Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Mūsu mīluļi

“Mēs esam atbildīgi par tiem, kurus pieradinām…“ sacīja Mazais Princis. Šie vārdi vienmēr ir aktuāli, domājot un rūpējoties par saviem mājdzīvniekiem. Kā izprast dzīvnieku, un kā pareizi rīkoties dažādās situācijās – par to grāmatās!

Grāmatu anotācijas no www.janisroze.lv, www.zvaigzne.lv,

 

 

 

Siliņš A.

Medību suņu audzēšana un apmācība

 

Grāmatā raksturotas tās medību suņu šķirnes, kuras izmanto Latvijas mednieki, doti padomi medību suņu audzēšanā, ēdināšanā, kopšanā, sniegti suņu apmācības pamati.

Grāmata paredzēta medniekiem, kinologiem; tā noderēs ikvienam suņa īpašniekam, kurš vēlas izaudzēt veselu, aktīvu un paklausīgu četrkājaino draugu.

 

Atrašanās vieta

 

   
       


 

   
 

Tava suņa horoskops

 

Ja mājās ir mīļs un draisks vai arī nopietns un mieru mīlošs suņuks vai plānojat tādu iegādāties, tad šī grāmata “Tava suņa horoskops” būs lielisks padomdevējs tieši Jums. Grāmatā apkopotā informācija būs aktuāla vienmēr, nevis tikai mēnesi vai gadu – horoskops ietver sevī ziņas par Jūsu mīluļa spilgtākajām rakstura iezīmēm kopumā, kā arī skaidro viņa raksturu no numeroloģijas viedokļa un saderību ar saimnieku.

 

Atrašanās vieta

 

   
       


 

   
 

Vaitheda S.

Ko suns vēlas mums pateikt

 

Sāra Vaitheda ir starptautiski pazīstama lektore un dzīvnieku psiholoģe, kuras klienti ir visnotaļ īpaši - tie ir suņi unkaķi. Arī dzīvnieku vidū ir indivīdi ar uzvedības dīvainībām un problēmām, kas mulsina veterinārārstus, un šādos gadījumos talkā nāk dzīvnieku biheiviorisma speciālisti. Pie Sāras Vaitheda klienti parasti griežas ar daktera norīkojumu, gluži kā tas notiek cilvēku veselības sistēmas ietvaros. 

 

Atrašanās vieta

 

   
       


 

   
 

Evanss Dž.

Ko darīt, ja suns...

 

"Ko darīt, ja suns..." ir grāmata, kurā sniegta svarīga informācija, kas citviet nereti atstāta bez ievērības. Galvenā uzmanība veltīta dzīvnieka apmācībai, kā arī ķibelēm un grūtībām, ar ko suņu saimnieki mēdz saskarties ikdienā. Atradīsiet vērtīgus padomus, kā rīkoties, pamanot slimības pazīmes, un kā dzīvi zem viena jumta padarīt vēl patīkamāku - gan saimniekam, gan sunim.

 

Atrašanās vieta

 

   
       

  

Pikerela T.

Suņa gars

 

Grāmata “Suņa gars” ir informatīvs un pārsteidzoši skaists vēstījums par dažādu suņu šķirņu izcelšanos un lomu cilvēku dzīvē, par jomām, kurās attiecīgās šķirnes pārstāvji agrākos laikos un mūsdienās guvuši labākos panākumus, par katras šķirnes īpatnībām un sastopamību. Rakstniece un dzīvnieku pazinēja Temzina Pikerela ir apskatījusi nozīmīgāko suņu šķirņu attīstību – no slaidā, spēcīgā angļu kurta līdz fiziski spēcīgajam Sibīrijas haskijam, no neparasti enerģiskā Džeka Rasela terjera līdz rāmajam labradoram. Šķirnes ir sagrupētas nodaļās pēc to galvenajām pazīmēm, piemēram, “Elegance un ātrums”, “Spēks un izturība”, “Veiklība un gudrība”. 

 

Atrašanās vieta

 

   
       

  
 

Pikerela T.

