Miezītes bibliotēka aicina uz simultānseansu ar Latvijas čempionu dambretē Vladislavu Vesperi

11. janvārī plkst. 13.00 Miezītes bibliotēkā, Dobeles šosejā 100a, notiks simultānseanss ar vairākkārtējo Latvijas čempionu dambretē un pasaules čempionāta turnīra dalībnieku, jelgavnieku Vladislavu Vesperi.

Simultānseanss ir sacensība, kurā viens spēlētājs ar baltajiem kauliņiem vienlaikus cīnās pret daudziem oponentiem, secīgi izdarot gājienus viņu galdiņos. Mēroties spēkiem ar vairākkārtējo Latvijas čempionu ir aicināti gan lieli, gan mazi. Ar galdiņiem un kauliņiem visi tiks nodrošināti, dalība ir bez maksas.

V. Vesperis ir Latvijas vīriešu čempionāta dambretē uzvarētājs 2000. gadā un 2011.gadā, ir daudzkārtējs Latvijas vīriešu komandu čempionāta uzvarētājs Dambretes attīstības biedrības komandas sastāvā, Prāgas starptautiskā turnīra uzvarētājs 1999. gadā, 3. vietas ieguvējs Partenē (Francija) starptautiskajā turnīrā 1997. gadā, kā arī bijis pasaules čempiona titula pretendentu turnīra dalībnieks 2002. gadā. Kopš 2002. gada viņš ir arī starptautiskais meistars dambretē.

V. Vespera ceļš pretī dambretei aizsākās jau pirmajā klasē. Vēlāk viņš vairāk aizrāvās ar airēšanu un vieglatlētiku, un tā nopietni dambretei V. Vesperis pievērsās 6. klasē, kad parādījās arī pirmie nopietnie panākumi - godalgotas vietas jauniešu čempionātos.  Sākotnēji viņš trenējies Ventspilī pie trenera Viktora Lasmaņa.

Raksturojot savu aizraušanos ar dambretes spēli, V. Vespers skaidro, ka dambretē, īpaši starptautiskajā dambretē, tas īpašais ir tas, ka tā ir stratēģiska spēle, kas ļauj paredzēt spēles notikumus tālu uz priekšu, un galvenais - tā ir radoša spēle, kas spēlētājam sniedz plašas radošās domāšanas un spēles rīcības variēšanas iespējas, tai skaitā, pārsteidzošus un neordinārus gājienus un risinājumus.