Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Mēs paši – tik dažādie

Mēs esam dažādi – kāds atvērts pret pasauli, cits noslēdzies sevī,  vēl kāds meklē savu ceļu. Lai palīdzētu saprast un izzināt sevi, varam ieskatīties grāmatās. 

Grāmatu anotācijas no www.zvaigzne.lv, www.socionikaskola.lv, www.delfi.lv, www.vieda.lv, www.gramata24.lv

 

 

 

Godvins M.

 Kas jūs esat? 101 veids kā iepazīt sevi

 

Šī grāmata piedāvā oriģinālu un daudzveidīgu pieeju cilvēka identitātes pašnovērtējumam, izmantojot psiholoģisko metožu plašu spektru. Testi ir sagrupēti tā, lai parādītu cilvēka ķermeņa, emociju un intelekta tipus, kā arī garīgo orientāciju. Kopā tie palīdzēs veidot daudzpusīgu indivīda pašportretu. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

 

Kalme A.

Kāds es esmu? Pašizziņas testi

 

Cilvēkam vislielākais noslēpums un visurdošākais jautājums ir viņš pats. Kas es esmu, un kāds es esmu?

Vai esmu introverts vai ekstraverts, sangviniķis vai flegmatiķis, pragmatiķis vai mākslinieks, feldmaršals vai dziednieks, manipulators vai manipulējamais. Un ko par mani stāsta mana plauksta?

Paškritiski atbildot uz dažādu testu un anketu jautājumiem, varat iegūt visai objektīvu priekšstatu par savu personību un varbūt pieņemt kādus lēmumus rīcības korekcijai. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

 

Miķelsone V.

Nepārveido sevi, tikai uzzini, kas esi

 

Kāpēc Tu visbiežāk jūties nelaimīgs un nesaprasts?  Sabiedrībā ir tendence pamanīt mūsu vājās puses, neveiksmes, visu to, ko mēs nespējam paveikt tik labi kā citi. Reti dzirdam uzslavas, uzmundrinājumus, pozitīvu vērtējumu.

Taču katrs cilvēks piedzimst ar noteiktiem talantiem. Jautājums - vai viņš to apzinās, vai izprot sevi? Vai saprot, kur jāiet mācīties, lai viņa amats un prasmes tiktu pozitīvi novērtētas? Vai saprot, kurš partneris būs vispiemērotākais dzīvei? Vai pareizi izprot savstarpējās attiecības ģimenē, darbā un sadzīvē?Par to visu lasi šajā grāmatā. Ja kaut nedaudz apgūsi attiecību un sevis izpratnes jomu, tu gūsi savā personā aizstāvi un psihologu. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

 

Rors R., Eberts A.

Eneagramma

 

Eneagramma (grieķu val. – deviņas zīmes) ir mācība par deviņiem cilvēku tipiem, kas sakņojas pitagoriskajā un agrīnās kristietības tradīcijā. Tā ne tikai palīdz saprast mūsu cilvēciskās uzvedības likumsakarības un strupceļus, bet arī parāda pārmaiņu iespējas. Zīmīgi, ka eneagrammas izejas punkts ir katra cilvēka lielākā problēma jeb „saknes grēks”. Tikai to atklājot − nereti pirmo reizi mūžā− iegūstam lielāku skaidrību par savu dzīvi, izvēlēm, uzvedību un tās patiesajiem motīviem, kā arī par saviem talantiem un spējām. Mūsdienās eneagramma kā sevis izziņas metode tiek plaši lietota gan teoloģijā – pastorālajā padomdošanā, gan psiholoģijā.

 

Atrašanās vieta

 

 

 

 

Buiķis A.

Vai mēs esam tie, kas patiesībā esam

 

Tie ir jautājumi par dzīves jēgu: kas mēs esam savā dziļākajā būtībā, kas ar mums notiek pēc nāves, kā ir būvēts un funkcionē viss eksistējošais? Vai bez redzamās pasaules, kuru uztveram ar pieciem maņu orgāniem, pastāv vēl kāda cita, garīgāka realitāte? Kā to visu redz un sajūt cilvēks, kurš uzskatāms par eksakto zinātņu pārstāvi -  matemātiķis? Vai un kā loģiskā domāšana un zinātniskais darbs var tikt savienoti ar ticību kaut kam augstākam – Dievam? 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

 

Klevcova A., Fedjaņins D.

Vārds. Raksturs. Liktenis

 

Cilvēka vārds satur unikālu informāciju par viņa raksturu. Novērots, ka cilvēkiem ar vienādiem vārdiem ir līdzīgi raksturi, ieradumi un spējas.

Grāmatas autori – profesionāli astrologi un parapsihologi – atklāj vārda dziļās saites ar cilvēka iekšējo pasauli. Šajā grāmatā jūs uzzināsiet par personvārdu izcelsmi un to ieviešanas vēsturi Latvijā, tā palīdzēs iepazīt apkārtējos cilvēkus, viņu raksturu un uzvedību, novērst konfliktus un saskaņot raksturus tiem, kas gatavojas stāties laulībā. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

 

Keltikangasa – Jervinena L.

