un Jelgava”, kas notiks katras stundas sākumā no pulksten 20 līdz pulksten 23. Ekskursanti varēs aplūkot literatūras izstādi    “K. Barona dainas – latviešu nacionālās pašapziņas šūpulis”, kā arī iepazīt Latvijā vienīgo Krišjāņa Barona zāli,  kurā būs iespēja smelties nacionālu pašapziņu prezentācijā par ievērojamo jaunlatvieti, folkloristu, rakstnieku un publicistu Krišjāni Baronu.

Tāpat, kā jau katrā pasākumā, kas norit Jelgavas pilsētas bibliotēkā, piedāvāsim lasītāju tik ļoti iecienītās radošās darbnīcas no dabas materiāliem un dažādas spēles – gan galda spēļu istabā (3. stāvā), gan nozaru literatūras abonementā un lasītavā, kur būs iespējams pārbaudīt savu erudīciju un lieliski pavadīt laiku.

Savukārt, ja Muzeju nakts aktivitāšu gūzmā ir vēlme rast mieru un gūt patīkamas emocijas, tad pirmajā stāvā jāpaņem silta tēja un jādodas uz meditāciju telpu “Šūpuļdziesmas sirdsmieram” bibliotēkas trešajā stāvā, kur būs uzburta īpaša atmosfēra nesteidzīgai mūzikas baudīšanai.