Kaķa grācija

 

Kaķi ir neizprotamākie un valdzinošākie mājdzīvnieki. izsmalcinātais izdevums Kaķa grācija ir šī īpaši valdzinošā dzīvnieka slavinājums un aizkustinošs stāsts par kaķa tālo ceļu no dzīves savvaļā līdz mājas omulībai. Ar brīnišķīgām Astridas Herisones fotogrāfijām ilustrētajā grāmatā mākslas vēsturniece, publiciste un dzīvnieku eksperte Temzina Pikerela izklāsta notikumiem bagāto un trauksmaino kaķu vēsturi un iepazīstina ar vairāk nekā 50 kaķu šķirnēm. 

 

Atrašanās vieta

 

   
       

  

Deividsone K.

Kaķumīļu rokasgrāmata

 

Kompaktā, bagātīgi ilustrētā “Kaķumīļu rokasgrāmata” sniedz būtiskus padomus kaķa izvēlei, kopšanai un audzināšanai, kas palīdzēs jums un jūsu mājas mīlulim būt laimīgiem kopā. Tā arī kliedē mītus par to, ka kaķi nepakļaujas apmācībai un atklāj, kāpēc šiem dzīvniekiem mēdz piedēvēt īpašas spējas jeb sesto maņu. Praktiska un iedvesmojoša lasāmviela gan pieredzējušiem kaķumīļiem, gan tiem, kuri vēl tikai domā par pirmā kaķa iegādi.

 

Atrašanās vieta

 

   
       

  
 

Teilore-Laina B.

Mājās gatavota barība kaķiem un suņiem

 

Grāmatā atradīsiet 75 veselīgu, gardu cienastu un dažādu kārumu receptes, kuru pagatavošanai nav nepieciešama ne īpaša vieta, ne ekskluzīvas sastāvdaļas. Uzzināsiet, - kā pielāgot savu mīluļu barību viņu individuālajām vajadzībām, lai palīdzētu tiem saglabāt teicamu veselību un dzirkstošu enerģiju; - kā īstenot pāreju no komerciālās barības uz mājās gatavotu barību, neradot mājdzīvniekiem lieku stresu; - kāda barība ir vispiemērotākā atsevišķām dzīvnieku sugām; - kā veikalā pirkto barību papildināt ar mājās gatavotas barības sastāvdaļām, padarot maltīti veselīgāku un daudzveidīgāku.

 

Atrašanās vieta

 

   
       

  
 

Erovsmita K

Ko darīt, ja kaķis...

 

"Ko darīt, ja kaķis..." ir grāmata, kurā sniegta svarīga informācija, kas citviet nereti atstāta bez ievērības. Galvenā uzmanība veltīta šo mājas mīluļu uzvedības specifikai, kā arī ķibelēm un grūtībām, ar ko kaķu saimnieki mēdz saskarties ikdienā. Atradīsiet vērtīgus padomus, kā rīkoties, pamanot slimības pazīmes, un kā dzīvi zem viena jumta padarīt vēl patīkamāku - gan saimniekam, gan kaķim.

 

Atrašanās vieta

 

   
       

  
 

Kalniņš H.

Padomi mīļu un nerātnu kaķu saimniekiem

 

Grāmatā raksturoti kaķu uzvedības pamatprincipi, savstarpējās attiecības, izturēšanās pret cilvēkiem un citiem dzīvniekiem, sniegti padomi mīļdzīvnieku turēšanā, pareizā ēdināšanā un veselības aprūpē. Grāmata paredzēta visiem, kas mīl dzīvniekus un kuri vēlas palīdzēt mūsu "mazākajiem brāļiem un māsām" izdzīvot. Kaķis, tāpat kā ikviena dzīva būtne, ir pelnījis pienācīgu attieksmi pret sevi - vienalga, vai ir smalkas šķirnes pēcnācējs vai pieder plašajam sētas minku pulkam. Viss, pēc kā viņa sirsniņa alkst, ir mājas, siltums, barība un MĪLESTĪBA. Mīliet, sadzīvojiet un palīdziet!

 

Atrašanās vieta

 

   
       

  
 

Marsjuljāno, F.