Augsta pašapziņa

 

Grāmata ir paredzēta visiem vecākiem un profesionāliem pedagogiem, kā arī pieaugušajiem sevis izzināšanai. Pašapziņa ir viens no svarīgākajiem cilvēka resursiem. Tā paaugstinās, ja cilvēks citiem ir tīkams. Ar augstu pašapziņu ir viegli dzīvot, bet arī zema pašapziņa nebūt nav katastrofa; ar to ir iespējams labi sadzīvot, un šajā grāmatā pastāstīts, kā tas darāms. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

 

Belte M.

Redzēt raksturu

 

Šajā populārzinātniskajā grāmatā tiks stāstīts par dažādu ārēji redzamu pazīmju ietekmi uz cilvēka raksturu. Daudzām pazīmēm ir teorētisks psihofizioloģiskais pamatojums, tomēr citas aprakstītas empīriski, balstoties uz novērojumiem. Daudz ir neskaidrību, un daudz kas vēl pētams, tomēr ne mazums jau ir atklāts un aprakstīts. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

 

ArdēnsP.

Kā būt izcilam, nevis vienkārši labam

 

Šajā grāmatā, kuru var uzskatīt par "kabatas formāta bībeli" visiem talantīgajiem, autors apkopojis oriģinālas atbildes uz visdažādākajiem jautājumiem. Te atradīsiet, piemēram, paradoksālas atklāsmes par to, kāpēc ir labi tikt atlaistam no darba un kāpēc dažreiz labāk kļūdīties nekā visu izdarīt pareizi. Pols Ardēns iesaka, kā risināt problēmas, piepildīt klientu vēlmes, komunicēt, pareizi izspēlēt savas kārtis, kļūdīties un būt radošiem. Vienalga, vai esat vidusskolas absolvents, pašnodarbinātais vai ieņemat atbildīgu amatu lielā uzņēmumā, šī grāmata palīdzēs piepildīt neiedomājamo un iespēt neiespējamo. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

 

Litauere F.

Personības slēptās rezerves

 

„Personības slēptās rezerves” ir ceļvedis uz labākām savstarpējām attiecībām. Tajā iekļauts tests temperamenta tipa noteikšanai, minētas katra temperamenta tipa pozitīvās un negatīvās rakstura īpašības, dažādi anekdotiski atgadījumi no dzīves un piemēri, kas raksturo dažādu temperamenta tipu pārstāvjus, kā arī vienkārši padomi, kā kultivēt savus plusus un retušēt mīnusus. Zināšanas par temperamenta tipiem palīdzēs uzlabot savstarpējās attiecības - spēju pozitīvi paskatīties uz atšķirīgo otrā, pieņemot citādo. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

 

Frīmens A., de Volfa R.

Kā būtu, ja būtu...

Vai starp mums ir kāds, kurš varētu apgalvot, ka itin nekad nav kļūdījies, nav palaidis garām lielisku iespēju vai nav nožēlojis paša izdarītu nepareizu izvēli?! Šī grāmata domāta tiem, kuri nemitīgi domā par pagātni, par to, ka savulaik kaut ko varēja darīt, bet neizdarīja, ka vajadzēja izvēlēties to, bet izvēlējās pavisam ko citu. Doktors Frīmens un viņa kolēģe Roza de Volfa apraksta metodes un vingrinājumus, kas lasītājiem palīdzēs “atbloķēt” pagātni. Autori rāda, kā iespējams ātri tikt vaļā no postīgajām domām par to, kā būtu, ja būtu, un beidzot piepildīt savas vēlmes. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

 

Kurpatovs A.

Skaistule un briesmonis

 

Vislielākais dzīves noslēpums – tas ir dzimuma noslēpums. Kas mēs esam – “vīrieši” un “sievietes”? Kāpēc mūsu tuvība tik bieži pārvēršas par atsvešinātību? Kā mums saprast vienam otru un neciest mīlestības dēļ, bet gan priecāties par laimi, ko dod savstarpēja mīlestība? Lai gan tas ir grūti, šie uzdevumi ir atrisināmi, un atbildes meklējamas šeit – šajā grāmatā, kas rakstīta no “dzimumu kara” priekšējām pozīcijām. Šī grāmata jums noderēs, ja gribat izprast vīrieša un sievietes būtību, ja jūs interesē dzimumu psiholoģijas saskares punkti un personiskās laimes “receptes”. Šīs zināšanas palīdzēs gūt jaunus spēkus sirsnīgā draudzībā, dziļā mīlestībā un stiprā ģimenē. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

 

Hanters H.

Vīriešu faili

 

Tātad - kā patiesībā funkcionē puiši?

Vīrieši var būt sarežģītāki par augstāko matemātiku. Laimīgā kārtā palīgā nāk Hamfrijs Hanters - bijušais Sliktais puisis – un izskaidro vīriešu “iekšējo uzbūvi”, sniedzot necenzētu ieskatu brīvo čaļu prātā, vēlmēs un rīcībā.

* Brīnies, kāpēc viņš nezvana?

* Nesaproti, ko iesākt ar savu Mr. “Es-vēl-neesmu-gatavs-attiecībām”?

* Nespēj izvēlēties starp Lielisko vīrieti un Slikto puisi?

* Ceri, ka dēka varētu izvērsties par ko vairāk?

Tu neesi vienīgā, kuru nokausējuši puišu neskaidrie mājieni un neizprotamā rīcība. Hamfrija insaidera zināšanas un trāpīgie randiņu padomi palīdz izprast vīriešu prāta mistērijas, izdarīt īsto gājienu īstajā brīdī un atšķirt Labos puišus no Sliktajiem. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

 

Meļņiks J.

Sievietes laimes enciklopēdija

 

 

Šīs grāmatas divpadsmit nodaļās sniegti vairāk nekā trīssimt padomu, atrodami testi, dzīvesstāsti un komentāri. Grāmatā meklējiet atbildes uz jautājumiem:

- Kas veido sievietes laimi?

- Kā iemācīties sevi nekritizēt, saglabāt savaldību stresa situācijās, kļūt finansiāli neatkarīgai un iemācīties pateikt “nē”?

- Kādas sešas galvenās vīriešu vājības sieviete var viegli izmantot savā labā?

- Vai vīrs spēj aizstāt labāko draudzeni un vai vienmēr vainīga vīra interese par citām sievietēm?

- Kuram vedeklas tipam jūs piederat un kā uzlabot attiecības ar vīramāti?

- Ko var uzzināt par cilvēku no tā, ko viņš ēd un kā ēd?

- Ko mums vēsta ķermenis?

- Un visbeidzot — kādi pieci svarīgākie soļi man jāveic, ja vēlos būt laimīga?

 

Atrašanās vieta

 

 

 

 

Rufusa A.

Ballīte vienam

 

Amerikāņu autore Annelija Rufusa iedziļinās izplatītā parādībā − vienpatībā. Tā dažādos veidos attiecas uz itin visiem cilvēkiem, taču līdz šim savādā kārtā ir maz pētīta un atklāta. Vienpatību pat bieži sajauc ar vientulību. Annelija Rufusa ļoti tieši un pamatīgi izskaidro šīs parādības būtību un atklāj tās dažādos aspektus. Īpaši vērtīgi ar to iepazīties ir vecākiem, audzinātājiem, radošo profesiju pārstāvjiem, psihologiem, psihiatriem, pusaudžiem, jauniešiem, sociologiem, filozofiem. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

 

Pelša E.

Varbūt arī tu esi kreilis?

 

Jūs notekti zināt, ka pasaulē līdzās dzīvo kreiļi, labroči un abroči. Bet vai jūs zinājāt, ka kreiļi: ir apveltīti ar bagātu iztēli, radoši, daudzi no viņiem ir mākslinieki, aktieri, mūziķi un citu radošu profesiju pārstāvji; visbiežāk ir kustīgi, enerģiski, trauksmaini un emocionāli, tāpēc vairāk cieš no stresa; var būt ierobežoti dažādu profesiju izvēlē, kurās nepieciešami speciāli instrumenti un iekārtas, un tajā pašā laikā dažās nodarbēs savu kreilību var izjust kā priekšrocību, piemēram, sportā - tenisā, basketbolā, futbolā; viņi ir jutīgāki pret narkotikām, medikamentiem, alkoholu, dažādām ķīmiskām vielām, viņus biežāk piemeklē alerģiskas saslimšanas; ir "citādi" un tomēr tādi paši kā pārējie, tādēļ nevajadzētu viņus "pārmācīt", bet pieņemt viņu dabisko attīstības gaitu, atbalstīt un, ja nepieciešams, palīdzēt. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

 

Perske R.

Cerība

 

Ja esat vecāki bērnam ar intelektuālās attīstības vai citiem traucējumiem, ja vēlaties kļūt par šāda bērna audžuvecākiem, ja esat šāda cilvēka ģimenes loceklis, paziņa vai kaimiņš, ja vēlaties uzzināt kā dzīve rit šādās mājās, tad grāmata ir domāta jums. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

 

Sabiedrībai par nedzirdību

 

Grāmata domāta nedzirdīgu bērnu vecākiem, ģimenes locekļiem, pedagogiem, studentiem, sociālajiem darbiniekiem un citiem, kuru dzīve vai darbs saistīts ar nedzirdīgajiem cilvēkiem. To var izmantot arī visi pārējie, kuri ieinteresēti uzzināt kaut ko vairāk par nedzirdīgo pasauli. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

 

 

Vaclava V., Aldenrūda U, Ilsteds S.

Bērni, kuriem ir autisms un Aspergera sindroms

 

Grāmata domāta vispirms jau vecākiem, asistentiem, un pedagogiem, kas ikdienā kontaktējas ar šādiem bērniem un jauniešiem.Aprakstīti daudzi piemēri no autoru prakses un izklāstītas viņu pārdomas un padomi, kas uzkrājušies gadu gaitā.

 

Atrašanās vieta