Tev derētu vēl pasnaust

 

Šajā grāmatā viņi ir gatavi visžēlīgi dalīties ar savu nenovērtējamo gudrību kodolīgās sentencēs, piemēram:

Skaties uz savu mīļoto tā, it kā atcerētos viņa vārdu;

Nekad neļauj nevienam tevi saģērbt;

Uzturi darba grafiku, kas nesaskan ne ar vienu citu;

Kāp uz augšu, lienot citiem sejā. Vienalga, vai tu ciet no mīlas mokām, mēģini izdzīvot sabiedriskā pasākumā vai ar zobiem un nagiem rāpies augšup pa karjeras kāpnēm.

Šīs grāmatas kaķi tev ierādīs, kā rast mieru un gatavību stāties pretī pasaulei. Tikai - pēc vēl vienas snaudas! 

 

Atrašanās vieta

 

   
       

  
 

Služiteļs G

Savēlija dienas

 

Grāmata vēsta par Maskavas kaķi, kura dzīvē netrūkst aizraujošu un iepriekš neparedzamu piedzīvojumu. Mēdz teikt, ka kaķim esot deviņas dzīvības, un autors katrā romāna nodaļā (to ir pat desmit) izmanto kādu jaunu, visbiežāk negaidītu sižeta pavērsienu. Rezultāts ir plaša un daudzkrāsaina mūsdienu pilsētas kolāža, kurā lasītājus valdzina četrkājainā varoņa melanholiski bezkaislīgā attieksme pret visiem likteņa sagādātajiem pārsteigumiem un vieglā, taču gudrā un reizēm rūgtenā humora ironiskā intonācija.

 

Atrašanās vieta

 

   
       

  
 

Pohodņeva M., Pelsis M.

Kaķu vārdotāja

 

Autoru jaunais kopdarbs “Kaķu vārdotāja” ir grāmata priekam un optimismam. Tā vēsta par sievieti vecumā pēc četrdesmit, kura saprot: dzīvesprieks un ticība mīlestībai jāatgūst jebkuriem līdzekļiem!

Un to, kā izrādās, var paveikt – ja ņem talkā kaķi, makšķeri un vīrieti.

 

Atrašanās vieta

 

   
       

  
 

Aldertons D.

Dekoratīvie putni

 

Šajā grāmatā īsumā par putniem – speciālistu ieteikumi, daudzveidīga informācija par dekoratīvo putnu turēšanu, barošanu un pavairošanu. Ir arī putnu sugu apraksti un viegli atrodamas atbildes uz dažādiem jautājumiem.

 

Atrašanās vieta

 

   
       

  
 

Milss D.

Akvārija zivis

 

101 padoms, kā izvēlēties un kopt akvārija zivis.Grāmatā ir speciālistu ieteikumi un atbildes par akvārijiem un to iemītniecēm, kā arī košas ilustrācijas.

 

Atrašanās vieta

 

   
       

  
 

Deksne D.

Mājas mīluļi

 

Šajā izdevumā ir runa par to, kāda ir mūsu kopdzīve ar šiem mājas mīluļiem, kā to darīt vēl patīkamāku un skaistāku, kā sadzīvot lai prieks būtu abpusējs. Padomus te atradīs gan cilvēks vai ģimene, kas beidzot nolēmuši iegādāties mājas mīluli, rotaļu draugu vai sargu, gan tie, kas sen jau dzīvo kopā ar šīm brīnišķīgajām būtnēm.

 

Atrašanās vieta

 

   
       

  
 

Преображенская, Н.

Мы – кошки

 

Grāmata krievu valodā, satur daudz jautājumu un atbilžu par kaķiem, izskaidro to uzvedības īpatnības, saziņu ar savu saimnieku, iepazīstina ar dažādām kaķu šķirnēm, un liek mums iemīlēt kaķus vēl vairāk.

 

Atrašanās vieta

 

   
       

  
 

Molloy, H.

What's My Dog Thinking?

 

Grāmata angļu valodā par suņu apmācību, turēšanu, suņu psiholoģiju.

 

Atrašanās vieta